» »

Ali lahko pelješ PC čez mejo ?

Ali lahko pelješ PC čez mejo ?

mato966 ::

Dober dan , mene pa zanima če je možno , da pelješ svoj PC iz slovenije na Hrvaško za dolge počitnice? ali kaj rabiš ( papirje ? ) Moraš kaj plačat?

Utk ::

Ma nikogar ne brigajo tvoje garje. Kaj pa nekdo, ki ima digitalca za 3000 evrov.

opeter ::

Ni čisto res. Lahko te na meji carinik vpraša, od kod imaš tole zadevo. Najboljše je vseeno zadevo prijavit, da ne boš imel težave pri prihodu nazaj domov.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

DeeCoy ::

ah dej ne seri, vedno ga mam zram... sam na meji ga pač pod en kufer vržeš, ni treba, da ga maš glih na zicu.. pa ponovada carinii itaq govrijo kr naprej, naprej, naprej, sploh zdle ko je morje pa gužva..

imagodei ::

Garje? Ja, to pa res upam da nikogar ne zanima...

Če nočeš imet problemov, narediš, kot ti je svetoval opeter. Na meji poveš, kaj začasno pelješ ven in ko se boš vračal, pokažeš podpisan obrazec.
- Hoc est qui sumus -

WamPIRe- ::

opeter je izjavil:

Ni čisto res. Lahko te na meji carinik vpraša, od kod imaš tole zadevo. Najboljše je vseeno zadevo prijavit, da ne boš imel težave pri prihodu nazaj domov.

+1

jat2406 ::

PC?
Če je s tem mišljen prenosnik, potem je to osebna prtljaga in ga na meji ne rabiš niti prijaviti. Kakšno dokazilo o lastništvu ni slabo za vsak slučaj.
Prijava je bila potrebna do pred kakih osem let, ko si dobil papir za začasni izvoz in zapis v potni list, na povratku pa še enkrat, sicer si hitro dobil oznako "švercer"

Če pa gre za normalen PC potem pa je stvar precej drugačna.

Lp

EvilDare ::

Nobenih problemov nismo imeli ko smo prevažali laptop pa z-5500. Kakšen račun ni slaba ideja, jaz sem imel samo za prenosnika s sabo.

mato966 ::

Ne, To je Osebni računalnik. pa me malo skrbi, ker ga je kar veliko skupaj + monitor. Zato prašam .

harvey ::

Info, tule, pokličeš ali pa pošlješ mail in ti bodo z veseljem pojasnili kako se postopa v tvojem primeru v izogib težavam.

huek111 ::

Na meji poveš,napišejo ti potrdilo pa je problem rešen.Vse skupaj traja 5 minut, pa si brez skrbi!

mato966 ::

Okej , HVALA VSEM ZA VAŠE ODGOVORE!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Blaznost na slovensko-hrvaški meji (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
23641161 (34786) ADIJOOO
»

Nakup MacBooka Pro iz Amerike (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5013430 (11801) St235

Prenosnik - Avstrija

Oddelek: Kaj kupiti
274604 (1856) flipflop
»

Online nakup iz Nemčije, prevzem na Avstrijski pošti (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
626661 (5679) VASkO
»

comp shopping v Avstriji

Oddelek: Loža
101283 (1056) dexter

Več podobnih tem