» »

Deinštalacija SuSE 9.2 na dual boot sistemu z win XP

Deinštalacija SuSE 9.2 na dual boot sistemu z win XP

Kenzo ::

A mi lahko opišete postopek za deinštalirat suse 9.2 s tem da bi windows xp ostali celi brez napak v delovanju...
sem šlatu neki jedro,vse namešu in ....rad bi vse zbrisal in obdržal windows xp.........

OmegaBlue ::

Samo pobriši linux particije in popravi MBR.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

suse80 ::

Kaj , če bi malo bral na Suse instalacijskem CD ju datoteke v Direktoriju Docd, pa Faq...

Saj nima kaj biti. Siucer nimam Windows, ampak gre po moje približno tako: Narediš si backup kopijo registrov v Windows ter zagonski Cd ali Restore Cd, ter greš v Windows, tam mora obstajati kak partition manager, ki ti dovoli spreminjati particije in pač formatiraš Linux Particijo oz. vse linux particije, vključno s swap... in poskrbiš, da se win zaženejo kot prva opcija v bootu. Imej kopijo boot sektorja. Vse to pa lako narediš kar iz instalacijskega Cd-ja za Linux. Zaženeš namestitev in izbereš ročno urejanje paerticij. Potem pač formatiraš Linux particijo V Fat32 in, če si namestilo Grub ali LILO, poskrbiš, da se zažene Windows iz dev/hda oz dev/hda1.

najprej pa seveda preberi dokumentacijo.

Ali pa naj tu napiše kaj kdo, ki ima windows. V načelu ne bi smelo biti težav, dokler ne boš spreminjal velikosti Win Particije. Pa instalacijske Cd od Win imej pri roki, če se ti kaj zalomi.
Pa bootasble rescue Cd si naredi .

Kenzo ::

Ej tok ste usi strokovni,k pa člouk rabi konkreten odgovor pol pa nič...Ja pač ne znem v SuSE poiskat pomoč in kaj...
Zato sem se včlanil sem...
Naj zbrišem particije,ja...najbolj da z radirko in ediksom...

suse80 ::

Dragi uporabnik Linuxa, žal ti recepta nihče ne more dati. Preprosto-step by step rcepta ni. Nisi napisal, kako zaganjaš svoj sistem. ali uporabljaš LILO ali kak drug boot loader. Morda sistem zaganjaš z diskete?

Brez teh podatkov ti nwe morem pomagati. Lahko ti rečem, da zaženi računalnik s pomočjo Windows Cd-ja v rescue mode ali v konzolnem načinu in potem vtipkaj :

fdisk

in nato po logiki stvari zbriši particije. ampak potem boš rekel, da nič več ne dela...

Daj malo več podatkov, no!

- Kako zaganjaš sistem
- kako imaš pošlihtane particije
itd

roscha ::

@Suse80:
In ti pričakuješ neke konkretnejše podatke od takihle?


Kako se znebit Linuxa:

1. Ne vem kdo to pravzaprav želi. Prej obratno? >:D
2. Ok resno. Vtakneš CD od Win v kišto rebootaš, rečeš recovery console in nekje izbereš
fix mbr. Kot Windows user moraš to pač vedet. Več ti ne morem pomagat, nimam polken...
3. Rebootaš, v Win in "prosto" particijo ki jo je zasedal Linux sformatiraš, ter tako postane disk F recimo. Kako moraš s5 sam vedet, saj si Windows user. (Hint: my computer, manage, disk manage oz nekaj podobnega...)

Kenzo ::

Mislim,da je privzet booter GRUB na SuSE 9.2
Particije pa so C,D,E za windows potem pa swap in root za linux
resno ne bi rad nameščal spet windowsow,...
sicer sem potrbne fajle že vrgel na dvd sam ...
Če je varjanta mi naj kdo pomaga,....
za windows nimam razen win cd-ja nič,...razen win ME disketo s katero ponavadi brišem particije v fdisk-u ko ponovno nameščam windowse...
Ajde pa hvala:(

suse80 ::

Ne bi rad koga zavajal, ampak iz časov, ko sem še bil zaveden s strani $ Billa Gate$a in sem tudi jaz uporabljal windows 98 je to šlo tako:

1. zagnal sem windows v DOS only mode. ( s Cd-jem ali pa s pritiskom F8 ob bootu)
2. Vtipkal sem ukaz FDISK
3. Izbral sem opcijo "Prikaži particije"
4. Izbral sem Non-windows particije in jih pobrisal ( se pravi pustil pri miru logične pogone C,D,E ( kot v tvojem primeru)
5. Potdil vse in ponovno zagnal windows, tokrat z zagonsko disketo oz. Cd-jem, tako da se je naložil DOS iz sistemskega Cd-ja ali diskete. V DOSU sem nato vtipkal:

fdisk /mbr

in s tem je fdisk naložil rezervno kopijo MBR na hard disk.

6. ponovno sem zagnal pc in tokrat spet izbral ob zagonu F8 in DOS mode.
7. Z fdiskom sem ustvaril nove particije na prosem mestu diska.
8: ponovno zagnal Računalnik, spet v dos mode in formatiral pogone, ki so nastali prej ( vse, RAZEN C,D,E!!!!!).

Morda se motim, ampak to je bilo takrat tako.

suse80 ::

Za ljubitelje ročnega urejanja particij je tole dober link, kjer lahko vidijo opise vseh dos ukazov, skupaj s skritimi, nedokumentiranimi stikali.

http://www.mdgx.com/secrets.htm


Zlasti zanimiva je FDISK sekcija.


Sem mislil, da so ti časi mimo, sploh ker ima Linux tako dober sistem urejanja particij... pa vendarle Windows še brcajo...

Ugotovil sem tudi, da v svetu Windows še obstaja fragmentacija... Tega v linuxu ni. Vse je samodejno...

Navsezadnje je FDISK še vedno kar dobro orodje. zelo preprosto in močno. Pa tudi usodno...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[Windows] Kako odstraniti Linux particijo (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
627792 (6876) buneech
»

Uninstall Suse Linux 10?

Oddelek: Operacijski sistemi
202167 (1785) Gapi
»

Dva diska, dva OS, en GRUB -> kako izklopit grub in linux

Oddelek: Operacijski sistemi
131758 (1596) zee
»

Kako najlažje odstraniti linux?

Oddelek: Pomoč in nasveti
91317 (1135) root987
»

Kako varno odstraniti LINUX ?

Oddelek: Operacijski sistemi
121757 (1549) footprint

Več podobnih tem