» »

Garancijska zamenjava artikla

Garancijska zamenjava artikla

repetitor ::

Imam sledeče vprašanje. Disk, ki je imel dvoletno garancijo sem po enem letu nesel na servis. Ker ga niso popravili, so mi ga po 45 dneh zamenjali z novim. Vendar pa so mi ga zamenjali z diskom drugega proizvajalca. Ta disk naj bi imel triletno garancijo.
Sedaj pa me zanima, če mogoče kdo ve, kako je v takem primeru z garancijo? Koliko dolgo imam sedaj ta disk v garanciji (3 leta, 2 leti?)?

knesz ::

repetitor je izjavil:

Imam sledeče vprašanje. Disk, ki je imel dvoletno garancijo sem po enem letu nesel na servis. Ker ga niso popravili, so mi ga po 45 dneh zamenjali z novim. Vendar pa so mi ga zamenjali z diskom drugega proizvajalca. Ta disk naj bi imel triletno garancijo.
Sedaj pa me zanima, če mogoče kdo ve, kako je v takem primeru z garancijo? Koliko dolgo imam sedaj ta disk v garanciji (3 leta, 2 leti?)?

Če je zamenjan z novim, ti ponovno začne teči garancija. Se pravi, 3 leta.

jan01 ::

Če ga zamenjajo, je garancija spet od začetka, AMPAK dolžina pa ista kot pri prvotnem, pri tebi 2 leti

aco111 ::

Drugače pa ... Zakon o varstvu potrošnikov. Preberte si svoje pravice!

Lp. Allesandro.
Don't worry be happy :)

bastadu ::

Imamo podobno vprašanje: WD disk s 3 letno garancijo in kupljen znotraj EU mi je tik pred potekom garancije pričel dobivati slabe sektorje, na WD support strani sem izpolnil zahtevek za garancijo RMA in danes že dobil nov disk. Ampak ta nov disk (ki je najverjetneje refubrished) ima sedaj zgolj 90 dnevno garancijo. Za SLO vem da v kolikor prodajalec/proizvajalec ne more popraviti prvotnega izdelka in ti da v zameno drugega, garancija prične teči znova. Kako pa je če zadevo kupiš v EU? Sem upravičen samo do 90 dnevne garancije ali lahko zahtevam ponovno polno 3 letno garancijo?

king67 ::

Velja zakonodaja države, v kateri je bil disk kupljen.

lp,
king67

bastadu ::

Bil je kupljen v Nemčiji, mogoče kakšna informacija ali link kako je ta zadeva urejena tam?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bastadu ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Acer servis (Zavrnjena garancija) (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5316044 (13750) Wrop
»

podaljšana garancija pri comshopu

Oddelek: Pomoč in nasveti
71674 (1482) scipascapa
»

WD RMA warranty vračilo

Oddelek: Pomoč in nasveti
274018 (3561) solatko
»

garancijsko zamenjani izdelek (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
869014 (6879) medenko
»

Crknil disk...in zdej problemi z menjavo

Oddelek: Pomoč in nasveti
291670 (1077) Dead_Eye

Več podobnih tem