» »

Kosilnica na nitko

Kosilnica na nitko

«
1
2

Hardstyle ::

Zanima me nekaj glede kosilnic na nitko, stihl-ove se vrtijo v desno, kawasaki-jove pa v levo... v čem je razlika? Za moje pojme je to enako, saj "nitka" reže v vseh smereh ne glede nato v katero smer se vrti.

Ali se motim?

BALAST ::

Se ne motiš, vseeno je kam se najlonska nitka vrti.

Hardstyle ::

Hvala =)

Vikking ::

A ni fora v tem, da tiste z ravnim štilom v levo (zaradi zobniškega prenosa), z ukrivljenim pa v desno (ki imajo direkten prenos)?

ravnim štilom:



ker je pač glava tako narejena:

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vikking ()

nejcpirc ::

Kupujem omenjeno kosilnico za košnjo ob drevesih, škarpah...v glavnem po robovih in prostorih kjer vrtna kosilnica na potisk ne pride zraven,
pa verjetno še kje...
Površine niti niso majhne, kosi pa se recimo 1x na 2 do 3 tedne.

Katero mi svetujete, če omejimo budget na 250 EUR max in izločimo električne.

Hvala!

šernk ::

http://www.merkur.si/vrt-in-okolica/vrt...

greš takrat ko imajo izberi svoj popust pa dobiš od 5-90% popusta v najslabšem primeru prideš 35€ čez svoj budget. Ampak kawasaki je neuničljiv motor. Vsaj jaz svetujem na palci in ne nahrbtne ker so lažje, bolj okretne in vse (pa ne tiste z dvema ročajema, tisto je spet samo za po ravnem).

drugače kakšna alpina (mercator tehnika) so cenejše. Odvisno tudi koliko želiš moči. kar je pod 1kW nitko precej hitro ustavi gosta trava medtem ko 1,2- 1,5kW je bolj problem da pride zadeva premočna in uničiš glavo če greš po vejah (plastic fantastic...). Za robido, gostejšo travo in manjše veje je le nož prava izbira. Manj kraki kot je lepše reže, je pa tudi bolj nevaren za delo z njim.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

noraguta ::

Odvisno od površine. Sem imel rang teh dišal varjant pa sem letos šaltal na husqvarno sicer bistveno dražjo, ampak tudi bistveno bolje dela. Če so površine večje nekaj z togo vredni in "balanco".
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

šernk ::

"Balanca" je uporabna samo za po ravnem. Že na manjših strminah rata problem, če ti stoji pa hrib skoraj pokonci je pa neuporabno, tam je "baje" nahrbtna super (osebno sicer malce dvomim v to, je pa res da sem z nahrbtno samo 2x po ravnem delal) ampak v ekstremih še slednja odpove in ostane le še takšna kot sem jo sam priporočal.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

noraguta ::

ja za hrib je nahrbtna. tam meter pa pol dosežeš z balanco se pa precej matraš.

je pa pri nahrbtni več dela z vzdrževanjem in in cena ustezno višja. pogonska zajla kar rada poka.
z lokom je pa težje dalj časa delat. če jenekaj več košnje hitro zaženeš zadevo v kot.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: noraguta ()

nejcpirc ::

šernk in noraguta, res hvala! Za kawasaki sem že drugje bral, da je super.
Nekih strmin niti nimam, kakšna veja se seveda najde, ampak ni hudo (a ta kawasaki ima nitko in nož?). Velikost površine pri meni ne bi smela biti problem, tako da pri polnem tanku, ko ima kakor vidim cca. 5KG, bi že šlo z nošenjem.

Vikking ::

noraguta je izjavil:

ja za hrib je nahrbtna. tam meter pa pol dosežeš z balanco se pa precej matraš.

je pa pri nahrbtni več dela z vzdrževanjem in in cena ustezno višja. pogonska zajla kar rada poka.
z lokom je pa težje dalj časa delat. če jenekaj več košnje hitro zaženeš zadevo v kot.


več Vzdrževanja pri nahrbtni?, isto kot pri vsaki drugi.

Ravno danes naredil redni servis pred sezono.
- odviješ vijak na glavi, snameš ploščice, stisneš mast da pride nova, zategneš vijak in to je to.
- snameš gibljvo zajlo, trije imbusi pri ročaju odviješ, namažeš, sestaviš, klip klap.
- odviješ svečko sčistiš priviješ
- odpreš zračni filter sčistiš, zapreš.
Vse kar potrebuješ je 1 imbus, mast, in 13 ključ. Dlje traja da na vrtni kosilnici zamenjaš olje, kot pa poservisiraš nahrbtno kosilnico.

Kako hitro kosiš pa je odvisno tudi od izbire pravega laksa. Pa če snameš sčit z glave kosilnice, kar ti omogoča daljšo nitko in manj teže na glavi, gre zadeva še hitreje.

Imaš nitko in nož. Pa je nož ki pride zraven dokaj neuporaben in dober za mlatenje slame. Se pa da vse dokupit, kakršnekoli nastavke. Tista črna glava ki pride zraven, je zanič in se je meni razletela v 1 tednu, pa laks se je zatikal. Priporočam rdečo KAAZ glavo. Kovinska notranjost, laksa se ne zatika, se ne trga v glavi in ni težav.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vikking ()

šernk ::

Velikost površine pri meni ne bi smela biti problem, tako da pri polnem tanku, ko ima kakor vidim cca. 5KG, bi že šlo z nošenjem.


tisto z nošenjem so gostilniške debate. Dobiš zraven udoben pas in nosiš zadevo potem na ramenih praktično kot nahrbtno le da je cela kosilnica skoraj teže kot jo ima samo palica pri nahrbtni.

zadnji ki mi je težil kako je taka kosilnica neudobna in reže v ramo je potem na koncu rekel da je imel neko homemade varianto pasu vse skup nič. Potem pa razumem zakaj mu je bila nahrbtna boljša.

da kawasaki ki sem dal ima v paketu tako nitko kot nož.

z lokom je pa težje dalj časa delat. če jenekaj več košnje hitro zaženeš zadevo v kot.


res je, če misliš držalo v obliki loka? ampak osel preživi tudi to (@ 4 ure ravninske košnje z nožem, 2x letno 3 leta zapored, mal prideš zlomljen na koncu ampak se da 8-))

je pa res multifunkcijska...praktično dobra za vse saj te res ne briga ali jo držiš z eno roko, z dvema, nad glavo, popolnoma navpično ob sebi...vedno dela in pokosi. Osebno imam toliko razgiban teren da imam vse vmes. Ravnino, klanec, navpično steno kjer moraš preplezat brez kosilnice tja in ti jo nekdo potem doda, steno kjer moraš biti zvezan med košnjo... Tu vse ostale preverjeno pogorijo.

pa tiste z balanco so za moje mnenje res za košnjo velikih površin z nožem. Da se daš na začetek in jo lepo vodiš v ravni liniji za samo pošmulit okrog dreves se mi zdi pa že preveč okorna, glede nato da bo kosil med drevesi z vrtno.

s kawasakijem nimaš res kaj zgrešit, imamo doma 30 let star kawasaki, ki je vse prej kot samo počival na polici, pa razen tega da rabiš za mrzu vžig sedaj 10 potegov (ne poteg manj ne poteg več) dela kot švicarska urca.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

nejcpirc ::

Vikking, to si verjetno mislil prvo glavo iz lista: KAAZ - polavtomatska, če bi slučajno imel probleme s to originalno črno na Kawasaki kosilnici?

Drugače pa sem že kosil z nitkarco na palici, kakšnih dobrih 5 let nazaj (ali še malo več) smo jo imeli doma, pa sem imel toliko problemov z laksom in glavo (laks se je non stop lomil, glava se je odpirala, da je laks padal ven...u glavnem groza), da sem po dveh košnjah obupal nad njo in je nisem več prijel v roke. Sicer pa od takrat poznam pas za nošenje od te palične, tako da mi je znano kako to gre. Danes sem kosil in spet začel razmišljati, da bi tokrat nabavil nekaj konkretnega, tako da raje dam malo več, pa sem 100% zadovoljen, kot pa da se ponovi stara izkušnja :)

Vikking ::

nejcpirc je izjavil:

Vikking, to si verjetno mislil prvo glavo iz lista: KAAZ - polavtomatska, če bi slučajno imel probleme s to originalno črno na Kawasaki kosilnici?

Drugače pa sem že kosil z nitkarco na palici, kakšnih dobrih 5 let nazaj (ali še malo več) smo jo imeli doma, pa sem imel toliko problemov z laksom in glavo (laks se je non stop lomil, glava se je odpirala, da je laks padal ven...u glavnem groza), da sem po dveh košnjah obupal nad njo in je nisem več prijel v roke. Sicer pa od takrat poznam pas za nošenje od te palične, tako da mi je znano kako to gre. Danes sem kosil in spet začel razmišljati, da bi tokrat nabavil nekaj konkretnega, tako da raje dam malo več, pa sem 100% zadovoljen, kot pa da se ponovi stara izkušnja :)


Da, paziš samo da kupiš pravi navoj. Moja kawasaki ima m10. Imaš to tudi označeno na embalaži KAAZ glave. Za vsak slučaj zmeri doma. Ta črna se je laks v njej lepil, trgal, medtem ko pri tej kaaz glavi prav nobenih težav. Če kupiš kawasaki IDEAL dobiš črno sranje zraven, če kupiš rdečo kawasaki pa mislim da je že zraven KAAZ rdeča glava.

Za laks pa priporočam alucut. Pri meni je maks 2,4mm štirikotna potem se že nahrbtna matra (pač kosim do tal, da glava drsa po tleh cca 3000m2 strmine 3x letno, brez ščita na glavi, tako da lahko kosim z daljšim laksom). Je pa ta laks svetlobna leta pred tistim, kar se pri nas prodaja za ceno suhega zlata. Probal nešteto laksov, takšnih in drugačnih in štirikotni alucut je tiptop.
Predtem sem bil kar zadovoljen z tistim iz kalia ki ga kupiš na metre, oranžen. Se ga je precej porabilo a je bil presneto poceni in zadovoljiv.

Kot so že drugi dejali nahrbtna je za strmine, po ravnem je z njo neugodno kositi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vikking ()

francek1 ::

Smer vrtenja je pomembna! Levo vrtenje bolj ustreza desničarjem, desno pa levičarjem. Štos je pa v tem, da če imaš nepravilno, ti koso vleče na ven.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

MarStre ::

Jaz gledam te električne rabljene kosilnice na nitko na Bolhi (za 20EUR).
Sem se preselil in imam cca 30m2 pred stanovanjem za oskubit (dvomim da bom več kot 5x to delal letos), pa še postrani je.

A bi to zmoglo? Da ne bom izpadel kot največji kekec na ulici ko bom 10cm2 obdelal, potem pa v jok in na drevo :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MarStre ()

Spajky ::

Te električne na nitko so IMHO uporabne v glavnem SAMO za dokončat (ob robovih vrta), kar velika električna/motorna na kolesih ni uspela pobrat - ker ne more it do npr.robnika ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

francek1 ::

MarStre, nabavi manjšo električno na štiri kolesa.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

MarStre ::

Kolesna ne bo šla, ker je na vijugastem nagibu in pa vmes ima folk posajene ene grme, tako da rabim nekaj za po robu.

Ta ima na Amazonu kar dobre ocene, pa še draga ni:
https://www.mimovrste.com/elektricne-ko...

flipflop ::

Ah za tisto malo travice ob robovih bo že dobra.

noraguta ::

nejcpirc je izjavil:

Vikking, to si verjetno mislil prvo glavo iz lista: KAAZ - polavtomatska, če bi slučajno imel probleme s to originalno črno na Kawasaki kosilnici?

Drugače pa sem že kosil z nitkarco na palici, kakšnih dobrih 5 let nazaj (ali še malo več) smo jo imeli doma, pa sem imel toliko problemov z laksom in glavo (laks se je non stop lomil, glava se je odpirala, da je laks padal ven...u glavnem groza), da sem po dveh košnjah obupal nad njo in je nisem več prijel v roke. Sicer pa od takrat poznam pas za nošenje od te palične, tako da mi je znano kako to gre. Danes sem kosil in spet začel razmišljati, da bi tokrat nabavil nekaj konkretnega, tako da raje dam malo več, pa sem 100% zadovoljen, kot pa da se ponovi stara izkušnja :)

sem mel podobno izkušnjo z alko-m pa hofrovo. slednja je ilea sicer kar spodoben motor vse ostalo je bilo pa bolj kilavo, se je več šraufalo pa dele iskalo kot pa kosilo. od letos imam pa http://www.husqvarna.com/si/products/53... je pa povsem druga zgodba. res pa je da z njo čistim tudi slab kilometer goščave ob potoku in po potrebi v gozdu. za grmovje uporabljam cirkular klino, za robido trikraki nož, za travo pa nitko.

če imaš za obšlesat kako visoko grmovje je bolj primerna z lokom, sicer pa balanca zmaga po celi črti tudi okrog dreves in robnikov je nekoliko več prestopanja si pa neprimerno bolj natančen. pa ne more ti jo iztrgat iz rok če imaš montiran nož namesto nitke, če ti ga zagrabi zna kar fajn sunit. je pa zadeva seveda over your budget.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: noraguta ()

mikimisek ::

Sam imam Husqvarno . Je sicer zelo čez budget vendar ti lahko povem iz lastnih izkušenj ker sem nekaj let delal na vzdrževanju cest in parkov v večji občini. Smo kosili 150km cest in nekaj večjih parkov tudi v ekstremnih naklonih (da smo uporabljali dereze) 3x letno.
Kosilnice smo imeli dvoročajne in eno nahrbtno. Nahrbtno smo puščali večinoma v firmi. Nahrbtna je v redu če imaš ravnino in večjo površino saj lahko bolj na široko vzameš vendar ti bodo odpadle roke po nekaj urah. Najmanj trpiš z dvoročajno ker jo držiš z dvema rokama. V bregu je bolj pomembna nastavitev višine kose in tehnika košnje.
Cenejše kosilnice bolj tresejo in nimajo moči. Tudi glave so ponavadi dražje. Mi smo menjali glave približno na 1 mesec samo smo delali na asfaltu in ob robnikih ipd... Če čisto malo paziš in ne butaš v vsako skalo je ne boš uničil v parih letih. Pri moči se pa zelo pozna. Če boš travo imel visoko nekje do 10cm bo še šlo. Nad tem se bo pa navijala okrog glave če ni dovolj močna kosilnica in boš preveč zajel. Obvezno mora biti glava z dvema nitkama. Manj trese in lažje delaš. Bodi tudi pozoren kaj dobiš zraven. Pasovi so zelo različni. Sam imam takega da se zapne kot pohodniški nahrbtniki in je neprimerno boljše kot standardni pasovi na naramnice. S takim za čez eno ramo nimam izkušenj.
Nitka je tudi zelo pomembna. Štirikotne so zanič ker so večinoma premehke. Rajši daš kak evro več in jo s travo skoraj ne boš obrabil. Če pa kam zadaneš pa ne bo krize. Pozabi tudi na top shop glave in kaj podobnega. Uporabljaj original ker tudi za glave dobiš samo spodnji del če se obrabi in potem sploh ni drago. Pri cenejših bos pa verjetno moral kupit celo glavo saj služijo s potrošnim materialom. Prej preveri cene potrošnega materiala.

LeonSlo ::

Kaj pa kak Stihl?Pri nakupu se je treba vprašat tudi na to,kam nesti stvar na servis,koliko so korektni,kak vtis dobite o prodajalcih,koliko se vam posvetijo ko si ogledujete stroj.Mogoče kak evro več za to kar sem naštel višje kot pa potem zgubljat živce ko stroj ne deluje.

Vikking ::

stihl, husquarna, honda, kawasaki, vse ti popravijo večino kar pod isto streho, če je sploh kaj potrebno. Za vse so na voljo rezervni deli, vse je bolj ali manj isti šmorn glede popravil.
Mam tudi star stihl doma z zavitim lokom, pa sem vrvico in nastavitev uplinjača opravil kar sam doma. Nastavitev je preprosta, če imaš navodila.

Če greš v "splošne" trgovine ki prodajajo od a do ž boš verjetno vedel več sam, kot pa prodajalci. Če greš pa posebi v stihl, honda ali husquarna trgovino, pa znajo verjetno razložit kaj več.

KAAZ glava je top zadeva cena pa je 15-20 € če jo vlečeš po tleh in zabijaš v kamne in beton bo zdržala 2 leti. Jaz kosim večinoma vinograd kjer je kar nekaj škarpe, betonskih stebrov, kar nekaj kamenja, pa mi zdrži 2 leti. Potem se pač obrabi spodaj. Če je ne bi vlekel po tleh sploh ne verjamem, da bi jo kar tako obrabil.
Z zgoraj omenjenimi kosilnicami nimaš kej falit.

LeonSlo ::

Če ste iz Savinjske doline se splača pogledat k Melavcu v Mozirje oz. malce pred Mozirjem,Ljubija se imenuje kraj,so zelo ustrežljivi,korektne cene.Prodajajo pa Stihl pa Viking.Če pa vam je slednji predaleč pa je še Duseti v Parižljah,prodaja pa Husqvarno ter še nekaj drugih znamk.

šernk ::

KAAZ glava je top zadeva cena pa je 15-20 € če jo vlečeš po tleh in zabijaš v kamne in beton bo zdržala 2 leti.


8-O
lani ob tem času bi mi tak nasvet prišel zelo prav, ko sem po iskanju levo desno kakšne pametne glave nakoncu obupal in dal 30€ za husquarnino. Zadeva je seveda plastična cela...

osebno nimam problemu s tem da mi spodnji del razpade, ker tisto že popazim. Problem je ker sem šel kdaj pa kdaj v kakšno robido in je zavilo laks okrog nje. Če je bilo v glavi malo laksa je to pomenilo da je laks zarezal v notranjosti v plastiko...20x ti je tako ratalo pa je bila glava fuč, ker nisi imel laksa kam navit več. Krivim pa za slednje premočen laks in preveč velikega osla ki upravlja s kosilnico.

lani sem potem nabavil novo glavo od husqarne in sem se odločil da grem na tanjši laks, prvo uro sem sicer več imel kosilnico ugasnjeno ker sem moral podirat glavo zaradi odrezanega laksa, potem sem se pa navadil. Sedaj se pa vej...robide itd ne dotaknem razen površinsko liste morda poskubim. Za tisto raje na koncu dam nož gor.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

nejcpirc ::

Pomoje se bom odločil za tole: FS50 STIHL.

Mislim, da bo za moje potrebe ta več kot dovolj. Če bom imel probleme z glavo, laksom, pa mi je Vikking dal super nasvet, tako da tudi to ne bi smel biti problem.

Hvala vsem!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nejcpirc ()

noraguta ::

šernk je izjavil:

KAAZ glava je top zadeva cena pa je 15-20 € če jo vlečeš po tleh in zabijaš v kamne in beton bo zdržala 2 leti.


8-O
lani ob tem času bi mi tak nasvet prišel zelo prav, ko sem po iskanju levo desno kakšne pametne glave nakoncu obupal in dal 30€ za husquarnino. Zadeva je seveda plastična cela...

osebno nimam problemu s tem da mi spodnji del razpade, ker tisto že popazim. Problem je ker sem šel kdaj pa kdaj v kakšno robido in je zavilo laks okrog nje. Če je bilo v glavi malo laksa je to pomenilo da je laks zarezal v notranjosti v plastiko...20x ti je tako ratalo pa je bila glava fuč, ker nisi imel laksa kam navit več. Krivim pa za slednje premočen laks in preveč velikega osla ki upravlja s kosilnico.

lani sem potem nabavil novo glavo od husqarne in sem se odločil da grem na tanjši laks, prvo uro sem sicer več imel kosilnico ugasnjeno ker sem moral podirat glavo zaradi odrezanega laksa, potem sem se pa navadil. Sedaj se pa vej...robide itd ne dotaknem razen površinsko liste morda poskubim. Za tisto raje na koncu dam nož gor.

Načeloma zveni prej kot premalo moči. Za premočno nitko. Kosa mora v takem primeru odtrgati nitko na onem u železu v glavi, ki se menja. Sem ravno včeraj tamanil Bezeg, robido, in srobot Pa je kar nekako šlo. Edin nitko je jedli sem pa kosil z 2.4
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: noraguta ()

šernk ::

Ja ok pač kombinacija je vedno prisotna + da nimam ščitnika, ki bi nitko skrajšal ker je pač med košnjo s klino neuporaben. Čeprav z 3mm nitko s to kosilnico ki jo imam odrežeš vse (1,4kW motor) ampak je zadeva toliko trpežna da rabiš res že profesionalno glavo da ti zdrži vse sunke sil. V 10ih letih pač 2 glavi fuč. Glavno da motor ropota dalje :)
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

noraguta ::

Ja govorim o t35 glavi. Sicer pa dve glavi na deset let ni nič. Noža brez ščita se pa ne upam več uporabljati. Preveč kamenja sem že dobil parkrat v bučo. Enkrat sem imel koliko se je v špeglu vidlo počeno beločnico. Sedaj operiram Z vizirjem.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

šernk ::

Ščit sem mislil uni spodaj pri glavi kosilnice, ki ima tudi nož za krajšat dolžino nitke. Za na glavo imam itak plastičen vizir, brez njega bi bil morda tudi že mrtev ker mi je enkrat konkretno zastreslo glavo ko je kamen priletel vanj.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

noraguta ::

ja sej tud tisti ščit imam kar gor. za cirkular pa itak pride poseben kovinski ščit.(no kupit ga je treba)
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: noraguta ()

kurjač ::

Kdo ve kakšna je razlika med rdečo in črno Kawasaki? Je res professionalna kot piše na ohišju črne ali je kakšna zvijača?
 TJ45E

TJ45E


Prodajalec trdi, da je boljša...bovden je naj bi bil kvalitetnejši (bolj debel) in mehkejši, palica Sharp, močnejši kotni prenos, plastični nahrbtnik, KAAZ glava, ...
Rdeča Kavasaki ima opremo Ramda z omenjeno zanič črno glavo. Razlika v ceni je za dva pira.
Vsebina v škatli naj bi bila taka

ttommy ::

Meni pa nitko kar naprej trga. Kosim ob mreži in betonu in mi kar trga nitko. Kaj bi lahko nabavil?
Gamer

Vikking ::

modra: sestavljalec IDEAL
črna: sestavljalec SARP
rdeča: pravijo pač sestavljena na japonskem. Vem da pride z KAAZ glavo.

Glede na sliko ima črna popolnoma enak nosilni del kot modra.
Bovden debelejši pri črni? Pin za vtaknit bovden je enak na vseh tj54e motorjih. Glede na to da je zadevo simpl ven potegnit ti naj prodajalec potegne bovden iz modre in črne. Jaz sem mnenja da sta popolnoma enake debeline.
Vse kar moraš naredit je da ga vsaj na 2leti dobro namažeš z mastjo.

Jst teram modro od ideal-a že nekaj let. Vse kar je bil zame problematično pri sestavljalcu ideal, da zraven čipšit glavo za nitko. cca. 15€ stane kaaz glava nova. Tako da ni treba skakat v luft.

Če kupuješ STIHL ne rabiš druge glave, stihl, husquarna že da v orginialu svojo glavo ki je ok. Naredijo vse pod svojo streho.

ttommy je izjavil:

Meni pa nitko kar naprej trga. Kosim ob mreži in betonu in mi kar trga nitko. Kaj bi lahko nabavil?


mreža in beton itak hitro poje nitko. Probaj biti bolj natančen pri košni ob mreži in betonu, z manjšo hitrostjo. Nitko ti bo oboje pojedlo neglede na debelino le-te.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vikking ()

...:TOMI:... ::

In katera od teh treh je najboljša? Kaj pomenijo te sestavljalci? Kateri je ok, kateri ni?

Jaz mažem 1x na leto samo glavo; mast, nipelj, črpalka za mast in to je to. Ne vem pa kako bi mazal bovden...
Tomi

Vikking ::

Govorim za nahrbtno: gibljivi bovden odklopiš pri motorju (tisti pin dvigneš). Potegneš pletenico ven, vzameš mast in jo namažeš.
Ponavadi je potrebno pri ročaju tiste tri imbuse odvijačit da lahko bovden priklopiš nazaj na motor, gre precej težko. Tako da jo priklopiš pri motorju pa potem pri ročaju.
Jaz še sčistim svečko in zračni filter, pred vsako sezono. 10minut pa narediš vse, kar je potrebno glede rednega vzdrževanja.

Vsi so vredi, sestavljalec ideal da zraven tisto črno glavo ki je bila meni zanič. Laks se je trgal v njej in pretežka je.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vikking ()

kurjač ::

Pri rdeči ne vem če je kaaz glava poleg, razen če je črna. Moram pa vseeno preverit dolžine bovdna in palice na obeh (Ramda - Sarp), ker me je v eni drugi trgovini trgovec opozoril na različne dolžine. Pri njih prodajajo recimo TJ45E Profy(Ideal) in Atilla(?), pri slednji je palica krajša za cca 15cmm in bovden tudi. Na mojo višino mi je bila še Profy varianta nekam kratka.
Ma vidim, da je to z vseh vetrov skup znešeno, ker v tem primeru je v trgovini Ideal rdeč.
Mimogrede čigav je Sarp?

Vikking ::

Francoski. Kvaliteten. Je pa sestavljalec in ne proizvajalec.

katalog: http://www.sabre-france.com/tl_files/do...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vikking ()

car100 ::

Pozdravljeni! Zanima me kakšna glava za nitko se najbolj obnese (velikost nitke cca. 2,7mm+). Kawasaki, Stihl, Husqvarna kej drugega? Pomembna mi je da deluje podajanje nitke in ok kvaliteta. Je že kdo sprobal že inox zajlo v običajni glavi se obnese napram nitki?

matmel ::

Sam mam husqvarnino. Dobra zadeva, cenovno pa tudi precej ugodno. Nazadnje sem dal več za originalno nitko kot pa za celo glavo. Je pa tako; notranji del, kjer navijas je klasičen, medtem ko je zunanji super, trd. Na notranjem delu se mi je že počasi začelo malce "vihati" tam kjer navijam nitko, ampak to je pač obraba od same sile kosilnice in je verjetno enako tudi z ostalimi proizvajalci. Drugače pa enostavno navijanje, odlično podajanje nitke med samo košnjo itd. Ne vem, ali obstaja dejansko kakšna kovinska verzija glave ? Malenkost bi bila zadeva težja, ampak ko imaš mašino na ramenih oz. z naprsnikom ni problema. Pomojem bi bilo potem doživljensko.
Drugače pa tudi mene zanima kako se obnese inox zajla.

car100 ::

Aha ok bom verjetno kr obdržal to staro ničvredno glavo pa dal 2mm inox zajlo not, tist enkrat na košnjo bom pa že povlekel vn zajlo na roko. Nove glave mi je pa kr mal škoda za zajlo.

šernk ::

glava od husqvarne je lih tolk vredna kot vse ostale, sam še 10% dražja je. Če daš tanjši laks je glava preobčutljiva in ti ga ob vsakem dotiku s tlemi povleče ven, če daš močnejši laks ti začne pa notri načenjat glavo.

Ne vem, ali obstaja dejansko kakšna kovinska verzija glave ?


KAAZ glava, osebno je sicer še nimam ker preden sem zvedel zanjo sem ravno novo od husqvarne kupil, če je kaj boljša od plastic fantastic iz merkurja pa ni. Bo zdržala sicer še leto ali dve, sam na stari kawasaki imamo isto original glavo že 30 let in je v boljšem stanju kot sedanja od husqvarne stara 2 leti. Vse glave bi bile super če bi oblekli tam kjer se laks zapne plastiko s koščkom inoxa. iz proizvodne strani gledano par centov stroškov, samo potem bi vsi imeli glave po 20 let in seveda proizvajalci ne bi nič zaslužili.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

          ::

Ugodno lahko dobim Makito, kakšne imajo kaj bencinske motorje?

yayo ::

Zdravo, je kaj kar izstopa v cenovnem rangu tja do 200€? Pa, za starejšega možaka, kaj pride bolj v poštev, naramna ali nahrbtna?

Unknown_001 ::

Odvisno kako vitalen je ta starejši možak. Nahrbtna je za šibkejše relativno težka in štorasta.

Koliko pa ima možakar za pokosit? Za manjši travnik je tudi navadna dvotaktna za 80EUR dobra. Razlike v mašinah in delih med temi poceni kosilnicami praktično ni. Samo kar so ene bolj nakrancljane s plastiko in dodatki (malo boljš glava, naramnice, ročke) druge manj pa najcenejše majo škrt plastiko ki pa tud ni taka groza za občasno rabo.

Glavo lahko pri vsaki zamenjaš zato pri poceni kosilnicah ne kompliciraj glede tega.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

šernk ::

sam se spomnim soseda ko je bil še odličen pa tam pri 65 letih starosti je sam nahrbtno težko spravil nase. pa tudi dol mu jo je bilo treba pomagat. Saj je šlo ampak človek takrat enostavno nima več prave moči za take stvari. kupiš eno kitajko na palici (ne kupuj tiste z ročajem če ni košnja izključno ravnega terena brez umesnih stvari ki te motijo, drevesa itd) pa raje še dober pas in je 100x boljše.

in pri nas husqvarna dela že 40 let, kitajska kosilnica pa 15 let. če znaš zadevo uporabljat in motorja ne pregrevaš (1m visoko travo pač ne greš z laksom kosit ampak z nožem) bo kosilnica delala bp.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Unknown_001 ::

šernk je izjavil:


in pri nas husqvarna dela že 40 let, kitajska kosilnica pa 15 let. če znaš zadevo uporabljat in motorja ne pregrevaš (1m visoko travo pač ne greš z laksom kosit ampak z nožem) bo kosilnica delala bp.


Mi mamo eno krawasaki 4taktno nahrbtno. 20 let in tok tok po lesu. Krasno deluje. Mamo navadnga kitajca ene 4 leta (garden tools al neka trgovinska hobi znamka), zweitakt tudi dela krasno.

Za visoko travo pa mislim oz. vsaj upam da ljudje vedo da ne moreš od spodaj kosit ampak narediš prvi zamah na sredini višine in šele nato spodaj spodkosiš.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

šernk ::

Za visoko travo pa mislim oz. vsaj upam da ljudje vedo da ne moreš od spodaj kosit ampak narediš prvi zamah na sredini višine in šele nato spodaj spodkosiš.


tudi rešitev vendar tega večinoma nihče ne ve in gredo v polno z laksom potem pa pregreva motor in motor v roku 5ih let ribne.

osebno pač raje kot, da 2-3x kosim isto na različnih višinah spodaj zarežen na polno z nožem, vztrajnost le tega opravi ostalo in lahko takšno travo kosiš z 30-50% gasa. prišparaš na gorivu, prišparaš na sranju ki ga kosilnica naredi na tebi je pa res da je nož izjemno nevaren na razgibanem terenu in moraš biti z njim 120% zbran, ker drugače lahko hitro na urgenci končaš.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Unknown_001 ::

Problem košnje visoke trave na mah je v tem, ker se ti rada navije na glavo in jo zablokira. V takem primeru pomaga le če imaš res močno kosilnico. Je pa tak da bi po pravem tako kot pri fleksu moral imet ščit zadaj pred kamenjem itd. Obvezno seveda nošeneje najmanj zaščitnih očal ali še bolje vezirja.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kosilnica na nitko (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11125068 (2124) starfotr
»

Košnja visoke trave na vikendu (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
525797 (2822) Ciciv
»

Aku-kosilnica? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5112552 (9875) dvojka
»

Vrtna kosilnica (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13438223 (15601) urosh
»

Katero motorno koso (lakserco)?

Oddelek: Loža
228475 (7485) noraguta

Več podobnih tem