» »

Kosilnica na nitko

Kosilnica na nitko

1
2
»

Utk ::

Pa je komu se motor na kosilnici res ze obrabil pri domaci uporabi, ali je to spet en mit z visoko travo? Kolk jaz vidim stare kosilnice zacnejo jebat na razne nacine, ljudem se vec ne da ukvarjat z njimi in kupijo novo. Skoraj ne verjamem, da bi se masina znucala.

Unknown_001 ::

Utk je izjavil:

Pa je komu se motor na kosilnici res ze obrabil pri domaci uporabi, ali je to spet en mit z visoko travo? Kolk jaz vidim stare kosilnice zacnejo jebat na razne nacine, ljudem se vec ne da ukvarjat z njimi in kupijo novo. Skoraj ne verjamem, da bi se masina znucala.


Mojem sosedu po dveh letih uporabe. Res pa je, da je bolj škrtaril z oljem pri mešanici in včasih kar pozabil pa gonil na suho. Ko mi je prnesu za razdert... jebela, da me je mora tlačila še cel teden.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

šernk ::

stric je v 15ih letih uničil 4 motorje, med drugim istega kot ga sam vrtim že 15 let. med drugim je uspel uničit tudi enega 4 taktnega kar mi sploh ni jasno kako, ampak kot sem dejal...1m visoka trava in veselo kosi po 5 ur hkrati 2-3x letno.

meni dela pa ista kosilnica ki jo je on v dveh treh letih uničil vsaj 6x letno po 2-4 ure in ne kaže znakov da bo crknila.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

...:TOMI:... ::

Če kupujete koso ali pa motorko, recimo stihl, husqvarna ipd. obvezno kupite se original olje za mesanico in vsaj prvih recimo 20 l goriva uporabite to olje. Potem pa lahko tudi kaj drugega, ce zelite. Prvi momenti vtekanja so pa zelo kritični. Zaribalo je že več naprav zaradi tega. Boli glava, ko vidiš, kaj se dogaja pri novi mašini.
Tomi

          ::

Unknown_001 je izjavil:

Problem košnje visoke trave na mah je v tem, ker se ti rada navije na glavo in jo zablokira. V takem primeru pomaga le če imaš res močno kosilnico. Je pa tak da bi po pravem tako kot pri fleksu moral imet ščit zadaj pred kamenjem itd. Obvezno seveda nošeneje najmanj zaščitnih očal ali še bolje vezirja.


Jaz visoko travo kosim tako, da s kosilnico "pohodim" travo z vrha. Tako travo zmeljem in niti ne rabim pospravljati.

Unknown_001 ::

          je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

Problem košnje visoke trave na mah je v tem, ker se ti rada navije na glavo in jo zablokira. V takem primeru pomaga le če imaš res močno kosilnico. Je pa tak da bi po pravem tako kot pri fleksu moral imet ščit zadaj pred kamenjem itd. Obvezno seveda nošeneje najmanj zaščitnih očal ali še bolje vezirja.


Jaz visoko travo kosim tako, da s kosilnico "pohodim" travo z vrha. Tako travo zmeljem in niti ne rabim pospravljati.


Tudi dobro. Jaz vseeno prisegam na tehniko dveh zamahov. Prvi na polivici drugi spodaj. Pa tudi lepo pomelje.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

LeonSlo ::

Kaj je zate visoka trava? To je enako relativen pojem kot naprimer naklon nekega brega. Jaz kosim traso pod električnim pastirjem dolžine okoli kilometra, mogoče malo manj ker je nekaj gozda vmes. Ta tehnika dveh zamahov je po mojem mnenju najbolj elegantna. Nič mučenja same kosilnice. Osebna oprema, jaz imam na glavi gozdarsko čelado. Morda komu blesava zadeva ampak, ko sem lani dobil iz pod ščite ob košnji v lice del stebla neke rastline in je zadeva za malo malo zgrešila oko ne razmišljam več, da bi imel na glavi samo zaščitna očala. Ima pa vse v enem, vizir, glušniki in sama čelada, ki pride prav, ko se vlačiš ob kakšnem grmovju kot jaz pri sami košnji.

Assass1n ::

Jaz sem pred petimi leti ali pa še več kupil za 120€ v bauhaus kosilnico na nitko. Kosim malo površine, malo ravno pa malo v hribu, pokosim v kakšni uri pokurim pa dobre pol litra mešanice. Nitko vtaknem 2.4mm kvadratno.
Bila je kot nek cheap shi*, 5 let garancije... hurican se mi zdi da firma, lahko jo zelo pohvalim, vsako leto po zimi vžge BP, kar je na njej crknilo je bila le strgana vrvica za vžig, katero sem le skrajšal in gas naprej, le zajebaval sem se iz sistemom navijanja.

Ima pa balanco, definitivno ne priporočam in ko bo crknila nikoli več tega hudiča. Ker je nerodno in nikakor je ne znam pravilno nastavit, navadno pa držiš in si pomoje hitrejši in bolj natančen.
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

Yossarian ::

Gledam ti dve kosilnici, rabim pa za travico na dvorišču, kjer ne morem doseči z navadno kosilnico, se pravi okoli ograje, raznega grmičevja, rož, ipd..

http://www.merkur.si/vrt-in-okolica/vrt...

https://www.mimovrste.com/akumulatorske...

Najbolj me zanima, kako dolgo zdržijo takšne baterije. Če mi vzdrži pol ure, je "puna kapa".
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

bauci ::

Jst imam Makito, ki ima močnejšo baterijo 3mA in zdrzi cca 20 minut. Imam tudi Bosch, ki pa ni na nitko ampak na plastični nožek. Ta zdrži cca 10 minut.

...:TOMI:... ::

Vzemi električno ali pa bencinsko. Električna ima minus, da je treba vleči kabel, bencinska ropota in je nerodna za fina dela.

Vendar elektrike ne zmanjka, kot akumulatorja. Praktično celo živ. dobo nimaš z njo nobenih stroškov, razen nitke. Medtem, ko nova baterija ali pa obnovitev stare je sigurno 1/2 cene nove kose.

Bencinska je fajn, ker lahko kosiš tudi drugod, ne rabiš kablov, res pa je, da moraš imeti vedno svežo mešanico.

Če se že odločiš za aku verzijo, vzemi tako, da bo iste firme, kot na primer aku vrtalnik, vijačnik, krožna žaga, brusilnik, luč, strižnik za živo mejo ipd. Da imaš iste baterije (recimo 3 kose) za vse naprave.
Tomi

Yossarian ::

To se pravi, da ne bo nič s kakšne pol ure dela?
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

          ::

Yossarian je izjavil:

To se pravi, da ne bo nič s kakšne pol ure dela?


Z dodatnimi akumulatorji je tudi to izvedljivo.

Machete ::

Jaz ti prodam električno za simoličen denar. ZS če te zanima.
lp
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Yossarian ::

Doma imam tisto na kabel, zdaj pa razmišljam o akumuljatorski
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

bauci ::

Akumulatorska kosilnica je super ampak obvezno dve bateriji ali pa vsaj six pack, da bos lazje pocakal medtem, ko se bo baterija polnila.

next3steps ::

Unknown_001 je izjavil:

          je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

Problem košnje visoke trave na mah je v tem, ker se ti rada navije na glavo in jo zablokira. V takem primeru pomaga le če imaš res močno kosilnico. Je pa tak da bi po pravem tako kot pri fleksu moral imet ščit zadaj pred kamenjem itd. Obvezno seveda nošeneje najmanj zaščitnih očal ali še bolje vezirja.


Jaz visoko travo kosim tako, da s kosilnico "pohodim" travo z vrha. Tako travo zmeljem in niti ne rabim pospravljati.


Tudi dobro. Jaz vseeno prisegam na tehniko dveh zamahov. Prvi na polivici drugi spodaj. Pa tudi lepo pomelje.

Pravi moški tukaj. Pol metra visoko z enim zamahom, brez vse zaščite za telo (priporočljivo kratka majice + kratke hlače) - kot se za deca spodobi.

Unknown_001 ::

next3steps je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

          je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

Problem košnje visoke trave na mah je v tem, ker se ti rada navije na glavo in jo zablokira. V takem primeru pomaga le če imaš res močno kosilnico. Je pa tak da bi po pravem tako kot pri fleksu moral imet ščit zadaj pred kamenjem itd. Obvezno seveda nošeneje najmanj zaščitnih očal ali še bolje vezirja.


Jaz visoko travo kosim tako, da s kosilnico "pohodim" travo z vrha. Tako travo zmeljem in niti ne rabim pospravljati.


Tudi dobro. Jaz vseeno prisegam na tehniko dveh zamahov. Prvi na polivici drugi spodaj. Pa tudi lepo pomelje.

Pravi moški tukaj. Pol metra visoko z enim zamahom, brez vse zaščite za telo (priporočljivo kratka majice + kratke hlače) - kot se za deca spodobi.


Prfff pussy. Oglasi se ko boš na švasal v kopalkah s sončnimi špegli iz štanta na glavi.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

maco-maco ::

In kako potem te obleke perete? Jaz imam za to dodatne stare hlače.

Pa še to. Ima kdo? Kaj pomaga? ŠČITNIK PROTI NAVIJANJU
Kaj?

Unknown_001 ::

maco-maco je izjavil:

In kako potem te obleke perete? Jaz imam za to dodatne stare hlače.

Pa še to. Ima kdo? Kaj pomaga? ŠČITNIK PROTI NAVIJANJU


Ne pomaga. Če je človk bk je pač bk ki ne razume da ne more v visoko travo s tisto malo grintavo koso na polno porint.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

          ::

maco-maco je izjavil:

In kako potem te obleke perete? Jaz imam za to dodatne stare hlače.


V kratkih hlačah in zgoraj brez nimaš česar prati. Tudi kosci so včasih tako kosili.

Twixz ::

A je tale MULTITOOL vredu? Malce me skrbi da bo prešvoh motor, a je z drugimi AL-KO zadevami kompatibilno?
Ker priročen bi mi pa bil, imam cimprese za obrezovat in sadno drevje vsako leto :))

fikus_ ::

Išči rajši 1-1,2 kW.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Argonavt ::

Bencin proti Accu, kateri za cca 400 m nezahtevne košnje?

Dve parceli po cca 300/400 m2 za pokositi 2 x letno. Samo na eni spomladi višja gostejša trava, sicer nezahtevna košnja redka trava, zelišča.

MAKITA DUR368LZ

versus
Kawasaki ATJ27S

Budget tam do 300+. Baterijski sistem imam Makita trenutno 2x5Ah +1x3Ah. Ima kdo kaj izkušenj z Makita baterijske kose? koliko zdrži 36 V 2X5Ah časovno ali m2?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Argonavt ()

bauci ::

Makita 3Ah mi zdrži cca 10 do 13 minut, 5Ah pa cca 20 minut.

Twixz ::

Argonavt je izjavil:

Bencin proti Accu, kateri za cca 400 m nezahtevne košnje?

Dve parceli po cca 300/400 m2 za pokositi 2 x letno. Samo na eni spomladi višja gostejša trava, sicer nezahtevna košnja redka trava, zelišča.

MAKITA DUR368LZ

versus
Kawasaki ATJ27S

Budget tam do 300+. Baterijski sistem imam Makita trenutno 2x5Ah +1x3Ah. Ima kdo kaj izkušenj z Makita baterijske kose? koliko zdrži 36 V 2X5Ah časovno ali m2?


Vzami nekaj z naramnim pasom, 300 m2 ni malo in je fajn da se malo razbremeniš. Zdaj mogoče obstajajo univerzalni pasovi da se samo priklene gor na nitko, to bo stric Google vedel.
S Kawasakijem nimaš kaj zgrešit, če maš ravnino so fajn tudi dvoročajne oz. nitke z rogovi. S tem da, če boš to kupoval jo prej probaj, ker je razlika noč in dan in enim (meni tudi) ne paše.

Excavator ::

Je že kdo poskusil to ali podobne zadeve, da uporablja te "nože"? Kako se kaj obnese?

dreta ::

Excavator je izjavil:

Je že kdo poskusil to ali podobne zadeve, da uporablja te "nože"? Kako se kaj obnese?


Ja. Za visoko travo ~1m odlicno za nizko pa imam raje nitko.

111111111111 ::

Argonavt je izjavil:

Bencin proti Accu, kateri za cca 400 m nezahtevne košnje?

Dve parceli po cca 300/400 m2 za pokositi 2 x letno. Samo na eni spomladi višja gostejša trava, sicer nezahtevna košnja redka trava, zelišča.

MAKITA DUR368LZ

versus
Kawasaki ATJ27S

Budget tam do 300+. Baterijski sistem imam Makita trenutno 2x5Ah +1x3Ah. Ima kdo kaj izkušenj z Makita baterijske kose? koliko zdrži 36 V 2X5Ah časovno ali m2?

Električna ti bo prešvoh. Za take kvadrate, je še vedno bencinska zakon. Samo opremo ne pozabit, dolge rokave, hlače in zaščito za oči in obraz.

Nisem nikjer našel podatka kakšen laks lahko daš notri. Jaz sem ženi kupil Einhellovo električno in gre notri samo laks 1,3 mm, kar je izredno tanek laks, ampak nas ne moti, ker kosi travo okoli vrta in ob robovih ko ostane. Je pa hotela pokositi ene 2 kvadrata 50cm trave, pa lahko kar pozabiš, je bila kosilnica prešvoh.

Kakor sem gledal reviev od Makite, je zadeva precej močna. jaz imam bolj otroško igračko.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Zgodovina sprememb…

Twixz ::

111111111111 je izjavil:

Argonavt je izjavil:

Bencin proti Accu, kateri za cca 400 m nezahtevne košnje?

Dve parceli po cca 300/400 m2 za pokositi 2 x letno. Samo na eni spomladi višja gostejša trava, sicer nezahtevna košnja redka trava, zelišča.

MAKITA DUR368LZ

versus
Kawasaki ATJ27S

Budget tam do 300+. Baterijski sistem imam Makita trenutno 2x5Ah +1x3Ah. Ima kdo kaj izkušenj z Makita baterijske kose? koliko zdrži 36 V 2X5Ah časovno ali m2?

Električna ti bo prešvoh. Za take kvadrate, je še vedno bencinska zakon. Samo opremo ne pozabit, dolge rokave, hlače in zaščito za oči in obraz.

Nisem nikjer našel podatka kakšen laks lahko daš notri. Jaz sem ženi kupil Einhellovo električno in gre notri samo laks 1,3 mm, kar je izredno tanek laks, ampak nas ne moti, ker kosi travo okoli vrta in ob robovih ko ostane. Je pa hotela pokositi ene 2 kvadrata 50cm trave, pa lahko kar pozabiš, je bila kosilnica prešvoh.

Kakor sem gledal reviev od Makite, je zadeva precej močna. jaz imam bolj otroško igračko.


Einhellove "nitkarce" so precej na slabem glasu.
Laks more bit obvezno zvezda, da cepi travo, ne pa tista okrogla *?*?* ko neveš a jo boža al kaj :))

Invictus ::

Lidl je imel 1x eno multi-orodje, nitkarca + žaga + še nekaj...

Ima kdo to?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

111111111111 ::

Twixz je izjavil:

Einhellove "nitkarce" so precej na slabem glasu.
Laks more bit obvezno zvezda, da cepi travo, ne pa tista okrogla *?*?* ko neveš a jo boža al kaj :))

Sedaj sem opazil. :) Sam ne moji ženi razlagat. JE full zadovoljna.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

starfotr ::

Ne pozabite na zaščito sluha.

Nitkarca naj bo vsaj 1 kW, bolje 2 kW za gosto in visoko travo.

TheBlueOne ::

Jaz sem imel poln kufer bencinskih, ker potrebujes bencin, olje, servise in se potem ne dela 100% ko jo najbolj potrebujes. Sem na koncu vzel tole

https://www.amazon.de/Bosch-Freischneid...

Boscheva 220V, sicer so tecni kabli ampak manj tecni kot vse kar pride z bencinskimi.

starfotr ::

Zakaj prodajaš bučke? Če imaš svež bencin, pravo olje za mešanico in narejeno ustrezno mešanico ter servise, kot omenjaš, potem je zadeva zanesljiva.

TheBlueOne ::

Ce ne kaj drugega moras hodit po te tekocine, jih imeti na zalogi itn. Jaz sem preklopil na robota in za detajle to na elektriko, imam pa se eno za malenkosti, ki je baterijska. Razumem, da vzames na bencin, ce nimas blizu elektrike, samo ce jo imas pa skoraj ni kaj za razmisljati.

Meni se ne da vozit na servis avta, kaj sele, da bom servisiral se hisne aparate. Pa da ne govorimo, da so bencinske drage za kupit in drage za vzdrzevati. Elektricna pa je poceni in se meces jo lahko okrog brez strahu.

111111111111 ::

TheBlueOne je izjavil:

Ce ne kaj drugega moras hodit po te tekocine, jih imeti na zalogi itn. Jaz sem preklopil na robota in za detajle to na elektriko, imam pa se eno za malenkosti, ki je baterijska. Razumem, da vzames na bencin, ce nimas blizu elektrike, samo ce jo imas pa skoraj ni kaj za razmisljati.

Meni se ne da vozit na servis avta, kaj sele, da bom servisiral se hisne aparate. Pa da ne govorimo, da so bencinske drage za kupit in drage za vzdrzevati. Elektricna pa je poceni in se meces jo lahko okrog brez strahu.

Za na kmete žal baterijske niso primerne. Recimo jaz 2x letno kosim brežino v povprečju visoko 2m, dolgo 1km. Kabla ne moreš potegnit, ker je njiva sredi ničesar. Elektrika pa je precej švohotna za taka opravila. Je trenutno najboljša rešitev bencinarka.

Se pa strinjam, da je za okoli hiše dovolj elektrika, če ni trava previsoka.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

starfotr ::

Jaz sem imel svoj cajte elektro nitakrco. Po pravici se mi ni dalo podaljška vsakič znova vleči.

V nasprotju s tem, da uporabljam elektro motorko za kake manjše zadeve. Za večje imam bencinsko.

TheBlueOne ::

111111111111 je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

Ce ne kaj drugega moras hodit po te tekocine, jih imeti na zalogi itn. Jaz sem preklopil na robota in za detajle to na elektriko, imam pa se eno za malenkosti, ki je baterijska. Razumem, da vzames na bencin, ce nimas blizu elektrike, samo ce jo imas pa skoraj ni kaj za razmisljati.

Meni se ne da vozit na servis avta, kaj sele, da bom servisiral se hisne aparate. Pa da ne govorimo, da so bencinske drage za kupit in drage za vzdrzevati. Elektricna pa je poceni in se meces jo lahko okrog brez strahu.

Za na kmete žal baterijske niso primerne. Recimo jaz 2x letno kosim brežino v povprečju visoko 2m, dolgo 1km. Kabla ne moreš potegnit, ker je njiva sredi ničesar. Elektrika pa je precej švohotna za taka opravila. Je trenutno najboljša rešitev bencinarka.

Se pa strinjam, da je za okoli hiše dovolj elektrika, če ni trava previsoka.


Sej pravim, da ce ne gre zaradi kablovja potem ni vprasanje. Imas pa smotan kos zemlje, vec stroskov kot koristi, ce je tak pas. Kako spravis pokoseno, ce ne prides zraven s traktorjem?

111111111111 ::

TheBlueOne je izjavil:


Sej pravim, da ce ne gre zaradi kablovja potem ni vprasanje. Imas pa smotan kos zemlje, vec stroskov kot koristi, ce je tak pas. Kako spravis pokoseno, ce ne prides zraven s traktorjem?

Zato pa kosim 2x letno. :) Ene 300 m je sadnega drevja, med katerim kosi robot, brežine ne more. Ene 500m pa je brežina ene 5-6m visoko in se lahko pokosi samo spodnji del. Ostalo pa je malo skalovja, kar je za traktorsko kosilnico kar problem.

Se zmenim z bratom in pokosiva od 6h - 11h. Ženske pa pripravijo hrano in pijačo in imamo potem piknik, pa malo debate. :D Tako da kar gre.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Aston_11 ::

Katera kosilnica na akumulator od Makite je primerljiva eni kosilnici na ICE motor, ki se jo dobi za enih cca 250-300 EUR?

Bi lahko bila tale - ima dva ročaja in verjetno pas za čez hrbte. Ročna kosilnica na kabel od Makite mi je spregla - se je odlomil vijak osi od elektronmotorja, na katerem je navita špaga.

https://www.mimovrste.com/akumulatorske...

Rabil bi jo za nekaj maleka dokositi (vogale, ob zidih, mrežah, težje dostopne predele...) po košnji z ICE kosilnico na 4 kolesih.

fikus_ ::

Tale na dva ročaja je malo nerodna za kositi težje dostopne predele, brežine,...
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Avenger ::

Kakšno mnenje o teli: https://www.kaercher.com/si/profesional... ? Cena pri nas je očitno tu mač, v Nemčiji je dobrih 300EUR.

Imam njihovo mašinco za čiščenje, ki uporablja iste akumulatorje, tako da bi mi bilo super ponucat, ampak nimam pojma ali je primerljiva z bencinskimi, ima pa nitko 1,65mm, tko da najbrž ni najbolj švoh.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Avenger ()

_marc_ ::

Ve kdo za kakšen dober servis za Bosch električno nitkarto v zasavju ali čim bližje zasavja?
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kosilnica na nitko (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11125522 (2578) starfotr
»

Košnja visoke trave na vikendu (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
525887 (2912) Ciciv
»

Aku-kosilnica? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5112998 (10321) dvojka
»

Vrtna kosilnica (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13438637 (16015) urosh
»

Katero motorno koso (lakserco)?

Oddelek: Loža
228550 (7560) noraguta

Več podobnih tem