» »

Nokia ali HTC

Nokia ali HTC

XtremeX ::

Nameravam kupiti nov telefon in me zanima kakšni so vaši predlogi, izkušnje s temi telefoni odločam se med:

Nokia C6 : http://www.mobitel.si/telefoni-in-napra...

HTC Wildfire : http://www.mobitel.si/telefoni-in-napra...

Kaj naj kupim :D

ziga1990 ::

HTC če zelis kvaliteten telefon na dotik
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

69charger ::

Jaz imam C6 in je dober,res da ma HTC boljši touch samo jaz ga nebi nabavil.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

BladE_ ::

Potem mu bo pa žal in bo hotu Android na Nokio naložit... Kupi sodobno napravo ne pa telefona z 10let starim SW...

cinkaCR7 ::

Kupi HTC, naštevat prednosti bo trajalo predolgo.

XtremeX ::

Ka se dajo na HTC-ju igrat one aplikacije OVI alneki?

nUUb ::

Čeprav imam Nokio, sem probal nekaj HTCjev, tudi 2 Wildfire-a in se obnesejo odlično. Govora o aplikacijah in ostali drobnariji nebom govoril, ker je enostavno preveč.
i7 2600k@4.8GHz - nV 760 - 850 EVO 250GB - 4TB FreeNAS
ASUS 1920x1080@144Hz

djordjevic ::

Trenutno HTC, nedvomno.
No grave is deep enough to keep us in chains.

tonio ::

Priporočam HTC. ;) Sam imam HTC Desire :)

Slicer ::

vzemi HTCja čeprav ima slbšo resolucijo displaya je daleč boljši aparat. Nokio ima IMO edine omembne vredne touche C7 in N8. Že če samo površino displaja primerjaš pri HTCju in nokii C6 je blazna razlika. HTC ima zelo kvalitetno steklo ki se ZELO težko opraska med tem ko ima nokija plastiko in če ne boš pazil bo telefon čez leto dni kot bi ga pošmirglal.

+ WildFire je dobil nadgradnjo na android 2.2 Nokia ma pa tko kot so že rekli star Symbian OS. (Meego je prihodnost nokie). Plus špili in aplikacije so na androidu dosti boljše, še neki MMORPGji obstajajo (pocket legends)

Nokijin edini plus je OVImaps ker so dejansko zelo kvalitetne mape IMO boljše od garmina + zelo simpl jih je naložit na telefon med tem ko je z Androidom malo več dela ampak tudi ni nemogoče

retron ::

Tale Wildfire ni nekaj ravno super, vendar je pa dosti boljši od C6. Sam imam X6 in sem res razočaran že nad symbianom. Zanič je. Ne vzet Nokie.
Priporočam pa da si pogledaš LG P500 Optimus. Boljši je od Wildfireja, vsaj po specifikacijah.

ziga1990 ::

jaz mam HTC tattoo-ja pa je dober k hudič od zdaj naprej samo HTC-ji
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

nuclear ::

HTC itak.. Izberi pa tistega, ki je v tvojem cenovnem razredu.
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

xteakwondox ::

Tudi samsung ima odlične telefone na dotik poglej model Galaxy S res dober telefon=)

rzidar1 ::

Potem pa mene zanima... A ima kdo doma slab signal in je poskusil primerjat sprejem signala med Nokio in HTC?
Zaenkrat se da pri nas doma pogovarjat samo z Nokio (v primerjavi s SonyE, Samsung, LG,...), HTC-ja pe še nismo testirali, ker ga nimamo.
Se pa tudi odločam, da bi kupila HTC-ja, samo sem v dvomih, da bo pri nas doma "deloval".
Lp
Rosvita Zidar - RoZi

MiCkEyCE ::

Tole temo sem pa res v pravem momentu zasledil, saj tudi sam razmisljam o nakupu novega GSM in izbiram med tema dvema. Razmišljal sem tudi o C7, sam je pa ze visji cenovni razred od omenjenih dveh.

Zanima me predvsem to, kako se obneseta kamera in pa navigacija na obeh telefonih? Pri C6 vidim prednost tudi v tem, da ima fizično tipkovnico.

Lp Miha

69charger ::

Tipkovnia na C6 je zakon,fotoaparat je v redu. Navigacije pa sploh nisem sprobal še.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

rzidar1 ::

ni za pričakovat, da boš navigacijo na mobitelu uporabljal isto kot recimo pravo navigacijo.
sama sem občasno uporabljala navigacijo na 5800em, pa se je izkazala za natančno in uporabno. ko pa sem jo potrebovala več, pa sem si kupila garmina.
slaba stran navigacije na telefonu je, da ti kuri baterijo. seveda lahko imaš priključet telefon preko polnilca, vendar se potem baterija "kvari".
za kdaj pa kdaj je ok, drugače pa ni telefon namenjen temu.
Lp
Rosvita Zidar - RoZi

dmk ::

kaj pa menite o Nokii C5-03? Ali je bolje HTC Wildfire (ki je sicer tudi dražji)? Izbiram namreč telefon za sestro.
i7-860@stock|Scythe|4GB|4670|1TB+80GB-SSD|P55-UD2|Scythe-650W
HP-30"|Creative-700W|3Dconnexion|WIN7-64|multimedia|3D-CAD-CAE
T2-100/10.............there's no home like 192.0.2.299.........

svetetko ::

Boljši je HTC. Če sestra ne potrebuje smartphona (navigacije, wifi, raznorazne aplikacije in podobno) pa naj vzame Nokio. Je vse skupaj bolj preprosto. Če je pa bolj tehnološki tip pa le posezi po Wildfire-u :)

Zorro ::

C5-03 ima tako navigacijo, kot wifi, tako da tu ne bi delal razlike. Tudi aplikacij za Symbian je malo morje in telefon je skoraj pol cenejši (splošna akcija). Oba telefona sta v redu, sam bi se ozrl še po LG Optimusu One.

MiCkEyCE ::

Odločil sem se, da bom najverjetneje vzel SE Vivaz pri Simobilu za 150EUR, če ga še imajo kje na zalogi. Prepričali so me testi na GSMarena.com, predvsem pohvale fotoaparata in zaslona (čeprav je resistiven)! Če ne bi iskal dobre kamere, bi verjetno vzel HTC Wildfire!

Lp Miha

P.S. Sem tudi prebral o težavah teh telefonov z ugašanjem, ampak nekako upam, da dobim neproblematičnega:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MiCkEyCE ()

jnce ::

Je pa SE Vivaz telefon, ki se znajde velikokrat na servisu in v veliko primerih ga ne morejo popravit.

kmetek ::

lol MiCkEyCE, samo to.

anonynino ::

nokia... Videl sem wildfire in je ločljivost zaslona zelo mala...
Jaz bi vzel nokio:
-brezplačna navigacija
-boljša ločljivost zaslona
-večji zaslon
-qwertz...
in še kaj bi se našlo.

res je, da ima htc bolši touch, ker dela na električne impulze prstov (kapacitivni zaslon)
Nokia pa na pritisk prstov (rezistivni)

Zgodovina sprememb…

RejZoR ::

Vzemi Wildfire oz Nokia C6-01. Tale navadni C6 je dober samo če res hočeš imet fizično QWERTZ tipkovnico, drugače pa je dost crap. To da nima Androida pa je še dodatni minus.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

rzidar1 ::

Nokia C6-01 je v primerjavi z Nokia 5800 EM en navaden š**! Ni vredna svojega denarja (ali pa sem samo jaz naletela na slab primerek). Sama ne kupim več Nokie. HTC je čisto nekaj drugega!
Lp
Rosvita Zidar - RoZi

anonynino ::

rzidar1 je izjavil:

Nokia C6-01 je v primerjavi z Nokia 5800 EM en navaden š**! Ni vredna svojega denarja (ali pa sem samo jaz naletela na slab primerek). Sama ne kupim več Nokie. HTC je čisto nekaj drugega!

ja katero nokia pa si te imel?
Imam nokio c7 z S^3 pa sem zelo zadovoljen z njo.
Mogoče ti ni bil všeč prejšnji OS.

Trixyy ::

Htc nimaš kaj sfalit ! :) iz prve roke :D

rzidar1 ::

anonynino je izjavil:

rzidar1 je izjavil:

Nokia C6-01 je v primerjavi z Nokia 5800 EM en navaden š**! Ni vredna svojega denarja (ali pa sem samo jaz naletela na slab primerek). Sama ne kupim več Nokie. HTC je čisto nekaj drugega!

ja katero nokia pa si te imel?
Imam nokio c7 z S^3 pa sem zelo zadovoljen z njo.
Mogoče ti ni bil všeč prejšnji OS.


Zgoraj vse lepo piše. Tisto, katero še vedno uporabljam kot služebeni telefon je Nokia 5800 EM in bi jo človek še lahko uporabljal za prvi telefon. Za svoj telefon pa sem izbrala C6-01 z novim Symbian o.s.. Sistem je bolj priročen, nekaj stvari je dosti bolj konkretnih, samo delovanje sistema pa... kot prvo prepočasi!
Lp
Rosvita Zidar - RoZi


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nokia C6-01 ali C7 (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
549405 (7346) krneki0001
»

Kakšen mobitel imate? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
6714243 (11806) Thunder wave
»

Nokia nadaljuje odpuščanja in zapiranje tovarn (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
5413122 (10548) Griffith
»

kateri telefon?

Oddelek: Kaj kupiti
51593 (1432) jazbec
»

nov telefon

Oddelek: Mobilne tehnologije
426383 (5420) dgrude

Več podobnih tem