» »

Še ena psihološka fora... huda!

Še ena psihološka fora... huda!

1
2
»

Sims ::

Pazite to foro. Sem prej mami rekel ko je kuhala. "Čuj mama hitro reči eno orodije in barvo. Hitro"

Kaj mislite kaj je rekla?

Kaladivo, rdeče.
8-O :D

pirat ::

Norton je ziher rumen.

Sam sem pa pomislil na rdečo lopato..

lp, pirat

gappee ::

Jst sm tud pomislu na kladivo pa rdečo.

Ne rečt, da pametujem:D , ampak mogoče zato, k je to dvoje ful osnovno.

DoloresJane ::

Kot prvo - če tak test ni culture-fair (torej če Indijanci v Andih ne pomislijo an rdeče kladivo), bi špekulacija o kladivu kot o orodju, ki nam ustvari misleno shemo pojma orodje, zdržala. Tudi rdeča je ena izmed močnih osnovnih barv (narave?) in večina ljudi jo takoj loči od katere druge barve (težko pa je to npr. reči za roza in vijolično).

Če test ni culture-fair, potem nimam ideje. Znalo bi biti, da vpliva tudi bližina možganskih področij, ki so odgovorna za računanje na pamet in pojme barve oz. orodja. Nekako bi oboje sodilo v levo polovico, tako da ima ta trditev tudi smisel.

Sims ::

"Znalo bi biti, da vpliva tudi bližina možganskih področij, ki so odgovorna za računanje na pamet in pojme barve oz. orodja."

Ko sem mami rekel, ji nisem dal za računat nič ... Presenetil sem jo z vprašanjem ...

LP,

sims

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sims ()

undefined ::

Gre se verjetno za nekaj splošnega, ko so možgani na delu in jim daš na hitro za pomislit nekaj drugega, večino ljudem pride na misel rdeče kladivo. Nima sploh veze z računanjem ali matematiko, kvečjem z obremenjenostjo možganov v dani situaciji. :)

frenk ::

verjetno možgani ne premislijo in vržajo vn podatke kr iz cahe-a...tm se pa nahaja barva ki je najbol v uporabi in orodje najbol v uporabi oz. najbol poznano:)

boom-bar ::

srp pa kladivu, ups barva..

rumena sekira
Legalizirajte mehke droge!!!

Tic ::

Danes sem dal to za rešiti 10im sošolcem in sošolkam. Le dvema je prišlo rdeče kladivo.
persona civitas ;>

schurda ::

Zelena lopata - kot MkKlavz. Drugo pa je kramp. Na kladivo sploh nisem pomislil. Kaj ima to zvezo z ozadjem?
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

Tr0n ::

Verjetno ste se tisti, ki ste dobili rdece kladivo prevec obremenjevali s samim racunanjem ;).

Tarzan ::

hehe, se mi zdi, da sem unikat.
Zelene grablje>:D

mescaline9 ::

Js sm vedno povezoval matematiko z rdečo barvo, tko da tle se ne čudim, od kje mi kladivo... kdo bi vedu.

Tr0n ::

A prototype is the best example of a natural concept.

Example: Try this trick on your friends. Have them sit down with a pencil and paper. Tell them to write down all the numbers that you will say and the answers to three questions that you will ask. Recite about fifteen numbers of at least three digits each, and then ask your friends to write down the name of a tool, a color, and a flower. About 60 to 80 percent of them will write down "hammer," "red," and "rose" because these are common prototypes of the concepts tool, color, and flower. Prototypes come to mind most easily when people try to think of a concept.

Natural concepts are defined by a general set of features, not all of which must be present for an object to be considered a member of the concept.

Example: The concept of vegetable is a natural concept. There are no rules or lists of features that describe every single vegetable. Many vegetables are difficult to recognize as such because this concept is so "fuzzy." Tomatoes are not vegetables, but most people think they are. Rhubarb is a vegetable, but most people think it is not. A prototype is the best example of a natural concept.

pingo76 ::

Bolje da sem tiho. :D

inferno666 ::

jez sem na pol normalen
kopula + rdeča

Wad@ ::

8-O 8-O 8-O 8-O 8-O HUDO!!! Modro kladivo...
Res ql fora...na kladivo sm se kar takoj spovnu, modra pa je najbrž zaradi neonke in barve compa, ki je poleg mene...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Wad@ ()

root987 ::

Modre klešče...Erm...Sem jst kriv če mam najrajš modro barvo?

Mnja...shit happens.:D
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: root987 ()

Jackal ::

Rdeče kombinirke :8)
Walking the way is something completely different than imagining the way.

xabre ::

Ja sej tist članek dobr razloži, pa tista fora s kuhajočo mamo tudi.
Ko so možgani u iber obremenjeni z enim problem in skoncentrirani nanj (računanje, kuhanje, igranje iger:) ) in jih nenadoma zmotimo z nekim neumestnim vprašanjem kot je ta orodje pa barva, se možgani odzovejo podzavestno in ven bleknejo stereotipno rdečo in kladu. Rdeča ima močno vlogo v našem življenju saj je nezgrešljiva in vsiljiva in si jo vtisnemo globoko v spomin. Kladu je pa tipično orodje saj ima zelo "udaren" efekt pri uporabi in si ga prav tako zapomnemo. Seveda so pa odstopanja pri posameznikih, ki so imeli kakšne drugačne izkušnje in se jim je kakšna druga stvar vtisnila v spomin.
Kljub temu bo pa kar veljalo, da se bo veliko ljudi spomnilo kar na kladu in rdečo barvo.

Tic ::

Ena moja sošolka je odvrnila "zelena klop".

Verjetno pri njih doma nimajo delavnice :)
persona civitas ;>

f|ction ::

rdeče klešče:)
hja

moja mama-bela lopata:))
(ko sm ji po koncanju zastavljanja racunov omenil da si mora izbrati barvo ter orodje-me jesam tk pogledla kot da bi znoru:))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: f|ction ()

flipflop ::

Jst:rdeče kladivo
oče:modre rorcange,mama pa rdeča sekira. Bom jutr še koga vprašal.

Roadkill ::

Modra žaga.
Sam to zarad tega ker sem nekoč že opazil to, da čisto vsi kot prvo orodje povejo kladivo.
Za barvo pa ne bi rekel, da rdeča.

In računi nimajo čisto nič veze s tem... jest sem foro o kladivu prvič zvedel čisto na drugačen način..

jaBo ::

žaga rjava

ne kladivo ne rdeča mi nista prišla na pamet .. eh ..

Keyser Soze ::

RoadKill al pa če prepišem tvoj post.:D

Drugač pa zgleda da ste vsi zapriseženi komunisti. Rdeče kladivo. Samo še srp se vam manjka.:P ;)
OM, F, G!
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Osnovno orodje (izvijači)

Oddelek: Kaj kupiti
385825 (3896) noraguta
»

Cenejša elektropnevmatska kladiva - primerjava in nasveti

Oddelek: Loža
2514876 (7934) barbarpapa1
»

Zanimivi testi. (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
557165 (4904) Rippy
»

Udarni preizkus

Oddelek: Šola
81878 (1514) LeXani
»

AMD niža cene procesorjem

Oddelek: Novice / Procesorji
51636 (1636) tha_man

Več podobnih tem