» »

kompajlanje jedra za linux

kompajlanje jedra za linux

miha ::

Kaj mi lahko kdo razloži v par korakih ( do zdaj sem že odpakiral datoteko, make xcongik, make dep), ko pa sem hotel naredit make bzImage, pa mi je napisalo da ne more posnet na disketo, ker je baje prevelik sistem.

Prosim povejte mi kak lahko skompajlam na disk, tak da bi recimo staro jedro povozo, pol pa iz novega sistema naredo novo zagonsko disketo z jedrom 2.4 (ker ne morem naložiti lilota, ker je baje preveliko cilindrov)

Thanks

tonic ::

to bi se meni prav prislo; jaz sem ga tud zdavnlavdav sam se se nisem loto zadeve; ka lilota si zrihtal?

v linuxu mas lahk vec jedr in jih potem v lilotu izbiras kerga bos zagnal, tak da si zrihtal lilota, da ti bo lavfav na velikem disku; pol pa ti pol ni treba pazit ce bo jedro katerega si skompajlav vecje kot 1.44M

matejS ::

1. DL now lilo, ki podpira LBA32 mode, tako da ne tezi vec zaradi cilindrov... Linux lahko bootas tudi prek drugih loaderjev (ne samo lilo; npr NT loader)... torej adijo disketa
2. Danes sem skompiliral kernel, pa mi ga je zneslo ceeelikkk 550k. To pa gre na disketo
:D
Ostrani odvecne strani iz kernela, pa bo...

Loki ::

Matejs kje se da dobit novi LILO?
I left my wallet in El Segundo

matejS ::

whatson ::

Tukaj si preberete vse o tem:
http://www.thedukeofurl.org/reviews/mis...

RoMar ::

ce pa nimas lilota pa lahk resis tudi takole:
Prestavi si boot particijo na zacetek diska (pod 1024 cilindrov) ce pa hoces instalirati cel linux na eno particijo pol pa isto nared za root particijo, takoj na zacetku se naredi swap file system, nato pa pozeni instal linuxa, cemas ata66 disk, instaliraj na navadnem 40 pinskem kablu pol pa prekompajlaj kernel, gre pa nekako takole
make mrproper
make config,menuconfig, xconfig,kaj hoces
make dep
make clean
make bzImage
ko ti to konca imas nov kernel, nastavis lilo, reincializiras, pa zadeva mora laufat

na ta nacin sem jest resu problem z velikim ata66 diskom in sedaj mi RH7 laufa BP na ata66
Uporabi pa kernel 2.4.x

tonic ::

ja, vse to je res; ampak za konfiguracijo jedra priporočam grafično zadevo MAKE XCONFIG.

in še to; sam nisem (sploh ne morem) instalirati LILOta (preizkusil sem verzije 21.4.4, 21.6.1, in sem celo našel od enga frika verzijo 22.DEV (developer)) na disk ki ima več cilindrov kot 1024 in je primarna particija pod 1024 cilindri; ne gre ne na MBR diska, ne particije - sploh ne gre; potem sem pa našel nekje ne dokument, da imajo nekateri IDE kontrolerji na nekaterih MBjih probleme v komunikaciji z BIOSom (lilo se večinoma obeša na BIOS) in da se tega ne da rešit s SWjem.

za ATA66 pa najprej z 40pinskim potem pa ko jedro 2.4.0 ali (jaz mam 2.4.1 pa še novejši so) skompajlaš z ATA66 podporo in nastaviš v lilo.conf (vglavnem ko narediš vse potrebno) vgasneš kišto in preštekaš kable in zaženeš kišto pa zadeva mora špilat - sva s kolegom probala: sam pazte kam vam v lilo.conf kaže HDA (midva sva imela probleme ker sva imela več diskov in je nakoncu prišlo na HDG - čeprav je na 40pin bil HDC) ampak tudi to se da rešit tak da na začetku LILOtu povete kam naj kaže (sa vete na začetku s parametrom LINUX PARAM)...

zetko ::

Za pomoč: Mislm da je biu naki cajta nazaj na Tuki en extesive članek od kompaljanju linux kernela. Mal pobrskite po arhivih.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prvo prevajanje jedra - Linux

Oddelek: Operacijski sistemi
91258 (1084) Gandalfar
»

debian - boot iz disketnika

Oddelek: Operacijski sistemi
10955 (882) Gandalfar
»

ipv6

Oddelek: Omrežja in internet
246225 (5897) Kostko
»

Kernel tezave

Oddelek: Pomoč in nasveti
121199 (988) DarkHand
»

mount ntfs ?? (win2k particija v linuxu)

Oddelek: Operacijski sistemi
201442 (1150) tico

Več podobnih tem