» »

Dvojnik moje mobilne številke?

Dvojnik moje mobilne številke?

SkIDiver ::

Pred dobrimi štirimi meseci sem mojo mobilno številko, ki si jo lastim že skoraj 9 let prenesel iz Mobitela na SiMobil. Vse fino in fajn dokler pred enim tednom ne dobim SMS iz omrežja 041 na moj GSM. Očitno je šlo za pomoto in se je dečva na drugi strani zatipkala in poslala na 041[ter ostanek moje številke] namesto na eno izmed drugih klicnih številk (031, 051, 040, ...). Vendar danes ponovno. Dobro. Se odločim in ji sporočim nazaj, da je to napačna številka, da se je morala zatipkat. Vsa huda in razjarjena sporoča nazaj kaj se grem, da je to številka njene sestre, da se je še včeraj pogovarjala z njo na tej GSM številki (ista številka kot moja). Nakar jo pokličem, da ji dokažem da sem na tej številki dosegljiv jaz in ne njena sestra. Vendar ona meni zatrjuje, da točno to številko ima njena sestra.
Nato pokličem na Mobitel in jim predstavim situacijo. Možakar na drugi strani veze preveri mojo GSM številko in mi pove, kdo je bil pri njih lastnik GSM številke, do kdaj je bila številka pri njih aktivna in na koncu doda, da je številka pri njih blokirana in ni mogoče, da bi imel nekdo isto številko.
Seveda sem potem probal poklicat še iz stacionarnega telefona in tudi iz GSM-a v katerem je Mobitelova SIM kartica pa sem vedno priklical moj GSM aparat. Ne duha ne sluha, da bi se oglasila kakšna sestra od "zmedene" dečve.

Komu jasno za kaj gre? Nategancijo, zajebancijo ali pa resnično pomoto na centralah? Namreč zadeva je zame zelo neprijetna, da bi me nekdo klical pa dobi sestro od "zmedene" dečve.

Za moje pojme je kaj takega nemogoče, da bi imel nekdo isto GSM številko kot jo imam jaz.

BlackHole ::

Po moje se je dečva nekje zmotila.
LP Marko

b ::

Ali pa ima njena sestra res enako stevilko kot ti v drugi "omrezni", kot si rekel, in ima v imeniku tvoj vnos. Telefon ji bo ob klicu sestre prikazal njeno ime, ker aparati vnose v imeniku matchajo na zadnjih 6 ali 7 stevilk. V tem primeru bi odgovor na zgresen klic verjetno dobil njeno sestro, klic iz imenika pa tebe.

Ravno vceraj me je klical kolega, ki je svoj telefon pozabil v MB s svoje druge stevilke (031 namesto 041), pa mi je prikazalo njegovo ime, ko sem ga pozneje klical ga pa nisem dobil. Pol sem postekal situacijo, v prejetih klicih sem imel IME PRIIMEK (031xxxxxx), v imeniku pa imam 041xxxxxx.

SkIDiver ::

b štekam foro ja. Samo jaz sem ji lepo povedal, da imam 041 omrežno pa je rekla, da ravno tako njena sestra. Da je popolnoma ista cifra.

perci ::

Isto je naša tajnica delala. Jst mam številko na 041, ona si je dala pa 031 v imenik. Ko je ona dobila moj sms ali ce sem jo klical, ji je normalno izpisalo moje ime, ko pa je ona meni sms-e posiljala pa nista. Sem par sestankov zamudu preden smo ugotovil kaj se dogaja.

SkIDiver ::

Hm. Bom prosu tole dečvo, da prever svoj imenik.

AndrejS ::

Povabi njo pa sestro na pijačo. Morda sta dobri pa malo instaliraj kakšen sistem pa to >:D

Soniux ::

To sm tud jst nardil, v imenik sm dal pod 041, zal pa je blo 051. Pa mi ni blo jasn kaj je narobe nekaj casa... no sej sm hitro popravu. Vprasaj to deklico, verjetno se je kaj zatipkala. :\

Primoz78 ::

A ni blo pred casom receno, da majo nekateri telefoni to napako...da imenik preverja samo zadnjih 6 cifer in ne prve tri (041, 031, 051,...) in na podlagi tega izpise ime iz imenika...to sem bral pred casom...se mi zdi da je bilo na sux-u objavljeno...a napaka naj bi bila odpravljena z novim SW-jem telefonov...:\

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

SkIDiver ::

AndrejS to bo to ja.

ahac ::

Primoz78: To ni napaka.
Jaz imam npr. vse številke v imeniku v mednarodni obliki (da jih lahko kličem tud z tujine).. če bi telefon gledal na vse cifre potem mi pri lokalnih klicih v Sloveniji nikoli ne bi izpisal imena.
041 xxx xxx in +386 41 xxx xxx je ISTA številka.. zaradi tega ne sme gledat na celotno.

Za slovenske številke bi bilo sicer najbolje, da bi gledal na zadnjih 8.. ampak v drugih državah je pa drugače.. zato pač gleda na tistih 6 ali 7 cifer.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov članek: Spreminjanje klicne identifikacije (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Nova vsebina
9526569 (20039) poweroff
»

Telefon ne loči tel. številk (E75)

Oddelek: Mobilne tehnologije
101480 (1268) ivanuscha
»

Alternativa E-klapi? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
596695 (5022) CaqKa
»

Kraja mobilne identitete (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
6010581 (10581) jc

Več podobnih tem