» »

AM3 matična plata

AM3 matična plata

69charger ::

Pa je spet čas za nakup. Ker bom nadgrajeval na 4 jedrnika rabim novo matično ker ne bom tlačil 140€ vrednega quada na 35€ plato. Procesor bo AMD Phenom II X4 945 Black Edition. Ker bom veliko navijal rabim plato do nekje največ 75€ s katero se da najbolje navijat. Malo sem gledal Asus M4A78-M samo ne vem kako se AMD 780L chipset navija. Katero plato priporočate?

jest10 ::

Za začetek 945 BE ne obstaja

Mitja358 ::

Če boš veliko navijal, s plato do 75EUR nimaš kaj počet! Za začetek poglej ASUS M4A89GTD PRO.

TOP ::

Če misliš veliko navijat je treba plato za 130e ne pa za 75e in da ti bo podpirala X6

energetik ::

TOP je izjavil:

Če misliš veliko navijat je treba plato za 130e ne pa za 75e in da ti bo podpirala X6

X6 podpirajo tudi take za 70€ in to celo AM2+.

69charger ::

Meni se ne gre za top plate recimo da bom navil do 6ghz ampak manjše fore recimo iz 3 na 4ghz. Sploh pa ne rabim podpore za 6 jedrnike,tako ali tako ko bom menjal naslednji cpu bo treba tudi plato menjat.

energetik ::

Mislim da s kakšno tako plato ne boš zgrešil.

Mitja358 ::

Jap, ta ima že lepo napajanje za CPU.

69charger ::

No saj ravno to sem gledal že in omenil v prvem postu le da ima samo 1x PCIE in slabšo integrirano grafično. Potem pravte da so Asus M4A78 vredu. Potem bo pa dovolj dobra.

Mitja358 ::

Samo za tisto dvomim, da ima 10 fazno CPU napajanje. Tako, da o lepem navitju bolj sanjaj.

69charger ::

Če gre na 35EUR plati iz 3 do 3,5ghz ni hudič da tudi na uni plati ne bo šlo.

Dr_M ::

Kupi kaksno boljso plato z 870 chipsetom. Recimo ASUS M4A87TD Evo, s ceno okoli 100EUR, mogoce malo drobiza vec.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

TOP ::

Seveda gre na plati za 35e iz 3 na 3,5 sam uprašanje koliko časa bo taka plata zdržala.

mr1two ::

V plato se splača naložit raje 50 evrov več kot manj. Poleg tega, da imaš gor bolj kvalitetne elemente, je tudi boljše zasnovana in posledično bolj zanesljiva. Povrh dobiš še matično, ki boljše izkoristi ostale komponente(CPU še najbolj). Podpora za vnaprej je tudi bolj garantirana pri dražjih variantah.
Bottom line- šparaj kje drugje, ne pri matični(vsaj ne pretirano), ki ti je osnova za cel sistem :)

69charger ::

Sem tudi razmišljal v smeri Intel ampak ni nobenega quada pod 150EUR ki jih pa nimam. Gotovo bom vzel kakšno Asus M4A87TD z 870 chipsetom in slabši AMDjev quad. Ko bom pa ravno menjal plato moram kupit še ram ker sem še vedno na DDR2. Ker sem trenutno z denarjem omejen na nekje 150EUR moram vzeti še najcenejši DDR3 ram 2gb in potem dokupiti 2gb.

Ram pa gledam Patriot DDR3 2 GB 1333 MHz z CL9,se ne spoznam na DDR3 rame zato vprašam če bo dovolj dober.
Pa še to,sem malo gledal da bi kupil 3 jedrnika ali 2 jedrnega Phenoma in da bi odklenil jedra,sprašujem če bo to dovolj stabilno na tej plati. Plata ima prav podporo za odklepanje.

Zgodovina sprememb…

energetik ::

69charger je izjavil:

Pa še to,sem malo gledal da bi kupil 3 jedrnika ali 2 jedrnega Phenoma in da bi odklenil jedra,sprašujem če bo to dovolj stabilno na tej plati.

To bo bolj odvisno od serije procesorja. Na to moraš gledati samo kot bonus, če ti uspe. Če nujno rabiš 4-jedrnika se ne zanašaj na odklep.
Aja, če imaš še 4GB DDR2 od prej, premisli če ne bi raje vzel AM2+ plate in uporabil ta RAM. Potem pa nekoč ko boš imel denar zamenjaš s AM3 in DDR3.

69charger ::

Trenutno imam samo 2gb DDR2,saj bi vzel recimo kakšno DFI AM2+ ki ma podporo za DDR2 ampak bo treba potem spet plato menjat. Razen seveda če kdo prodaja kakšno DFI plato rabljeno,kupim takoj za cca. 80EUR.

Mitja358 ::

Če imaš samo 2 GB bi bilo sedaj nekoliko bolje vzet AM3 + DDR3. V Gaming-shopu imaš Crucial 2 GB za 51EUR.

69charger ::

Ma plato bom zamenjal pa bom ostal na navitem dvojedrniku,mam druge obveznosti itd.

jest10 ::

Če tvoj dvojedernik ne podpira DDR3 malo pazi, kaj boš nabavljal

69charger ::

Ja sej vem,itak bom kupil eno DFI plato z DDR2 in iztisnem vse iz procesorja.

borutz ::

Zdravo

kupujem maticno AM3 podnozje pa me zanima kateri chipset je bolj stabilen,...
je to nvidia chip ali AMD?
navijal ne bom, tako da ne rabim high end maticno
nekje med 60-80 eurov
kaj pa proizvajalec asus ali gigabyte?

hvala za odgovor

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: borutz ()

mr1two ::

Asus, AMD chipset.
Nvidia ni že dolgo časa naredila dobrega veznega nabora za AMD procesorje.
Priporočam ti to: M4A88T-M
Je sicer 8 evrov čez tvoj budget, ampak imaš na njej še integrirano grafiko(če se slučajno kaj zgodi z pcix grafično lahko še vedno uporabljaš PC), podporo za požrešnejše procesorje(do 140W) in USB3. Poglej še v kako drugo trgovino, lahko se zgodi, da je kje še cenejša.
LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AMD Phenom II Uporabne informacije, izkušnje, testi, navijanje, plošče ..... (strani: 1 2 3 499 100 101 102 )

Oddelek: Strojna oprema
5088256116 (88778) x45
»

Računalnik-gaming-multimedia

Oddelek: Kaj kupiti
482298 (1326) JC03
»

Kdaj kupiti nov PC - poletje 2010

Oddelek: Kaj kupiti
342336 (1449) Rias Gremory
»

računalnik za okrog 800-850 eur

Oddelek: Kaj kupiti
201976 (1456) flaker
»

AM3 sistem - kaj bi priporočili

Oddelek: Kaj kupiti
332270 (1624) TOP

Več podobnih tem