» »

Ukinitev obveznega RTV prispevka

Ukinitev obveznega RTV prispevka

««
«
1 / 6
»»

dronyx ::

Rado Pezdir je s svojo blitzkrieg zmago nad elektro distributerji dokazal, da ljudstvo niso nujno samo ovce, ki se jih striže po mili volji. Zato jaz predlagam, da nadaljuje ofenzivo in se sedaj spravi še na obvezno plačevanje RTV prispevka, ki je zame popolna bedarija in samo še ena anomalija na trgu.

Nenazadnje, zakaj po enaki logiki ne plačujemo vsi lastniki poštnih nabiralnikov še "nacionalnega časopisa" ali vsi lastniki internet priključka "nacionalnega spletnega portala"? V čem sta radio in TV tako posebna, da si leta 2010 še vedno zaslužita nacionalno obravnavo prek denarnic vseh lastnikov elektro priključkov? Meni to enostavno ni logično (celoten memorandum pa na blogu).

PaX_MaN ::

Rado Pezdir je s svojo blitzkrieg zmago nad elektro distributerji dokazal, da ljudstvo niso nujno samo ovce, ki se jih striže po mili volji.

Pirova zmaga, dobit 0.0225% podpore(15k podpisov gospodinjstev s povprečno 3 člani). Empirično je torej 99,9775% še vedno Makarovičevih Slovenceljnčkov(R)™.

Nenazadnje, zakaj po enaki logiki ne plačujemo vsi lastniki poštnih nabiralnikov še "nacionalnega časopisa" ali vsi lastniki internet priključka "nacionalnega spletnega portala"?

Sej jih. Spletnih portalov ministrstev, države, JU, watevarjuwannakolit je mnogo. Še SDS je hotel sprožit interfelacijo/uatevarsožetežil, ker so bojda na strani Vlada.si delali 'medijsko kampanjo' za referendum o AS(pazi poudarek).
Aja, 'nacionalni cajtngi' so pa itak že čist usi, to ti ve vsak portalosralec povedat.

zee ::

Kje podpišem?

@onyx: odlično in argumentirano napisan prispevek na blogu!
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Valvoline ::

5000 umetno zaposlenih parazitov se nebo kr tko dalo...
:))

Gandalfar ::

Torej bos to placal skozi dohodnino. Se bos potem boljse pocutil, ker ne bos videl?

Valvoline ::

Še SŽ zraven če že hoćemo res nekaj naredit.
:)
Khm,moj predlog takojšna privatizacija in prodaja najboljšemu ponudniku obeh največjih parazitskih družb. Začetna cena 0e.

Zgodovina sprememb…

techfreak :) ::

Zakaj bi sploh morali plačevati RTV? V večini tako nič pametnega ne sproducirajo, torej ni nekega razloga. Poleg tega pa imajo skoraj več oglasov kot pa komercialne televizije (Pop TV, TV 3, itd.)

Gandalfar ::

Ja res .. zakaj bi placevali NUK. Naj vrzemo kulturno dediscino stran.

dronyx ::

Gandalfar je izjavil:

Torej bos to placal skozi dohodnino. Se bos potem boljse pocutil, ker ne bos videl?

Ne, kot sem napisal na blogu je moj predlog, da se RTV transformira oziroma recimo temu privatizira ter postane pač samo še ena komercialna TV in radijska postaja. Kot rečeno mi nimamo "nacionalnega časopisa", pa se zato verjetno nihče ne počuti prikrajšanega. Jaz sem prepričan, da če bi ukinili sedanjo RTV, po nekaj mesecih sploh nihče ne bi več vedel, da je taka neumnost obstajala. Pa še politiki se ne bi bilo potrebno več boriti za "uredniška mesta".;)

Gandalfar je izjavil:

Ja res .. zakaj bi placevali NUK. Naj vrzemo kulturno dediscino stran.


Ne moreš primerjati RTV in NUK. Ali mi lahko prosim našteješ katera dela, ki jih je producirala RTV, sodijo v kulturno dediščino? TV žehtnik?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

Okapi ::

Pa ko boste že ravno v biznisu, bi se splačalo tudi Telekom privatizirati, najbolje tako, da se njegove delnice razdelijo telefonskim naročnikom.:P

O.

Valvoline ::

Gandalfar je izjavil:

Ja res .. zakaj bi placevali NUK. Naj vrzemo kulturno dediscino stran.

Vedno in vedno isti izgovor.kaj pa ma skupnega 5000 državnih parazitov in kulturna dediscina nam lepo razlozi.Ker jaz osebno ene 10 let TVslo nisem šaltal.

dronyx ::

Jaz osebno sicer nisem pristaš hardcore kapitalizma, sem pa absolutno za to, da se iz te naše ogromne javne vreče vrže ves tisti balast, ki tja ne sodi. Kot je ta kriza lepo pokazala, se takšna ureditev ne obnese najbolje, ker se težko odziva na hitre gospodarske spremembe, kot smo jim priča.

In naj dodam še to. Pred 150 leti niso poznali "sofinanciranja kulture" iz nekih javnih sredstev, kot ga poznamo mi danes, pa je Prešernu kljub temu uspelo napisati sonete in ni umrl od lakote. Jaz si upam stavit, da tisti "kulturniki", ki bodo čez 100 let nekaj pomenili in se bodo otroci o njih učili v šolah, danes ne dobijo NITI CENTA DRŽAVNEGA DENARJA!

Jonas po moje to pač ni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

SaXsIm ::

bla bla bla. Dela RTV SLO niso kulturna dediščina? Kje in s kom pa so delali glabeniki kot Mojmir Sepe, Neca Falk, Majda Sepe, Elda Viler, Bele Vrane in še mnogo drugih? Se pravi, da njihova glasba ni naša kulturna dediščina, ti pa si nekdo, ki je kompetenten za določanje, kaj kulturna dediščina je in kaj ne? Tvoje reference pa so?

Poleg tega, če RTVja več ne bo, kdo bo delal mladinski in otroški program brez poneumljajočih reklam? Oziroma, kdo razen RTVja ga sploh producira?

In naj dodam še to. Pred 150 leti so kulturno in akademsko skupnost sofinancirali meceni, danes pa je ta mecen država, ker ji je v interesu kulturni razvoj nacije. Me pa zanima, kdo je pred 150 leti revežem (brezposelnim) plačeval socialo, in kdo jo danes? Mislim, če so pred 150 leti preživeli brez centa državnega denarja, lahko tudi danes!
SaXsIm

dronyx ::

@SaXsIm: Upam da se hecaš? Kaj res misliš da neka Neca Falk ni bi mogla peti na POP TV, če bi se ji hotelo peti? Saj danes imaš pa Tanjo Žagar ali Saško Lendero, ki lepo prepevati, pa ju nič ne sponzorira RTV, si upam stavit. Kakšen nastop pri Mariu že plačajo, to je pa vse. Bi pa težko rekel, da so pesmice Saške Lendero ravno neka velika kulturna dediščina, strašansko pomembna za narodov obstoj. Vsi ti, ki si jih naštel, so živeli v nekem obdobju socializma, kjer je pač RTV načrtno producirala glasbenike, tako kot so nekoč vzhodni nemci ali romuni gojili po ukazu partije vrhunske športnike.

Bi pa citiral zaposlenega na zavodu RTV, ki je v neki oddaji priznal, da on za plačo hodi samo v službo (mislim da je 38 plačilni razred, kar je precej visoko mimogrede). Vse ostalo ima plačano po pogodbi, ker gre za "avtorsko delo".:8)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

kmetek ::

Gandalfar je izjavil:

Ja res .. zakaj bi placevali NUK. Naj vrzemo kulturno dediscino stran.


Hebe se meni. Važno, da je HIDAK vsak dan, pa ponovitve 1991 TV DNEVNIKOV, pa da ne morejo poleti dati DOBRO JUTRO.

Da ne omenim kok malo športa.

ITAQ IMAJO VEČ REKLAM KOT KOMERCIALNE TV!!!!!

Valvoline ::

Preveč parazitov je ratalo po tej naši državici.Katastrofa.Tolko je takih ki molzejo državni keš in nič ne delajo da je groza.Število parazitov iz leta v leto strmo narašča.

SaXsIm ::

onyx, mogoče zato ker teh ustanov takrat ni bilo? In ker za kulturno dediščino pač ne proglasiš nekega umetniškega izdelka, ki je pravkar izdan, ali pač?
Se mi pa zdi, da se ti sploh ne zavedaš razsežnosti delovanja RTV Slovenija in njenega vpliva na slovensko kulturno sfero. Pa saj prav, nismo vsi za vse, vendar pa ne moreš potem govoriti o stvareh, o katerih nimaš pojma, le zato, ker si enkrat nekje videl intervju z nekom, ki je zaposlen na RTV in ne dela nič. To dela 80% javne uprave, pa ne zbiraš podpisov za referendum o ukinitvi javne uprave?
Kmetek, potem pa še nikoli nisi gledal nobenega proplusovega kanala med 8. in 11. uro zvečer... Ko imaš na vsake pol ure 7 minut reklam.
SaXsIm

dzinks63 ::

Pa še politiki se ne bi bilo potrebno več boriti za "uredniška mesta"

Politiki rabijo takšno RTV kot je, to jim je v krvi še iz starih časov in tega ne bodo zavrgli ne eni, ne drugi in niti ne tretji ali celo četrti. To rabijo, to jim je "doza" da preživijo in obvladujejo zadeve. Seveda je na sporedu veliko balasta za filanje mas, da se zakamuflirajo prave zadeve.

djordjevic ::

SaXsIm je izjavil:

Kmetek, potem pa še nikoli nisi gledal nobenega proplusovega kanala med 8. in 11. uro zvečer... Ko imaš na vsake pol ure 7 minut reklam.

Ne da bi zagovarjal njihovo oglaševalsko politiko, ampak pozabljaš, da za svoje kanale ne pobirajo NAROČNINE, ergo jim denar prinaša oglaševanje, kar za nacionalko zaradi NAROČNINE ne bi smelo veljati, potem pa moram gledati na tej presvitli nacionalki hebeni TOP-SHOP.
No grave is deep enough to keep us in chains.

SaXsIm ::

djordjevic, sej maš prav, ampak v zakonu o RTV piše, da se pač lahko sredstva pridobivajo tudi iz oglaševanja, in verjetno jih rabijo. Top shopi pa so moteči tudi meni, ampak so itak v času, ko na večini slovenskih kanalov nimaš nič pametnega. Je pa v prime timu na RTVSlo bistveno manj reklam kot na komercialnih televizijah.
SaXsIm

Hardstyle ::

SaXsIm je izjavil:

bla bla bla. Dela RTV SLO niso kulturna dediščina? Kje in s kom pa so delali glabeniki kot Mojmir Sepe, Neca Falk, Majda Sepe, Elda Viler, Bele Vrane in še mnogo drugih? Se pravi, da njihova glasba ni naša kulturna dediščina, ti pa si nekdo, ki je kompetenten za določanje, kaj kulturna dediščina je in kaj ne? Tvoje reference pa so?

Poleg tega, če RTVja več ne bo, kdo bo delal mladinski in otroški program brez poneumljajočih reklam? Oziroma, kdo razen RTVja ga sploh producira?

In naj dodam še to. Pred 150 leti so kulturno in akademsko skupnost sofinancirali meceni, danes pa je ta mecen država, ker ji je v interesu kulturni razvoj nacije. Me pa zanima, kdo je pred 150 leti revežem (brezposelnim) plačeval socialo, in kdo jo danes? Mislim, če so pred 150 leti preživeli brez centa državnega denarja, lahko tudi danes!


Imaš prav, moraš pa se vprašati koliko avtorjev pa danes uspe zaradi rtvslo oz. koliko talentov spravijo do kruha, da lahko zanje rečemo da so del kulturne dediščine?


Koliko otrok pa še sploh gleda te zadeve na rtvslo? Časi ko smo gledali radovednega tačka ali tom&jerrya so mimo. Sedaj vsi gledajo neke SCI-FI risanke pa take variante,govorim iz izkušenj ker imamo v ožjem družinskem krogu 5 otrok pa nihče ne gleda tega programa ampak večinoma pop tv al akanal (ringa raja al neke takiga).

Kaj je zate kulturni razvoj? Zame to ni tu pa tam prenos/posnetek državne fešte pred parlamentom ali poklonom padlim, niti ne dnevnik iz 91 leta. Pred leti se je odvrtel dokumentarec na temo 91, mislim da v več delih. To je bilo za kulturni razvoj, da je mladina videla kje pa kdaj in pred kom so se starši skrivali, tega v šoli ne učijo. Ampak to je bil en sam dokumentarec za katerega lahko rečem da je bil super. Kaj pa so oddaje aka mario,ema,eurosong itd... ? To je enako kot srečni klic na kanalu a ampak tam me ne moti, ker jih ne plačujem.

Poglej njihov spored, več ali manj se vse stvari ponavljajo in predvajajo ponovitve samo da se za zapolni program. Imam SLO3 ki je kao parlementarni kanal, a vedno lahko hkrati gledamo na SLO2 in SLO3, zakaj potem še en kanal, če pa je enako na drugem kanalu?

Pa še cvetka tedna, v četrtek ob 20.30 je mogoče zadnja domača evropska tekma NK Maribora(povratna tekma je na škotskem), vsi vemo da nogomet traja 90min oz. rečimo 110min max. ampak na žalost hkrati poteka evropsko prvenstvo v barceloni, kjer bo mogoče nastopila (trenutno ima probleme z žuljem :'( ) Martina Ratej, katere nastop bo trajal max par minut. No in namesto, da bi se med prenosom nogometa vključili v prenos atletike in nastop Martine bodo od 6ih pa do 9ih imeli v živo prenos iz Barcelone, tekma NK Maribora pa bo na sporedu po atletiki, seveda gre za ponovitev tekme. Če si prebereš komentarje po spletnih portalih (rtvslo.si, 24ur itd) boš videl, da je večina za vklop v atletiko med nogometom in ne za ponovitev tekme, in to si želijo iz vseh delov Slovenije in ne Mariborčani, ker mi bomo itak na stadionu.

Pa da še ti citiram tole cvetko
Pravice predvajanja dvoboja NK Maribor – Hibernian ima TV Slovenija, program v večernih urah pa bo v tem tednu prilagojen evropskemu prvenstvu v atletiki. Prav v četrtek je predviden finalni nastop Martine Ratej v metu kopja, tako da je v načrtu dela posnetek tekme iz Ljudskega vrta po koncu atletskih dogajanj v Barceloni.


Za kaj pri pizdi materni zakupiš pravice za prenos, če nebo PRENOSA??? Šport TV1 je imel prenos tekme v prejšnem krogu in bi ga imel tudi sedaj, ampak ima RTV SLO preveliko ceno za odkup pravic. In to ti je v interesu širšega kroga publike ? Da če neboš imel jaz, zakaj bi imel ti? Tako se dela na popularizaciji slovenskega nogometa? Ali je krivo to, da se za evropo bori napačni klub? Nevem, ti mi povej.

SaXsIm ::

Športnih vsebin ne bom komentiral, ker jih niti ne gledam, tako da ti verjamem. Bedasta politika pač, ampak zaradi tega še ne zapreš televizijske hiše.
Kar se pa tiče mladinskega programa, Ribič pepe, risanke, Profesor Pustolovec, včasih tudi ponovitve Radovednega Tačka, Zlatko Zakladko, pa zdej trenutno se zjutraj vrti španska mladinska nadaljevanka Tito, pa še je... (Morem priznati, da tele mladinske vsebine doma velikokrat gledamo komplet družina)
Pa ne vem kje ti živiš, ampak pri nas je recimo Ribič Pepe za otroke zmaga na celi črti.
SaXsIm

Alexius Heristalski ::

kmetek je izjavil:

Da ne omenim kok malo športa.

Športa je čez glavo dovolj za nacionalko. Nogometno in košarkarsko SP, atletsko EP, nogometna evropska liga, 1. SNL, angleška nogometna liga (zadnja 3 leta), LP v odbojki, zimske in poletne OI, komplet svetovni pokal v smučanju in smučarskih skokih, nekaj hokeja, tenisa, kolesarstva, pa še marsikaj sem pozabil. Kaj ima nacionalna (prosto dostopna) konkurenca? Nogometno in rokometno ligo prvakov. Blazno res.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Gandalfar ::

@onyx: ali si tudi za to, da se ukine drzavna podpora za gorsko resevalno sluzbo, ker ne hodis v gore in ne vidis, zakaj to ne bi bila komercialna storitev za tiste, ki se jih hoja v hribe tice?

dronyx ::

@Gandalfar: Absolutno! To je stvar zavarovanja, ne pa državne podpore. Ne razumem zakaj potem nimamo po enakem principu še free potapljaške reševalne službe? Nekateri se radi potapljajo in bi se jim zanesljivo zdelo fino, da bi jih kdo brezplačno reševal z državnimi mini podmornicami, če se znajdejo v težavah.

dronyx ::

@SaXsIm: Na tvoje izvajanje o kulturni dediščini RTV sem moral replicirati še nekoliko daljše na blogu.

sloxl8 ::

Vse v mejah normale, tudi v kapitalizmu. To smo se Evropejci lahko naučili na napakah Amerov, ki so sprivatzirali vse, kar se sprivatizirati da - kaj imajo sedaj? Super revne in super bogate, vmes pa nič. Evropa je že dolgo nazaj ugotovila, da javne dobrine in javna infrastruktura morajo ostati javne, saj je vložek prevelik za vstop kapitala, prav tako pa so te v interesu VSEH in ne samo NEKAJ posameznikov, ki bi si radi polnili žepe. Druga stvar pa je regulacija s strani države, ki v teh sektorjih mora biti.

Se strinjam, RTVSLO je polna zalege, ki bi jo bilo potrebno oklestiti, vendar ne s privatiziranjem, temveč s pametnimi zakoni. Res pa je, da si je v preteklosti RTVSLO sama pisala zakone, zato jim (vsem tistim 5000 ali koliko prisklednikom) je bilo v interesu, da ohranijo stanje kot je.
Ne dolgo nazaj je bilo zanimivo prebrati odgovor RTVSLO na vprašanje, zakaj plačujemo prispevek posebej, če že plačamo naročnino kabelskemu operaterju, ki RTVSLO prav tako nudi v shemi - zato, ker zakon tako določa (zakon so pa napisali sami). Duh.

RTVSLO bi morala dobiti kakšnega sposobnega managerja, ki dela to profesionalno, ki bi znižal stroške poslovanja in uvedel red v hiši.

zee ::

RTVSLO bi morala dobiti kakšnega sposobnega managerja, ki dela to profesionalno, ki bi znižal stroške poslovanja in uvedel red v hiši.


Finta je v tem, da sposobni manager in državno podjetje ne gresta skupaj. V državni podjetjih "sposobni manager" označuje osebo, ki jo vsakokratna oblast nastavi na podlagi strankarske pripadnosti in zaslug, čeravno je izbrana na (kao) javnem razpisu.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

dronyx ::

@sloxl8: Ali se potem strinjaš, da na enak način ustanovimo še nacionalni časopis in nacionalni spletni portal ter da plačuješ obvezno prispevek še za to?

Oh ja, pa še nacionalno založbo ustanovimo, ki bo parkrat na leto vsem gospodinjstvom brezplačno (seveda ob rednem plačilu mesečnega prispevka) poslala knjižico s poezijo, ki bi se drugače prodala v petih izvodih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

sloxl8 ::

Ne, ne govorim o tem, da ustanovimo nacionalni časopis in nacionalni spletni portal. Govorim o tem, da ni pametno, da se RTVSLO sprivatizira, vendar pod naslednjimi pogoji:
- financiranje ALI s prispevkom ALI z oglaševanjem, ne pa z obojim
- razpustitev kompletne uprave (vseh Guzejev in ostalih dragih priveskov), ki je očitno nesposobna, in zamenjava s sposobnejšim vodstvom, ki ne bo toliko politično motivirano, temveč bo delalo bolj profesionalno in v interesu TV/naročnikov
- pregled in analiza vseh služb znotraj RTVSLO
- pa še kaj bi se našlo

Hardstyle ::

Alexius Heristalski je izjavil:

kmetek je izjavil:

Da ne omenim kok malo športa.

Športa je čez glavo dovolj za nacionalko. Nogometno in košarkarsko SP, atletsko EP, nogometna evropska liga, 1. SNL, angleška nogometna liga (zadnja 3 leta), LP v odbojki, zimske in poletne OI, komplet svetovni pokal v smučanju in smučarskih skokih, nekaj hokeja, tenisa, kolesarstva, pa še marsikaj sem pozabil. Kaj ima nacionalna (prosto dostopna) konkurenca? Nogometno in rokometno ligo prvakov. Blazno res.


Letos, nazadnje je bilo na a kanalu (FIFA WC), košarkarske tekme se bodo letos delile, nogometna evropska liga? 1.SNL ? Žal prenašajo več angleške lige kot pa slovenske in evropske skupaj. Pa mislim, da več nebo angleške lige na RTVSLO (mogoče imam stare podatke),Hokej jim je prevzel šport tv oz. športklub, tenis so meli samo iz portoroža ostalo je na že omenjenih kanalih.

Torej ostane ti smučanje in smučarski skoki/poleti ter zimske in poletne OI. BLAZNO RES!

Hardstyle ::

Gandalfar je izjavil:

@onyx: ali si tudi za to, da se ukine drzavna podpora za gorsko resevalno sluzbo, ker ne hodis v gore in ne vidis, zakaj to ne bi bila komercialna storitev za tiste, ki se jih hoja v hribe tice?



Zakaj bom jaz plačeval nesposobnost,neprevidnost ali kakšne druge napake drugih? Ali mi ti plačuješ osebno zavarovanje? Avtomobilsko itd... ? Zakaj ne?

Nevem zakaj bi si za dopust kupovali povratne karte, če pa nas lahko domov prepeljejo zastojn...

djordjevic ::

Očitno so jim dali negativni odzivi le misliti - denimo uvodnik zadnje Ekipe. Na drugem programu nacionalke bo namreč jutri ob 18h prenos tekme s Hibernianom. Sweet. 8-)
No grave is deep enough to keep us in chains.

kmetek ::

torej prenos bo danes?

Hardstyle ::

djordjevic je izjavil:

Očitno so jim dali negativni odzivi le misliti - denimo uvodnik zadnje Ekipe. Na drugem programu nacionalke bo namreč jutri ob 18h prenos tekme s Hibernianom. Sweet. 8-)


Popravek: tekma se začne ob 20.30! Predvidoma ob 20.45 bo sledil vklop v atletiko, ko je naša na sporedu, potem pa nazaj na nogomet.

Ja, tekma se bo prenašala v živo.

Še članek, ki je bil objavljen v Ekipi
http://www.ekipa.org/index.php?p=kdd&i=...

djordjevic ::

Ja, teslo jaz - prepisal sem uro začetka mitinga v Barceloni. Šauflam pepel nase. Nevertheless - tekma bo po teveju. :D
No grave is deep enough to keep us in chains.

ABX ::

Okapi je izjavil:

Pa ko boste že ravno v biznisu, bi se splačalo tudi Telekom privatizirati, najbolje tako, da se njegove delnice razdelijo telefonskim naročnikom.:P

O.


Določene infrastrukture morajo ostati državne.

Siol, po drugi strani pa ne bi smel biti v lasti Telekoma.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

zee ::

Siol, po drugi strani pa ne bi smel biti v lasti Telekoma.


Ne, lahko je del Telekoma. Bistveno je, da država ni lastnik Telekoma/Siola/Mobitela.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

sidd ::

Silol, telekom, pa mobitel se naj proda, država pa si ustanovi novo agencijo za infrastrukturo, pa naj to daje v uporabo. Bomo vsi profitirali.
Drugač pa se naj javna RTV odloči, ali reklame, ali prispevek. Pomoje se lahko komot ukine prispevek, ter če zares producirajo tako hude kulturne zadeve, jih naj financira ministrstvo za kulturo. Poleg tega bi se lahko tudi javne hiše ala pop tv prijavile na razpise za gojenje kulturnih vsebin. Pa je takoj konkurenca tule, pa se bojo debele riti malo zmigale.
no idea for signature
signed
I

Matako ::

Mogoče gledamo preveč kategorično vse skupaj. Da ali ne. Meni ne bi bilo težko plačevati, če bi se RTV Slovenija obnašali res gospodarno. Zelo težko verjamem, da potrebuje državna televizija tako majhne države toliko zaposlenih - in zaradi tega tudi tako visok prispevek.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

ABX ::

Jaz sem se odpovedal televiziji 15 let nazaj.

Od takrat ne vem več da obstajajo slabe stvari na tem svetu.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

projektor ::

Jst svojim otrokom ne bom dovolil gledat otroškega programa na komercialkah (POP, A... ).

Nočem zagovarjat tolpe lenuhov na kolodvorski, vem, da bi se lahko delovanje javne rtv izredno racionaliziralo. Ostaja pa dejstvo, da edino od tam vsake toliko časa poleg raznega sranja pride tudi kaj kvalitetnega iz domače produkcije.

Alexius Heristalski ::

Hardstyle je izjavil:

Letos, nazadnje je bilo na a kanalu (FIFA WC), košarkarske tekme se bodo letos delile, nogometna evropska liga? 1.SNL ? Žal prenašajo več angleške lige kot pa slovenske in evropske skupaj. Pa mislim, da več nebo angleške lige na RTVSLO (mogoče imam stare podatke),Hokej jim je prevzel šport tv oz. športklub, tenis so meli samo iz portoroža ostalo je na že omenjenih kanalih.

Torej ostane ti smučanje in smučarski skoki/poleti ter zimske in poletne OI. BLAZNO RES!

Ni res. Je bilo tudi na SLO2.

Ni res. Oboje (slo in ang) je približno ena tekma na teden.

Ni res. Prvenstvo skupine B je bilo na SLO2.

Ni res. Roland Garros je bil na SLO2.

Ti kar goni svoje, luknjastemu spominu navkljub.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

49106 ::

Tolko športa prenašajo, da lahko mirne vesti prenehajo

Malajlo ::

Nacionalke ne smeš ukiniti. Razlog je preprosto v dobičku. Kulturne, manjšinske, otroške oddaje so enostavno premalo denarno zanimive za komercialke in potemtakem tega pač ne bi bilo.
Ne strinjam se s tem, da moram plačevati naročnino, ker imam elektriko. Če pa že, potem reklame na minimum. Sploh pa je problem v nacionalki v tem, da imajo preveliko željo konkurirati komercialkam. A kljub temu je postala ena navadna kmečka veselica (Na zdravje in podobne nebuloze z najboljšo kelnarco -???!!?!?!).
Zmanjšati število zapolenih, ukiniti avtorske honorarje (tukaj največ denarja zleti nekam v materino), pa končno naj začnejo delati program gledljiv. Da ponavljajo Našo krajevno skupnost, ajde, naj bo, ampak meni je zanimiva zaradi nostalgije, sicer je pa out. Ponovitve dnevnikov je čista potrata elektrike in časa. Bolje bi bilo, da ugasnejo oddajnike takrat. Pa saj so tam zaposleni reveži. Vsaj mladi. Starci pa kot zgoraj opisano, hodijo na šiht, delajo pač ne.
In čeprav gledam nacionalko okoli 5 ur na leto(!), se nikakor ne strinjam s privatizacijo in podobnim. Kmetijske oddaje morajo biti. Hidak tudi. Aja, maše ob nedeljah pa res ne sodijo tja. Potem naj za pravoslavno Novo leto tudi prenašajo.

49106 ::

Bi prenašali pravoslavno, če bi bila uradna vera

djordjevic ::

Popravi me, če se motim, ampak pravoslavna vera sodi med uradne vere v Sloveniji, to je, verstva, ki so uradno priznana in registrirana. Če pa si slučajno mislil državno vero, pa naj te opomnim, da pri nas uradne vere ne poznamo. Četudi bi RKC to močno rada bila. Po ustavi namreč še vedno velja ločenost države in cerkve.
No grave is deep enough to keep us in chains.

sidd ::

djordjevic je izjavil:

Popravi me, če se motim, ampak pravoslavna vera sodi med uradne vere v Sloveniji, to je, verstva, ki so uradno priznana in registrirana. Če pa si slučajno mislil državno vero, pa naj te opomnim, da pri nas uradne vere ne poznamo. Četudi bi RKC to močno rada bila. Po ustavi namreč še vedno velja ločenost države in cerkve.


In to tudi more ostat! Vsaka vera daleč od politike! Tak je že politika slaba, ne še vere zraven mešat...
no idea for signature
signed
I

šernk ::

glavno da se prenaša atletiko in to ponovitev 3x zapored, s tem imaš namreč cel dan pokrit :D

čakam le še kdaj bodo vsa smučanja začeli ponavljat :D
in glavno da imamo 3. program, kateri je parlamentarni, in glavno da se pol 10ur na dan vrti na obeh isto: prenos seje iz parlamenta, potem pa seveda še vklop iz dnevnika in imaš na 3 programih isto zadevo >:D
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Okapi ::

čakam le še kdaj bodo vsa smučanja začeli ponavljat
Pred dvema tednoma so okoli dveh popoldan v soboto ponavljali zimske olimpijske igre.;(

O.
««
«
1 / 6
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

RTV prispevek (strani: 1 2 3 457 58 59 60 )

Oddelek: Loža
2969283116 (1783) primoz4p
»

RTV prispevek za (praktično) vse (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Sedem umetnosti
21440529 (11876) Mato989
»

Peticija za ukinitev RTV prispevka (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
14733838 (29221) radmannsdorf
»

RTVSLO prispevek

Oddelek: Loža
487118 (5501) Ales
»

RTV naročnina (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10327749 (22344) St235

Več podobnih tem