» »

AM3 sistem - kaj bi priporočili

AM3 sistem - kaj bi priporočili

5pellfire ::

Kupujem AM3 sistem:
imam že 2x2 GB OCZ Reaper HPC (1333@6-6-6-20)
Radeon 4770 512MB

Ne morem pa se odločiti za ploščo
Gigabyte MA790XT-UD4P ali
Asus M4A78T-E

in procesor
X3 720 ali
X4 810.

Ta sistem bo (predvidoma) držal 2-3 leta brez menjavanja.
Uporaba predvsem za FRP igre (Gothic 3, Fallout 3, Stalker).

Navijati ne mislim kaj dosti ...mogoče tja do 3 GHz
(da bo lepa okrogla cifra).

xnnx ::

koliko si pripravljen dati za ploščo in procesor

5pellfire ::

X3 720 in X4 810 staneta približno enako (~140€).
Plošči pa tudi (125€-130€).

x45 ::

jas bi vzel 720 BE in ga odklenil po potrebi. plošča pa asus 790 FX.

5pellfire ::

FX je predraga za to kaj rabim.
Mi je skoda dat skoraj 40-50€ zraven za par stikal in x15 CF
(ki ga pri eni grafični najverjetneje ne bom izkoristil).

Kot sem napisal opciji sta Asus 790GX ali Gigabyte 790XT

dzinks63 ::

Mislim, da ti je npr. Asus M4A78 PRO čist ok za sprejemljivo ceno. Procesor bi rajši x4 810, katerim se vsem da odklenit preostali pomnilnik, pri x3 720 pa moraš imet že kar srečo, da naletiš na primerek z primerno dobrim 4 jedrom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dzinks63 ()

Mitja358 ::

Mislim, da ti je npr. Asus M4A78 PRO čist ok za sprejemljivo ceno. Procesor bi rajši x4 810, katerim se vsem da odklenit preostali pomnilnik, pri x3 720 pa moraš imet že kar srečo, da naletiš na primerek z primerno dobrim 4 jedrom.

Če v to plato stlači ta svoj DDR3 ram sem jaz papež :D Vzami asus 790GX. Jaz bi tudi vzel procesor x4 810 pri nakupi.net.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mitja358 ()

DJ MartiNi ::

Pa M4A78 Pro ne bo mogla ničesar odklenit. Meni se je GigaByte nekoliko zameril, zako da bi v tvojem primeru vzel ASUSovo M4A78T-E. Če pa se odločiš za GigaByteovo MA790XT-UD4P pa poročaj kako pa kaj zadeva deluje. Plata v končni fazi na prvi pogled deluje super.

Procesor pa x4 810 za dobrih 140€ in to je to.
1:Phenom II X3 720BE/ASRock 970M Pro3/2x8GB G.Skill Aegis/Radeon HD2600XT
2:Athlon X2 BE-2300/Foxconn A7DA-S/2x2GB A-Data PC2-6400/Radeon HD3300

dzinks63 ::

Sem na hitro pogledal in videl, da je kupil je OCZ Reaper HPC , kateri je tudi ddrII, šele potem sem opazil da bi rad vse skupaj postavil na ddr3.
Za uspešen odklep celega cashea pri x4 810, pa lahko nabaviš ASRockovo AOD790GX , katera tudi ni pretirano draga.

5pellfire ::

A je dodatna 2MB cacha res toliko lažje odklenit pri X4 810?
Za dodatno jedro pri X3 vem da je bolj kot ne loterija.

Kolikor pa sem gledal teste je večinoma X3 720 hitrejši od X4 810
(razen par redkih multithreading testov), pa še precej lažje ga je
spraviti na 3GHz in več.

Pri plati pa se res bolj nagibam k Gigabytu, predvsem zaradi boljše
integrirane zvočne in boljšega hlajenja (procesor in grafično imam
na vodnem hlajenju zato mi je dobro hlajenje plate bolj pomembno kot
npr. integ. grafična pri asusu).

dzinks63 ::

Sicer škoda, da si že ram nabavil, ceneje in nič slabše , kvečjemu boljše bi prišel z ddr2 skozi, plus nobenih komplikacij z odklepanjem enega ali drugega :
Asus M3N-H HDMI
Phenom II X4 940 3.0GHz AM2+ BOX Black Edition
PATRIOT DDR2 ram, 4GB Kit PC2-6400

Po treh letih, boš itak menjal mašino, vseeno ali sedaj nabaviš z drr2 ali ddr3 ploščo in ramom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dzinks63 ()

TOP ::

Kar se tiče plate,beži od Gigašrota in vzem Asusa.Tle nekateri ti lepo svetujejo Asusa.Sam sem že mel Gigabyta ma je kmalu romala nazaj.Kar se tiče plate definitivno Asus in nič drugega.Pusti Gigabytke in Asrock plate pri miru.

xnnx ::

daj ne palamudi x45 s tvojim odklepanjem jeder ker večina jeder defektnih ;((

huelz ::

@dzinks63
On ima DDR3 rame. Mogoce ne bi bla slaba tudi
DFI A790FXB-M3H5, tukaj in tukaj npr., tako da plate z ddr2 odpadejo (torej iscete AM3).

marko71 ::

Upam da ne bo nič narobe če tukaj napišem, kupujem eno kišto
pa me znima kaj mislite o nekem srednjem računalniku. recmo o temu
-GIGABYTE GA-MA790XT-UD4P 790X - 123,31 Eur
-AMD Phenom II X3 710 BOX AM2+/AM3 - 107,42 EUR
-SuperTalent W1333UX4G8 4GB (2x2GB) PC10600 DDR3 - 76,13 EUR
-SAPPHIRE Radeon HD4670 512MB DDR3 PCIe HDMI - 69,81 EUR

tole pride pri mlakomu 376,68 EUR
če obstaja kaj boljšega za ta denar se priporočam

lahko tudi to ploščo saj drugih tako ni na am3 vodilu
ASUS M4A78T-E 790GX 132,83 EUR

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: marko71 ()

x45 ::

Upam da ne bo nič narobe če tukaj napišem, kupujem eno kišto
pa me znima kaj mislite o nekem srednjem računalniku. recmo o temu
-GIGABYTE GA-MA790XT-UD4P 790X - 123,31 Eur
-AMD Phenom II X3 710 BOX AM2+/AM3 - 107,42 EUR
-SuperTalent W1333UX4G8 4GB (2x2GB) PC10600 DDR3 - 76,13 EUR
-SAPPHIRE Radeon HD4670 512MB DDR3 PCIe HDMI - 69,81 EUR

tole pride pri mlakomu 376,68 EUR
če obstaja kaj boljšega za ta denar se priporočam

lahko tudi to ploščo saj drugih tako ni na am3 vodilu
ASUS M4A78T-E 790GX 132,83 EUR


dobra izbira..... če se greš odklepanja.... lahko tud x2 550 BE.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: x45 ()

marko71 ::

nič ne bi odklepal pustil bi tako kot je, samo zanima me še nekaj ali bi se dalo kasneje nadgraditi s kakšnim močnejšim 4 jedernim procesorjem na to ploščo recimo po enem letu, trenutno bi pa pustil tako kot je. Navijati si ne upam kaj dosti

x45 ::

955 x4 ugodno:

jest10 ::

Daj nehaj že moriti s tem odklepanjem! Noben normalen človek NE BO vzel procesorja, da bi ga odklepal. Razen če se mu jebe za denar in se rad špila loterijo...
Kupiš to kar misliš da rabiš! Če je to X4, potem vzameš tega. Če je to X3 ali X2 vzameš to. Če se ti pa slučajno vserje, da se odklene, potem super-pač dodaten bonus.
Tako da NEHAJ se zajebavati s tujim denarjem! Če te matra loterija, potem SAM kupuj X2 in jih odklepaj. Ne pa da podpihuješ druge da zafučkajo svoj denar, potem pa iščeš 1000 xy vzrokov zakaj ne deluje kakor si nakladal da bo.

x45 ::

ti si res bolnik jest10 ...

x2 550 je sam po sebi super cpu. prekosi E8400 za drastično nižjo ceno... do sedaj se jih je odklenila velika večina in to na 4 jedra in vsa 4 stabilna npr na 3800 mhz ( x bit labs ) in to je super bonus

gruntfürmich ::

bom še jst pristavil pisker.

nekako resno razmišljam o menjavi računala [ki pa ni nujno da se bo zgodila] in moj predlog je tak:

--CPU: ph2 995 BE - ne bom odklepal in navijal, zato kar tega [160€ v tujini]
--MB: ??? Asus M4A78T-E, DFI Lanparty DK 790FXB-M3H5, Asus M4A79T Deluxe, Asus CROSSHAIR III Formula ???
prevzaprav me poleg cene zanima tudi kako se bo druga grafična obnašala na pcie 8× slotu? bo normalno delovala ali bo kaj počasnejša? (trenutno jo imam na 8× slotu pa ne opazim nobenega zmanjšanja hitrosti);
malo je tudi pomembno, kako ima slote razporejene: moja favoritka m4a79T dlx ima slabo razporejene, ker ne omogoča dobro dodane zvočne poleg obsotjčih 2 grafičnih: ene dvoslotne in ene enoslotne;
pri plati se nagibam bolj k asus varianti.
--RAM: OCZ reaper ddr3 6.6.6.20 ali pa 6.5.5.18
--GPU: poleg obstoječe 4850@512 še ena??? če bo denar in primeren slot na plati pcie 16× ali je dovolj 8×?!?
--HDD: WD black caviar 1TB ali 640GB
--SSD: OCZ vertex 30 ali 60 GB??? koliko za sistemski disk??
--PWR: tagan 680 ali 600 W ??? koliko je primerno za 1 gpu in koliko bi bilo za 2?

kako bi to funkcioniralo!? če ima kdo kakšno pripombo, lepo prosim.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

jest10 ::

ti si res bolnik jest10 ...

x2 550 je sam po sebi super cpu. prekosi E8400 za drastično nižjo ceno... do sedaj se jih je odklenila velika večina in to na 4 jedra in vsa 4 stabilna npr na 3800 mhz ( x bit labs ) in to je super bonus


Ja ja, spet večina... To se od tebe posluša že nekaj časa. Potem imamo pa na tem forumu en sam uspešno odklenjen X3... Pa se po tvoje tako zelo uspešno odklepajo.
Šenkrat ti pravim, NE IGRAJ se s tujim denarjem!

x45 ::

ti si res bolnik jest10 ...

x2 550 je sam po sebi super cpu. prekosi E8400 za drastično nižjo ceno... do sedaj se jih je odklenila velika večina in to na 4 jedra in vsa 4 stabilna npr na 3800 mhz ( x bit labs ) in to je super bonus


Ja ja, spet večina... To se od tebe posluša že nekaj časa. Potem imamo pa na tem forumu en sam uspešno odklenjen X3... Pa se po tvoje tako zelo uspešno odklepajo.
Šenkrat ti pravim, NE IGRAJ se s tujim denarjem!


uspešna odklepanja se merijo samo na primernih platah... ACC ! - ne karkoli kjer dela cpu gor.

spet lažeš imamo pa najmanj dva na forumu ( martini in še ena 710 ka ) po moje pa še več odklenjenih...

Napišite vsi slo tech ovci ki ste odklenil jedra na x2 in x3 svoj rezultat !

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: x45 ()

Valvoline ::

Za špile je x3 720be super nakup. Če res OS uporablja normalno vsa 3 jedra. Naviješ ga na 3.5ghz in si zmagal.Če pa primerjamo x2 550be z e8xxx je amd na boljšem če pa primerjamo x2 550be z e7xxx in e5xxx sta izenačena.
btw x45 še e5400 clock vs clock navito na 3.8ghz je hitrejši k x2 550be,navijanje in dvig fsbja (iz 200 na skoraj 300 v primeru e5400) pr intelovih procesorjih se ogromno pozna,pr amdju dvig množilnika bolj malo. Preverjeno.

Zgodovina sprememb…

jest10 ::

ti si res bolnik jest10 ...

x2 550 je sam po sebi super cpu. prekosi E8400 za drastično nižjo ceno... do sedaj se jih je odklenila velika večina in to na 4 jedra in vsa 4 stabilna npr na 3800 mhz ( x bit labs ) in to je super bonus


Ja ja, spet večina... To se od tebe posluša že nekaj časa. Potem imamo pa na tem forumu en sam uspešno odklenjen X3... Pa se po tvoje tako zelo uspešno odklepajo.
Šenkrat ti pravim, NE IGRAJ se s tujim denarjem!


uspešna odklepanja se merijo samo na primernih platah... ACC ! - ne karkoli kjer dela cpu gor.

Tukaj jih ima kar nekaj primerne plate, če še tega nisi opazil...
Lej ne da se mi prepirati s trolom, ker je itak brezupno karkoli vbiti v tvojo glavo. Naredi pa vsaj uslugo ostalim in jih ne zavajaj v napačen nakup! Če človek razmišlja o nakupu X4 mu NE TEŽI z X3/X2 "ki ga bo odklenil" in podobno! Če hoče X3 mu znova ne teži z "odklepajočim" X2 itd. Razumeš?
Špilaj se sam, s svojim denarjem.

Aja ka si ravno popravljal... Martiniju NE DELA stabilno. Še vedno nisi dojel?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

x45 ::

za odklepanje se vsak odloča sam. Dobro da se končno strinjaš z mano pa ne trosiš nekaj o intelih...


x2 550 naj cena pri nas:

http://www.mlacom.si/artikel/44019/AMD-...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: x45 ()

Mitja358 ::

za odklepanje se vsak odloča sam. Dobro da se končno strinjaš z mano pa ne trosiš nekaj o intelih...


x2 550 naj cena pri nas:

http://www.mlacom.si/artikel/44019/AMD-...

Proizvodni proces 65nm. Tile so res nesposobni in to se je že večkrat zgodilo.

jest10 ::

za odklepanje se vsak odloča sam. Dobro da se končno strinjaš z mano pa ne trosiš nekaj o intelih...

Ja vsak se odloča sam. Ampak ti zavajaš neuke ljudi, ker jim nakladaš v smislu, da bo zadeva garantirano delovala...
Ko boš rekel: razmisli še o X2/X3, ki se Z NEKAJ SREČE lahko odklene v delujočega X4 bom tiho.
Dokler boš pa govoril: vzemo X2 ki ga odkleneš v X4, te pa brcam v rit

x45 ::

za odklepanje se vsak odloča sam. Dobro da se končno strinjaš z mano pa ne trosiš nekaj o intelih...

Ja vsak se odloča sam. Ampak ti zavajaš neuke ljudi, ker jim nakladaš v smislu, da bo zadeva garantirano delovala...
Ko boš rekel: razmisli še o X2/X3, ki se Z NEKAJ SREČE lahko odklene v delujočega X4 bom tiho.
Dokler boš pa govoril: vzemo X2 ki ga odkleneš v X4, te pa brcam v rit


garantirano ALI SKORAJ VSI !!!
RES SI BOLNIK.... PA NEHAJ SMETIT.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: x45 ()

jest10 ::

Skoraj vsi, pa je na tem forumi samo eden delujoč? Zanimivo...
A boš zavedenim uporabnikom vrnil denar, ko jim procesor ne bo deloval po tvojih obljubah? Saj jim vendar garantiraš
Petelinček, nekaj se no že repenčiti in si končno nabavi Phenoma. X2, pa ga odkleni:P

DJ MartiNi ::

X2 550BE lestvica odklepanja jeder: xtremesystems.

Bolj kot kak nakup v Mlacomu svetujem nakup v PC Plusu.

Moj X3 720BE se odklene, vendar v takem stanju ne deluje stabilno. Poizkusil sem odklenit tudi X2 550BE ([0924BPMW] - nisem 100%), kupljenega v Mlacomu in se je odlenil, vendar nestabilen primerek, tako da nisem videl niti OSja.


bom še jst pristavil pisker.

nekako resno razmišljam o menjavi računala [ki pa ni nujno da se bo zgodila] in moj predlog je tak:

--CPU: ph2 995 BE - ne bom odklepal in navijal, zato kar tega [160€ v tujini]
--MB: ??? Asus M4A78T-E, DFI Lanparty DK 790FXB-M3H5, Asus M4A79T Deluxe, Asus CROSSHAIR III Formula ???
prevzaprav me poleg cene zanima tudi kako se bo druga grafična obnašala na pcie 8× slotu? bo normalno delovala ali bo kaj počasnejša? (trenutno jo imam na 8× slotu pa ne opazim nobenega zmanjšanja hitrosti);
malo je tudi pomembno, kako ima slote razporejene: moja favoritka m4a79T dlx ima slabo razporejene, ker ne omogoča dobro dodane zvočne poleg obsotjčih 2 grafičnih: ene dvoslotne in ene enoslotne;
pri plati se nagibam bolj k asus varianti.
--RAM: OCZ reaper ddr3 6.6.6.20 ali pa 6.5.5.18
--GPU: poleg obstoječe 4850@512 še ena??? če bo denar in primeren slot na plati pcie 16× ali je dovolj 8×?!?
--HDD: WD black caviar 1TB ali 640GB
--SSD: OCZ vertex 30 ali 60 GB??? koliko za sistemski disk??
--PWR: tagan 680 ali 600 W ??? koliko je primerno za 1 gpu in koliko bi bilo za 2?

kako bi to funkcioniralo!? če ima kdo kakšno pripombo, lepo prosim.

-CPU: kar 955BE
-MB: od naštetih najbolje kar najcenejšo, torej ASUS M4A78T-E (8x v primerjavi z 16x ne prinaša kakih večjih upočasnitev); drugače pa ti priporočam MSI 790FX-GD70
-GPU: če ti uspe ugodno dobiti še eno 4850 512MB in če bo denar, potem kar nabavi (8x + 8x kombinacija je čisto OK, ne rabiš ravno 16x + 16x)
-PSU: raje kakega Corsaira, sicer pa tudi Tagan ni slab.
1:Phenom II X3 720BE/ASRock 970M Pro3/2x8GB G.Skill Aegis/Radeon HD2600XT
2:Athlon X2 BE-2300/Foxconn A7DA-S/2x2GB A-Data PC2-6400/Radeon HD3300

Zgodovina sprememb…

gruntfürmich ::

bom še jst pristavil pisker.

nekako resno razmišljam o menjavi računala [ki pa ni nujno da se bo zgodila] in moj predlog je tak:

--CPU: ph2 995 BE - ne bom odklepal in navijal, zato kar tega [160€ v tujini]
--MB: ??? Asus M4A78T-E, DFI Lanparty DK 790FXB-M3H5, Asus M4A79T Deluxe, Asus CROSSHAIR III Formula ???
prevzaprav me poleg cene zanima tudi kako se bo druga grafična obnašala na pcie 8× slotu? bo normalno delovala ali bo kaj počasnejša? (trenutno jo imam na 8× slotu pa ne opazim nobenega zmanjšanja hitrosti);
malo je tudi pomembno, kako ima slote razporejene: moja favoritka m4a79T dlx ima slabo razporejene, ker ne omogoča dobro dodane zvočne poleg obsotjčih 2 grafičnih: ene dvoslotne in ene enoslotne;
pri plati se nagibam bolj k asus varianti.
--RAM: OCZ reaper ddr3 6.6.6.20 ali pa 6.5.5.18
--GPU: poleg obstoječe 4850@512 še ena??? če bo denar in primeren slot na plati pcie 16× ali je dovolj 8×?!?
--HDD: WD black caviar 1TB ali 640GB
--SSD: OCZ vertex 30 ali 60 GB??? koliko za sistemski disk??
--PWR: tagan 680 ali 600 W ??? koliko je primerno za 1 gpu in koliko bi bilo za 2?

kako bi to funkcioniralo!? če ima kdo kakšno pripombo, lepo prosim.

-CPU: kar 955BE
-MB: od naštetih najbolje kar najcenejšo, torej ASUS M4A78T-E (8x v primerjavi z 16x ne prinaša kakih večjih upočasnitev); drugače pa ti priporočam MSI 790FX-GD70
-GPU: če ti uspe ugodno dobiti še eno 4850 512MB in če bo denar, potem kar nabavi (8x + 8x kombinacija je čisto OK, ne rabiš ravno 16x + 16x)
-PSU: raje kakega Corsaira, sicer pa tudi Tagan ni slab.


koliko W napajalnik pa bi potreboval?
gledam: corsair 650W-80€ in 750W-100€ ter: tagan 680(700)W-100€ in 600W-70€.
pa me zanima koliko bi bilo ok za ali ta sistem z 1 grafično (~110W porabe) ali z 2 grafičnima R 4850?
thx
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Mitja358 ::

Corsait 750W, ker je razlika v ceni mala.

TOP ::

DJMartini lepo,od tebe da si tole napisal in s tem zalimal mal usta X45,ki je najbolj pameten na tem forumu,ampak dejstvo je,da nima takega procesorja,da bi probal,ampak slepo verjame tujim stranem.Vzemi tisto kar ti svetuje DjMartini.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kateri računalnik naj kupim (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
516574 (4505) klinker
»

Navijanje AMD Phenom-a II X3 720BE (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Navijanje
28519601 (11059) mihamedo
»

Matična plošča Gigabyte GA-MA790X-UD4

Oddelek: Kaj kupiti
201831 (1543) TOP
»

računalnik do 700 €

Oddelek: Kaj kupiti
182181 (1649) st0jko
»

katero matično procesor in rame-izbrati ?

Oddelek: Kaj kupiti
91374 (1169) DJ MartiNi

Več podobnih tem