» »

Uporabniki s Facebookom nezadovoljni, najraje imajo Wikipedijo in Google

Uporabniki s Facebookom nezadovoljni, najraje imajo Wikipedijo in Google

ComputerWorld - Facebook se je tako zažrl v vse pore zlasti spletnega življenja, da si je svet brez njega težko predstavljati. Število uporabnikov se približuje polovici milijarde, na strani se izvajajo nenehne spremembe in pričakovali bi, da so vse to indici za zadovoljstvo uporabnikov. Zadnje poročilo ACSI (American Customer Satisfaction Index), za katero je bilo intervjuvanih 70.000 ljudi, kaže, da je resnica drugačna. Uporabniki s Facebooka menijo, da Facebook ni kaj prida.

Uporabniki so mu dodeli oceno 64 od 100. Preden skomignite z rameni ob predpostavki, da bi to v našem izobraževalnem sistemu ustrezalo oceni dobro, še tole. Manj je dobil le MySpace, in sicer 63, medtem ko je ostalih 28 ocenjenih strani dobilo višjo oceno.

Najboljše se je v kategoriji socialnih strani odrezala Wikipedija z indeksom 77, drugi je YouTube s 73. Uporabniki so Facebooku očitali pomanjkljivo varstvo zasebnosti, vsiljivo oglaševanje, prekomerno spreminjanje uporabniškega vmesnika (evolucija je boljša kakor revolucija), težave pri navigaciji po strani in konstantna obvestila nadležnih aplikacij.

Kako to, da število uporabnikov kljub nemajhnemu številu pomanjkljivosti nezadržno raste? Analitiki menijo, da se rast krepi sama. Uporabniki se pridružujejo Facebooku, ker so tam že skoraj vsi njihovi prijatelji. Slab indeks prijaznosti pomeni priložnost za konkurenco, ki pa mora ponuditi res nekaj odličnega, da bi premagala inercijo. Šušlja se, da bo Google kmalu ponudil Google Me kot konkurenco.

V kategoriji iskalnikov je zmagal Google z 80 točkami (lani 86), ki mu sledita Bing s 77 in Yahoo s 76 točkami.

99 komentarjev

«
1
2

Tody ::

bulshit ljudje so samo leni. Razen oglasov se da vse izključit. Ljudje pa so kot papagaji, ko slišjo eno potem samo trobijo naprej brez da bi preveril če je res še tako. Če nočeš da se tvoje slike kjer si pokozlal pol wc in sebe ter v tem mirno zaspal prikažejo na internetu pomoje dobr da tega v prvi vrsti sploh ne počneš.

gendale ::

za oglase obstaja pa adblock

lymph ::

gendale je izjavil:

za oglase obstaja pa adblock


Oglasi so edini prihodek storitve Facebook. Razlog, da je tako kompleksna in draga aplikacija 100% brezplačna je ta, da oglaševalci plačujejo za oglase.

Ti bi verjetno najraje videl, da je vse zastonj in da upravljalci potegnejo denar za hostanje tvojih slik iz riti, ane?
"Belief is immune to counter example."

Iatromantis ::

Tody je izjavil:

bulshit ljudje so samo leni. Razen oglasov se da vse izključit....

Kar moraš potem storiti vsakič ko se odločijo za privacy settings revamp, saj se profili resetirajo na default vrednosti... če pa nisi gor, pa še tega ne moreš kontrolirat..

gendale ::

lymph je izjavil:

gendale je izjavil:

za oglase obstaja pa adblock


Oglasi so edini prihodek storitve Facebook. Razlog, da je tako kompleksna in draga aplikacija 100% brezplačna je ta, da oglaševalci plačujejo za oglase.

Ti bi verjetno najraje videl, da je vse zastonj in da upravljalci potegnejo denar za hostanje tvojih slik iz riti, ane?

vseeno mi je, če propade naj pa propade
oglasov ne bom gledal
denar lahko potegnejo tudi iz tvoje riti glede na to da rad gledaš oglase

sss ::

lymph je izjavil:

gendale je izjavil:

za oglase obstaja pa adblock


Oglasi so edini prihodek storitve Facebook. Razlog, da je tako kompleksna in draga aplikacija 100% brezplačna je ta, da oglaševalci plačujejo za oglase.

Ti bi verjetno najraje videl, da je vse zastonj in da upravljalci potegnejo denar za hostanje tvojih slik iz riti, ane?


Nadebudni lastnik spletne strani, ki upa, da bo tako kaj zaslužil?

lymph ::

sss je izjavil:

Nadebudni lastnik spletne strani, ki upa, da bo tako kaj zaslužil?


Niti ne, sem pa v tem poslu že kar dolgo in ker vidim zadeve iz druge perspektive, razumem da obstaja tudi druga plat zgodbe.

Zame je namreč zelo paradoksalno, da potrošnik pričakuje brezplačno storitev brez da vrne kaj v zameno. Res ne vem od kje takšna logika.

Na nivoju facebooka storitev preprosto ne more obstajati brez nekatere osnovne monetizacije.
"Belief is immune to counter example."

gendale ::

ne pozabit da so(ste) lastniki spletnih strani in oglaševalci sam krivi za pojav adblocka
dokler je bil na vrhu strani en majhen ne animiran banner se večini ni ljubilo ukvarjati z blokiranjem oglasov
ob današnjem stanju se pa čudim da adblocka ne uporabljajo vsi
da ne omenjam tega, da so strežniki z oglasi večinoma še počasni in ti potem stran nalaga celo večnost

Looooooka ::

No tale z oglasi je pa cist neumna.Bi rad enga genija tlele vidu, ki tok obozuje adblock, da postav eno podobno stran...magar samo za Slovenijo in bivso Jugo...pa naj placuje za vse iz svojega zepa.Pijavke.Kar se tice oglasov na FB...ob strani so...mejhni so...nicesar ne motijo...heh amazingly za razliko od dolocenih strani, ki posiljujejo 320xnajmanj30 oglase med clanke...ozh se hujse v flashu v nekem overlayanem divu(s seveda pateticno implementacijo javascript, ki v polovici browserjev oglasa na koncu sploh ne skrije)...njihovi oglasi ne motijo storitve.Najbolj nadlezne lahko uporabniki z glasovanjem bannajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Looooooka ()

HairyFotr ::

Storitev je zastonj, FB pa potrebuje uporabnike zato, da jim kaže oglase... potem so uporabniki tisto kar FB prodaja.
Torej, če hočejo povečati svoje prihodke, jih zanima koliko uporabniki gledajo/klikajo oglase in kako jim strani čim ceneje servirati.

In dokler, že tako ogromna mreža, še naprej raste, zakaj bi jih karkoli skrbelo...
žalostno, ampak dokler uporabniki ne bodo začel brisat račune, FB nima posebne koristi od tega, da bolj zadovolji uporabnike.

Zgodovina sprememb…

Tody ::

FB je že svetlobna leta napredoval od tega kar je bil. Ampak večina ljudi pač hodi z prazno glavo na splet in samo brezumno klika.

gruntfürmich ::

tako tako. nadležni oglasi, nadležne aplikacije, nepreglednost, nasičenost...

vse to odbija uporabnike in tudi jst sem zaradi tega zbrisal račun.

je pa hecno, ko te folk upraša: a nimaš facebooka??? ne, sem ga že 2× zbrisal...:))
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

roli ::

Oglasi na facebooku so verjetno ena boljsih implementacij. Za razliko od nekaterih ostalih spletnih strani ti tukaj nic ne skace v glavo ampak so lepo ob robu. Najhujsi oglasi na spletni strani so tisti, ki se povecajo ali pa skacejo kje po zaslonu (al pa celo spuscajo zvoke) in pa tisti, ki se na kakem forumu spravijo vmes med poste. Sicer adblocka ne uporabljam ceprav bi vcasih prav prisel, ko cakas da se stran nalozi zaradi pocasnega oglasnega serverja.
http://www.r00li.com

Killermode ::

gruntfürmich je izjavil:

tako tako. nadležni oglasi, nadležne aplikacije, nepreglednost, nasičenost...

vse to odbija uporabnike in tudi jst sem zaradi tega zbrisal račun.

je pa hecno, ko te folk upraša: a nimaš facebooka??? ne, sem ga že 2× zbrisal...:))


Zdej mi pa prosim razlož kako se iz Facebook-A izbriše račun ker kulker sem jst informiran se ga ne da. Da se ga samo deaktivirati... In vsi podatki, ki so bili kadarkoli deljeni z katerokoli aplikacijo bodo za vedno ostali tam!!!!

PowerShot ::

Zgodovina sprememb…

Lion29 ::

meni se zdi cudno...da je tako nizka ocena FB.... meni se zdi (razen par malenkost) stran super... najbolj mi je vsec preprostost vklopov in izklopov razlicnih tipov informacij.... moj news feed je zlo cist... ves tisti balast od razlicnih aplikacij ali "prjatlov" pac skrijem....

velikokrat me moti edino to, da ni real time... se moje poste ne pokaze po vec ur na news feedu...

oglasi? a na FBku so oglasi... glede na druge strani (24kur, zurnal, tudi myspace, etc)... so FB oglasi tako nevsiljivi in tako ciljni, da jim tezko reces oglasi...

sicer pa 500 miljonov ze na FB

:respekt:
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

kubanc ::

najbolj moteci oglasi so na www.24ur.com :P

kitaj ::

PowerShot je izjavil:

http://weblog.hamsterdesign.si/kako-izb...>

V naslovu obljublja izbris, na koncu pa napove zgolj nedostopnost.

Po začetnem navdušenju sem izbrisal vse aplikacije, ki mi tako ne pošiljajo sporočil. Reklam niti ne opazim. Nastavitve profila se mi (začuda) ohranjajo skozi vse nadgradnje in jih po možnosti še bolj zategnem. V prikazu novic skrbim, da skrijem sporočila, ki jih objavljajo aplikacije v katere se zapletajo "prijatelji". V profilu ne objavljam neumnosti in tako kot v "realnem" življenju stojim za svojimi besedami.
Facebook je za mene tako koristno spletno okolje, kjer se z prijatelji, znanci in neznanci izmenjujem informacije.
Za uporabnike, ki se nad FB venomer pritožuejo pa bi bilo potrebno razviti AntiStupidity programsko opremo, da bi namesto njih skrbela za njihov profil.

poweroff ::

lymph je izjavil:

Zame je namreč zelo paradoksalno, da potrošnik pričakuje brezplačno storitev brez da vrne kaj v zameno. Res ne vem od kje takšna logika.

Od kje le? Windowse - ukradeš. Filme, glasbo - ukradeš preko P2P. In pol misliš, da bo za ostalo plačeval???
sudo poweroff

redo ::

poweroff je izjavil:

lymph je izjavil:

Zame je namreč zelo paradoksalno, da potrošnik pričakuje brezplačno storitev brez da vrne kaj v zameno. Res ne vem od kje takšna logika.

Od kje le? Windowse - ukradeš. Filme, glasbo - ukradeš preko P2P. In pol misliš, da bo za ostalo plačeval???

Še posebej za nekaj kar se oglašuje kot brezplačno. Res, zelo paradoksalno, da ne daš kaj za nekaj kar naj bi bilo brezplačno. Le kdo bi kaj takega razumel? Kako že gre? Župnik ti da brezplačno žemljo, potem te pa gleda, če se boš pokrižal, preden boš ugriznil ali kako že?

Poldi112 ::

Looooooka je izjavil:

No tale z oglasi je pa cist neumna.Bi rad enga genija tlele vidu, ki tok obozuje adblock, da postav eno podobno stran...magar samo za Slovenijo in bivso Jugo...pa naj placuje za vse iz svojega zepa.Pijavke.


Mazohist.

BTW, a ljudem, ki med reklamami na tv-ju zamenjajo kanal, gredo do hladilnika ali na wc tudi težiš s tem, da so pijavke?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Poldi112 ()

gruntfürmich ::

kitaj je izjavil:

Facebook je za mene tako koristno spletno okolje, kjer se z prijatelji, znanci in neznanci izmenjujem informacije.


tudi meni je bil; kake 3 leta nazaj. dandanes je samo še za fracovje...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Tody ::

gruntfürmich
FB ti prikazuje kaj delajo tvoji prijatelji :) Če se oni obnašajo otročje vrjetno ni osebje FB za to krivo? Sicer pa če bi rekl da je FB dobil 30 in najboljša aplikacija 70 bi bila razlika. Tko pa je za 13 točk razlike kar pomoje ni dosti. Ker tudi youtube in facebook nemoreš primerjat med seboj. To je tko kot da bi shrani.si pa slo-tech primerjal med sabo.

Jst ::

Še preden so bili komentarji na novico, sem napisal nekaj takšnega, a mi očitno ni postalo:

Hruške, AMG Mercedesi in supermarketi. Tole med seboj primerjajo, namreč.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Pyr0Beast ::

sss je izjavil:

lymph je izjavil:

gendale je izjavil:

za oglase obstaja pa adblock


Oglasi so edini prihodek storitve Facebook. Razlog, da je tako kompleksna in draga aplikacija 100% brezplačna je ta, da oglaševalci plačujejo za oglase.

Ti bi verjetno najraje videl, da je vse zastonj in da upravljalci potegnejo denar za hostanje tvojih slik iz riti, ane?


Nadebudni lastnik spletne strani, ki upa, da bo tako kaj zaslužil?


Oglasi niso edini prihodek storitve Facebook. Prodaja 'profilov' uporabnikov, kaj kupujejo, si želijo in podobne zadeva pa prinesejo tudi dober denar.

Oglase pa lepo plača potrošnik, tako da facebook NI zastonj.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

EEDEEOT ::

pa če jim ne paše, kaj sploh (še) uporabljajo facebook? sicer pa ne vem, zakaj se ljudje sploh vpisujejo nanj.

Bananovec ::

lymph je izjavil:

sss je izjavil:

Nadebudni lastnik spletne strani, ki upa, da bo tako kaj zaslužil?


Niti ne, sem pa v tem poslu že kar dolgo in ker vidim zadeve iz druge perspektive, razumem da obstaja tudi druga plat zgodbe.

Zame je namreč zelo paradoksalno, da potrošnik pričakuje brezplačno storitev brez da vrne kaj v zameno. Res ne vem od kje takšna logika.

Na nivoju facebooka storitev preprosto ne more obstajati brez nekatere osnovne monetizacije.

Čak, a se ti zezaš ali kaj? Kako to misliš, da ne vrnemo nič v zameno? Seveda vrnemo! Vrnemo kup osebnih podatkov, fotografij in videov, ki jih, če se odločiš za izbris računa, izbrišejo komaj čez 2 leti.
Da ne omenim, da FB ne omogoča niti, da x-oseba izpiše y-novico na svoj z-zid. Omogočeni so samo jbni linki in gumb všeč mi je, ki ti lahko na xyz-strani poda zaupne podatke(in ta bullshit) ter masovno pošiljanje SPAMa (povabil).
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

Looooooka ::

Poldi...ne ker majo v hladilniku ze pivo,ki se vrti na reklamah =)
Ampak...dejansko so zaradi adblockerjev in podobnih zadev reklame postale motece.Polovica jih za sabo prinese nalaganje nepotrebnih javascript),ki so na konc polepsane s kksnim javascript obfuscatorjem, da je ja se vec sranja zravn.Tega prej recimo ni bilo.Ampak takrat je bil svet na dialupu in so ti mini bannerji res upocasnili nalaganje strani.Zdej se pa trudijo metat flash not pa dive...pa ne vem kaksne session based pred strani....kup nepotrebnega sranja, ker se nekomu pac ne zdi fer, da ti prikazejo en usiv banner za novico, ki bi jo drugace moral prebrati v casopisu(kjer grem stavit, da reklam ne rezete s skarjami).
Pa da ne bo kdo mislu, da slucajno laufam stran, kjer sluzim z bannerji.Pa tud laufite adblockerje kokr hocte...se mi pa zdi nevmesno, ko kdorkoli pizdi cez strani, ki poskusajo zasluziti s svojimi storitvami...in se pac zavedajo da za te storitve ne boste/bomo nikoli placali.Naj majo tist banner ce potem zadeva zivi naprej.

kitaj ::

Jaz na straneh, ki so mi všeč, raje kliknem na kako reklamo in jim s tem dvignem "Clickthrough rate", kot pa da bi jim če dodatno oteževal delo za AdBLockerjem.
AdBlocker sem uporabljal samo na starem prenosniku, kjer so mi sodobne spletne strani z reklamami reklame požrle ves CPU.

frudi ::

Če samo klikneš reklamo, nato pa nič ne kupiš pri oglaševalcu, delaš kvečjemu škodo strani, ki ti prikaže to reklamo. Raje ne klikaj nič, bo imela stran manj škode od tebe :).
In če že ne klikaš nič, tudi ni nobene škode, če reklame sploh ne vidiš. Ne razumem argumenta, da ne bi smel blokirati reklam, ki jih v vsakem primeru ignoriram. Nenazadnje se na spletnih straneh ne oglašuje pralnih praškov in jogurtov, ki bi jih naslednji dan podzavestno izbral v poplavi identičnih izdelkov na polici najbližje špecerije.

Če lahko na strani brez problema blokiram reklame, to kvečjemu poveča možnost, da bom stran še naprej obiskoval. Seveda, če ima stran zaradi mene samo višje stroške za vzdrževanje infrastrukture, verjetno tudi ne bi jokala za menoj, če jo neham obiskovati. Ampak, če vztrajam z obiski, je toliko bolj verjetno, da bodo uspešno monetizirali moje obiske, ko si enkrat končno zamislijo nek spodoben poslovni model...
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

Poldi112 ::

Looooooka je izjavil:


Ampak...dejansko so zaradi adblockerjev in podobnih zadev reklame postale motece.Polovica jih za sabo prinese nalaganje nepotrebnih javascript),ki so na konc polepsane s kksnim javascript obfuscatorjem, da je ja se vec sranja zravn.Tega prej recimo ni bilo.


Bedarija. Adblock uporablja zelo malo ljudi, in tudi če bi ga veliko, kje je logika da bodo reklame bolj vsiljive zaradi tistih, ki jih sploh ne vidimo?

Enostavno so tekmovali, kdo bo bolj padel v oči. Na eni točki je stvar pač postala neznosna. Zase se še dobro spomnim na kateri - rdeč banner sredi članka je tako nagravžno utripal, da sem šel prav iskat rešitev.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

zmaugy ::

Naj ponudijo plačljive račune, kjer ne bo reklam in prodajanja podatkov uporabnikov in kjer bo veljala striktna privatnost (razen če uporabnik sam hoče drugače). Lahko pa uporabnikom, ki bi imeli plačljive račune omogočijo še dodatne možnosti, ki jih zastonjski uporabniki nimajo.
Če bi zaračunali 10 USD na leto in bi se par procentov uporabnikov odločilo za to, bi zaslužili precej.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

Matako ::

Lepo število ljudi so postali FB uporabniki izključno zato, ker so jih v to zbuzerirali prijatelji, ki jim zdaj prijavljajo izjave v stilu "kako nisi vedel - saj sem objavil na FB?". Hvala prijatelji!

Naj bo avgust mesec akcije "FB - enostavno reči NE!".
/\/\.K.

kitaj ::

Če samo klikneš reklamo, nato pa nič ne kupiš pri oglaševalcu, delaš kvečjemu škodo strani, ki ti prikaže to reklamo. Raje ne klikaj nič, bo imela stran manj škode od tebe :).

Za to pa bi te prosil, če malo bolj razložiš. Zelo redko me namreč reklame vodijo na stran, kjer lahko dejansko kaj kupim.

Na eni točki je stvar pač postala neznosna. Zase se še dobro spomnim na kateri - rdeč banner sredi članka je tako nagravžno utripal, da sem šel prav iskat rešitev.

Jaz v tem primeru ne vklopim AdBlockerja, ampak preprosto zamenjam spletno stran. Če je lastniku vseeno, da reklame njegove obiskovalce motijo pri branju/uporabi, potem se njegove spletne strani ne splača obiskovati.

Naj bo avgust mesec akcije "FB - enostavno reči NE!".

Septembra pa recimo ne avtomobilom. Ker jih nekateri ne znajo uporabljati je najbolje, da se jim vsi skupaj družno odpovemo.

Matako ::

kitaj... zakaj tako resno?
/\/\.K.

Lion29 ::

Matako: zakaj bi clovek rekel ne?
FB je fantasticno orodje kot oglasna deska za prijatelje... ce ves, da tvoji prjatelji objavljajo zadeve gor, zakaj enostavno ne chekiras pa bos na tekocem... a zdaj so oni krivi, da imas ti neosnovan odpor do FBja in bi po tvojem mogli vsakega izmed svojih prijateljev posebej obvescat o cem?

malo kompromisov, pa bo... nihce ne rpavi, da ti mora biti vsec...ne mores se pa pizdit, ce drugim je vsec in ga tudi uporabljajo
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Poldi112 ::

Neosnovan odpor do FB? Lol, kje ti živiš?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Lion29 ::

Poldi112 je izjavil:

Neosnovan odpor do FB? Lol, kje ti živiš?


kaj ma to veze? a hoces reci, da je odpor do FBja osnovan? 1 tehten razlog pls?
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

digitalcek ::

Looooooka je izjavil:


Ampak...dejansko so zaradi adblockerjev in podobnih zadev reklame postale motece.Polovica jih za sabo prinese nalaganje nepotrebnih javascript),ki so na konc polepsane s kksnim javascript obfuscatorjem, da je ja se vec sranja zravn.Tega prej recimo ni bilo.Ampak takrat je bil svet na dialupu in so ti mini bannerji res upocasnili nalaganje strani.Zdej se pa trudijo metat flash not pa dive...pa ne vem kaksne session based pred strani....kup nepotrebnega sranja, ker se nekomu pac ne zdi fer, da ti prikazejo en usiv banner za novico, ki bi jo drugace moral prebrati v casopisu(kjer grem stavit, da reklam ne rezete s skarjami)...


In zato nekateri, zaenkrat še ZELOOOO redki, furamo strani, ki so popolnoma brez reklam. Danes se taki ostalim webmastrom zdimo tepčki, še posebej, ker nimamo s takimi stranmi skoraj nič dohodka.

Gre seveda za spletne strani z lastnim - ekskluzivnim contetom, ki ga mora producirati webmaster sam, ali pa ga kupovati od drugih (seveda kot ekskluzivo, kar seveda stane in to ne malo).

Na dolge proge pa, čez tri ali pet let, zna biti zgodba malce drugačna!

Ob takih (spletnim reklamam nenaklonjenih komentarjih, kot jih na svoje veliko veselje berem tu), se zna kakih 3 ali 5% obiskovalcev, ki jim je/bo dovolj časopisnega, spletnega in TV najedanja in teženja, popolnoma odvrniti od spletnih strani, na katerih je več reklam, kot contenta.

Obiskovalca neke spletne strani, ki ima podoben content, kot ga ima v Sloveniji desetine drugih podobnih strani, v svetu pa desettisoče podobnih strani, namreč en klinc zanima, če webmaster nima sredstev za produkcijo svojega lastnega contenta in na svoji spletni strani reklamira vse živo, od igle preko damskih vložkov do lokomotive.

Skratka, popolnoma prepričan sem, da bodo nekateri uporabniki čez čas dali dva, tri, ali pet evrov mesečno, da se bodo izognili teženju in najedanju firm, ki čedalje slabše prodajajo svoje izdelke in storitve. Tudi v Sloveniji!

Izognili po načelu: pa kaj nam je tega sranja (reklam na strani, ki jo obiščem) sploh treba... Raje plačam vsoto v vrednosti štirih kav, pa imam cel mesec mir.

Zgodovina sprememb…

Poldi112 ::

Lion29 je izjavil:

Poldi112 je izjavil:

Neosnovan odpor do FB? Lol, kje ti živiš?


kaj ma to veze? a hoces reci, da je odpor do FBja osnovan? 1 tehten razlog pls?


Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Poldi112 ()

HeMan ::

da so vse to indici za zadovoljstvo uporabnikov


A ni lepše slovenske besede za to? :)

Tody ::

Poldi ne bodi slovenc no...

Matako ::

HeMan je izjavil:

da so vse to indici za zadovoljstvo uporabnikov


A ni lepše slovenske besede za to? :)


Itak, da je: indikator! :D :D
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

Poldi112 ::

Tody je izjavil:

Poldi ne bodi slovenc no...


Ne vem kaj hočeš povedati.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Lion29 ::

@Poldi112:

tut jaz ne vem, kaj hoces ti s to sliko povedati? prav ni mi jasno
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Poldi112 ::

Samo en slaven primer tega, kako zelo spreminjanje pogojev uporabe in tega, kaj je vidno in kaj ne, smrdi. Na sliki je Facebook boss in on te slike ni imel v planu deliti z nami. Ravno zato je postala znana - lastno sranje ga je ugriznilo v rit.

Potem imaš pa tu še precej realno skrb glede preprodaje osebnih podatkov. .
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Poldi112 ()

Lion29 ::

jaz sem ye povedal... sam nimam problemov deliti me slik in ne podatkov... če jih oni uporabljajo, da kaj zaskužijo, tut kul...

tisti, ki pa majo probleme s tem...ja zakaj pr hudiču jih objavljajo??? a je FB kriv zdaj za to?
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Poldi112 ::

Če jih označiš za privat, potem pa to kar naenkrat več niso, potem JA, DEFINITIVNO je tu kriv FB.

Če te pa zloraba osebnih podatkov še nikoli ni zmotila pa še ne pomeni, da ni naivno pričakovati, da bo vedno vse ok. Lahko da boš izgubil kakšno delovno mesto, ki bi ga sicer dobil. Lahko da te bo zdravstveno zavarovanje zaradi tega več stalo. Lahko ...
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Poldi112 ()

Tody ::

Lahko me jutr povozi tovornjak pa je itak vseeno! Ne delaj prevelikih pizdariji pa bo vse ok! Če pa ne boš ratal posranc zato ker bo nekdo na plan potegnil tvoje najstniške fotografije potem pa pač neboš bil poslanec!

Špiunaža podtikanje, fotošop obstaja že od nekdaj, facebook je samo eno orodje da se malenkost lažje pride do tega. In če napišeš da facebook da si gej v resnici pa hočeš da noben tega ne ve je nekaj HUDO narobe stabo in ne ni to da si gej.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prva Google Konkurenca Na Blockchainu (decentraliziran spletni brskalnik)

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
221616 (736) mambli
»

Bolha plačljiva (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14935396 (12749) kamiKaZaA
»

Zuckerberg spregovoril o zmotni odločitvi za HTML5

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
237798 (5080) MasterBlaster
»

Kaj je šlo narobe v MySpaceu

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
277683 (5705) gruntfürmich
»

Je Facebook že prešel svoj zenit? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
9218556 (14468) sgdjkdlsugi4

Več podobnih tem