» »

Amazon Kindle

Amazon Kindle

««
10 / 26
»»

Ramon dekers ::

malo off:kako se pretvori pdf v mobi?

v tem formatu je potem normalno funkcionalna berljivost

Matej_K ::

Probaj tole...imaš v levem stoplcu ene par različnih converterjev.
... .. .

Ramon dekers ::

hvala

Ajrina ::

Drugače pa Calibre programček za konvertiranje: http://calibre-ebook.com/
Če ima kdo željo po zamenjavi screenserverjev: http://www.howtogeek.com/howto/37424/ja...
In še nekaj zbirk: http://s204.photobucket.com/albums/bb86...
Navodilo kako sam narediti ozadje (bolj na dnu strani, post od uporabnika djangelic): http://www.kindleboards.com/index.php/t...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Ajrina ()

Master_Yoda ::

Ajrina slucajno ves kje bi dobil ta jailbreak za Kindle z 3.3 softvare updatom? Z tem ki je na how to geeku mi ne dela napise failed in spodaj error code U004.

Nevermind mi je uspelo z 3.2.1 hackom:

http://wiki.mobileread.com/wiki/Kindle_...

Zgodovina sprememb…

Ajrina ::

Še več tukaj: http://www.mobileread.com/forums/showth...
Jailbreak in še mnogo drugih stvari. Prijetno raziskovanje!

KalnaUada ::

darkolord je izjavil:

Poskusi vseeno kontaktirat Amazon - nekaterim zlgeda brezplačno pošljejo novega, tudi če je daleč izven garancije,,,


Update: Sem kontaktiral Amazon. Najprej mi pravi, da ga zamenjajo za plačilo 90$, potem pa čez kakšno minuto (brez kakega posebnega teženja :) pade odločitev, da mi ga zamenjajo zastonj. Bom pa verjetno zopet moral plačati ddv in carino, kot da bi kupil novega?

darkolord ::

Bom pa verjetno zopet moral plačati ddv in carino, kot da bi kupil novega?
Če boš starega poslal nazaj, potem ni nujno. Če ne pa najverjetneje, ja.

St235 ::

Pošlji starega nazaj in prijavi na carini začasni izvoz.

CaqKa ::

mene zanima kako so te zadeve kaj porihtane glede tega, da če si recimo neko stran hočem shranit da bi jo imel kot ebook.
recimo nekaj iz wikipedie, ali pa iz katere druge strani... recimo kake recepte. obstajajo kakšna orodja s katerimi lahko to na hitro naredim, recimo nek knof v chromu/ff?

Bor H ::

Neki knofi obstajajo, zdj če hočeš ima tut kindle sam možnost odpret spletne strani ala wikipedija v article mode, kar sploh ni švoh, tut en review na Engadgetu sm mirno tko prebral.

vofra ::

CaqKa je izjavil:

mene zanima kako so te zadeve kaj porihtane glede tega, da če si recimo neko stran hočem shranit da bi jo imel kot ebook.
recimo nekaj iz wikipedie, ali pa iz katere druge strani... recimo kake recepte. obstajajo kakšna orodja s katerimi lahko to na hitro naredim, recimo nek knof v chromu/ff?


http://dotepub.com/ naj bi to znal

Gandalfar ::

CaqKa: instapaper

KalnaUada ::

KalnaUada je izjavil:


Update: Sem kontaktiral Amazon. Najprej mi pravi, da ga zamenjajo za plačilo 90$, potem pa čez kakšno minuto (brez kakega posebnega teženja :) pade odločitev, da mi ga zamenjajo zastonj. Bom pa verjetno zopet moral plačati ddv in carino, kot da bi kupil novega?


Update drugič: Sem kontaktiral UPS glede zamenjave, pa mi pravijo, da nima smisla delati izvoza na zamenjavo, ker ne bom imel nobenih stroškov. Očitno v tem primeru vse (carino, davek), krije Amazon? Danes zjutraj so mi že dostavili novi Kindle DX, plačal nisem nič, prav tako pa mi je Amazon tudi že naredil refund na kreditni kartici - torej skupni strošek menjave 0€. Skratka - navdušen nad odnosom in politiko Amazona.

kuglvinkl ::

Ok, Touch verzijo že ima kdo?

St235 ::

Ja, mel točno tri dni in ga vrnil. Osebno me je motilo dvoje - malce slabša vidnost zaslona (res malenkostna razlika, ki si jo videl če si imel oba kindla skupaj) in pa (ključno) omejitev 3g samo na wikipedijo in amazon store.

Prednosti pa sta bila definitivno manjša teža, velikost in sam izgled, ker tudi pri knjigi načeloma nimaš še tikovnice spodaj pripete.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

teoo ::

Touch wifi imam par dni. Zaenkrat super... pravkar se prebijam skozi to temo. zanima me predvsem dosegljivost slo knjig, časopisov in revij.
defying gravity

erkgheoruugh ::

Raje si prihrani trud in ostani pri treningu tujih jezikov.
Razen če rabiš kakaega cankarja za domače branje.

teoo ::

erkgheoruugh je izjavil:

Raje si prihrani trud in ostani pri treningu tujih jezikov.
Razen če rabiš kakaega cankarja za domače branje.


Kje je problem?
defying gravity

Ajrina ::

V tem, da je zelo malo gradiva prevedenega v slovenščino.. Nekaj klasikov in to je več ali manj to.

kuglvinkl ::

Touch me srbi za znoret. Na strani ne najdem, ali pride zraven tudi polnilec ali ne. Tisti, ki ste naročali iz US, ste dobili zraven polnilec za naše vtičnice, ali ne?

Gandalfar ::

Zraven 3-jke je prisel.

kuglvinkl ::

A prek USB se ga dal polnit?

+ zdej berem na Anandu, da 3G ne pomeni, da lahko srfaš neomejeno, pač so to zlo omejili. Tko da dvomim, da bom nabavu 3G...

Ne rabim... se lahko fila prek USB-ja. Kewl.

Zgodovina sprememb…

kuglvinkl ::

Kakšna ideja, kako zaobiti US only? Ker v US. ni zdele nobenga, da bi mu poslal paket...

Bor H ::

Tut tist polnilc je verjetno isti kot od smartphonov, vsaj pri meni je bil tko da ga itak film kr iz polnilca za telefon al pa prek laptopa (sam pol ne morš brat vmes ker vklopi podatkovno povezavo).

St235 ::

kuglvinkl je izjavil:

Touch me srbi za znoret. Na strani ne najdem, ali pride zraven tudi polnilec ali ne. Tisti, ki ste naročali iz US, ste dobili zraven polnilec za naše vtičnice, ali ne?


Mednarodnik kindlom prilagajo samo USB kabelj, preko katerega ga lahko polniš. Klasičnega kabla za v zid ne prilagajo k mednarodni različici.

Pri touch bodi pozoren na omejitve 3g, če boš kupoval ta model. Jaz sem ga že skoraj kupil potem sem pa videl, da je 3g na keyboard verziji mnogo bolj uporaben.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

OmegaBlue ::

Meni je mali klasični lepši kot touch, sicer me moti da nima zvočnikov.. nevem katerega bi vzel kot darilo.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

kuglvinkl ::

Ma, 3G z lahkoto en dan omejijo tudi na Kindle keryboard. Sem bil pa pozoren na to, ja.

Touch mene matra predvsem zaradi broswerja, če je s tem bolj uporaben. Ker če ni, potem nimam kaj za razmišljat in bom vzel keyboard.

vofra ::

Bor H je izjavil:

Tut tist polnilc je verjetno isti kot od smartphonov, vsaj pri meni je bil tko da ga itak film kr iz polnilca za telefon al pa prek laptopa (sam pol ne morš brat vmes ker vklopi podatkovno povezavo).


removas podatkovno povezavo (npr USB iz Win), se samo polni in beres dalje

kuglvinkl je izjavil:

Kakšna ideja, kako zaobiti US only? Ker v US. ni zdele nobenga, da bi mu poslal paket...


kupis kaj takega
http://www.enaa.com/oddelki/avdioVideo/...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vofra ()

kuglvinkl ::

Am, ne. Touch je US. only, ne pošiljajo v Slovenijo ;)

btree ::

Toucha lahko naročiš v Slovenijo preko Ebaya. poglej na ebay.de in ebay.co.uk.

kuglvinkl ::

no, pa poglejmo.

Gandalfar ::

http://www.marco.org/2011/12/02/kindle-...

Ocitno je touch pocasnejsi od Keyboarda. Zdej na Kindlu 3 je browsanje ok, ce hoces kaksn wikipedia clanek pogledat. Potem se pa neha.

Blade` ::

Kaj pa, če naprimer kupim kindle touch 3g (ali pa samo wi-fi pomoje je vseeno) preko ebaya. Se da potem tega vezati na amazon account, uporabljati njihov cloud, kupovati knjige, glede na to, da ga v evropi ne prodajajo (baje) zaradi neskladnosti z zakonodajo.

Linda ::

Pozdravljeni,

tudi jaz se smukam okoli novega Kindla Touch in kombiniram načine kako bi ga dobila...še bolj pa me zanima, kaj bo, ko ga dobim...ali bo zadeva uporabna v smislu d/l knjig preko amazon.com računa ali mi preostane samo PG? Trenutno si ogledujem na ebayu Touch WiFi with specials...za $109 plus cca. $34 poštnine....ali to pomeni da je že vnaprej registriran na nek ameriški račun? vidim, da pride še nekaj davka in carina :) what a joy :) še vedno imam pomisleke o nakupu zadevščine, ker ne vem koliko njenih funkcij bo dejansko na voljo (poleg dejanskega branja). Če kdo kaj novega ugotovi se priporočamo :)

Lepe praznike vsem in prijetno branje :)

St235 ::

Funcije v Sloveniji delajo vse, z izjemo izposoje knjig, ki je vezana na ameriške knjižnice.

Knjige lahko prosto kupuješ preko amazon store in si jih preko wifi/3g preneseš v aparat. Tudi če je kindle že registriran na nek account ga lahko odregistiraš in vežeš na drug račun.

Jaz mam keyboard wifi/3g with specials, kupljen v ZDA in dela brez težav vključno z brezplačnim surfanjem.

Drugače pa pri pošiljanju po pošti ni carine, ti pa zaračunajo 20% DDV.

masterpsi ::

jaz tudi razmišljam o kindlu.
Zanima me kako je s PDFi - a je možno brat PDF in preprosto naložit na Kindle? Na googlu sem našel neke konverterje - predvidevam, da je s temi konverterji kot s konvertiranjem PDFa v DOC. A če kupiš na Amazonu knjigo, dobiš kindle verzijo zraven gratis? Jaz sem kupil 1knjigo in vidim, da obstaja kindle verzija - a je možno za nazaj dobit kidle verzijo knjige zastonj?

Kako je z barvnih e-inkom - bo kmalu zunaj? Kindle fire kolikor razumem je obična tablica in kot ostale neberljiva na soncu.

Na bolhi vidim, da se prodajata samo 2 kindla - a jih je mogoče še kje dobit v SLO?
Velikost displayja 6" se mi zdi malce majhna. List A5 format ima diagonalo če sem prav zračunal ~10". Tiste, ki imate izkušnje sprašujem kako se bere na tako majhnem displayju.

St235 ::

Zanima me kako je s PDFi - a je možno brat PDF in preprosto naložit na Kindle? Na googlu sem našel neke konverterje - predvidevam, da je s temi konverterji kot s konvertiranjem PDFa v DOC.

Kindle brez težav podpira PDF tako da konvertiranje ni nujno. Kako dobro se posamezen PDF bere je pa redvsem odvisno od vsebine. Če gre za skenirane strani (torej v bistvu slike) je bolj tako tako, še posebej če je veliko slik. Če gre pa za dejanske tekste pa ni problema


A če kupiš na Amazonu knjigo, dobiš kindle verzijo zraven gratis? Jaz sem kupil 1knjigo in vidim, da obstaja kindle verzija - a je možno za nazaj dobit kidle verzijo knjige zastonj?
Na žalost, ne. Založniki in zdrava pamet pač ne gre skupaj. Kupit moraš vsako posebej ali pa si pomagat z travniškimi rešitvami. Sam vem, da nisem idiot, da bom še enkrat kupoval knjige.

Kako je z barvnih e-inkom - bo kmalu zunaj? Kindle fire kolikor razumem je obična tablica in kot ostale neberljiva na soncu.
Fire je naavdna tablica, barvni eink je pa zaenkrat še v prototipni fazi. Prvi modeli naj bi prišli ven naslednje leto, nič pa ni še govora o kindle color.

Na bolhi vidim, da se prodajata samo 2 kindla - a jih je mogoče še kje dobit v SLO?
V slo se kindli samo preprodajajo, uradnega prodajalca ni. Lahko pa naročiš direktno pri amazon.com.

Velikost displayja 6" se mi zdi malce majhna. List A5 format ima diagonalo če sem prav zračunal ~10". Tiste, ki imate izkušnje sprašujem kako se bere na tako majhnem displayju.


Jap, zaslon je enako velik kot a5 list. Tudi če greš pogledat knjige, sploh paperback izdaje strani niso bistveno večje. Prednost kindla je tem, da si lahko po želji spremeniš velikost pisave. Sam ga uporablja tudi za branje mang in se dobro obnese. Včasih sicer moraš kaj bolj od blizu pogledat ampak ok. Drugače obstaja tudi DX verzija (a4), ki pa je za moj okus čisto prevelika in prenerodna. Pogori pa kidnle po celi črti, če bi hotel brat barvne stripe.

Alamar ::

V čem je štos tega za 13 funtov?

Amazon Kindle 3 4GB, Wi-Fi, 6in - Graphite E Ink Tech

http://www.ebay.co.uk/itm/Amazon-Kindle...

St235 ::

Typo, še bolj verjetno pa nateg, glede na to da ima prodajalec 14 feedbackov iz leta 2005. Glede na to da za tako smešno ceno prodaja tako touch kot keyboard verzijo bo verjetno kar slednje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Alamar ::

Lol, ima jih celih 1000 na zalogi in do tega trenutka jih je spravil v par urah 25 v promet. Res smešno, da ebay dopušča takšne mahinacije.

St235 ::

predvsem pa je žalostno, da se najdejo idioti, ki to dejansko kupijo.

Silver ::

Iščem kje bi najbolj ugodno našel Kindle Touch ... kakšna priporočila?
Cene na .de in .co.uk ebayu so večinoma precej zasoljene, amazon pa še vedno ne pošilja v SI.

Drugo vprašanje pa je če je kdo na Touch-u že "odstranil" oglase - naj bi se plačalo 30$ in dobiš kodo, ki jo vneseš na spletni strani.

vofra ::

teoo ::

oglasi na touchu niso nadležni. prikazujejo se samo ko je v spanju

kupiti se ga da prek borderlinxa. mene je prišel nekje 120€ (wifi z oglasi)
defying gravity

St235 ::

Vsi kindli z oglasi (special offers) majo to zelo diskretno narejeno. Oglas vidiš ko si v osnovnem meniju (pasica na dnu zaslona) in kot kindle ugasne/spi (cel zaslon).

Silver ::

vofra je izjavil:

http://www.bolha.com/elektronske-knjige...
http://www.bolha.com/elektronske-knjige...

Tole žal ni touch ampak štirica... do navadnega se malce lažje prikoplješ. :)

Trenutno se najbolj nagibam k nakupu preko borderlinx-a, ceneje ga še nisem našel.

btree ::

120€ je zelo poceni. A je vidljivost na zaslonu pri Touchu kaj slabša kot pri Kindle4?

ales85 ::

Mene pa zanima glede hackov... na voljo jih je precej, po hitrem pregledu pa se mi zdi uporaben predvsem za zmanjšanje robov in morda za spremembo kontrasta.

Katere pa vi uporabljate? Morda tiste za drugo aplikacijo za branje?

teoo ::

btree je izjavil:

120€ je zelo poceni. A je vidljivost na zaslonu pri Touchu kaj slabša kot pri Kindle4?



ekran je enak kot pri kindlu z gumbi. touch je realiziran s poljem led diod na robovih. nevidno, deluje pa.
defying gravity
««
10 / 26
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

eBook reader

Oddelek: Kaj kupiti
215462 (1565) bralnik98
»

e-bralnik ? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
15142848 (24148) AgiZ
»

Izšel novi Kindle Paperwhite (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
8222368 (15425) ales85
»

Amazon osvežuje Kindle (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
13428784 (22039) trnvpeti

Več podobnih tem