» »

HTC Wildfire

HTC Wildfire

««
12 / 15
»»

profii ::

Na travnikih je že kar nekaj teh nadaljevank že spremenjenih v primeren format ;)

Mavrik ::

DuleKrtola je izjavil:

Na fonu bi pogledal kako nadaljevanko. Kater format je najbolj optimalen, v katerega naj konvertam video? In kateri free player uporabljate, ali je tisti default čist dovolj? Podnapisov ne nucam.


Daleč najboljši format bo H.264 z AAC zvokom, za katera imajo ti telefoni strojne dekoderje. Le pravo resolucijo izberi in ustrezen bitrate (za 320x240 resolucijo zaslona tega telefona bi moralo biti 500kbps čez glavo dovolj v H.264)
The truth is rarely pure and never simple.

BladE_ ::

UPORABNIIKK je izjavil:

Me samo nekaj zanima.
1. Telefon HTC wildfrie sem kupila včeraj in ko predvajam neko skladbo mi šumi... Če dam do konca eno glasno musko je uredu ampak ko dam musko potih mi use šumi ko pa prekinem musko pa je vredu.. Se to da kako popraviti ali je to tako narejen telefon in še komu to dela ?
2. Pošilja mi nekej smsje za lokacije že 2 dni. Kako naj se rešim tega ?

Hvala za odgovore


BladE_ je izjavil:

Settings -> Call -> Cell broadcast vključiš in greš v Cell broadcast settings... potem tam zbrišeš vse kanale greš korak nazaj in še enkrat izključiš Cell broadcast.

Batko666 ::

Mene pa zanima kako naj vem kdaj sem povazana z Wirelessom in kdaj z navadno paketno povezavo ?
Pa še nekaj, ko se doma hočem povezati z Wireless, mi piše obdaiting IP adress...., kar pomeni prdobivam IP naslov,
vendar se z wireless nikoli ne morem povezati, ima kdo kakšno rešitev ?

Hvala

RejZoR ::

Vrži si toolbar widget na ekran s katerim nadzoruješ osnovne funkcije kot je bluetootj, wifi, Google Sync, svetlost ekrana. Preko tega boš najlažje vedel kdaj furaš Wifi (oz ga imaš vklopljenega). Paketno pa je vključeno kadar imaš gor v statusni vrstici črko "H" oz "G" s puščicama gor in dol. Slednje lahko povsem izklopiš pod Networks nastavitvami, če te skrbi, da bi pokuril preveč denarja. Na istem mestu lahko tud izklopiš roaming za packet data, tak da ti v tujini ne papca denarja.

Wireless pa men dela direktno na lastnem routerju in na javnih točkah. Če imaš geslo ga moraš določit, drugače ne bo šlo.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

CleanPower ::

Mene pa zanima kako naj vem kdaj sem povazana z Wirelessom in kdaj z navadno paketno povezavo ?
Pa še nekaj, ko se doma hočem povezati z Wireless, mi piše obdaiting IP adress...., kar pomeni prdobivam IP naslov,
vendar se z wireless nikoli ne morem povezati, ima kdo kakšno rešitev ?

a maš belkin ruter? men tut na 2.2 in novejših androidih ne dela na belkinu, na 2.1 mi je delal. na linksys dela bp.

blue08 ::

Mene pa zanima zakaj mi spodnje tipke (home pa menu pa podobno) ne svetijo vedno ko kaj delam na telefonu...ker ponoči oz ko ni druge svetlobe na telefonu mi dela malo težav :).
hvala za odgovore :)

Zelnick ::

blue08 je izjavil:

Mene pa zanima zakaj mi spodnje tipke (home pa menu pa podobno) ne svetijo vedno ko kaj delam na telefonu...ker ponoči oz ko ni druge svetlobe na telefonu mi dela malo težav :).
hvala za odgovore :)


Greš na MENU-Display-Brightness in izbereš Automatic brightness pa se ti bodo prižgale spodnje ikone, ko boš v temi.

blue08 ::

Hvala :)

Glodko ::

Kaj bi bolj priporočali Nokio E52 ali HTC Wildfire? Poleg tega me zanima ali je bela varianta Wildfire-a kaj manj kvalitetna saj se prodaja po tujini bele barva za nekaj 10$ manj od rjave.

IvoJan ::

ne, samo pac grsi je :P
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

jedateruk ::

Rad bi dodal še en drug google račun na wildfire, pa vsakič napiše, da ali nimam dostopa do interneta (prek mobilnega ali wi-fi omrežja) ali pa da se ne more povezati s strežnikom (original tekst: can't establish a reliable data connection to server: this could be a temporary problem or your phone may not be provisioned for data service.If it continues, call customer care)
A kdo ve, kako se lahko to popravi še drugače kot z resetiranjem mobilnika?

jedateruk ::

Ena od rešitev naj bi bila, da naj bi uspelo dodati google račun brez sim kartice, ampak pri meni to nima učinka.
Sem pa našel rešitev, ki pri meni deluje: greš na YouTube aplikacijo in se tam prijaviš z željenim google računom, nakar se ta račun pojavi v Accounts & Sync meniju in stvar dela.

Zgodovina sprememb…

amacar ::

Zadeva deluje tudi, če greš v nastavitve in izbereš accounts ans sync, ter nato obkljukaš background data.

jedateruk ::

Da vprašam še nekaj, kar bi bolj spadalo v Android market temo: če nek zastonj program ali igro potegnem dol z android marketa, pa ga potem odinštaliram v "manage applications" nastavitvah, tega več ne dobim v marketu, tudi če grem na iskanje, mi ga ne pokaže. Se da to poštimati (npr. če je kje seznam zbrisanih programov)?

Zgodovina sprememb…

pharaon ::

To ni res, nič ne zgine z marketa. Verjetno si imel smolo, da je ravno tista aplikacija bila bodisi odstranjena z marketa bodisi preimenovana.

RejZoR ::

Glodko je izjavil:

Kaj bi bolj priporočali Nokio E52 ali HTC Wildfire? Poleg tega me zanima ali je bela varianta Wildfire-a kaj manj kvalitetna saj se prodaja po tujini bele barva za nekaj 10$ manj od rjave.


IvoJan je izjavil:

ne, samo pac grsi je :P


Beli Wildfire pa sploh ni grd. Vbistvu je od vseh barv vsaj menii daleč najlepši in še pri praskah je bela plastika še vedno bela in ne siva barvana na neko drugo.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Mentalist ::

Odločam se za nakup telefona, čez 14 dni mislim iti v nabavo. Rad bi karseda dober fotoaparat, močne zvočnike itd... rad igram tudi igre in pogledal bi tudi kak film. Naj vzamem tega ali raje LG Optimus One?


LP
Lool.

DuleKrtola ::

galaxy ace

Mentalist ::

Predrago...
Lool.

aljo558 ::

Predrago? Saj je samo 30€ razlike pri orto u nulo paketu, če ga imaš. Drugače pa sem tudi jaz tuhtal med Galaxy Ace in prihajajočim Wildfire S in se bom pomoje kar za Ace-a odloču. Če že gledaš Wildfire-a malo počakaj na Wildfire S-a, ki je precej boljši od navadnega :)

Mentalist ::

Ja glej 30€ mi je predrago... ne dam toliko za telefon. Se bom kar za Wildfira odločil.
Lool.

DuleKrtola ::

Ah dej ne seri. Če ne rabiš nujno novga fona pač počak pa našpari še 30€. Nauš teh jajc kupvou.

DuleKrtola ::

Drgač je pa Samsung Galaxy Mini S5570 pol cenejši k wildfire, pa ma boljši proc

aljo558 ::

Ja res no. Brezveze kupovat to stvar. Potem raje daj 90€ za Lg optimus one ki je boljši razen kamere. Ti pa res svetujem da daš 30€ več za galaxy ace, ko je vsaj telefon kot je treba+video ločljivost se poveča 2x ko je na androidu 2.3.3 ;)

JerryP ::

Hej, WIldfire sem uporabljal sam ene pol leta in sem bil zadovoljen glede uporabnosti tudi zaslon me pretirano ni motil. Sem se pa ravno zaradi zaslona kasneje odločil za nadgradnjo na Acea in mi ni žal. Zaslon in odzivnost aparata je neprimerno bolša napram htcju, še posebej z nadgradnjo na android 2.3, ki pa še zaenkrat ni uraden. Edino kar ima po moje pomanjkljivost je custom rom scena, ki zaenkrat ne obstaja.

Mentalist ::

Sem si že rezerviral Wildfire-ja pri Simobilu, tnx vseeno.
Lool.

DuleKrtola ::

Ajej. Bi ti rekel da si bedak, pa ne bom kr bos zameril. Btw tale post pisem na wildfireju in obolevam k k ni najbol odziven. Bil je best buy pol leta nazaj, zdej je ace. Sicer sem ni pa dal link na cenejsi galaxy mini, kaj je pa z njim narobe?

Mentalist ::

Narobe je to, da ima premalo ločljivost fotoaparata, in da trenutno nimam 130€ za ace-a telefon pa rabim, ker mi ta že crkuje.
Lool.

DuleKrtola ::

Ja no, megapiksli niso vse, tudi wildfire dela zanič fotke. Oh well, I rest my case.

Mentalist ::

Ker Wilfiretov nimajo na zalogi in jih tudi dolgo ne bodo dobili, si grem jutri po Samsung Galaxy Ace S5830 haha DuleKrtola :D
Lool.

JerryP ::

No vidš pa si se odloču pravilno :-P Lahko bi pa počakal še kakšen teden na Wildfire S če bi raj htcja;-)

DuleKrtola ::

Čestitam

Mentalist ::

Eh HTC me sploh ne mika več, pa še na njega bi čakal še kaka dva tedna po njihovih informacijah pa še cena bi bila gotovo zasoljena, ... Pa še bolj zaupam nekako Samsungu kot HTC-ju. Hvala za nasvete obema! Poročam, kako se odnese.
Lool.

Zgodovina sprememb…

Mentalist ::

Evo, imam Galaxy Acea in morem povedat da je fenomenalen. Ekran super, touch tudi, slike dela super, igric in tega še sicer nisem probal, to pride na vrsto danes. Prvi občutki so zelo pozitivni.
Lool.

brodul ::

Hmm, jst mam Wildfire in kot kaže po nekaj časa (pol leta) sesuje file system ali pa uniči par celic na SD kartici. Nisem mogel normalno mountat.
Pretending to be a mature adult is so exhausting.

mmiikkii ::

Ker vidim, da kr obladate zadeve in se na koncu tisti, ki vpraša pravilno odloči me zanima?
ali je Wildfire S, boljši kot Galaxy Ace?

Drugače pa je bilo tudi že zastavljeno vprašanje...
E52
Wildfire S
Galaxy Ace

in zakaj?

Hvala

CleanPower ::

če mene prašaš ace, dva razloga ki jih tkoj vidm sta večji zaslon in boljši procesor, ace ima tudi grafično kartico.

DuleKrtola ::

A se da rootat wildfire, ki je že updatean z official HTC froyo? Se spomnim, da so pred releasom strašil, da se ne bo dalo.
Tole bi naredu, pa piše da nau šlo. Res še niso pohekal zadeve?

Lonsarg ::

Ni jim treba pohekat. 2.2 stock rom ni možno, torej enostavno naložiš gor 2.1, ki ga je možno rootat, ali,če hočeš rootat 2.2 moraš pa inštalirati Custom 2.2 ROM, ki ga najdeš na xda developers in taki ponavadi že vključujejo root.

Kar ti proporočam da narediš je, da naložiš uradni 2.1 ROM, ga rootaš po navodilih, nato pa po navodilih naložiš gor Cyanogen MOD, pa boš imel rootan CyanogenMOD 7.0.3(ta je trenutno zadnji za Wildfire in vključuje 2.3 Android) gor:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

nejodagreat ::

Če naložiš nazaj 2.1 tisti hboot še vedno ostane ista verzija in ne moreš custom ROM-a naložit.

Zgodovina sprememb…

Lonsarg ::

Hm, pa maš prav nejodagreat. Prvič sicer slišim, da ima HTC bootloader, ki je zaščiten proti downgreadanju.
Jeba ej, sicer verjamem da v doglednem času bo možno, ni pa trenutno žal res.

Edit: No dobra novice, AlphaRev je že naredil root, tudi za 2.21:) Potrdilo je to par osebkov na xda, ki so bili deležni beta testinga(to je bilo pred 3 dnevi). Kar pomeni, da pride zelo kmalu:)

Edit2:Tukaj je diskusija, pa tudi objavlen bo postopek, ko dajo ven:
http://forum.xda-developers.com/showthr...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

DuleKrtola ::

Ql, bom spremljal. Thx

nejodagreat ::

Men je zdaj uspelo rootat Wildfire z 2.2.1 z AlphaRev-ovim softwareom :)

RejZoR ::

Je kakšna opcija narediti popolni backup z rootom vred, da v primeru če ti ni kul zadevo vrneš nazaj v tovarniško stanje? Recimo jezst bi probal Cyanogen Gingerbreada na Wildfireju ampak če mi ne bi bilo kul bi ga rad obnovil nazaj na dejansko tovarnišo stanje. Je to možno? Al poti nazaj več ni ko ga enkrat zrootaš in se začneš igrat z ROM-i? Gingerbread me blazno mika ampak eni pravijo da dela ok, drugi da ne. In bi pač rad probal.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Lonsarg ::

Vse razen bootloaderja lahko backupaš z nandroid backupom, to najlažje narediš tako, da naložiš en custom bootloader, ki ima o funkcijo.

Za povrnit v tovarniško stanje, torej tudi bootloader, rabiš pa stock ROM dobit in ga flashat, kar pa imaš tukaj pod točko 5., to se ti pa seveda vse zbriše in je kot iz trgovine.
http://forum.xda-developers.com/showthr...

thramos ::

Torej na servisu nikakor ne morejo vedeti da je bil rootan?

Lonsarg ::

Tako je, samo 100% stock nemodificiran ROM moraš gor dati. Torej NE tistih, ki so pod 5. A, ampak tiste pod B točko, tle je direkt link:
http://shipped-roms.com/index.php?categ...

No priporočlivo je, da če se da, daš tistega od svoje regije, čeprav tut če serviser najde od narobne regije ROM gor, ne bo nič, ker je še vedno original ROM in si ga imel pravico gor dati.(lahko je pa tok narobna regija, da se ne bo hotel telefon povezat)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

BOCo. ::

nejodagreat je izjavil:

Men je zdaj uspelo rootat Wildfire z 2.2.1 z AlphaRev-ovim softwareom :)


Da slišimo navodila :)

Edit: Že našel.. http://forum.xda-developers.com/showthr...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BOCo. ()

RejZoR ::

Cool. Se bo treba mal poigrat enkrat.

Me pa zanima kako je možno, da se paketni prenos na Wildfireju vseeno izvaja čeprav imam APN izklopljen preko dodanih stringov (internet[disabled]). 3G Watchdog mi je vsak dan pokazal, da se je pretočilo 50KB kljub temu, da je bil APN izključen po zgornji metodi. Al je to neke vrste bug v 3G Watchdogu in se prenos dejansko ni izvedel navzven ampak je hotel telefon kontaktirat in je naredil prenos samo lokalno, 3G Watchdog pa ga je vseeno flaggal kot dejanski prenos (čeprav to ni bil)? Mal neumno se mi zdi, da mi denar tkole odteka če niti vem ne zaradi česa.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com
««
12 / 15
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Android telefon (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
12320610 (13121) Mrakw
»

Nakup telefona!

Oddelek: Pomoč in nasveti
333036 (2746) Tine:)
»

Nokia ali HTC

Oddelek: Kaj kupiti
294619 (3380) rzidar1
»

HTC Wlidfire S ali Samsung Ace

Oddelek: Mobilne tehnologije
213003 (2732) MATEJ_92
»

Android 2.2 v kratkem na HTC-jih (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
7416268 (11077) cucolino

Več podobnih tem