» »

slo-comp -- katastrofa

slo-comp -- katastrofa

daylight ::

ok.. nekje na ST sm vidu link na to stran.. in grem pogledat ce je mogoce kej zanimivga... in lej vse to sm že vidu, le kje?? na ST! a tevi tipi se zajebavajo al kaj? iste novice, isti članki vse enako napisano (oz 90%) ... ??? zakaj bi kdo sploh delu tako stran? sej ne da bi koga žalu, sam meni je use skupi mal smešno:\
  • zaklenil: Primoz ()

Sergio ::

hm, probi odpret to temo na Slo-Compu samem, da boš dobil odgovor njihovih urednikov.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Dalmatinc ::

Nisem član ne 1 ne druge strani. No slo-compa sem nekaj časa bil pa še danes ga bolj spremljam kot slo-tech. No, pa poglejmo če so novice res enake. Sploh niso.Če je 1 na 5 novic enakih pa še tisto prepišejo s-t jaovci od nas.

Jah, človek ne ocenjuj strani po tem ko jo prvič vidiš; pridi večkrat :D

MaverickT ::

Zakaj?

Zakaj je pa v Sloveniji Jankovič (ups. Merkator) in SPAR?

konkurenca fantje... če imamo 10% drugačno vsebino je dobro (ker lahko izveste več).

Čeprav se tudi jaz občasno ukvarjam zakaj sem se lotil takega projekta. Ampak razlog je pač na dnu duše in ga nikakor ne morem izbrskati.

LP Ziga

Dalmatinc: glede preprisovanja novic pa je tako, da v novicah napišemo kar je zanimivega, in običajno ne gledamo (vsaj jaz ne), če slo-tech že to ima.
Želim obvladovati neobvladljivo... toda obvladovanje je iluzija!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MaverickT ()

ahac ::

Novice ne kopiramo, če ciljaš na to...
Imamo pač iste vire. Zakaj pa si prepričan, da smo mi podobni ST, mogoče je pa obratno. Kot vem, je bil ST včasih hardware site, SC pa bolj software.

Kot lahko opaziš na ST forumu je veliko uporabnikov nezadovoljnih nad odnosom ST ekipe do uporabnikov in mi jim ponujamo alternativo. (v kratkem časi pride čisto novi slo-comp)

Sicer ima pa Sergio prav.. Če imaš kaj za kritizirat te prosim, da to narediš tudi na našem forumu.

daylight ::

u bistvu se mi niti neda prijavit na njihovi stani sam zarad enga posta. sicer pa ni tako pomembno. sam nevem zakaj se ne rajsi potrudijo in naredijo kaj svojega. kr 1 slo-tech je zadosti, ne rabi klonov:D

Sergio ::

Dalmatinc, če se hočeš udeleževati debate na našem forumu, se prosim vzdrži neutemeljenih obsodb, ki ciljajo na to, da novice kopiramo od Slo-Compa. Govori pametno in utemeljeno - ali pa bodi tiho. Fuj inu fej.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

ahac ::

daylight:
ST je bil hardware stran, mi pa bolj software... če pa je šel ST bolj v splošno računalništvo pa ne pomeni, da kopiramo.

tha_man ::

Mene na slo-comp moti dizajn, ki je praktično isti kot Slo-Tech. Pa še naslov je na isto foro narjen. Saj dizajn je dober, sm what's the point? Poglejte tuje strani, cel kup jih je, pa se po dizajnu ful razlikujejo med sabo. Vsebina je pa pač vsepovsod podobna, kaj hočeš, novice so za vse strani enake :D

Itak pa vsak obiskuje tisto na kar se je navadil. Jaz sem ST-jaš 8-)

(c) 1982 Sinclair Research Ltd

ahac ::

aja.. one more thing.... ob štartu slo-compa sem tudi jaz tko razmšljal.. da kopirajo... potem sem jih pa vseeno malo obiskoval (dolgcajt pač) in mi je stran postala všeč.. celo tako, da sem se jim pridružil kot moderator in zdaj že delam novi slo-comp (imeli bomo popolnoma nove skripte in dizajn).

Če sta pa strani podobni... tukaj pač ni veliko za izumljat.. Poglejte tuje strani.. vse je narejeno na isti način..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

MaverickT ::

eh, spet je nastala ena butasta tema, pri kateri je rezultat že znan. Zmagal bo Slo-Tech. Kaj tuklaj sploh izumljamo toplo vodo.

daylight ::

sej ne gre za nobeno tekmovanje. sam zame je ST dosti bol profesionalno narejen. pa tud ce pišete iste oz. podobne novice jih lahko napišete v usaj malo drugacni obliki.

MaverickT ::

Pa smo spet pri podobnosti novic... Jah jaz ekipo na Slo-compu priganjam naj ne uporablja Slo-Tech like izrazoslovja (tkorej pretirana uporaba ™ in raznih toporišič stile spakedrank ala. Žepčniki™...). To je Slo-Tech stil pisanja. Če pa si imel v mislih do, da pišemo čim bilžje knjižni slovneščini pa nas nimaš za kaj obtoževati, saj je stvar narejena za vse slovence, tako da štajerci lahko berejo našo ljubljanščino in mi njihovo štajerščino). Tej je stvar pojasnjena?

Pripis: kaj če bi uvedli funkcijo prestavljanja posta iz ene strani na drugo?:D :D :D :D :D :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MaverickT ()

daylight ::

ciljal sem predvsem na slo-tech stil, kot si sam rekel.
ker se čuti močna podobnost s slo-techom >:D

ahac ::

ja, slotech ima svoje skripte.. slocomp pa že narejen forum in ostale skripte.. torej je slotech bolj profesionalno narejen (pa čeprav v vsakem browserju izgleda drugače >:D )...
kot pa pravim, se bo to kmalu spremenilo z novimi slocomp skriptami in dizajnom

glede novic smo pa že rekl.. mi ne gledamo na slotech in slotech ne gleda na slocomp
pa večina nas je pred slocompom redno obiskovala slotech... zato podobnosti...

Elemen_T ::

Ma daylight ne bluzi!

Mislim...krneki.
Tudi sam se webmaster in take izpade najtežje prenašam.
Neutemeljene kritike! Še slabše - to so obsodbe.
Zopet neutemeljene.

Kot je rekel Maverick: Ne sodi po prvem obisku.
Predenj karkoli napišeš dodobra zadevo preveri.
Ko boš to storil, se zopet oglasi.

Sam spremljal slocomp (sicer bolj s tretjim očesom) že od njegovega začetka in lahko rečem, da se fantje pošteno trudijo in študirajo kako bi bili lahko dobri in predvsem originalni konkurenti. Počasi jim tudi ratuje in ni dvoma, da jim nebi uspelo.

Lahko bi imel malo spoštovanja do mladih ustvarjalcev spletnih strani. Navsezadnje ti strani slocomp ni treba obiskovat in posledično ne govorit, da je stvar brezvezna, neuporabna, kopirana in oh in sploh.

:O :O

ahac ::

eh.. tip verjetno samo leze v rit big kahunam, kao vi ste carji, konkurenca je shit....




sorry, no.... samo naglas razmišljam... res, res... nisem hotu napisat.. kr samo od sebe se je...




Elemen_T: :D :))
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

darh ::

ahac... če je tole kar pišeš tvoje razmišlanje... in nimaš nobenga filtra vmes (naglas razmišlaš...).... lol... no comment... mislm da je vsem jasno kaj sem hotu povedat...


in Mavrik... ne gre se toliko za izražanje v karseda knjižni slovenščini, kot za to, da prvo stran - torej novice prebere 95% obiskovalcov... med temi so, po grobi oceni, eni trije ki so prvič na strani / teden (vsaj sedaj ko sta obe strani dokaj znani že). Kakšno sliko pa dobi obiskovalec ob lepo oblikovani novici in ob novici katere bi bilo sram prvošolčka? Mislim da na to vprašanje ni potreno odgovarjat...

p.s.: govori se da bo novi slo-comp portal pod GPL licenco?

p.p.s.: Ahac & Maverik.. upam da sta se kaj novega naučila iz mojega članka in popravila stare buge..
Excuses are useless! Results are priceless!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: darh ()

MaverickT ::

Xbite: stvari so se začele popravljati kakšen teden pred novim sitom. To pomeni, da tvoj članek ni imel nobenega vpliva nanj. V bistvu mi je Primož že par mesecev nazaj opozoril na code injection, ampak sej veš da je treba narest še tolko... No sedaj je stvar nekako zrihtana.

glede GPL licence: a s tem namiguješ da slučajno kopirava tvojo kodo???
Želim obvladovati neobvladljivo... toda obvladovanje je iluzija!

ahac ::

Novice pač pišejo amaterji in nimamo nikogar, ki bi imel nalogo, da jih popravlja.

GPL zaenkrat ni v planu.
(naju je sram, ker je tako l4m3 narejeno :8) pa pri varnosti je verjetno nekaj pomankljivosti, čeprav se Mavro zelo trudi, da bi jih bilo čim manj )

darh ::

Mavrik... namigovanje in zavajanje je lastnost drugih, sam ponavadi povem direktno, brez ovinkarjenja...

Ahac... tudi pri nas pišejo novice "amaterji" (torej nimajo z novinarstvom nobene veze) in procent novic ki jih popravlja naš dežurni lektor je zelo majhen... pa da ne bom spet obdolžen namigovanja... povedat hočem da je kvaliteta novic na slo-techu mnogo višja kot na sc...
Excuses are useless! Results are priceless!

Primoz ::

Tole temo bomo lepo zaklenil, preden se sprevže v kakšno manjšo vojno. Če bi radi pljuval čez slo-comp... to delajte na njihovem forumu.
There can be no real freedom without the freedom to fail.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Slo-Tech postaja nezanimiv!

Oddelek: Slo-Tech
481892 (1135) tejo
»

Poleg Slo-Techovega foruma zahajam še na...

Oddelek: Omrežja in internet
352245 (1662) Thrivial

Konkurenca slo-techa? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Omrežja in internet
26612504 (9174) Elemen_T

Vprašanje za Primoža

Oddelek: Slo-Tech
231295 (924) Tomi

Konkurenca

Oddelek: Slo-Tech
282308 (2006) Tomi

Več podobnih tem