» »

Gasland-korupcija, malomarnost, pohlep

Gasland-korupcija, malomarnost, pohlep

guest #44 ::



Dokumentarec se z par kliki zlahka najde online.


Priporočam ogled, sicer ima svoje subjektivne momente je pa zanimivo videt dogodke v "živo". Jz ta dokumentarec smatram le kot delček v mozaiku celotnega delovanja modernega sveta.

Predvsem me zanima mnenje zagovornikov nekompromisnega razvoja. A treba res vse posvinjat, za to da...pravzaprav...za kaj? Močnejše računalnike, hitrejše avte,... (upload)

Z mnočnejšimi računalniki in hitrimi avti je že vse v redu, dokler seveda ta računalnik ne rabimo hladit z okoliško reko, zato da lahko špilaš najnovejši COD, BF, al karkoli je moderno. Močen avto je prav tako brezveze, če ga vozimo v popolnem smogu kjer je vidljivost 10m.
Razvoj bi moral it po principu...izumi in uporabljal le to kar porabi enako ali manj energije za isti učinek kot predhodnik (IMO). Sem bolj pripadnik sorte...počasi se daleč pride, kot tistih ta drugih.

Pyr0Beast ::

Zato pa rabiš regulacijo kapitala, ker drugače ta dela le za lastne interese.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

nevone ::

Predvsem me zanima mnenje zagovornikov nekompromisnega razvoja. A treba res vse posvinjat, za to da...pravzaprav...za kaj? Močnejše računalnike, hitrejše avte,... (upload)


Ne svinja se povsod, ampak sem in tja, na kar je seveda treba opozarjat, a nikakor v smislu globalne katastrofe, če to zares ni. Treba je pucat svinjarijo, kjer se pojavi.

Če razvoj upočasniš, samo pozneje prideš do istih težav, poleg tega imaš pa sproti več drugih. Samo upočasnjevanje razvoja je nekoristno, si ga pa veliko ljudi želi. Ampak to je zato, ker se tisto, kar trenutno ni, pa bi lahko bilo, vedno bolj idealizira, kot trenutno realnost samo.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

guest #44 ::

nevone je izjavil:

Predvsem me zanima mnenje zagovornikov nekompromisnega razvoja. A treba res vse posvinjat, za to da...pravzaprav...za kaj? Močnejše računalnike, hitrejše avte,... (upload)


Ne svinja se povsod, ampak sem in tja, na kar je seveda treba opozarjat, a nikakor v smislu globalne katastrofe, če to zares ni. Treba je pucat svinjarijo, kjer se pojavi.

Če razvoj upočasniš, samo pozneje prideš do istih težav, poleg tega imaš pa sproti več drugih. Samo upočasnjevanje razvoja je nekoristno, si ga pa veliko ljudi želi. Ampak to je zato, ker se tisto, kar trenutno ni, pa bi lahko bilo, vedno bolj idealizira, kot trenutno realnost samo.

o+ nevone


Življenske izkušnje, mi pravijo da je veliko lažje pospravljat, če to delaš sproti in postopoma. Ko se svinjarija nabere je to veliko težje naredit. Jz menim, da upočasnitev razvoja na račun čiščenja svinjarije je opravičljivo.

nevone ::

Jz menim, da upočasnitev razvoja na račun čiščenja svinjarije je opravičljivo.


Že mogoče. Samo noben ti ne garantira, da boš s počasnejšim razvojem imel manj svinjarije. Se bo pa svinjarija morda pojavila tam, kjer zdaj sploh ne pričakuješ.

Treba je opozarjati na svinjarijo in jo odpravljati in jo poskušati delat čim manj.

To da se pa vsako napako industrije proglasi za nujno pot v globalno katastrofo, je milo rečeno krivično do vseh, ki se trudijo izboljšati in olajšati življenje mnogim Zemljanom.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

guest #44 ::

nevone je izjavil:


Že mogoče. Samo noben ti ne garantira, da boš s počasnejšim razvojem imel manj svinjarije. Se bo pa svinjarija morda pojavila tam, kjer zdaj sploh ne pričakuješ.

Treba je opozarjati na svinjarijo in jo odpravljati in jo poskušati delat čim manj.

To da se pa vsako napako industrije proglasi za nujno pot v globalno katastrofo, je milo rečeno krivično do vseh, ki se trudijo izboljšati in olajšati življenje mnogim Zemljanom.

o+ nevone


Nevem, če ima to kar bom opisal mogoče že kako ime (anekdoten dokaz): ampak za vsako stvar, ki sem do sedaj delal se je izkazalo, če sem delal počasneje...torej premišljeno, se je izkazalo za bolj efektivno. Vse kar sem delal na hitrco je končalo z luknjami, ki sem jih moral pravzaprav več časa popravljat kot če bi jih sproti reševal.
Zdej...če se pač najde kak človek, ki dejansko naredi boljše, če dela na hitrco...pol vsa mu čast, you're my hero.
Tko po občutku bi jaz reku, da pri počasnem tempu so manjše izgube, čeprav imata oba isti cilj.

Se pa strinjam, da če se že intenzivno svinja, naj se še intenzivno čisti. IMO, drugi del povedi se ne izvaja tako kot bi se moralo!


Še eno vprašanje...čemu bi se odrekli, če bi želeli zmanjšat porabo surovin v želji po zmanjšanju nesmotrne izrabe le teh? (the premise is, da povečano povpraševanje poveča izgube pri produciranju le teh)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: guest #44 ()

nevone ::

Zdej...če se pač najde kak človek, ki dejansko naredi boljše, če dela na hitrco...pol vsa mu čast, you're my hero.


Obstajajo tudi primerki, ki delajo počasi, pa kljub temu naredijo napako.

Napakam se s počasnostjo ne izogneš. Kakšen posameznik že. Da bi pa to deklariral kot prednost družbe, je pa IMO napaka.

Še eno vprašanje...čemu bi se odrekli, če bi želeli zmanjšat porabo surovin v želji po zmanjšanju nesmotrne izrabe le teh? (the premise is, da povečano povpraševanje poveča izgube pri produciranju le teh)


Sej, vsi bi nekej optimizirali na sistemski ravni. Ampak naj vsak pri svojem delu išče optimizacije ali pa tudi ne, kakor želi. Ker takole sistemsko reševanje ne prinese nič. Eni se ustoličijo kot zveličavni in potem na suho solijo pamet vsem. To je vse kar prinese.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Pyr0Beast ::


Napakam se s počasnostjo ne izogneš. Kakšen posameznik že. Da bi pa to deklariral kot prednost družbe, je pa IMO napaka.

Ključna ni počasnost ampak natančnost in temeljitost.

In industrijski drek je treba pucati sproti, drugače odgovorni samo pobegnejo ti moraš potem pa vse spucati na lastne stroške.

Se mi zdi da je naša civilizacija dovolj stara da zna poskrbeti zase.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

Brane2 ::

nevone je izjavil:


To da se pa vsako napako industrije proglasi za nujno pot v globalno katastrofo, je milo rečeno krivično do vseh, ki se trudijo izboljšati in olajšati življenje mnogim Zemljanom.

o+ nevone


Ampak taki ziher to ne počnejo v industriji. Ta se kvečjemu trudi priti do čimvečjega dobička.

To, da je končni efekt splošna korist, je kvečjemu zaradi cesarjevega nadzora, da ne morejo sekati bližnjic.

Če je pa cesar v postelji z industrijo, potem pa...

IN glede hitrosti razvoja, bi rekel da je to odvisno kako jo merimo.

Če govorimo o količini možganov in HW/SW, namenjenih reševanju ključnih problemov, potem razvoj ne more biti prehiter.

Če pa merimo le porabo nafte in rudnin in papirne prirastke kapitala zaradi profita, potem pa ni vedno tako in komot upočasnimo. _VELIKO_ večino itak spi*kamo na debilizme.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

guest #44 ::

nevone je izjavil:



Obstajajo tudi primerki, ki delajo počasi, pa kljub temu naredijo napako.

Napakam se s počasnostjo ne izogneš. Kakšen posameznik že. Da bi pa to deklariral kot prednost družbe, je pa IMO napaka.


Jah kaj pa vem, družbo ustvarjajo posamezniki in če so posamezniki malomarni, je zelo možno, da to prenesejo še na vrh.
Vsaj je večja vrjetnost, da pride kak malomarnež gor!

Sej, vsi bi nekej optimizirali na sistemski ravni. Ampak naj vsak pri svojem delu išče optimizacije ali pa tudi ne, kakor želi. Ker takole sistemsko reševanje ne prinese nič. Eni se ustoličijo kot zveličavni in potem na suho solijo pamet vsem. To je vse kar prinese.

o+ nevone


100% strinjam, da mora vsak pri sebi optimizirat. To je tudi moje vodilo.

nevone ::

To, da je končni efekt splošna korist, je kvečjemu zaradi cesarjevega nadzora, da ne morejo sekati bližnjic.


Mislim, da cesarju pripisuješ preveliko vlogo. In istočasno vse, ki nekaj proizvajajo mečeš v koš pokvarjenih. Tvoja slika je nekoliko izkrivljena.

Seveda moramo imeti neke pravne okvire o katerih odloča "cesar", a mnogo je ljudi, ki delajo za svoje dobro in dobro ljudi, brez tega, da bi jih moral cesar imeti stalno na očeh.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Brane2 ::

nevone je izjavil:

To, da je končni efekt splošna korist, je kvečjemu zaradi cesarjevega nadzora, da ne morejo sekati bližnjic.


Mislim, da cesarju pripisuješ preveliko vlogo. In istočasno vse, ki nekaj proizvajajo mečeš v koš pokvarjenih. Tvoja slika je nekoliko izkrivljena.


NI dobrih in pokvarjenih na trgu. So samo tisti s pozitivno in tisti z negativno bilanco.



Seveda moramo imeti neke pravne okvire o katerih odloča "cesar", a mnogo je ljudi, ki delajo za svoje dobro in dobro ljudi, brez tega, da bi jih moral cesar imeti stalno na očeh.


Mnogo ljudi te ne bi zaštihalo čisto tako za potešitev nekih perverznih želja. Ampak zaradi tistih nekaj, ki bi, je ZELO dobro, da so v zaporu ali umobolnicah. Čeprav jih v bistvu ni procentualno veliko.
On the journey of life, I chose the psycho path.

nevone ::

NI dobrih in pokvarjenih na trgu. So samo tisti s pozitivno in tisti z negativno bilanco.


Ekonomsko gledano že, a pod kožo smo vsi krvavi.

Mnogo ljudi te ne bi zaštihalo čisto tako za potešitev nekih perverznih želja. Ampak zaradi tistih nekaj, ki bi, je ZELO dobro, da so v zaporu ali umobolnicah. Čeprav jih v bistvu ni procentualno veliko


Sej pravim. Neki okviri morajo obstajat. A preveč teh okvirov družbo kot celoto slabi.

Ker v resnici me cesar nič ne varuje pred tistimi, ki me želijo zaštihat. Samo potem se dela pametnega, da to ni bilo prav, pa še to bolj slabo. Jaka muda.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Brane2 ::

nevone je izjavil:

NI dobrih in pokvarjenih na trgu. So samo tisti s pozitivno in tisti z negativno bilanco.


Ekonomsko gledano že, a pod kožo smo vsi krvavi.


Točno to. Raje imamo sebe kot druge. Sploh v aranžmanih z delničarji, ki s podjetjem sicer nimajo nič.

Poleg tega, konkurenca je kot kislina. Če je en konkurent v zagrizeni bitki psihopat, potem bodo tudi drugi prisiljeni v to, če mu ne želijo prepustiti odločilne prednosti ( in tvegati lastno smrt )...
On the journey of life, I chose the psycho path.

nevone ::

Poleg tega, konkurenca je kot kislina. Če je en konkurent v zagrizeni bitki psihopat, potem bodo tudi drugi prisiljeni v to, če mu ne želijo prepustiti odločilne prednosti ( in tvegati lastno smrt )...


Če nisi sposoben konkurirat, ne konkuriraj, sploh pa ne najmočnejšemu na trgu. Delaj kaj drugega. Pa glih konkurial bi vsi radi. Izmislite si kakšno novost in bodite dobri v tem. Tale po..ukana konkurenca vas vse obseda.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Brane2 ::

nevone je izjavil:

Poleg tega, konkurenca je kot kislina. Če je en konkurent v zagrizeni bitki psihopat, potem bodo tudi drugi prisiljeni v to, če mu ne želijo prepustiti odločilne prednosti ( in tvegati lastno smrt )...


Če nisi sposoben konkurirat, ne konkuriraj, sploh pa ne najmočnejšemu na trgu. Delaj kaj drugega. Pa glih konkurial bi vsi radi. Izmislite si kakšno novost in bodite dobri v tem. Tale po..ukana konkurenca vas vse obseda.

o+ nevone


Aha. In kako se je to obneslo na primeru USA bank, katerih "podvigi" so bili bistvena sestavina sedanje krize ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

nevone ::

Aha. In kako se je to obneslo na primeru USA bank, katerih "podvigi" so bili bistvena sestavina sedanje krize ?


Kako se je obneslo kaj?

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Brane2 ::

Pa, mislim, najprej je ena banka pogruntala kako oplemenititi slabe kredite in jih prodati naprej.

Ostale niso rekle "eh, tega se ne gremo", ampak "ne smemo popustiti konkurenci".

Zakaj ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

nevone ::

Pa, mislim, najprej je ena banka pogruntala kako oplemenititi slabe kredite in jih prodati naprej.

Ostale niso rekle "eh, tega se ne gremo", ampak "ne smemo popustiti konkurenci".


Morda zato, ker so potihem upale, da jih bo cesar itak zaščitil.

Eni si pač upajo. A niso vsi takšni. Mnogo jih je pripravljenih delati čisto pošteno, če razumeš, da je delati za svoj profit lahko tudi pošteno. Seveda v sodelovanju s tistimi, ki so podobnega mnenja. Če so pa vsi "bad" pol pa ni pomoči.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Brane2 ::

nevone je izjavil:

Eni si pač upajo. A niso vsi takšni. Mnogo jih je pripravljenih delati čisto pošteno, če razumeš, da je delati za svoj profit lahko tudi pošteno. Seveda v sodelovanju s tistimi, ki so podobnega mnenja. Če so pa vsi "bad" pol pa ni pomoči.

o+ nevone


Ravno zato ti navajam ta primer. "Eden si je upal", druge pa je pootegnil not čisti konkurečni pritisk, tudi če načeloma niso bili za to.
On the journey of life, I chose the psycho path.

nevone ::

Ravno zato ti navajam ta primer. "Eden si je upal", druge pa je pootegnil not čisti konkurečni pritisk, tudi če načeloma niso bili za to.


Jah, to je zato, ker jih cesar občasno/prevečkrat ščiti. Potem si upajo. Če jih ne bi, bi si sčasoma upali manj.

Ampak ti si navajal cesarja, kot zveličavnega, da gredo stvari po pravi poti.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: nevone ()

Brane2 ::

Prisotnost cesarja v sedaj znanih sistemih je nekako nujna, celo za libertarce.

Cesar je lastnik firme, ki predstavlja tebe in mene kot državljana.
On the journey of life, I chose the psycho path.

nevone ::

Prisotnost cesarja v sedaj znanih sistemih je nekako nujna, celo za libertarce.

Cesar je lastnik firme, ki predstavlja tebe in mene kot državljana.


Jest itak nisem za ukinitev cesarja.

Samo, če mi že serviraš neke probleme, ki imajo več skupnega s tvojimi pogledi, kot z mojimi, potem pač moram povedati, kar pač moram.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Okapi ::

Jah, to je zato, ker jih cesar občasno/prevečkrat ščiti. Potem si upajo. Če jih ne bi, bi si sčasoma upali manj.
A misliš, da bi se lastniki in direktorji bank kaj dosti sekirali, če bi država pustila propasti njihove banke? Oni imajo dovolj svojega premoženja varno shranjenega drugje. Šli bi drugam, ustanovili nove banke ali karkoli in počeli isto naprej. Ali pa bi se upokojili na Bahamih in lovili mečarice ter igrali golf. Država rešuje banke zaradi varčevalcev in prepričanje, da bi propadle slabe banke in ostale samo dobre je naivno. V gospodarstvu darvinizem na žalost ne deluje.

O.

nevone ::

Država rešuje banke zaradi varčevalcev in prepričanje, da bi propadle slabe banke in ostale samo dobre je naivno.


Da cesar kaj prida pripomore je pa tudi naivno. Nekdo je v obeh primerih nategnjen. V enem primeru varčevalci v drugem davkoplačevalci.

Le cesar ne zna ta pravih po prstih. Toliko o zveličavnosti cesarja.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Okapi ::

Da cesar kaj prida pripomore je pa tudi naivno.
Na žalost je že tako, da ljudje večinoma niso zreli za pravi liberalizem. Eni niso dovolj pošteni, drugi pa niso dovolj pametni. In če nočemo vsem po vrsti vzeti vžigalic iz rok, se pač moramo sprijaznist s tem, da cesar od časa do časa zapravlja denar za gašenje požarov.

O.

nevone ::

In če nočemo vsem po vrsti vzeti vžigalic iz rok, se pač moramo sprijaznist s tem, da cesar od časa do časa zapravlja denar za gašenje požarov.


Že mogoče. Ampak jaz sem debatirala z Branetom, ki trdi, da cesar pa masa skrbi za pravičnost. Figo skrbi. Oziroma toliko kolikor se mu zljubi.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Pyr0Beast ::

Oz. toliko kakor je podmazan.

In ravno to je problem. Ker cesar namenoma spregleda, maso pa tolče kapital, da je tiho.

To je čisto druga pot od liberalizma - tiranija v imenu napredka, boja proti terorizmu, zelene energije.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

LordTado ::

Matako ::

Jaz se strinjam z nevone.

Človeštvo ima take težave z onasnaževanjem okolja, ker imamo tehnologijo, ki bi bila primernejša za demografsko situacijo leta 1811, kot 2011. V bistvu ni bilo nobenega razloga, da ne bi bili dosegli današnje tehnološke stopnje razvoja že dvesto let nazaj. In bi bili zdaj, ko so stvari težje, že ven.

Ampak, ker smo stoletja raje sedeli na riti in filozofirali, moramo sedaj razmišljati o "alternativnih virih energije", ki so - bodimo realni - še vedno smešno primitivni.

Takle mamo.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

LordTado ::

Primitivno je vse na začetku,baje so to še kako strupeni odpadki tile kolektorji in voltaiki...
Odvisno od države pa je ali primitivizem gre v zdrav razvoj ali ga pojaha pohlep...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Boeing 737 Max bo poletel šele leta 2020 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
7211419 (7195) AndrejO
»

Samovozeči tovornjaki prepotovali pol Evrope (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
9923333 (19949) noraguta
»

EU se spogleduje z omejitvami šifriranja (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / NWO
9824600 (19429) MuadDib
»

Kaj je nenaravno? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9014094 (12235) tt2advanced
»

Capitalism: A Love Story [2009] by Michael Moore (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
10213822 (12330) donfilipo

Več podobnih tem