» »

Kernel tezave

Kernel tezave

G4nj4 5m0k3r ::

a mi lahko prosim poveste kako naj skompajlam nov kernel ... sedaj imam 2.2.19 kernel rad bi pa dal gor 2.4.18 sm 4x ga gor dal pa se je vedno nekje zalomilo in se moral linux senkrat instalirati ... howtoje sem veckrat zelo pozorno prebral pa kljub temu sm dozivel sesutje ... kaj in kako ... prosim da poveste katere ukaze moram kdaj napisati pa kaj je potrebno narediti ...
vse povejte od zacetka tudi tisti backup kako pa odpakiranj tar zxpvf pa tko naprej

hvala

roscha ::

1. ZAKAJ želiš menjat kernel?
2. Katero distribucijo Linuxa furaš?
3. Kako imaš zapakiran fajl? *.bz2 ali *.tar.gz

Potem kaj več....


by!

G4nj4 5m0k3r ::

imam slackware-a 8,... file je pa tar.gz

roscha ::

1. Kernel odpakiraj v /usr/src z ukazom tar -xvzf imekernela.tar.gz
2. greš v /usr/src/linux in poženeš make config, če imaš inštalirane ncourses libe make menuconfig, če pa imaš delujoče Xe pa lahko tudi make xconfig.
3. skonfiguriraš kernel po svojih željah
4. make dep
5. make clean
6. make bzImage
7. make modules
8. make modules_install
9.sedaj novo jedro iz /usr/src/linux/arch/i386/boot prekopiraj v /boot, zelo zvito je če ga skopiraš pod nekim novim imenom, da si ne povoziš strarega kernela.
10. v rootu (/) kreiraj sym link ki kaže na novi kernel v /boot
11. v /etc/lilo.conf dodaj vrstico za novi kernel, image= pa naj bo ime sym linka ki si ga kreiral.
12. Poženi lilo
13 rebot, stisni shift in izberi novi kernel
14 če je vse po sreči se mašina dvigne, drugače ponovi reboot s strim kernelom in ponovi kopajliranje..

več podrobnosti na www.linuxdoc.org v kernel howto-ju
in v /usr/doc/lilo dir.

Lahko pa še kaj vprašaš...

by!

G4nj4 5m0k3r ::

tnx zdj mi je pa delalo ... se mi zdi da sem prej tudi te ukaze pisav samo lahko da nism v enakem vrstnem redu ne vem no sam zdaj dela
najlepsa ti hvala

wprasajcek ::

jaz imam tudi eno vprasanje ... tam ko si napisal sym link kaj si stem mislil in kako se to naredi?

DeViCeD ::

Sej ni potrebe po unem symlinku? Pac das v image= pot do kernela

Symlink pa naredis tako:

ln -s /pot/do/datoteke /pot/kjer/naj/bo/ta/link

ln -s /boot/bzImage /bzImage
recimo

Lp,
Dejan
So, if I press C, E and G I play C?

TuXterrestrial ::

Nevem zate vendar pri suse lahko update narediš iz RPMjev.
Je veliko lažje in še configurira ti zraven glede na obstoječe nastavitve. Če imaš pri svoji distribuciji kaj podobnega probaj narediti tako, ker je vsega 2 min dela.

DeViCeD ::

To lahko tudi po "navadni" poti naredis. z make menuconfig zloadas star config.h in imas vse nastavitve od prejsnjega kernela. Pomoje je kernel se vseeno bolje skompajlat kot pa uporabljat RPM in podobno.
Lp,
Dejan
So, if I press C, E and G I play C?

roscha ::

Ne kake prav hude potrebe po simboličnem linku resda ni. Debian ima sicer že pri "default" kernelu v rootu narejen sym. link nanj, tako da ga iz čistega feelinga pri novem kernelu naredim tudi sam.

by!

DarkHand ::

no ko je ta tema ze odprta bom napisal kar sem... jaz imam tudi slackware-a 8 in hocem menjati kernel ... problem je v temu da ko je skompajlano in ko bi moral bzImage file skopirat v /boot dir tega faila sploh. grem v ../arch/i386/boot/ ampak tam ni faila bzImage
WTF? prej mi ga vedno naredil sedaj ga pa ni
pa sm dal senkrat linux gor sm mislu da je ze kj narobe pa spet isto

DeViCeD ::

Pa si dal sploh make bzImage ?

LP,
Dejan
So, if I press C, E and G I play C?

DarkHand ::

jah najprej sm udpakirou fail po sm pa make menuconfig
make dep
make clean
make bzImage
make modules
make modules_install
potem pa bzImage faila v arch/i386/boot sploh ni so drugi faili sam bzImage pa ni


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Linux in NTFS

Oddelek: Operacijski sistemi
331782 (1235) moj_nick
»

debian - boot iz disketnika

Oddelek: Operacijski sistemi
10958 (885) Gandalfar
»

Kernel težave - xtime

Oddelek: Operacijski sistemi
91042 (941) operater
»

ntfs format pri linuxu

Oddelek: Operacijski sistemi
161096 (904) Gh0st
»

isdn4linux

Oddelek: Operacijski sistemi
161193 (1077) lordgreg

Več podobnih tem