» »

Amazon Kindle

Amazon Kindle

««
24 / 26
»»

lmorgh ::

dela normalno.

Furbo ::

Dela dela.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Beta2 ::

Sj se ga dobi v slo: http://www.ideo.si/E_bralniki/E_Bralnik...

Tole je novi paperwhite 3 oz. 2015...

Trololololol ::

Hvala, sem že naročil pri Goblinu, kjer ga lahko po poti tudi prevzamem.

ge ::

Še ceneje:
134,9 €
https://www.mimovrste.com/e-bralniki/ki...

Eno ?
Katere nastavitve naj uporabim, da mi Calibre pravilno konvertira (epub,pdf,...) v mobi, saj mi nikak ne uspe dobit šumnikov.
:(
Ge

Manu ::

@ge

Naloži si ta program za pretvorbo iz epub v mobi, mogoče bo pretvoril tudi šumnike.
Sredi spečih in nepazljivih je modrec buden in pazljiv -
po poti gre kot hiter konj, ki je prehitel šibko kljuse.

cebelar123 ::

Jaz uporabljam za pretvorbo online pretvornike in ni nobenih problemov.
http://toepub.com/

Zgodovina sprememb…

Roadkill ::

Drugač pa... bereš zastonj (ukradene) knjige... pač ne bo šumnikov. Boš preživel.
Ü

ge ::

Roadkill je izjavil:

Drugač pa... bereš zastonj (ukradene) knjige... pač ne bo šumnikov. Boš preživel.


No tole pa si malo grdo povedal, ker recimo tukaj http://www.e-knjiga.si/ dobiš čist legalno knjige v PDF formatu- free.
>:D

Drugim pa hvala za nasvete. Očitno je PDF -> "nekaj" bolj trd oreh. Saj ko za pošlihtam šumnike potem pa nastaneejo težave pri odsekih, straneh,...
Ge

Roadkill ::

Da se ne boš posral... Kindle PDF prebavi čisto OK... dokler ne gre za skenirane strani. Nimaš kaj pretvarjat.

Da te ne bo preveč skrbelo pri tvojih legalnih knjigah.

Ampak, če si kindla nabavil zaradi branja PDFov, si itak v štartu v temo brcnil.
Ü

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: yayo ()

AgiZ ::

Za pretvorbe med formati sam Calibre. Najenostavnejsi nacin managiranja lokalne knjiznice knjig.
Za pretvorbo iz pdf -> mobi pa mi najboljse rezultate da: pdf -> html (mobipocket creator) -> mobi/epub (calibre).

flbroker ::

Rad bi kupil Kindle in ga nekomu podaril pa me zanima ce lahko nekdo iz Slovenije kupuje knjige na Amazonu?

Drugo vprasanje pa je ce lahko preko Kindla kupujes knjige z drugih strani kot so e-knjiga.si ipd?

kuglvinkl ::

Seveda. Zadeva je res kul, 15 sekund po nakupu je knjiga na Kindlu. Za drugo ne vem.
Your focus determines your reallity

St235 ::

na kidnla lahko preko računalnika nalagaš knjig od kejrkoli.

Kupuješ jih lahko samo preko amazona, ni pa nobenih težav z kupovanjem na ameriškem amazonu.

flbroker ::

Hvala, predvidevan da morajo biti knjige od drugod DRM-free da jih lahko dodam na Kindle?

fujtajksel ::

Moraš jih pretvorit v Kindlov format, npr s Calibrom. Pdf-je prikazuje, ampak ne tako gladko kot kakšna tablica ali telefon.

MKC00 ::

Ali je sedaj v Sloveniji najugodnejše pri mimovrste ali kje drugje? Je kdo na tekočem?

Machete ::

Razmišljam o nakupu za darilo. Je treba biti na karkoli pozoren? 3G verjetno ne rabim, saj zahteva to svoj SIM in niti ni potrebe.
Oseba že ima kar star account in veliko knjig. Ali je kakšna težava s formati, ki so bili kupljeni za (precej)starejši Kindle?
Nekaj je enkrat tarnala, da se ni dalo prenesti knjig, ker ni imela novega firmwire naloženega, wifi pa je crknil in je torej 'dead in the sea' tista naprava.
Nemška varjatna ne bi smela bit problem itd.. ? Hvala za nasvete, ker se na to čudo ne spoznam nič.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

St235 ::

3G verjetno ne rabim, saj zahteva to svoj SIM in niti ni potrebe.

sim kartica je v kindla vgrajena in jo ni potrebno posebej kupovat ali plačevat naročnino. Je pa uporaba izjemno omejena (praktično samo za nabavo knjig).
Oseba že ima kar star account in veliko knjig. Ali je kakšna težava s formati, ki so bili kupljeni za (precej)starejši Kindle?

Do sedaj jih nisem zasledil.
Nemška varjatna ne bi smela bit problem itd.. ? Hvala za nasvete, ker se na to čudo ne spoznam nič.

razen v toliko, da ti iz amazon.de kindla ne bodo poslali v Slovenijo.

Machete ::

OK thanks. Kupuje pa se trenutno Kindle Paperwhite (3rd generation) ane? Če govorimo o klasičnem ČB bralniku.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

St235 ::

ja, tržijo ga tudi kot Paperwhite 2015 ali Paperwhite 3

Master_Yoda ::

Ve kdo kako bi prenesel folderje (collectione) iz Kindle Keyboard na Paperwhite ? Sem skopiral ves documents folder iz starega, ampak tega ni preneslo zgleda.

noob96 ::

Kje se sedaj kupuje Kindle v Sloveniji?

Tac20 ::

Jaz tudi se odločam za nakup PaperWhita, Touch bom podaril naprej.

Kje je najbolj ugodno in kateri model? Lahko seveda tudi tujina.

Magic1 ::

Na Amazonu.de ga imas pod 100€ v času kakšnih akcij. Drgače imajo v Leclercu dostikrat akcijo za okoli 120€.
Magic

Tac20 ::

Ja ampak kako vidim je več modelov? wifi in brez wifija itd? pa generacij je tudi 6?

St235 ::

modela brez wifi še nisem videl, tako da ne vem kaj gledaš.

erkgheoruugh ::

Akcije na Amazonu ponavadi ne veljajo za international naročila.

Zlikovec ::

erkgheoruugh je izjavil:

Akcije na Amazonu ponavadi ne veljajo za international naročila.


Lih 14 dni nazaj sem kupil na amazon.de belega Kindla v akciji za 119 eur international varijanto, z 8 eur poštnine v slo. Imeli so znižane paperwhite modele za 20 eur.
Ducati Monster, Ducati 750 SS FF, Yamaha XJ6,
Honda Hornet 600, Yamaha Fazer 800, R NineT

BigWhale ::

Zlikovec je izjavil:

erkgheoruugh je izjavil:

Akcije na Amazonu ponavadi ne veljajo za international naročila.


Lih 14 dni nazaj sem kupil na amazon.de belega Kindla v akciji za 119 eur international varijanto, z 8 eur poštnine v slo. Imeli so znižane paperwhite modele za 20 eur.


Trenutno za Kindle PaperWhite amazon.de pravi, da jih ne morejo dostaviti v Slovenijo. Kindle Voyage je pa na voljo tudi v Slo. Amazon USA ti PaperWhitea dostavi naredi brez tezav. Mal mi gredo na zivce. :)

Zlikovec ::

BigWhale je izjavil:

Zlikovec je izjavil:

erkgheoruugh je izjavil:

Akcije na Amazonu ponavadi ne veljajo za international naročila.


Lih 14 dni nazaj sem kupil na amazon.de belega Kindla v akciji za 119 eur international varijanto, z 8 eur poštnine v slo. Imeli so znižane paperwhite modele za 20 eur.


Trenutno za Kindle PaperWhite amazon.de pravi, da jih ne morejo dostaviti v Slovenijo. Kindle Voyage je pa na voljo tudi v Slo. Amazon USA ti PaperWhitea dostavi naredi brez tezav. Mal mi gredo na zivce. :)


Vzeti moraš model brez oglasov, pa ti ga pošljejo. Je pa seveda dražji. Parkrat na leto imajo akcije, kjer jih pocenijo za 20 eur, in se ti ga takrat splača vzet ...
Ducati Monster, Ducati 750 SS FF, Yamaha XJ6,
Honda Hornet 600, Yamaha Fazer 800, R NineT

noob96 ::

Mimovrste ga ima za 150€ (paperwrite). vzamem ali imam kakšno boljšo opcijo?

Roadkill ::

Niti enega posta pred seboj se ti ne ljubi prebrat? Zakaj pol rabiš kindla...
Ü

Beta2 ::

Na enaa je še malenkost ceneje kot na mimovrste:
http://www.enaa.com/oddelki/knjige/izd_...

teran ::

Splača se pogledati tudi na italijanski in francoski Amazon - medtem ko na nemškem in angleškem Amazonu ni bilo znižanja, so na italijanskem in francoskem le-ta bila (109€ za Kindle Paperwhite brez reklam). Z veseljem ga za dobrih 8€ pošljejo tudi v Slovenijo, samo je treba izbrati model brez reklam (tako kot je pred mano napisal že Zlikovec).

noob96 ::

Pebi kje kej vlečete zastonj knjige? Pirate bay?

Zgodovina sprememb…

next3steps ::

Zgodovina sprememb…

we_are_borg ::

death is irrelevant

kuglvinkl ::

V čem je pa razlika od Send to Kindle?
Your focus determines your reallity

we_are_borg ::

Sicer nisem Send-to-Kindle že dolgo uporabljal, ampak ta opcija ti prilepi še slike, šumniki niso problematični in tudi ne članki spisani na več straneh. Probaj in preveri. :)
death is irrelevant

zero_max ::

Sestra bi rada nabavila Kindle (samo za branje knjig in da ima velik notranji spomin). Kateri model je najboljši (čim hitreje deluje, čim novejši model, omogoča branje različnih formatov dokumentov in čim manj utruja oči) in kje na spletu se dobi najcenejši model s prej omenjenimi lastnostmi?

Hvala za pomoč!

Zlikovec ::

zero_max je izjavil:

Sestra bi rada nabavila Kindle (samo za branje knjig in da ima velik notranji spomin). Kateri model je najboljši (čim hitreje deluje, čim novejši model, omogoča branje različnih formatov dokumentov in čim manj utruja oči) in kje na spletu se dobi najcenejši model s prej omenjenimi lastnostmi?

Hvala za pomoč!


Če pohitiš, imaš na amazon.de kindle paperwhite brez posebne ponudbe za 119 eur, ki ti ga pošljejo v Slovenijo ...
Ducati Monster, Ducati 750 SS FF, Yamaha XJ6,
Honda Hornet 600, Yamaha Fazer 800, R NineT

zero_max ::

V katerem jeziku je OS Kindle-a, ko mi le-ta dospe z nemškega/italijanskega/francoskega Amazona?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zero_max ()

Zlikovec ::

zero_max je izjavil:

V katerem jeziku je OS Kindle-a, ko mi le-ta dospe z nemškega/italijanskega/francoskega Amazona?


angleški, mislim da ob prvem boot-u izbereš svoj jezik, vendar ne vem če je slo not ...
Ducati Monster, Ducati 750 SS FF, Yamaha XJ6,
Honda Hornet 600, Yamaha Fazer 800, R NineT

teran ::

Jezik se izbere ob prvem zagonu, slovenščina pa žal ni ena izmed opcij.

teran ::

Na Nemškem (in Francoskem) Amazonu imate trenutno Kindle Paperwhite brez reklam znižan na 99€. Se splača.

next3steps ::

Ima kdo Kindle Unlimited?

Cemmac ::

Ali si morda kdo lasti Kindle Fire, in je prijazen za branje PDF formata, priporočate rajši kakšno drugo tablico? Razmišljam v smislu nabave, pocenski Fire in additional Voyage za knjige.

Oz, še to me zanima, razlika med PW in Voyage - Ima kdo Voyage, pa lahko zagotovi, da je prilagodljiva svetilnost velika prednost ali bolj slabost?

Hvala

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Cemmac ()

kuglvinkl ::

Cemmac je izjavil:

Ali si morda kdo lasti Kindle Fire, in je prijazen za branje PDF formata, priporočate rajši kakšno drugo tablico? Razmišljam v smislu nabave, pocenski Fire in additional Voyage za knjige.

Oz, še to me zanima, razlika med PW in Voyage - Ima kdo Voyage, pa lahko zagotovi, da je prilagodljiva svetilnost velika prednost ali bolj slabost?

Hvala


Jaz berem na Kindlu vedno v pitch dark spalnici. Pomeni, da tega ne rabim. Če bi pa hodil na šiht z vlakom npr., potem bi pa ta feature bil zanimiv. Predvsem je odvisno od tvojega scenarija uporabe.
Your focus determines your reallity

Smartydug ::

Kupil sem si paperwhite, kar pa sem danes opazil na dnu zaslona 4 črne sence (ledic)...Na hitro ni tako vidno, po nekaj urah branja pa je moteče.
Ima oz je imel še kdo podobno.
Hvala
Lp
««
24 / 26
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

eBook reader

Oddelek: Kaj kupiti
215496 (1599) bralnik98
»

e-bralnik ? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
15143165 (24465) AgiZ
»

Izšel novi Kindle Paperwhite (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
8222501 (15558) ales85
»

Amazon osvežuje Kindle (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
13428966 (22221) trnvpeti

Več podobnih tem