» »

Vzmetnica, plesen

Vzmetnica, plesen

zhigatsey ::

Živjo,

ravno smo se preselili v najemniško stanovanje in smo ugotovili, da spodnja stran vzmetnice smrdi po plesni. Zgornja stran je vredu oz. ne smrdi, na zgornji strani imamo tudi zaščito proti madežem, nekakšna debelejša rjuha (pač otroci). Zgleda da je bila vzmetnica že očiščena plesni in posušena vendar je še vedno prisoten vonj. Zanima me ali je to škodljivo za zdravje, kot sem rekel zgornja stran vzmetnice ne smrdi in tudi spodnja stran ki sicer ima vonj deluje suho in ne vlažno. S kakšnim sredstvom bi lahko odstranil vonj iz spodnje strani jogija?

mailer ::

Vrži stran in obvezno zamenjaj z novo. Če je plesen vidna pa sploh ni debate. Problem je lahko tudi poden postelje (navadna iverka), ker vzmetnica ne diha. Dno naj bo letveno.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

Thuban ::

vzmetnice se nič ne "čisti" plesni ampak se jo menja. obvezno. Madona na tem spiš vsak dan 8 ur..ali bi rad vsak dan 8 ur vdihaval plesen, da še kakšnega pljučnega raka dobiš?
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

mat xxl ::

To je izredno strupena zadeva, posebej za otroke. Obvezna menjava vzmetnice ni možno tega ven spraviti, razen če se vzmetnica razdre, se posebej opere omot in zamenja vsa polnila, ki so plesniva, to se da samo pri ultra dragih jogijih.

Preverite kaj je pod jogijem morajo biti ali letve ali pa surova iverka dobro, da še naluknjana, da zadeva diha, če je furnirana iverka ipd. je potrebno še to menjati.

Enako je strup tudi plesen v stanovanju, kar marsikdo pozabi ...............

Aston_11 ::

Pa vzroke za plesen je treba najti. Od kje vlaga in zakaj kondenzira na vzmetnici?

Pšenični ::

zhigatsey je izjavil:

Živjo,

ravno smo se preselili v najemniško stanovanje in smo ugotovili, da spodnja stran vzmetnice smrdi po plesni. Zgornja stran je vredu oz. ne smrdi, na zgornji strani imamo tudi zaščito proti madežem, nekakšna debelejša rjuha (pač otroci). Zgleda da je bila vzmetnica že očiščena plesni in posušena vendar je še vedno prisoten vonj. Zanima me ali je to škodljivo za zdravje, kot sem rekel zgornja stran vzmetnice ne smrdi in tudi spodnja stran ki sicer ima vonj deluje suho in ne vlažno. S kakšnim sredstvom bi lahko odstranil vonj iz spodnje strani jogija?



Pleesen pomeni, da se v stanovanju premalo kuri. Oziroma se je. Vzmetnica mora v kanto, nova pa na letve, kot je edne že omenil.

Zgodovina sprememb…

Unknown_001 ::

Plesen je navadno posledica kombinacije visoke vlage in sobne temperature. Glede na to da je plesen ko se enkrat zažre bolj trdovratna kot ščurk je najbolje "kontaminirane" (če se lahko fensi izražam) predmete ki se jih ne da temeljito očistiti zavreči al jih kar skuriti. Najhujši problem so spore ki so zelo trdovratne. Ti sicer glivo lahko uničiš ampak dokler so spore prisotne (jih naredi ogromno ko se enkrat pojavi) in imajo vsaj minimalne pogoje za razvoj problem ni rešen. Dosti plesni kot stranski produkt proizvaja strupene snovi, tako da ni ravno za ignorirat.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

zhigatsey ::

Ok, hvala za odgovore, letve in nova vzmetnica torej...

kixs ::

Pa imej pod posteljo prazno, da bo zrak krozil. Vsake par mesecev vzmetnico obrni. Dodatno lahko das, ce je bolj vlazno, poleg postelje ali pod njo Ceresit proti vlagi.

mailer ::

Da, oboje zamenjaj, tam kjer je bila postelja premaži vse z izopropilnim alkoholom, in tudi celoten okvir postelje, uporabi več brisač, da ne prenašaš infekcije. Problem so spore, ki se zažrejo in potem naseliojo nove stvari. Jaz vzmetnico obračam vsakič ko preoblečem posteljo. Plesen povzroča lahko tudi kronično astmo in druge bolezni, zato otroke zavaruj pred njo kolikor pač lahko. In če bo poskrbel za njih boš hkrati tudi zase.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

Unknown_001 ::

mailer je izjavil:

Da, oboje zamenjaj, tam kjer je bila postelja premaži vse z izopropilnim alkoholom


Če se da kar z varekino (če površina prenese).
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Rias Gremory ::

Obujam temo, ker imam isti problem, le da sem načeloma sam kriv.
Spal sem na jogiju, ki je bil na tleh. Poleti ni bilo problema, sedaj pa ko sem čistil sobo sem na spodnji strani jogija opazil temne pike, večinoma tam kjer je trup. Zaradi mrzlih tleh očitno vlaga kondenzira.

1. Prevleko sem snel in jo bom opral. Ali za uničenje plesni zadostuje pralni prašek + alkoholni kis na 90°C?
2. Notranjost jogija je sestavljena iz 2 kosov rumene pene. Glede na zgornje komentarje sklepam, da je najbolje peno zavreči?
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

beta1 ::

Poglej ce je kje kaksen nasitek za tekstil oz. koliko pise max temperatura pranja.

Kupi sanytol dizenfekt sredstvo za pranje tekstila. Unicuje tudi plesni. 1 pokrovcek skupaj z detergentom.

Peno najboljse da menjas. Ne vem kaksna je. V Bauhasu imajo peno za tapetnike v roli, vec debelin. Ce ustreza.

Drugace pa prno namoci v kad s tem sanytolom za tekstil in rocno operi.
Huawei LTE CPE master.

fikus_ ::

Rias, kupi novo "vzmetnico" in jo obvezno postavi na posteljni okvir z letvenim dnom. Vse ostalo je čaranje, še posebej pranje pozimi, ko ne boš mogel pene posušiti, še posebej, če je spominska pena, ki se sploh ne da posušiti, ker ima skoraj zaprte celice.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

DeeJay ::

osebno bi rajš menjal... če pa finančno ne gre, potem pa varikina in orng prešpricat in oprat. Preveri na kolk se lahko največ pere, pa tud centrifuga naj bo manjša, da se ti ne bo prevleka skrčla in boš pol mogu vseeno novo kupit :)
pa nujno dvigni od tal na letveno dno.
Don't f with me.

Rias Gremory ::

Hvala vsem za odgovore. Si bom uredil posteljo, vzmetnica oz. pena gre v smeti.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

starfotr ::

Za preprečevanje tega je treba pustiti postelji, da se osuši. Idelano bi bilo, če bi po spanju odejo odstranil s postelje.

In bolje je pustiti razmetano postlejo, kot pa jo uredit takoj zjutraj.

mat xxl ::

Tudi dno, kako je, sam imam surovo iverico navrtano z luknjami, da tudi iverica potegne vlago na sebe in NIKOLI NOBENIH težav.

vesoljec1212 ::

Prej sem bil v nekem stanovanju kjer je bilo ogromno plesni. Se je zacela nabirati zdajle jeseni tudi na oblekah. Sem se preselil drugam, vse opral ampak se mi zdi da je nekje se vedno prisoten vonj po plesni. A obstaja nek nacin kako se znebiti plesni in vonja po plesni na tekstilu?

primozzzz ::

Najbolje bi bilo zavrzt vsa taka oblacila. Lahko pa poizkusis oprati s kisom. Pa nekaj casa prej namakati v npr. Vroči vodi.
NI PODPISA

Invictus ::

mailer je izjavil:

Vrži stran in obvezno zamenjaj z novo. Če je plesen vidna pa sploh ni debate. Problem je lahko tudi poden postelje (navadna iverka), ker vzmetnica ne diha. Dno naj bo letveno.

Dno lahko prevrtaš, da narediš luknje za zračenje... Pomaga...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Rias Gremory ::

vesoljec1212 je izjavil:

Prej sem bil v nekem stanovanju kjer je bilo ogromno plesni. Se je zacela nabirati zdajle jeseni tudi na oblekah. Sem se preselil drugam, vse opral ampak se mi zdi da je nekje se vedno prisoten vonj po plesni. A obstaja nek nacin kako se znebiti plesni in vonja po plesni na tekstilu?

Uporabiš lahko namensko čistilo. Ravnaj se po navodilih, je močna stvar. Predlagam, da pri pranju nastaviš dodatno izpiranje, da se čistilo dobro izpere (vsaj pri oblačilih, ki so v stiku s kožo).
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

DamijanD ::

Unknown_001 je izjavil:

Plesen je navadno posledica kombinacije visoke vlage in sobne temperature.

Višja kot je temperatura manj je šans za plesen?
Kaj pa nihanje temperature vs. konstantna temp? (recimo ogrevanje 24/7 ali pa samo podnevi)

255211 ::

Višja kot je temperatura manj je šans za plesen?

Ne nujno. Gledati je treba relativno vlažnost zraka in točko rosišča.

geofull ::

Se priporočam za kakšen razvlažilec zraka, če kdo ve za kakšno dobro ceno...

bemfa ::

Spremlaj hofer, ali pa Klarstein. Na hitro: https://www.electronic-star.si/Gospodin...

zennfra ::

vesoljec1212 je izjavil:

Prej sem bil v nekem stanovanju kjer je bilo ogromno plesni. Se je zacela nabirati zdajle jeseni tudi na oblekah. Sem se preselil drugam, vse opral ampak se mi zdi da je nekje se vedno prisoten vonj po plesni. A obstaja nek nacin kako se znebiti plesni in vonja po plesni na tekstilu?


Operi še enkrat in oblačila zrači zunaj. Če je le možno, čimdalj. V času, ko je še sonce.

FireSnake ::

geofull je izjavil:

Se priporočam za kakšen razvlažilec zraka, če kdo ve za kakšno dobro ceno...


https://slo-tech.com/forum/t749404/p807...
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Gagatronix ::

Razvlazilec + redno zracenje, se posebej pozimi.

Drugace me je pa skoraj frslok ko sem OP post prebral... da bi sel v najem pa uporabljal jogi, ki je ze tam ... boze mili. Prva stvar, ki bi jo ven zabrisal.

geofull ::

FireSnake je izjavil:

geofull je izjavil:

Se priporočam za kakšen razvlažilec zraka, če kdo ve za kakšno dobro ceno...


https://slo-tech.com/forum/t749404/p807...


hvala za tole


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Jogi zelo smrdi

Oddelek: Loža
487075 (2172) cvalsr
»

Nakup vzmetnice (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7434049 (10620) TheHijacker
»

Plesen na stenah (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17345987 (24462) Matejjjjj
»

Smrad

Oddelek: Loža
163481 (2783) peko_deko
»

Nakup vzmetnice - nasveti (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7730534 (16840) amigovespuci

Več podobnih tem