» »

Astronomska odškodnina zaradi piratstva neustavna

1
...
3 4
5
»

Kenpachi ::

imagodei je izjavil:

Je pa po drugi strani res, da je mogoče že "zadosti tečna zaščita"TM dovolj, da 99,99% uporabnikov odvrne od piratiziranja.


Zadosti tečna zaščita je mene kvečjemu odvrnila od nakupa.
Zaraki Kenpachi.

49106 ::

Kakšen vpliv ima pirastvo na Sony PS, kot eno najrazpoznavnejših blagovnih znamk na svetu.

PlayStation :Total PlayStation games shipped as of March 31, 2007: 962 millionPirastvo:)
PlayStation 2:Total PlayStation 2 games sold as of December 31, 2009: 1.51 billionNajvečja rast 'pirastva'
PlayStation 3:Total PlayStation 3 games sold as of March 31, 2010: 290.5 millionPirastva več ni....

Was is das?

imagodei ::

http://www.computerandvideogames.com/ar...
http://www.tomsguide.com/us/geohot-ps3-...

Zanimivo, če napišeš "hackers crack ps3" v google, dobiš kar nekaj zadetkov. Ker nikdar nisem imel PS3 se nikdar nisem poglabljal v takšnele novičke, tako da - TRUE, zadeva je work in progress in tile poskusi niso sproducirali delujoče igre. But, we're getting there... :)
- Hoc est qui sumus -

49106 ::

Prvi link work in progress že od Monday 11-Jun-2007
Drugi link pa iBoy, ki sem ga omenil je tudi BS(January 27, 2010 Of course, this doesn't mean PS3 homebrew or wide open piracy; but it means that George Hotz work opens up many new doors for other PS3 hackers to continue poking through the hardware and software.), ker če bodo delali take korake bo prej PS5 zunaj

techfreak :) ::

Poleg tega pa lahko preprosto naredijo novo zaščito in izdajo obvezen upgrade, ki bo omogočal igranje novejših iger.

Okapi ::

Zadosti tečna zaščita je mene kvečjemu odvrnila od nakupa.
Mi pa v jok.

O.

imagodei ::

Oh, prav...

Se pravi, verjamete, da bodo brez orenk posegov v zasebnost dokaj kmalu pogruntali "Neprebojno zaščito"? Kul, dobr da vem.
- Hoc est qui sumus -

Gandalfar ::

kako zdaj, ko ves stanje s ps3 to spremeni tvoje obnasanje? :)

Kenpachi ::

Okapi je izjavil:

Zadosti tečna zaščita je mene kvečjemu odvrnila od nakupa.
Mi pa v jok.

O.


Če se za vsako malenkost zjokaš, izvoli. Very manly.
Zaraki Kenpachi.

imagodei ::

@Gandalfar,

Ne, v bistvu ne... Sam, ne daste si dopovedat, da brez posegov v zasebnost ne more biti totalnega nadzora (edini način, da nekaj praktično 100% zaščitiš je, da mora bit zadeva priklopljena na Internet 24/7 in da nadzoruješ, če je še vedno v original stanju; ob enem pa nadzoruješ da uporabnik ne uporablja kakega spoof vmesnika, ki v center vrača ustrezne podatke čeprav je naprava pohekana).

Pač, je dost drugih konzol, kjer se ni treba na popek metat. Da boš kupoval zgolj originale se zavežeš že v trenutku, ko kupuješ PS3 namesto npr. Wii al pa enega Hi-end gaming računalnika. Če si se uštel in imaš namen piratske igre špilat pa nisi pravi čas vedel, ga daš na eBay pa prodaš, pa omisliš konzolo, kjer to lahko počneš. Če bodo tud na drugih tako "zaribal" piratiziranje ne dvomi, da se bodo dost hitro pojavile takšne in drugačne rešitve. Vse je funkcija želje po Maslowu. Če džanki dobi drogo pri lokalnem dilerju, mu tudi ni treba okrog hodit pa iskat. Če pa ne dobi, gre pa na vlak in via Makedonija po šut, če je treba (kot je v eni knjigi nekoč zabeležila izjavo neke zasvojenke Marinka Fritz Kunc).

Pol pa en link ni v redu, ker je iz 2007, drug link je baje BS, ker so premajhni koraki in bo prej PS5 zunaj, ostala kopica zadetkov na Googlu tudi ni nič vredna...

V bistvu nekateri dost tko otročje nabijajo, pa sem vrnil z merico enakega zdravila.

EDIT: referenca
- Hoc est qui sumus -

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: imagodei ()

Gandalfar ::

@imagodei: kako PS3 vpliva na tvojo zasebnost?

Okapi ::

Če se za vsako malenkost zjokaš, izvoli.
Kaj morem, če me prizadenejo vse te krivice, ki se godijo naivnim uporabnikom.

O.

ahac ::

Novica da je sony koncno zacel prodajat PS3 s profitom (namesto nule oz. izgube) je od letos. Kar pomeni da tistele stevilke o prodaji konzol pomenijo fuck-all.


Ja, ampak oni služijo z prodajo iger in ne z prodajo hardwara.
In če prodajo konzolo na kateri se bo wareziralo... s tem ne zaslužijo velik (oz. celo izgubijo denar).

Za to, da je PS3 zaostal za Xboxom, je pa še dost drugih razlogov poleg piratstva.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

antonija ::

PlayStation :Total PlayStation games shipped as of March 31, 2007: 962 millionPirastvo:)
PlayStation 2:Total PlayStation 2 games sold as of December 31, 2009: 1.51 billionNajvečja rast 'pirastva'
PlayStation 3:Total PlayStation 3 games sold as of March 31, 2010: 290.5 millionPirastva več ni...

kako zdaj, ko ves stanje s ps3 to spremeni tvoje obnasanje? :)

???
Dve konzoli, obe piratizabilni, imata prodajo iger nekje v visavah v primerjavi s tretjo, ki ni piratizabilna. Mislim da bo bolje vprasat RIAA fanboye tukajle kako to spremeni njihovo obnasanje...
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

techfreak :) ::

Malo narobe vse skupaj primerjaš. Wii targetira popolnoma drugo skupino ljudi kot pa PS3/Xbox.

imagodei ::

@Gandalfar,
imaš prav, v ničemer.

Vsekakor - če bi v trgovini imel na izbiro fen za sušenje las, ki bi mi dovoljeval posege v notranjost ohišja in drugega, ki bi se periodično povezoval na Internet ter brez mojega vpliva prenašal vedno znova nov firmware, ob enem pa preverjal, če nisem slučajno brskal po napravi - ugani, katerega bi kupil.
- Hoc est qui sumus -

Gandalfar ::

Saj to, da vse moderne konzole to pocnejo si opazil?

imagodei ::

Brez moje vednosti popravljajo firmware in se self-destructajo, če ga spreminjam?
- Hoc est qui sumus -

Gandalfar ::

Kaj si pa mislil, da XBox360 pocne?

imagodei ::

In tebi se to ne zdi vdor v zasebnost? Kupiš fen za sušenje las, nakar ti ga proizvajalec na daljavo izklopi, ker ga nisi uporabljal "v skladu z navodili"?
- Hoc est qui sumus -

Ziga Dolhar ::

Kje pa se je (Gandalfar) opredelil do vdora v zasebnost?
https://dolhar.si/

imagodei ::

- Hoc est qui sumus -

techfreak :) ::

Gandalfar je izjavil:

Kaj si pa mislil, da XBox360 pocne?

Kolikor vem te vpraša, če rabiš nov firmware. Poleg tega se pa vsekakor ne self-destructajo, če kaj spreminjaš v njih. Vse kar lahko MS naredi je to, da tvojo konzolo blokira iz Xbox Live.

Gandalfar ::

@imagodei: sam to se vedno ne vpliva na tvojo zasebnost?

@techfreak: ko ne mores novih igric igrat, ker nimas firmware patcha, je to efektivno to :)

Okapi ::

Kupiš fen za sušenje las, nakar ti ga proizvajalec na daljavo izklopi, ker ga nisi uporabljal "v skladu z navodili"?
To je približno tako slab izgovor, kot če bi razlagal, da kradeš mobitele, ker nočeš, da kdo beleži tvoje telefonske pogovore (in ne zato, da bi prihranil denar).

O.

49106 ::

NI ENAKO!

VSI IZVODI tvojega dela, ki si jih pripravil(za prodajo) OSTANEJO PRI TEBI!

P.S. edit ftw

Okapi ::

Še eden, ki ne razume preprostih reči.
No, potem je pa enako, kot če bi vdrl v sosedovo računalniško omrežje in prek njega srfal po netu, ter trdil, da to delaš zaradi zaščite svoje zasebnosti, ne zato, da prihraniš denar za internetno naročnino.

O.

kitaj ::

Gandalfar je izjavil:

Saj to, da vse moderne konzole to pocnejo si opazil?

Se pravi, da moramo to enostavno sprejeti? Kaj pa če se ne strinjam z načinom, ki mi je vsiljen preko popravka, ki ga moram namestiti če hočem da MOJA naprava še naprej deluje? Lahko napravo vrnem ali postane le kos plastike in čipovja?
Potem naj se strinjajmo še s korupcijo. Saj to, da vsi moderni politiki to pocnejo si opazil?

49106 ::

Okapi je izjavil:

Še eden, ki ne razume preprostih reči.
No, potem je pa enako, kot če bi vdrl v sosedovo računalniško omrežje in prek njega srfal po netu, ter trdil, da to delaš zaradi zaščite svoje zasebnosti, ne zato, da prihraniš denar za internetno naročnino.

O.


To je isto, kot da bi pil vodo iz sosedove pipe na dvorišču, brez da bi on vedel. In ja če bi hotel ostati anonimen, bi naredil to kar si povedal. Primerjava z vodo pa glede vaših avtorskih del

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

Okapi ::

Se pravi ti misliš, da je v redu, če kradeš sosedu vodo?

O.

49106 ::

Zakaj pa ne. Tudi na mojem travniku nebom jezen, če je kdo žejen.

poweroff ::

Tudi če živiš v puščavi in bodo tvoji zato umirali od žeje, ker nekdo zaliva cvetlični vrt?
sudo poweroff

Okapi ::

Tudi na mojem travniku nebom jezen, če je kdo žejen.
Zakaj lažeš? Če moraš ti na mesec plačevati 10 evrov za vodo, sosed pa nič, ker hodi k tebi pit, tega zanesljivo ne boš mirno prenašal, celo če je teh 10 evrov, ki jih ti plačuješ, pavšal za neomejeno količino porabljene vode.

O.

49106 ::

Sosed sosedu sosed? Al samo še $$$ vids pred sabo?

Okapi ::

Če sosedu dovoliš, da pije tvojo vodo, ker pričakuješ, da ti bo on v zameno pomagal na kakšen drug način, je to nekaj čisto drugega, kot če ti sosed (ali še bolje, kar neki neznanci) za tvojim hrbtom krade vodo. Sploh pa, če od prodaje vode živiš.

O.

49106 ::

Živim od prodaje te vode, katero neznanci pijejo oz. so in bodo pili. To misliš?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

Gandalfar ::

kitaj je izjavil:

Gandalfar je izjavil:

Saj to, da vse moderne konzole to pocnejo si opazil?

Se pravi, da moramo to enostavno sprejeti? Kaj pa če se ne strinjam z načinom, ki mi je vsiljen preko popravka, ki ga moram namestiti če hočem da MOJA naprava še naprej deluje? Lahko napravo vrnem ali postane le kos plastike in čipovja?
Potem naj se strinjajmo še s korupcijo. Saj to, da vsi moderni politiki to pocnejo si opazil?


Ni se ti treba strinjat ampak z zagovarjanjem piratstva tega zagotovo ne bomo spremenili.

ahac ::

49106 je izjavil:

Živim od prodaje te vode, katero neznanci pijejo oz. so in bodo pili. To misliš?


Recimo, da si lastnik izvira super fajn vode. Zato jo polniš v flaše (valda si nabavil mašine, zaposlil ljudi in postavil reklamne panoje) in prodajaš. Če nekdo pride in reče, da je žejen mu boš verjetno dal vodo zastonj.

Kaj pa če pride 1000 ljudi in začnejo filat sode direkt pri (tvojem) izviru? In vodo razvozijo po celi vasi, da nikomur ni več treba kupovat pri tebi.
Ampak hey... sej ti nisi nič izgubil, ker iz izvira še vedno priteče več kot pa lahko prodaš...
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

kitaj ::

Gandalfar je izjavil:

kitaj je izjavil:

Gandalfar je izjavil:

Saj to, da vse moderne konzole to pocnejo si opazil?

Se pravi, da moramo to enostavno sprejeti? Kaj pa če se ne strinjam z načinom, ki mi je vsiljen preko popravka, ki ga moram namestiti če hočem da MOJA naprava še naprej deluje? Lahko napravo vrnem ali postane le kos plastike in čipovja?
Potem naj se strinjajmo še s korupcijo. Saj to, da vsi moderni politiki to pocnejo si opazil?


Ni se ti treba strinjat ampak z zagovarjanjem piratstva tega zagotovo ne bomo spremenili.

Spremenili ne bomo nič zato, ker se tovrstne debate vedno spremenijo v kreganje na podlagi obeh ekstremov. Noben se ne pogovarja o sredinah, nihče ne išče pozicij s katerimi bi se strinjali tako avtorji kot uporabniki.
Oboji bi morali spregledat, da nam zakone krojijo korporacije, katerih težava ni v tem, da služijo manj, ampak da ne morejo služiti še več kot več.
Avtorji, ustvarjalna kultura in družbeni razvoj so jim "španska vas", zanima jih samo zaslužek. Mi pa se veselo kregamo, ter bijemo njihovo bitko, na podlagi njihovih zakonov in za njihov (še večji) zaslužek.

Gregor P ::

Mogoče vam bo pa avtorjem (pohlepnim založnikom & Co) končno uspelo izgnati vse potrošnike oz. morebitne kupce iz države ... npr. na Švedsko:D

World's First Pirate ISP Launches In Sweden
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

imagodei ::

Hm... Kako smo že rekli, da je z Neprebojno zaščitoTM? http://slo-tech.com/novice/t428282
- Hoc est qui sumus -

imagodei ::

Well, toliko o Neprebojnih zaščitahTM... PlayStation 3 zlomljen s kalkulatorjem
- Hoc est qui sumus -
1
...
3 4
5
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Konec zadeve RIAA proti Thomas-Rassetovi ($222k za 24 pesmi bo kar prav) (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
16037800 (33359) St235
»

Saga Jammie Thomas-Rasset dobila epilog

Oddelek: Novice / Tožbe
4817109 (15454) [D]emon
»

Primer RIAA proti Tenenbaum dobil epilog

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
266828 (5927) sv-pt
»

Za razpečevanje programske opreme 200 tisočakov (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Tožbe
16912578 (9638) pecorin
»

RIAA spet zmagala

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
335586 (4116) T-h-o-r

Več podobnih tem