» »

SuSe 8.0, WinXP

SuSe 8.0, WinXP

Tloramus ::

?ivjo!

V?eraj sem dobil SuSe Linux 8.0, pa ga tudi kar hitro in?taliral. Vse ok do danes, ko sem hotel zopet malo delati v Windowsih. Ko sem pri?gal ra?unalnik je predme sko?il en screen, ki me je vpra?al kaj ho?em zalaufat(SuSe, SuSe safemode, Windows al pa Memory test). Jest sem izbral Windows, pa se je vse ustavilo ?e na naslednjem screenu. Na njemu je pisalo samo Loading Windows... pa ni? se ni premaknilo. What to do? A je treba kej boot-e spremenit? Please help. Thanx!:O

lp, Tloramus

Tloramus ::

Mislm, da zdej vem kaj je narobe, ?e kar pa ne vem kako to popraviti.

Suse sem in?taliral na prvo particijo. Tam gor so drga? Windowsi, ne? ?e predpostavmo, da so tm gor Windowsi je situacija dost zasrana, ne? Prosim, dejte mi mal razlo?it(kaj je zdej z Winsi, kaj nej naredim...) al mi pa dejte k?n fajn link. Thanx.

:O :O :'(

Boeing ::

če se več verzij winsov pogojno še da naložit na eno particijo (pa še to ne v vseh možnih kombinacijah), potem linuxa in winsov NIKAKOR ne nalagaj na isto particijo, če nočeš imet velkih problemov (kar jih pa žal že maš)

po moje najbolj elegantna rešitev je lepo poformatirat vse skupaj in vsak sistem na svojo particijo, pa je...

LP

Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

Tloramus ::

OK, hvala, samo kako se poformatira? Sem res beginer...:8)

Mercier ::

Probaj tele linke:

kako se popravi boot record (lahko poguglaš kaj bolj enostavnega)

kako sem s podobno zadevo imel sam veselice + kako se dual boot-ajo XP in Linux (link dalje)

Prvo kar narediš je da si v Linuxu narediš boot disketo, da boš lahko butnil Linux, ko boš popravil MBR iz XP CD-ja. Ali pa ga naložiš še enkrat.

V osnovi pa gre stvar takole: XP-je naložiš na eno particijo, razparticioniraš disk kot ti ustreza, pri tem pustiš del diska neizkoriščen. Na ta del diska se suse linux trotl-ziher naloži praktično sam. Edino pri inštalaciji poštimaš, da se boota z diskete.

Če pa hočeš malenkost komplicirat, pa preštudiraj drugi link.


Na isto particijo XP-jev in linuxa ne moreš inštalirat - različni datotečni sistemi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mercier ()

Loki ::

moja prva instalacija linuxa je bil red hat 6.2 na fat32 particijo - v winsih je bil prikazan kot nekaj fajlov (1-4 max, ne vem vec tocno), velikosti particij, ki sem jih takrat dolocil (100mb - 1.9gb).

delal je dobr (relativno, ker sem po 2 urah delovanja preformatiral v ext2), ampak pocas, zlo pocas (na za tiste case zelo dobri makini)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Loki ()

Tloramus ::

Ej, hvala za pomoc!
Expirience is what you get, if you don't get what you want!

CaqKa ::

če linuxa ne uporabljaš dosti:
iji v linux.. si naredi boot disketo za suseja... restartaj mašino.. daj noter winxp cd... bootaj z njega pojdi v recovery console in daj tam ukaza fixboot in fixmbr
restartaj.

BaNdWiDtH ::

Vstavi zagonsko disketo od win9x in uporabi stari dober fdisk.. in sicer napis fdisk /mbr in se bos uporablju od WIN bootloaderja ..


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dva diska, dva OS, en GRUB -> kako izklopit grub in linux

Oddelek: Operacijski sistemi
131791 (1629) zee
»

Deinštalacija SuSE 9.2 na dual boot sistemu z win XP

Oddelek: Operacijski sistemi
81494 (1406) suse80
»

Win xp, Win Me in Linux

Oddelek: Pomoč in nasveti
121210 (1057) jez
»

Linux RH7.1 newbie help!

Oddelek: Programska oprema
391665 (1366) lordgreg
»

HOW TO: Poleg WIN2k se RedHat?

Oddelek: Operacijski sistemi
201879 (1705) twosocks

Več podobnih tem