» »

Huge dillema...simobil paketi

Huge dillema...simobil paketi

guest #44 ::

Simobil ponuja trenutno dva paketa, ki se mi zdita zanimiva. ORTO U NULO in triZAME.
Tri zame je sicer slabši od ORTO U NULO ampak zdej imajo akcijo kjer imaš naročnino za le 9€ namesto 18€.

Pri orto u nulo dobim še 100mb zastonj interneta, sam pri triZAME pa dobim mobitel ki si ga najbolj želim za le 1€, namesto 100€ kot bi dal če bi vzel orto u nulo.

A je možno, da jaz vzamem pač triZAME, vzamem mobitel in pol swithcam na ORTO? Vrjetno se bom moral vezat za še 2 dodatni leti?

Ma 100mb interneta se sliši mamljivo, sam pomojem ga bi bolj malo uporabljal. A mi kdo razloži kako delajo OVI MAPS in ali je to plačljiva zadeva?
  • premaknil iz Loža: ahac ()

guest #44 ::

Anybody?


Ne morem se odločit ali vzamem nokio 3720 ki nima GPSja ali 5230 z GPSjem. prvega dobim za 1EUR in mi je načeloma boljši sam drugi ima GPS pa več multimedijske funkcionalnosti za 30EUR.

A so OVI maps res tolk uporabne, da vzamem sirer zame slabši mobi?

hojnikb ::

Sej na Nokii 5230 dela še kej druga ko OVI maps ...
#brezpodpisa

Lonsarg ::

Če menjaš med paketi, plačaš razliko, koliko je aparat vreden pri enem paketu in koliko pri drugem. pri 2 leti vezave ni tistih 100EUR nič, 4 EUR na mesec, raja se za tisti paket, ki ti je bolši. Podatki so tako dragi, da če porabiš 5MB na mesec boš z orto prišparal lih ene 100EUR v dveh letih. Da ne omenjam možnost 5EUR 200minut v ostala omrežja pri orto, pri triZame pa stane istih 200 minut 12 EUR...

Malo me čudi, da sploh rabiš dajat10EUR na mesec, če niti toliko ne kličeš, da bi rabil 200 minut v druga omrežja.

Kaj pa če se tebi bolj splača preprosto Simpl, z 0 EUR na mesec vzeti? prišparaš 240EUR v dveh leti, pa ziher ni toliko dražji mobitel za kupit.

guest #44 ::

Simple pa mislim da je še najdražji, ker neki že kličem, sam spet ne tolko. Pa simple ima šrot telefone.
1000 min je v lastno omrežje, tolko pa res da ne porabim, ampak 9EUR na mesec se mi ne zdi tolk, zdej mam povprečno račun okoli 15-20EUR.
Sam finta je taka, trenutno ne morem razsipavat z denarjem in dat samo 1EUR je zelo mamljiva ponudba, čeprav 100EUR v 2 letih res ni dosti.

Vrjetno bom šou z triZAME pa 3720.

mojsterleo ::

raje vzami nokia 5230 v paketu orto u nulo, 100MB zastojn podatkov je kr fajn imeti, ker kaj ti nuca dober telefon, ce te je pol strah polovico funkcij uporabljat? pa ovi maps je zastonj, btw.

Lonsarg ::

Če porabiš nad 15EUR nimaš sploh kaj razmišljat, orto v nulo, pa še opcijo 5EUR za 200 minut v ostala omrežja. Pa boš vsak mesec samo 15EUR dal, nič več, težko prideš čez kvote orta v nulo+ te opcije, pa še 100MB boš imel, če te bo kdaj prijelo. Ta opcija je pri drugih paketih 12 EUR..

guest #44 ::

Kvote triZAME in ortoUnulo sta identične razen tega, da pri ortu dobiš 100MB zastonj ampak pri tri zame pa imaš zastonj klice v stacionarna omrežja.
triZAME ima tudi cenejšo naročnino (9EUR proti 10EUR). Mobitel dobim za 1EUR, sicer pa isti mobi za 100EUR, razen če vzamem drugega. Torej če še dodamo tistih 4EUR v roku dveh let. Z orto u nulo bi plačeval 14EUR, razen če bi vzel nokio 5230, ki je sicer dober mobitel ampak vzel bi ga proti moji dobri presoji, ker pač jaz rabim trpežen mobi (sem zvest tej liniji že od vedno).

triZAME je sicer slabši paket ampak glede na akcijo, je skorajda boljši od orta. Tistih 100MB je edino kar ima res v prid orto.

Lonsarg ::

Če maš zdej račun 15-20 EUR sem sklepal, da vsaj ene 10 EUR od tega gre na račun klicev v mobitelov, ker ma večina folka mobitel. Tak da v primeru triZame boš plačaš še za te klice, v primeru orto v Nulo pa samo 5EUR, ker bi vzel tisto opcijo. če pa v mobitel ne kličeš dosti in podatkov ne uporabljaš, potem pa je triZame res bolši zate.

guest #44 ::

Večina mojih kolegov ima simobil, le ta mesec sem pomotoma klical 40 minut na mobitel brez da bi vedu, ampak je šlo za izjemo ker sem imel nekaj za šolo.
Drugače povprečno imam tam okoli 4EUR simobil, 2EUR mobitel, 2EUR v stacionarna omrežja, 3EUR SMSje, pa kak MMS občasno.
V mobitel klčem res bolj malo, in trenutna tarifa ki jo imam od starega paketa je večja kot ta nova ki jo ponujajo.

Edino za podatke ne morem ocenit, do sedaj sem imel mobi, ki ni imel interneta. V prihodnosti razmišljam za kaj bi rabil internet, če mi lahko kdo oceni porabo:

-Iskanje kakih cifer po netu.
-Preverit kako ceno tu pa tam, ko nimam PCja pri sebi.
-Najt kak hišni naslov

Nobenih youtube-ov, pošiljanja mailov tudi bolj malo, ali takih power hungry zadev. In še to vrjetno tko, mogoče 1x na mesec. Do sedaj sem se tako znajdu, klical sem kolega in ga prašal če mi kaj preveri/najde.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: guest #44 ()

mojsterleo ::

ce uporabljas opera mini brskalnik, je poraba interneta precej majhna. jst vsakodnevno malo zvecer brskam po netu (forumi in to) in je poraba nekje 20-30MB/mesec. seveda pod pogojem, da izklopis nalaganje slik in flash sodra. za youtube ne bi vedel tocno, ker ga nikoli nisem toliko uporabljal, ampak gotovo bi porabil obcutno vec kot 100MB / mesec.

Lonsarg ::

Ampak 20-30MB je 10-15EUR... Trenutno stanje je prav bizarno, na pulze je internet 10-100krat dražji, kot na zakupljene količine.

Ampak jverne, z tem ko si naštel, boš pomoje tudi z 10MB prišel skoz, kar je 5EUR, mogoče še kaj manj.

nemix ::

Mene pa zanima, kakšne izkušnje imate z umts signalom pri simobilu izven večjih mest? Nameravam si kupiti HTC desire, se pravi da bom internet uporabljal kar dosti in zato se malo bojim kako je kaj pri simobilu in hitrostjo prenosa..

projektor ::

nemix je izjavil:

Mene pa zanima, kakšne izkušnje imate z umts signalom pri simobilu izven večjih mest? Nameravam si kupiti HTC desire, se pravi da bom internet uporabljal kar dosti in zato se malo bojim kako je kaj pri simobilu in hitrostjo prenosa..

3G omrežje se skos posodablja. Ne vem sicer za katero območje sprašuješ, ampak jaz uporabljam mobilni internet (usb modem) na gorenjskem (Bled) in na morju (bazna je na belem križu) in dela BP.

mojsterleo ::

Lonsarg je izjavil:

Ampak 20-30MB je 10-15EUR... Trenutno stanje je prav bizarno, na pulze je internet 10-100krat dražji, kot na zakupljene količine.
jep, ne vem zakaj so na predplacniski cene kilobajtov tako visoke. pred casom, ko sem imel se izimobil, sem jim veckrat poslal predlog, da naj spustijo ceno oziroma uvedejo "podatkovni paket", kjer bi imeli npr. drazje klice pa 50% cenejse podatke. no go. sicer mislim da je za to bolj kriv mobitel, ker je izimobil preko njihovega omrezja.

zdej mas recimo orto u nulo za 10 eur/mesec, kjer je 100MB podatkov, v bistvu zastonj klici v simobil in zastonj sms/mms. na izimobil pa je tarifa 5 eur/10MB, pa se klice in smsje moras placati posebej. ce si do 31 let, se to ne splaca.

guest #44 ::

Odločitev je padla...vse 3720 in 6303 ki so mi bli najbolj kul so razprodali. Nisem imel izbire zato sem vzel 5230 z orto u nulo.

Nekaj bi hotu vrpašat:

Te ovi maps, kako delujejo? A to mi pobira podatke z neta in jaz morem to plačat? A lahko prek USBja jih naložim na microSD in mi jih od tam jemlje? A GPS mi dela vedno ali samo če obenem lovi tudi signal iz GSM antene (aka...stredi gozda bi mi delal?)?

Lonsarg ::

ovi maps deluje na oba načina, tako onlina, kot tudi ofline. Povežeš preko USB-ja mobitel in prenešek preko programa mape dol. V primeru da mape ni, se pa poveže na net in sproti lovda. Sej ma nokia vse na svoji strani napisano, pa pograme za zlovdat.

Za signal pa je pri vseh mobitelih enako, ni to samo za nokio. GPS signal mora pač telefon najti, prek tega dobi lokacijo. Tisti dodatni GSM signal pa se imenuje Asisted-GPS, kar pomeni, da najde hitreje signal, ker si pomaga z GSM signalom.
Porabi čisto malo, zdaj ko je EU tarifa, tudi v tujini ni tak problem, porabi manj kot 100KB, ki je obračunaski interval in ki stane 0.2EUR, torej vsakič, ko boš prižgal Ovi, ti bo v tujini šlo 0.2EUR, če boš imel asisted vkloplen, če pa boš izklopiš pa cold start traja dlje, potem pa nima veze, tak da ni problema v gozdu:)

guest #44 ::

Lonsarg je izjavil:

ovi maps deluje na oba načina, tako onlina, kot tudi ofline. Povežeš preko USB-ja mobitel in prenešek preko programa mape dol. V primeru da mape ni, se pa poveže na net in sproti lovda. Sej ma nokia vse na svoji strani napisano, pa pograme za zlovdat.

Za signal pa je pri vseh mobitelih enako, ni to samo za nokio. GPS signal mora pač telefon najti, prek tega dobi lokacijo. Tisti dodatni GSM signal pa se imenuje Asisted-GPS, kar pomeni, da najde hitreje signal, ker si pomaga z GSM signalom.
Porabi čisto malo, zdaj ko je EU tarifa, tudi v tujini ni tak problem, porabi manj kot 100KB, ki je obračunaski interval in ki stane 0.2EUR, torej vsakič, ko boš prižgal Ovi, ti bo v tujini šlo 0.2EUR, če boš imel asisted vkloplen, če pa boš izklopiš pa cold start traja dlje, potem pa nima veze, tak da ni problema v gozdu:)


Kul, hvala ti. Sej ta 5230 niti ni tolk slaba, precej hitra za uporabo, vse gre gladko in pregledno. Pač jebat ga nima lučke in ni odporen na udarce, bo ga pač treba malo več pazit. Zdej morem si zrihtat eno zaščitno prevleko in eno microSD kartico.

Tam so mi rekli da imam za 5 mesecev opcijo 200minut v druga omrežja zastonj. Pol pa če bom želel podaljšam ali ne, bom vidu v tekočih mesecih če mi bo res rabla.

Tu vidim da imam data counter...sklepam da se obračunava le downloadani kB ne pa uploadani?

Čak...nevem če sem prav razumel...a to pomen da tud če v slo odprem ovi mi gre 0.2EUR al sam za tujino?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: guest #44 ()

Lonsarg ::

Ne v sloveniji imaš 100MB zastonj, če imaš orto v nulo, to sem samo opozoril, ker sem dobil 10EUR račun, ko je bila še tujina dražja samo zaradi uporabe Asisted-GPSa v tujini.

Vsi counterji, ki jih jaz poznam, štejejo hkrati download in upload, ker obračunava skupaj.

guest #44 ::

Lonsarg je izjavil:

Ne v sloveniji imaš 100MB zastonj, če imaš orto v nulo, to sem samo opozoril, ker sem dobil 10EUR račun, ko je bila še tujina dražja samo zaradi uporabe Asisted-GPSa v tujini.

Vsi counterji, ki jih jaz poznam, štejejo hkrati download in upload, ker obračunava skupaj.


Aha ok.

Sem najdu nastavitev za A-GPS, sem jo izključu...za vsak slučaj.

Kaj ti bi mogoče vedu, tam v nastavitvah za "positioning", kaj pomeni acces point? Imam tri izbire...Si.mobil internet, Vodafone live!, Si.mobil MMS. Jz sem zbral Si.mobil internet, sam a ni simobil v lasti Vodafone, v čem je štos, med temi nastavitvami?

Lonsarg ::

To je točka preko katere se na net poveže ta aplikacija. Uporabi isto kot jo za preko browserja, ne vem kako ima Simobil to uštiman. MMS je za MMSe, vodafona live, mislim, da je za dostop do live portala, simobil zaračuna za dostop, vsakič ko se povežeš, zbriši to točko, da ne boš nasrkal, kakor so že mnogi, kdaj ponesreč.
Pomoje bo kar Simobil internet uredu, lahko da bi tudi preko katere druge delal, včasih kr dela, čeprav je točka za kaj drugega namenjena.

guest #44 ::

Mam samo tri na izbiro tk da sklepam da je "internet" taprava. Hvala za pomoč.

guest #44 ::

Še eno prašanje: Kaj na ovi store, bi hotu si eno aplikacijo dol pobrat...a to dam kr not svojo številko in mi pošlje na mobi? Aplikacija piše da je zastonj, kaj pa tiste nezastonjske...kam dobim račun?

projektor ::

guest #44 je izjavil:

... sam a ni simobil v lasti Vodafone?


Nope, ni in nikoli ni bil.

guest #44 ::

projektor je izjavil:

guest #44 je izjavil:

... sam a ni simobil v lasti Vodafone?


Nope, ni in nikoli ni bil.


Ma neko povezavo imajo? Ker vidim, da simobil prodaja neke telefone z logom Vodafone live! itd

projektor ::

guest #44 je izjavil:

Ma neko povezavo imajo? Ker vidim, da simobil prodaja neke telefone z logom Vodafone live! itd


Mah, to je tud vse. Od vodafona imajo na uporabo portal vodafone life (ki je, mimgrede, precej neuporaben) in pa nekaj ugodnih roaming pogodb, ki omogočajo simobilovim uporabnikom ugodnejše klice v tujini. Drugih benefitov (iphone...) zaenkrat niso koristili.

Simobil je dve leti nazaj iz imena namenoma umaknil znamko Vodafone, ker želi krepiti lastno blagovno znamko.

Zgodovina sprememb…

mojsterleo ::

guest #44 je izjavil:

Kaj ti bi mogoče vedu, tam v nastavitvah za "positioning", kaj pomeni acces point? Imam tri izbire...Si.mobil internet, Vodafone live!, Si.mobil MMS. Jz sem zbral Si.mobil internet, sam a ni simobil v lasti Vodafone, v čem je štos, med temi nastavitvami?
to so nastavitve, k jih potem aplikacije uporabljajo za dostop do interneta. jst ti priporocam, da mobitel dobro pregledas in zbrises vse, kar ima veze z vodafone live (da ne pritisnes po pomoti), razen ce mislis to uporabljat (to je nekaj takega kot planet, sam da je placljivo 10 centov na dan, kar je imo glupo od simobila).

pa priporocam, da posodobis firmware, vsaj jst sm to takoj naredil na svoji 5230ki (telefon ima osnovn firmware v10.000, zadnja verzija pa je v20.005 al nekaj takega). po posodobitvi je mobitel dost bolj odziven, pa hitrej se obrne zaslon, pa aplikacije so posodobljene, internetni brskalnik dela bolje, in ovi maps ima vec opcij. pa ne sesuva se vec tolk kot prej.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Simobil (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
11628843 (18465) Sami
»

Simobil live (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
38058985 (21884) ttommy
»

Nova simobil orto ponudba (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
5513106 (9085) ;-)
»

Si mobil in napake (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
7920259 (16845) Mitja358
»

SiMobil nas spet nategnuje - zvisali so ceno za vec kot 12krat

Oddelek: Mobilne tehnologije
394540 (3070) Lonsarg

Več podobnih tem