» »

Word alternativa-akademska uporaba

Word alternativa-akademska uporaba

pupsi1984 ::

Ker že celo življenje umiram na wordu, me zanima kateri alternativni program mi priporočate za akademsko uporabo! TO pomeni da mi ne cel kaos naredlo s stili, ko bom spremenil eno besedo! Hočem se koncentrirat na vsebino, ne pa da me program konstantno jeb... u glavo...
LaTex sem pogledal pa je malo preveč hardcore za moje pojme, obstaja kaj vmes med temi programi?

noraguta ::

kva sploh delaš?
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

pupsi1984 ::

magisterij - pisanje besedila, kombinacija teksta, slik, nekaj grafov itd. (več strani)
v bistvu bi samo rad... možnost vstavljanje noge in glave, vstavit slike, uredit tekst, naredit kazalo, tabelo, citiranje, vstavit sliko in to je to... najbolj me jezi kr mi word skoz avtomatsko neki spreminja stile...

Zgodovina sprememb…

modicr ::

SoftMaker Office 2010 - TextMaker: http://www.softmaker.com/english/ofwtm_...
in PlanMaker: http://www.softmaker.com/english/ofwpm_...

Obstaja tudi verzija za Linux ...

Lp, R.
(c) nisem patentiran

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: modicr ()

Karen ::

Kaj je pa z Openoffice Writerjem narobe?

bluefish ::

Sodeč po opisanem mu bo prav tako povzročal preglavice.
Sam tovrstnih težav z Wordom praktično nimam. Vedeti je le treba, da je razlika med ENTER in SHIFT + ENTER.

Icematxyz ::

Opisane zadeve delujejo dobro v Open Office. Res pa je da tudi verjetno v Word-u. Tako da je težava verjetno v tem kako sploh izdelaš dokument. In vem da v Open Office so mi, ko sem ga začel uporabljati, kar nekaj težav povzročale ravno te osnovne zadeve z slogi. Ampak malo uporabiš Google. Malo poskušanja na slepo. Pa vidiš da zadeva deluje brezhibno in pričakovano. Se pravi šele takrat, ko jo izvedeš pravilno!

Zgodovina sprememb…

pupsi1984 ::

zdej se mi boste smejal ampak šel sem in naložil eno zelo staro verzijo wordperfecta, ki sem jo laufal še na 486 še... čist pozabil da jo mam... sedaj sem zadovoljen... nič fency grafike in podobnih bedarij... me happy ...hvala vseen ...

modicr ::

Najprej sploh nisem pomislil - lahko si prilagodiš Word, tako da enostavno izklopiš vso avtomatiko.

Uporabljam Word 2000 in izklopim kljukice pri Orodja -> Samopopravki (Samooblikovanje)
Izklopim tudi "Preverjaj črkovanje med vnosom", ker mi sicer včasih obremeni CPU (pri dolgih dokumentih) ...

http://blogs.techrepublic.com.com/msoff...

Namesti tudi SP3 in vse popravke: http://www.microsoft.com/downloads/en/r...

> Magisterij boš imel, pa te jebejo osnove v Wordu.
Človek ima pametnejše delo, kot pa da bi se ukvarjal z nastavitvami Worda >:D

Lp, R.
(c) nisem patentiran

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: modicr ()

pupsi1984 ::

sem upošteval nasvet in izklopil vse kar se je izklopit dalo (tudi jaz čisto pozabil na to)... naštimal vse custom, sedaj dela tko kot treba... hvala!

uroszo ::

+1 za OpenOffice Writer

Moivre ::

Če se ti lušta pomatrati, je LaTex še vedno zakon.

Invictus ::

LaTEX

+100 :))

LP I.

noraguta ::

latex je document procesor ne ureevaunik
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Invictus ::

A Word pa ne procesira dokumenta ???

LP I.

Moivre ::

noraguta je izjavil:

latex je document procesor ne ureevaunik

V LaTeXu sem oblikoval že nekaj diplomskih, magistrskih in ogromno strokovnih člankov, pa nisem uspel ugotoviti da se z "document procesor" to ne da! Sem pa tud butast!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Moivre ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

MS Word & co versus diplomska naloga (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6111689 (8812) marflor
»

Word vs. Latex (strani: 1 2 )

Oddelek: Programska oprema
5812959 (9845) GnuceLee
»

Microsoft objavil vrsto specifikacij - Word, Excel, Powerpoint, Exchange (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
15318242 (12734) gzibret
»

Primerjava odprtokodnih urejevalnikov besedila

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
254100 (3130) Pithlit
»

v katerem programu naj napisem knjigo (strani: 1 2 )

Oddelek: Programska oprema
5725408 (24615) Matev

Več podobnih tem