» »

Instalacija win7 s cd-jem?

Instalacija win7 s cd-jem?

BCSman ::

Na toshiba a60-192 prenosnik iz leta 05 (pentium 1.6, 512 ram(ja vem nekam malo)) bi namestil win7, toda prenosnik nima dvd-roma, le cd-rom. Je izvedljivo?
V biosu ni funkcije za bootanje z usb-ja, pa tudi novejše verzije za flashat ne najdem, ker tega modela sploh ni na strani od toshibe.

BCSman ::

Se opravičujem, sem bolje pogledal in prenosnik dejansko ima dvd-rw :D
Toda vseeno bi slišal kako mnenje kako bi se obnesel win7 zaradi le 512 rama? (sklopil bi vso šminkerijo, pa tudi grafične nima integrirane, tako da ta ne bi žrla rama)

kupim9 ::

Mam par dvd enot za prodat, ena bo že pasala.

Wox ::

Verjetno se na nek način da namestiti, vendar Win7 na takšni mašinci nima smisla. WinXP ali Ubuntu bo optimalno.
Commodore 64

kupim9 ::

Če boš izklopil vso šminko, aero in podobno, ti v bistvu ostane skoraj widows xp

IceBoX ::

Jaz sem dal W7 na računalnik z 765MB, ampak ni delalo ravno tekoče. Dalo se je vse delati še kar normalno, ampak vseeno se strinjam kot so ti napisali da raje inštaliraj XP

hojnikb ::

Dodaj še 512MB al pa 1GB če je možno, pa bo delal ok.
#brezpodpisa

zee ::

Poglej si specifikacije prenosnika na spletni strani proizvajalca.

Ppred časom sem brez problemov nadgradil nekaj prenosnikov iz leta 2005 na 2 GB (2x 1 GB), kar je pogojno dovolj za Windows 7, a več kot dovolj za Ubuntu in Windows XP.

Problem je edino, da je ta pomnilnik precej drag, saj ga ne delajo več.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()

Malajlo ::

ReadyBoost dela čudeže. Win7 (brez aero, seveda) s 512RAM in 2GB USB pa se stvar premika ravno toliko, da lahko poganjaš osnovne aplikacije (office, IE, ...).
No, šlo je bolj za test, če na VIA miniATX z 1GHz(!) proc sploh prdne kaj...

zee ::

...pa se stvar premika ravno toliko, da lahko poganjaš osnovne aplikacije ...


nuff said. ;((
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

dolenc ::

Jst sem dal na sestringa laptopa s 512mb win7, pa ni dobro. Par zavihkov z brsklalnikom odpreš pa počepne, raje dej XP.

BCSman ::

ok bom dal raje xp.

energetik ::

dolenc je izjavil:

Jst sem dal na sestringa laptopa s 512mb win7, pa ni dobro. Par zavihkov z brsklalnikom odpreš pa počepne, raje dej XP.

Tudi na XP ne bo dosti boljše. Meni trenutno FF žre 120MB pri 1 zavihku. Odpreš še kaj drugega zraven pa boš čez 500MB.
Trenutno imam odprt FF, Outlook, neki fajl v Excelu, MSN, pa imam porabo pomnilnika dobrih 900MB na XP SP3.

Veron ::

sicer pa win7 se da naložiti preko usb ključa (4gb), tako da ni nujno potreben dvd pogon

BCSman ::

ja kaj pa če se ne da bootat z usb-jem

brodul ::

PXE?

Sam moraš ugotoviti, če ti podpira.
V biosu je treba vklopit Network boot, ta nastavitev se IMO nahaja na kakšnih obskurnih mestih.

http://superuser.com/questions/42263/ho...

Drugače pa http://www.linuxmint.com/download.php ali pa XP (ki je star kot zemlja).
Pretending to be a mature adult is so exhausting.

pirx ::

http://www.intowindows.com/how-to-insta...

Prevrejeno deluje.

S 512 MB RAM-a bo zadeva res nekoliko počasneje delovala (sem že nameščal win 7 na 512 MB RAM računalnike), vendar če uspeš narediti nadgradnjo na vsaj 1 GB, bo pa OS stekel spodobno. Količina RAM-a izrednega pomena in pri nas laufamo nekaj npr. 5+ let starih računalnikov z Win 7 brez problema, ko jim dodamo spomin (1 GB ali več).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows XP na Intel Celeron-u (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
569645 (8825) Qushaak
»

Zamenjava operacijskega sistema ! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
13310849 (9060) Assass1n
»

XP SP2, SP3 ali win7 na 7 let star komp?

Oddelek: Pomoč in nasveti
9761 (638) hojnikb
»

Windows XP dopolnil 10 let (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
5215178 (12452) Jst
»

W7 mini mini Requirements

Oddelek: Operacijski sistemi
231608 (1014) blackbfm

Več podobnih tem