» »

Signs You are Forgetting the Difference Between Your Eyes and Your GeForce

Signs You are Forgetting the Difference Between Your Eyes and Your GeForce

kuglvinkl ::

By Will Walker, Jesse Lee John LaCourse and Mark Vonhoffe

--------------------------------------------------------------------------------

11. You look at sunset and think "I wonder if I can get this in 1024x768".
10. You blink and think "crap, more frame loss".
9. You stare at a leaf for hours and hours trying to discern the pixels.
8. You refer to people who use artificial things like Glasses and Contacts as "lousy VooDoo folk".
7. You avoid large groups for fear of overloading your Polygon renderer.
6. Looking towards the horizon, you proudly announce "I found the Clipping plane".
5. Your vision get blurry and immediately you think "crap, need new drivers."
4. When you drive and the other guy has his brights on, you curse the Gamma rates.
3. You seriously believe one eye has better OpenGL support than the other.
2. You complain to your doctor about biased benchmarks after failing your eye exam.
1. You sing the praises of nvidia engineers each time you see your reflection in a car bumper.
Your focus determines your reallity

luni ::

krneki:\
Artificial Intelligentia

Sergio ::

men je pa fora všeč :D
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

gumby ::

luni: kaj maš VooDoo-ja slučajno:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gumby ()

Tomi ::

Luštna fora.
Samo lahko bi se aplicirala tudi na kaj drugega, ne ravno na SiloG;)
metrodusa.blogspot.com

Sergio ::

nov pickup line:

"lepša si od Nature testa 3D Marka 2001 ter Codecreaturesovega benchmarka pri 1600x1200 SKUPAJ!"

upam, da imate razumljive boljše polovice :D
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

tha_man ::

lol, koje fore :D
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

Gandalfar ::

Sergio: sprobi na svoji dragi pa povej, ce je razumljiva polovica ^_^

Tr0n ::

Hih.

ABX ::

Ja ja kr smejte se, še par let, pa če ne boš dobro videl boš res moral update-at firmware.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Sergio ::

gandalfar: ne upam si :D
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Thomas ::

Hja ... zame tole niti ni hec. Bolj napoved. Edino ime firme je nekoliko ... odvečno.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Gandalfar ::

Sergio: boljs zate .. izbral si prenizko resolucijo ;)

whatever ::

Mene pa zanima, kolk barv in Hz je sposobno zaznati človeško oko. Any clues?
Ja, men se bo tud hmal v roženico/mrežnico vgraviral titlebar od ie od nenehnega buljenja.:D

gumby ::

hja.. nekje sem zasledil, da oko loči okoli 800.000 barv. glede frekvence pa bi rekel 15-20Hz, več ziher ne...

Binji ::

15-20 Hz?? Ja..ti si kr nastavi monitor na 20Hz pa mi porocej o kvaliteti slike. Glede farb pa mislim da okoli 6.000.000 (nism sigurn).

Thomas: dej ze mir s temi prerokbami..mislm da vsi vemo, da se tako lahko in se verjetnu tud bo zgodilo, tudi brez tebe.
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

Odin ::

Ja...no...

Če ne bi bilo Thomasa, verjetno noben(mogoče enih par, ampak zagotovo brez mene) na ST sploh o tem ne bi pomislil.

gumby ::

binji: mislil sem na zaznavanje posameznih slik in ne na osveževanje monitorja... saj so filmi v kinu tudi pri 24FPS pa prav nič ne utripajo...

Binji ::

No pol pa reci fps, ne pa Hz. Je veliiiiika razlika, ves?
Odin: mogoce, sam meni ze gre na zivce, da se dela povsod nekega vseveda. In, Thomas, ce mislis odgovorit, ti ze zdej povem, da ne mislim odgovarjati nazaj.
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

whatever ::

Ja, fps pa Hz res ni isto in je velika razlika. Sam mislim da sem ze nek zasledil da naj bi zaznavali samo utripanje do 50Hz, pa mi ni jasno, zakaj potem brez tezav jst razlocim med 60Hz in 75Hz na monitorju.

Thomas ::

V človeškem očesu je 120 milijonov palčic, ki skrbijo za ločevanje svetlo/temno.

Poleg tega pa še 6 milijonov čepkov, ki skrbijo za barvanje slike. Skoraj 2/3 za rdečo barvo, slabo tretjino za zeleno in 2% za modro barvo.

Imamo torej sliko "11 tisoč X 11 tisoč" pixelnov.

Kako hitro se lahko menja zaznava na teh celicah? Manj kot 20X na sekundo.

Zakaj nas moti ne dovolj hitro osveževanje ekrana? Ke potem točka ki jo gledamo, ni zelo stabilna. Zaradi nje se mora nekaj 100 celic "preklapljat". Potem ni ravno idealna slika, kar se izračuna v možganih.

Koliko barv ločimo? Kakšnih 10 milijonov, so govorili svoje čase.

Vzemite Windows Color Settings in tam notri lahko naštelate 256X256X256 =~ 16,7 milijona barv.

Pa ločite dve barvi, ki sta po vsaki komponenti za 10 različni?

Če ja, potem ločite (vsaj) okrog 17 tisoč barvnih odtenkov. ~26^3


:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

ChiefThunder ::

aaaahhhh... :))
... po liniji najmanjšega odpora. ;)

TESKAn ::

Thomas, si prepričan glede čepkov za barvo? Kolikor vem, najbolje vidimo zeleno barvo (največ odtenkov), tako da se mi nekako ne zdi logično...eh, bom moral zgleda spet malo pobrskat po učbeniku za biologijo...
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Thomas ::



Tkole je.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Sergio ::

lepo vedet, da me je prfoks (magister biologije) lagal. on je namreč vestno trdil, da razločimo največ odtenkov zelene.

to so mislili tudi proizvajalci grafičnih čipov. se spomnite 22-bitnih barv?
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Senitel ::

No Thomas je že lepo povedal kar se tiče paličic in čepkov, vendar je še vedno zelena najpomembnejša barva :D.
Čepki zaznavajo valovne dolžine okrog 430nm (modra), 535nm (zelena) in 590nm (rdeča) in od teh vrednosti ne odstopajo kaj dosti. Paličice pa zaznavajo precej večji spekter, ki se pa še vedno najbolje odziva okrog 550nm (blizu zelene), obenem pa so še bistveno bolj občutljive na osvetlitev.
Naprave za nočno gledanje svetijo v nizko intenzivni zeleni ravno zaradi občutljivosti paličic. Če bi svetile modro ali rdeče bi bila vidljivost z njimi povsem neuporabna.
In zaradi tega se določeno barvo v photo shopu posvetli tako, da se ji doda nekaj zelene.
70% območja, ki ga pokrivajo paličice je v območju zelene, paličic pa je 120 milijonov.

Thomas ::

Ja, tko je - samo število čepkov ni edino merilo občutljivost za barvo. Krajša valovna dolžina lahko potrebuje manj čepkov za isto občutljivost. So čisto druge molekule, ki ujamejo modre, kot tiste ki ujamejo rdeče fotone.

Poleg tega je pa treba upoštevati še to, da že palčke zaznavajo in zeleno in modro svetlobo - rdeče pa ne!

Zato se nam v poltemi zdi cvet rdeče vrtnice dokaj črn, medtem ko vidimo kako se (zelenkasto) svetijo zeleni listi.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prek optičnega vlakna prenesli 661 Tb/s

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
289624 (8003) Ahim
»

Očala ('zdravilo') za barvno slepoto

Oddelek: Loža
236857 (5688) BorutO
»

Logično pojasnilo ??

Oddelek: Loža
181896 (1420) Matev
»

mar res poznamo vse barve? (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
716366 (5245) Kryx
»

Še ena psihološka fora... huda! (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
756684 (5395) Keyser Soze

Več podobnih tem