» »

League of Legends

League of Legends

Temo vidijo: vsi
««
16 / 42
»»

Guzzy ::

Talon je zgolj counterpick in se ga ne igra normalno na midu. Nauči se razne OP champe, npr Orianna in Diana. Pa izkušenj ne pridobivaj v rankedih ampak normalih

Jerry000 ::

Guzzy je izjavil:

Talon je zgolj counterpick in se ga ne igra normalno na midu. Nauči se razne OP champe, npr Orianna in Diana. Pa izkušenj ne pridobivaj v rankedih ampak normalih



Oriano imam bom njo več probal preigrat. Ampak izkušenj ne morem na normal dobivat to hočm povedat. Na normal je čist druga igra kot na ranked. Na normal je vse bolj teamplay, vse bolj se da zment, igralci boljši, ko pa na ranked pridem pa sam štrajt, afk, in čist druga slika.

Guzzy ::

Zato ker si tak low elo, pa dobivaš izkušnje ne se bat :))

yoco ::

Jz rad gledam (spectate) kaksn ranked game. Pa me zanima, če so samo tiste igre na voljo ki jih trenutno vidiš v klientu al se da se nekak drugje dobit?! Tole kar je v klientu je dost bedn.

mijav7 ::

www.twitch.tv ali www.own3d.tv

Trenutno poteka tudi IEM, kar lahko spremljaš na twitch.tv

kriko07 ::

In kaj je nakoncu če imaš npr 1300 elota?
konec sezone mislim
Pa še:
Kaj pomeni
AD Carry
Ap Carry
Supporter npr Teemo..
Tank
Samo to bi rad vedel...
Npr AD Carry je npr Ashe...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kriko07 ()

yoco ::

Živjo! Mene pa zanima, če ima kdo Fioro. Se jo splača vzet? Je dobr champion za igrat?

Jerry000 ::

kokr komu. Nekaterim je ql nekaterim ni. Najbolš bo da jo pač nabaviš in se sam prepričaš al pa počakaš na free. Tko js delam...brezveze spraševat ker ma vsak svoje mnenje glede champa, ne znajo usi use igrat. Js iz mojih izkušn rečm da ni dobra:)

TehDucky ::

Meni osebno se je izredno prikupila. Prvo igro ko sem jo kupil sem že naredil dva PentaKilla. Ja je malo mogoče, da se bo tudi tebi zgodilo, ampak če mi zapaše igrat top, je definitivno dobra izbira.

M-XXXX ::

Po dolgem času sem šel spet nekaj iger s katarino:



Še mam feeling ja :D

6151 ::

Pod lvl 30 je itak kot bi proti botom igral xD
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

M-XXXX ::

6151 je izjavil:

Pod lvl 30 je itak kot bi proti botom igral xD

Dejansko jih je celo nekaj lvl 30 notri...

Zdajle še ena igra: 21:5:15

Priceless je ko ti naredijo ambush 4 na 1, 3 pobijem, 1 pa zbeži :/

mijav7 ::

Namesto Rylai's Crystal Scepterja raje kupuj void staff.

M-XXXX ::

mijav7 je izjavil:

Namesto Rylai's Crystal Scepterja raje kupuj void staff.

Za dmg ja, vendar ne ustreza mojemu stilu igranja. Glede na to, da ponavadi jst engagam rabim nekoliko več HP-ja. Če čakaš je dolgočasno :D

chrispy ::

pač katarina je pubstomp champ.
naredi take score s champi kot so recimo sejuani ipd??? :p

korenje3 ::

izgleda da lahko izgubim samo 3v5 igre...

i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

addy93 ::

Fantje... rabim pomoč.

Danes dosegel lvl 20. :-D Sem lvl 20 in še zmeraj nisem kupil nič "runes".

Igral bom AD CARRY z Caitlyn. Zdaj je napočil čas, da si jih kupim.

Katere??? Tier3... se razume :-P

Hvala

6151 ::

Armor penetration marke, drugo pa flat ad. Mislim da nimaš kaj zgrešit. So pa za vse adc dobre.

dobiš pa
Armor Pen.
+ 11.5
Damage
+ 13.1

Lahko pa namesto dmg sealov vzameš tudi armor seale (+12,7 Armorja)
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

Setsuno ::

addy93 je izjavil:

Fantje... rabim pomoč.

Danes dosegel lvl 20. :-D Sem lvl 20 in še zmeraj nisem kupil nič "runes".

Igral bom AD CARRY z Caitlyn. Zdaj je napočil čas, da si jih kupim.

Katere??? Tier3... se razume :-P

Hvala


Marks: flat Attack damage
Seals: flat armor
Gylphs: Magic resist per lvl ali pa mana regen
Quit: flat Attack damage

jazbec ::

Setsuno je izjavil:


Marks: flat Attack damage
Seals: flat armor
Gylphs: Magic resist per lvl ali pa mana regen
Quit: flat Attack damage


kr take rune
lahko edino vzameš flat magic resist glyphe, mana regen pa na večini adc-jev ne rabiš
o kakih full ad runah pa prosim niti ne razmišljaj

Guzzy ::

AD Mark, Flat armor seal, Flat magic resist glyph,Armor pen/AD quintessence.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Guzzy ()

Jerry000 ::

Čist tko vprašanje...kok lahko največ ven potegneš od AD? Ker champ ma največji base dmg in + runes...kok bi največ spravu AD z lvl1? A vi kupujete tiste runse k so per lvl? Men se zdi brez veze take runse kupovat. Me lahko nasprotno prepričate? Menim da najbol pomembno je early game, če maš dost dmg early potem si v prednosti = feed = več ad dmg in več itemov = si v prednosti pred nasprotnikam.

Pa za foro, keri runsi so najboljši za Xerat (mid), Ez (adc), ali (supp)?

Setsuno ::

Xerath:

mark: magic penetration
seal: flat armor (zarad preveč ad assassinou mid atm) / drgač pa lahk flat MR al pa regen
glyph: AP/lvl
quint: flat AP

Ez:

mark: flat AD/ armor pen.
seal: flat armor
glyph: flat Magic resist / mana regen (ker dost spamaš skille)
quint: flat AD/ armor pen.

Ali:

mark: tuki lahk maš al flat AD/ flat armor/ flat magic resist
seal: flat armor
glyph: flat magic resist
quint: gold per 10

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Setsuno ()

kriko07 ::

Jaz sem sedaj
24 level in imam 160 zmag.
Koliko prbl rabim do 30 levela?
okoli 40?

P.S Pred parimi tedni so mi banali račun,zato sem odšel na kolegovega igrati ranked.
Po 10 odigranih tekmah sem imel 1100 elota 8-)
LP :)

chrispy ::

no ja to je bolj slabo :P
razen če ga je mel prejt še manj..

kriko07 ::

chrispy je izjavil:

no ja to je bolj slabo :P
razen če ga je mel prejt še manj..

ne?
glede na to da pišejo da imajo po 900 elota,jaz sem imel pa pri 24 levelu 110 elota je to čist OK...
Dej mi povej za zgornjo vprašanje če želiš :)

St235 ::

ELO po desetih igrah? kot bi meril povprečno porabo goriva v avtu po 10 metrih...

M-XXXX ::

St235 je izjavil:

ELO po desetih igrah? kot bi meril povprečno porabo goriva v avtu po 10 metrih...

Sicer malo šale, malo pa tudi resnice:
tudi po 10 metrih vožnje je lahko povprečna poraba enaka kot po 1000 km:P

St235 ::

ja seveda, samo ni pa take meritev merodajna. Lahko kaže realno sliko lahko pač ne. Po preigranih 100-200 igrah je pa druga zgodba. Takrat imaš tak ELO kot si ga zaslužiš. (razen če imaš elo pod 1000, pol so seveda vsega krivi drugi).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

M-XXXX ::

No recimo jaz sem imel na prejšnem acc-ju (na tem še nisem lvl 30), 650 zmag ter okoli 540 porazov, kar nanese cca ELO 1900.
Na trenutnem acc-ju imam ELO cca 1550, vendar če obdržim to razmerje še naprej bom pri isti količini zmag kot pri acc zgoraj imel ELO 2200. Wow, tole me je malo presenetilo.

Sicer ti spletni kalkulatorji najbrž ne držijo čisto, vendar kolikor smo primerjali in računali so pokazali iste (podobne številke) :)

Uglavnem point ki sem ga hotel povedat: že od 10 zmag naprej (oziroma še prej), sem glede na kalkulatorje v zelo podobnem razredu...

Setsuno ::

M-XXXX je izjavil:

No recimo jaz sem imel na prejšnem acc-ju (na tem še nisem lvl 30), 650 zmag ter okoli 540 porazov, kar nanese cca ELO 1900.
Na trenutnem acc-ju imam ELO cca 1550, vendar če obdržim to razmerje še naprej bom pri isti količini zmag kot pri acc zgoraj imel ELO 2200. Wow, tole me je malo presenetilo.

Sicer ti spletni kalkulatorji najbrž ne držijo čisto, vendar kolikor smo primerjali in računali so pokazali iste (podobne številke) :)

Uglavnem point ki sem ga hotel povedat: že od 10 zmag naprej (oziroma še prej), sem glede na kalkulatorje v zelo podobnem razredu...


ne primerjaj normal games z ranked. Ker so ranked igre na 1900+ bistevo težje. In več folka trola ker so tm smurfi in je folku useeno za en poraz

St235 ::

M-XXXX je izjavil:

No recimo jaz sem imel na prejšnem acc-ju (na tem še nisem lvl 30), 650 zmag ter okoli 540 porazov, kar nanese cca ELO 1900.
Na trenutnem acc-ju imam ELO cca 1550, vendar če obdržim to razmerje še naprej bom pri isti količini zmag kot pri acc zgoraj imel ELO 2200. Wow, tole me je malo presenetilo.

Sicer ti spletni kalkulatorji najbrž ne držijo čisto, vendar kolikor smo primerjali in računali so pokazali iste (podobne številke) :)

Uglavnem point ki sem ga hotel povedat: že od 10 zmag naprej (oziroma še prej), sem glede na kalkulatorje v zelo podobnem razredu...


mal mešaš hruške in jabolka. Nevidni ELO, ki ga imaš na normal, nima nič z ranked ELO. Kakor tudi je nično računanje ELO na podlagi rezultatov v normal.

M-XXXX ::

mal mešaš hruške in jabolka. Nevidni ELO, ki ga imaš na normal, nima nič z ranked ELO. Kakor tudi je nično računanje ELO na podlagi rezultatov v normal.

Huh kaj?

ELO je univerzalen način računanje rankinga in kot prvo ni vezan ne na LOL ne na način igre. Da ne bo pomote (kot sem že na začetku rekel) ranked ELO ni enak unranked ELO-tu (govorim za lol), vendar kolikor smo računali do sedaj se številke zelo poklapajo med tem dvema načinoma, če ima pa kdo kakšen boljši dokaz/izjavo/vir, da zadeva ne klapa, pa z veseljem pogledam zadevo :)

St235 ::

Bo treba narisat:
To kakšne rezultate imaš ti v Normal in jih potem vnašaš v ELO calculator NI odraz tega, kakšen ELO bi imel, če bi dejansko odigral toliko iger v ranked.

In, da se dodatno ne zmedeš, govorim o ELO v kontekstu LOL.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

M-XXXX ::

To kakšne rezultate imaš ti v Normal in jih potem vnašaš v ELO calculator NI odraz tega, kakšen ELO bi imel, če bi dejansko odigral toliko iger v ranked.

Moja skica pa je:

Igrali smo recimo okoli 20 iger (v katerih smo bili pozorni na ELO nasprotnih igralcev (ranked ELO da ne bo pomote).

Od teh 20 iger so imeli igralci med minimalno 1600 do nekje 1900ELO. Zmagali smo več kot polovico iger.

Tvoj zaključek te logike je: neranked ELO se sploh ne da primerjat, ampak vseeno nas meče v povprečje 1800 ELO in več kot polovica iger zmagamo?

Kot kaže moja zmota, da sem edini ki vidim povezavo v tem.


Pa da še enkrat rečem: nikjer nisem trdil, da je ELO enak, je pa definitivno primerljiv oziroma ni niti približno razlike ranga 25% ali kaj podobnega. Zelo verjetno niti 10%...

St235 ::

Hočem ti povedat, da če imaš na normal 100 zmag in 100 porazov, to ne pomeni, da si v ranked igrah sposoben doseč enak rezultat.

Osnovna predpostvka kjer si se ti vkalkuliral je v tem, da če od 20 iger na normal zmagaš 50%, da boš potem enake rezultate dosegal v ranked.

M-XXXX ::

Osnovna predpostvka kjer si se ti vkalkuliral je v tem, da če od 20 iger na normal zmagaš 50%, da boš potem enake rezultate dosegal v ranked.

O ne, sploh nisem nikoli ciljal na to.

Moja osnovna predpostavka je bila: če te 20x zaporedno vrže proti nasprotni ekipi sestavljeno z igralci iz ELO ranga 1600-1900 (ranked ELO) in lahko mirne duše rečeš, da si jim bil enakovreden (v povprečju ne slabši, recimo enak ali malenkost boljši), ob enem pa ti ELO kalkulator izračuna ELO v rangu, ki spada v to ekipo (ter tudi ostali soigralci), lahko mirne duše trdim, da je nekaj na tem, ni naklučje, da nas meče v to klaso. In če nas meče v to klaso lahko ob enem tudi primerjamo ELO unranked ter ranked iger (da še enkrat rečem, možna so seveda določena odstopanja), vendar je zadeva primerljiva.

Z drugimi besedami:

ranked ELO povprečje ekipe: 1800
ELO kalkulator povprečje ekipe: 1800

Dobra polovica ekipnih zmag spet nekako potrjuje primerljivost ELO-ta ranked-unranked ekip. Seveda je ta vzorec premajhen za kakšne koli resne zaključke, vendar namiguje to kar govorim že ves čas: da je zadeva najverjetneje primerljiva. Zelo verjetno v rangu 10% napake oziroma celo manj (to potem nanese med 1600 ter 2000 ELO), kar bi znalo kar držati.

Setsuno ::

Drgač se v normal glede Win ratio: Kok procentou zmag maš naprimer jst mam v normal neki čez 65% zmag in me meče tud z 2k+ ELO

St235 ::

M-XXXX je izjavil:

Osnovna predpostvka kjer si se ti vkalkuliral je v tem, da če od 20 iger na normal zmagaš 50%, da boš potem enake rezultate dosegal v ranked.

O ne, sploh nisem nikoli ciljal na to.

Moja osnovna predpostavka je bila: če te 20x zaporedno vrže proti nasprotni ekipi sestavljeno z igralci iz ELO ranga 1600-1900 (ranked ELO) in lahko mirne duše rečeš, da si jim bil enakovreden (v povprečju ne slabši, recimo enak ali malenkost boljši), ob enem pa ti ELO kalkulator izračuna ELO v rangu, ki spada v to ekipo (ter tudi ostali soigralci), lahko mirne duše trdim, da je nekaj na tem, ni naklučje, da nas meče v to klaso. In če nas meče v to klaso lahko ob enem tudi primerjamo ELO unranked ter ranked iger (da še enkrat rečem, možna so seveda določena odstopanja), vendar je zadeva primerljiva.

Z drugimi besedami:

ranked ELO povprečje ekipe: 1800
ELO kalkulator povprečje ekipe: 1800

Dobra polovica ekipnih zmag spet nekako potrjuje primerljivost ELO-ta ranked-unranked ekip. Seveda je ta vzorec premajhen za kakšne koli resne zaključke, vendar namiguje to kar govorim že ves čas: da je zadeva najverjetneje primerljiva. Zelo verjetno v rangu 10% napake oziroma celo manj (to potem nanese med 1600 ter 2000 ELO), kar bi znalo kar držati.


Vsekakor, samo tema debata se je začela z kriko07vo izjavo o ELO po 10 igrah. In to je praktično nično ko je govora o kvaliteti igre. Lahko je preprosto imel srečo in dobil dobro ekipo (slabe nasprotnike) in je njegov ELO v danem trenutku precej višji od dejanske kvalitete igre (pa ne, daje bil njegov ELO visok). Tako, da preden lahko govoriš, da ELO dejansko odraža kvaliteto tvoje igre je treba precej več kot 10 iger.

Enako lahko pride do tega, da ima nekdo normal ELO primerljiv z Ranked ELO, ob nem pa sta ELO lahko precej različna. Nikakor pa ni možno na podlagi hidden ELO v normal sklepat kako dobro bo nekdo igral v ranked.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

M-XXXX ::

In spet matchmaking FTW:

Naša ekipa:
jaz 170 zmag
frend 270zmag
300 zmag
160 zmag
700 zmag


Nasprotnikova ekipa:

2200 zmag
1800 zmag
1300 zmag
800 zmag
700 zmag

WTF???

Guzzy ::

Tu ima tudi veze normal elo, ki ga ne kaže, je pa podoben ranked elotu

M-XXXX ::

Guzzy je izjavil:

Tu ima tudi veze normal elo, ki ga ne kaže, je pa podoben ranked elotu

Tega se zavedam, vendar vsaj glede na LOL ELO kalkulatorje se elo povečuje tudi s številom iger.

Recimo igralev z W:L ratiom 1:1 in 2200 zmag ter 2200 porazov ima cca 2400 ELO
Jaz z 170 zmagami in recimo 100 porazi (pa imam malo slabše razmerje) imam v tem primeru 1800 ELO (glede na kalkulator).

Vidite kaj me mede:D?

Guzzy ::

Hja, pol pa pride zraven še to, da nekateri z 2k wini grejo premade z ljudmi ki majo 100 winov. To je pa neizogibno

arjan_t ::

M-XXXX je izjavil:

Tega se zavedam, vendar vsaj glede na LOL ELO kalkulatorje se elo povečuje tudi s številom iger.


število iger nima veze, tudi razmerje zmag/porazov, šteje samo elo tvoje ekipe vs elo druge ekupe, glede na to potem zgubiš/dobiš elo

korenje3 ::

M-XXXX je izjavil:

In spet matchmaking FTW:

Naša ekipa:
jaz 170 zmag
frend 270zmag
300 zmag
160 zmag
700 zmag


Nasprotnikova ekipa:

2200 zmag
1800 zmag
1300 zmag
800 zmag
700 zmag

WTF???



jaz vedno pravim quality over quantity. tip ma lahko 10000 zmag, sam če je retardiran potem ne bo imel pojma.

Guzzy je izjavil:

Tu ima tudi veze normal elo, ki ga ne kaže, je pa podoben ranked elotu


samo če si nižji od level 30, potem pazi da te matcha z ustreznimi igralci. potem ko si level 30, igraš praktično s komurkoli. enkrat sem bil matchan na free igri z nekim 2200 elo tipom pa 1800 elo tipom, nasprotniki so bili pa vsi 1200 elo ali manj.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

M-XXXX ::

arjan_t je izjavil:

M-XXXX je izjavil:

Tega se zavedam, vendar vsaj glede na LOL ELO kalkulatorje se elo povečuje tudi s številom iger.


število iger nima veze, tudi razmerje zmag/porazov, šteje samo elo tvoje ekipe vs elo druge ekupe, glede na to potem zgubiš/dobiš elo

Elo ekipe pa se računa iz ELO igralcev. In igralci z več igrami in enakim razmerjem imajo avtomatsko večji ELO....

arjan_t ::

ne, zakaj bi imel višji elo pri večjem številu iger? zakaj so ljudje po 500 igrah na 800 elota?
če si dober ja, če nisi logično ne, edina stvar je da več iger kot odigraš bolj "stabilen" bo tvoj elo

M-XXXX ::

arjan_t je izjavil:

ne, zakaj bi imel višji elo pri večjem številu iger? zakaj so ljudje po 500 igrah na 800 elota?
če si dober ja, če nisi logično ne, edina stvar je da več iger kot odigraš bolj "stabilen" bo tvoj elo

Seveda je čisto logično. Po 1 igri imaš srečo. Po 10 lahko tudi. In v naslednjih dvajsetih.
Po 200 igrah si bolj izkušen (več strategij, več championov preskusiš) kot pri 100 igrah in pri 2000 si boljši kot pri 200tih.

m0f0x ::

Mene pa zanima sledeče. Ko prideš do lvl 30 in greš igrat prvi ranked game, je določen kak default ELO (koliko?) ali je odvisno od statistike na normal games. Ali se ti elo naredi po prvih 10 igrah?

arjan_t ::

na 1200 začneš
««
16 / 42
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hearthstone: Heroes of Warcraft (strani: 1 2 3 415 16 17 18 )

Oddelek: Igre
885104838 (1415) Ijus
»

Rocket League (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Igre
20828125 (1444) acookook
»

Dota 2 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Igre
37687430 (13172) Superboyy
»

Heroes of the storm (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Igre
11519420 (11490) ahac
»

V šahu čedalje več remijev, prednost belega pa ostaja (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
7225713 (18648) Jst

Več podobnih tem