» »

Klic iz Telekoma.........

Klic iz Telekoma.........

Drekcpekc ::

Pozdravljeni,

Imam eno situacijo in bi vas vprašal, ker ste bolj ''pameten'' forum.

Danes zjutraj okoli 10.30 me kliče na domač telefon ''Marjan'' iz ''Telekoma''.
Predstavil se je bolj potiho, resno, zamorjeno.

Reče mi: ''A imate mogoče številko (telefonsko) od vašega soseda M.A., ker je nikakor ne morem najti v imeniku?'' '' Rabimo ga za...... (nisem ga razumel, ker je mrmral)

Meni se je mudilo in sem samo pač pogledal v imenik, številke nisem našel in mu to povem.
On je nekaj potem nekaj zamrmral, rekel hvala in nasvidenje.


Ko pa zdaj razmišljam:
1.Že na začetku se mi je zdel sumljiv, njegov način govorjenja, kot da nekaj prikriva.
2.Dela v Telekomu Slovenije in ne more dobiti telefonske številke, domač telefon??

A ima kdo kakšno idejo? A je bila to Mafija :D , ki je želela mojega soseda *****, ali pa si jaz samo tako predstavljam?

KoMar- ::

Pač je nekdo želel izvedet številko, ki ni v imeniku, in se je izdajal za Telekomovca...

Yohan del Sud ::

Nah, to je čisto legalno.

Kolikor vem, imajo tam zaposlenega človeka (včasih je bil Jože, zej je res lahko Marjan), ki sistematično kliče številke iz telefonskega imenika in preverja, če je na drugi strani pravi človek. Pač interni sistem zagotavljanja kakovosti.
www.strancar.com

KoMar- ::

:)):)):)):))

Yohan del Sud ::

Kaj smešno. Veš kolikokrat sem že poklical nekoga iz imenika, pa se je oglasil čisto drug. Očitno jim tudi kadrovanje šteka. :D
www.strancar.com

PacificBlue ::

:))

Prvic slism kaj taksnega:)

xeon ::

mogoče je to tisti Marjan, ki ga iščejo na Metal Campu...

guest #44 ::

MARJAAAAAN!!

Jz nebi nasedal takim foram, reku bi, da je nimam ker smo v slabih odnosih z sosedom ker mi je pseksal ženo :D
(this doesn't make much sense), ampak en resno, naj mu pridejo na dom, jz ne bom nič izdajal.

Drekcpekc ::

guest #44 je izjavil:

MARJAAAAAN!!

Jz nebi nasedal takim foram, reku bi, da je nimam ker smo v slabih odnosih z sosedom ker mi je pseksal ženo :D
(this doesn't make much sense), ampak en resno, naj mu pridejo na dom, jz ne bom nič izdajal.


Hvala vsem za odgovore, kakršnikoli že so :))

Od zdaj naprej vsaj vem, kaj naredit v takih primerih.

Ali izprašat klicatelja zakaj, kako, čemu, kdaj....ali pa ne dat številke in poslednično ne-biti kriv za izginotje soseda :)

whatever ::

Nikoli ne zaupaj Marjanu.

amigo_no1 ::

Social engineering anyone ?

toxius ::

Glede na moje pretekle izkušnje (včasih sem delal na Siolu) je tako, da če te je že nekdo klical iz Telekoma to lahko SAM preveriš ali je res (pod pogojem, da imaš VOIP) in sicer na servisnih straneh, kjer se ti beležijo vsi klici (odhodni, dohodni, zgrešeni...) in tako boš preveril ali je bil klicatelj RES iz Telekoma Slovenije...

Če te je res klical iz TS potem je za to pameten razlog, in sicer ta sosed je najbrž selil svoj priključek ali pa je pisan na nekoga drugega oziroma se pri selitvi ni pravilno izpolnil aneks s strani tega soseda ali pa se je v administraciji kaj zaj*** in najbrž oz. predvidevam, da je ta sosed prijavil kakšno tehnično napako na svojem Siol priključku oz. mu kakšna storitev ne deluje in je dal tehniku napačne podatke ali pa je celo pisal na javno dostopen mail, da ima težave in podal napačne kontaktne podatke in zdaj se ta Marjan trudi priti do pravega človeka, da bi ali pridobil več informacij ali mu povedal da je napaka odpravljena in naj preveri delovanje...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: toxius ()

Drekcpekc ::

Mogoče nisem omenil, da je klical iz mobitela.

Evo številke, če ga hoče kdo vprašat o namerah ali pa če bo dobil klic, nikoli se ne ve :) : 031-681-984

Še vedno mi je čudno...Kje bi on našel moje ime kot sosed? In zakaj bi zapravljal čas, da najde mojo številko namesto da bi iskal njegovo?

kkk7 ::

Hm, kaj pa če ni iskal tvojega soseda, ampak je iskal tebe ali pa koga iz tvoje družine. Mogoče je samo preverjal, če si ti doma, da te bo kasneje oropal ali pa... :( Gulp.

KoMar- ::

Google: 031-681-984

Isotropic ::

Drekcpekc je izjavil:

Mogoče nisem omenil, da je klical iz mobitela.

Evo številke, če ga hoče kdo vprašat o namerah ali pa če bo dobil klic, nikoli se ne ve :) : 031-681-984

Še vedno mi je čudno...Kje bi on našel moje ime kot sosed? In zakaj bi zapravljal čas, da najde mojo številko namesto da bi iskal njegovo?

ker ni bil iz telekoma? verjetno mu je tvoj sosed dolzen kaj?

Furbo ::

Kako pa naj zdaj vemo, da tudi avtor teme morda nima slabih namenov ?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Drekcpekc ::

Furbo je izjavil:

Kako pa naj zdaj vemo, da tudi avtor teme morda nima slabih namenov ?


Smešno... :)

KoMar: Sem pogooglal to številko, pa nič ne najde.

Izgleda, da bo to ostalo nerešeno. Bom šel pa danes zvečer do soseda pogledat, če je še živ :D

49106 ::

neke avte je prodajal


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nekdo me stalno kliče s številk ... (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
576480022 (3945) GupeM
»

Seznam blokiranih tel. številk. (prodaja in pod.)

Oddelek: Mobilne tehnologije
1717594 (16930) jurre
»

neodgovorjeni klici na GSM iz +39... - ne klici nazaj

Oddelek: Loža
3715150 (13006) balkanec
»

Dvojnik moje mobilne številke?

Oddelek: Mobilne tehnologije
103605 (3349) ahac
»

Kraja mobilne identitete (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
6010546 (10546) jc

Več podobnih tem