» »

Online nakup iz Nemčije, prevzem na Avstrijski pošti

Online nakup iz Nemčije, prevzem na Avstrijski pošti

«
1
2

Avenger ::

Tole je že enkrat nekje blo, ampak tudi pri najboljši volji nisem mogel najt... Torej, končno bom res kupil digitaln fotič in sicer iz Nemčije, ker so tam precej nižje cene kot v Avstriji, da Kokoške sploh ne omenjam. V tistem izgubljenem topicu je nekdo govoril o tem, da se da naročit v Nemčiji in v obrazec napisat naslov kake obmejne avstrijske pošte, kjer blago po določenem času nato prevzameš in ga, jasno prešvercaš čez mejo, sicer nima ravno smisla se matrat. Pozabil pa sem kako stvar deluje, a moraš tisto pošto prej poklicat in se zmenit, al samo enostavno naročiš in je?? Če je kdo že to delal naj prosim pove celoten postopek, pa naj predpostavlja, da sem star recimo 10 let, ker bi res rad poštekal vse in nič zamočil...
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

NOK ::

Tud mene to zanima.

Avenger, mi lahko napišeš spletni naslov trgovine pr kateri bi rad kupil? Hmmm... mogoče pa bi celo skupaj naročila in prihranila pr pošti?

Avenger ::

Da stroškov bencina ne omenjamo, a? Kul. 8-)

Pri kateri, trenutno še iščem tapravo, ker še nisem našel take štacune, ki bi imela ustrezno nizko ceno in tiste dodatke ki bi jih hotel met - usnjeno torbico pa 256 mb memstick.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

boštjan ::

prvo pa se še prepričaj če sploh bo trgovina poslala na avstrijsko pošto

username ::

mene tudi zanima, katere so te štacune. tudi če še nisi našel taprave, pa napiši vsaj URLje tistih, kjer si doslej gledal.

LP!
I've got a solution for the rainforest: napalm the lot. (Jeremy Clarkson)

Avenger ::

It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

BoGo ::

Nok, in avenger. Ce bosta resno kaj kupovala in preko poste, tudi mene vkljucita (kitaraman@hotmail.com. Tako bo strosek poste se manjsi, pa se mogoce zrihtamo kaksen popust.
There are 10 kinds of people in this world:
Those who understand binary and those who don't.

Avenger ::

Hm... noben zgleda nč ne ve... mogoče pa ne bi bilo napak, če bi kar lepo poklical kšno pošto v recimo Beljaku. Samo tole s skupinskim nakupom ne vem če bo šlo kr tkole... Ali mora vse plačat eden, ali se pa s trgovcem kej prej dogovorim (tudi za popust) in plača vsak posebi in karseda istočasno.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

boštjan ::

naročite skupaj na eno ime in grete skupaj ponj na pošto,je to tako težko.:\

Avenger ::

Ne, če ne bi blo treba plačat vnaprej (vorkasse) in ne po povzetju (nachname). :\
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

boštjan ::

ne plačuj v naprej,moj nasvet

Avenger ::

Ne gre drugač...
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

VASkO ::

pol pa ne kupuj v nemciji, ampak v avstriji

na geizhalsu poisci najcenejso trgovino za komponento, ki si jo zelis in si jo postlagernd narocis na eno posto (samo naslov poste das pa tvojo ime pa pripises bitte postlagernd verschicken) za racun pa napises svoj naslov (andere rechnungsadresse), izrazis se zeljo, da ti prilozijo mwst formular in te roba nekje v 2-3 dneh caka ze na posti za prevzem

Avenger ::

Ja, glede predplačila sem mel tud jaz pomisleke... ok, naročil bom pri http://www.megapreis.at
NOK, če te zanima, se javi.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

sm56 ::

Naj tisti, ki so poskusili na nacin poste restante (iz US, D, A...) prosim napisejo izkusnje s posameznimi e-trgovnami.
Ales

VASkO ::

jaz sem v avstriji narocal pri dosti trgovinah ze

vsepovsod dobre izkusnje

ce slucajno nimajo obrazca za pripoombe, kjer napises, da ces mwst formular pa postlagernd poslano, pol pac preko maila vprasas, kak je s tem

samo vecina itak ima vnosno polje za pripombe/opombe/zelje pa tudi za dva razlicna naslova - za posiljko in tistega, ki ga na racun napisejo


vse je gut v A, samo posta bi lahko malo hitreje delala

Avenger ::

Vasko, dej mal bolj natančno povej pliz...

Kolikor sem zastopil je tkole (fill in the blanks, correct if wrong):
1. izpolniš obrazec, v opombah napišeš postlagernd etc.
2. ??? kako veš kdaj morš it na avstrijsko pošto iskat paket?
3. prideš iskat paket, poveš svoje ime, pokažeš osebno, plačaš, dobiš
4. kako uveljavljaš vračilo merverštojerja, če stvari prešvercaš čez mejo in torej nisi plačal našega davka? ali avstrijski cariniki morda ne sporočijo našim?
5. račun pride na tvoj domač naslov??
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Feanor ::

Tudi jaz sem zainteresiran za takšen nakup! Če se boste kaj domenili mi prosim naj kdo sporoči na e-mail ;)
Hvala!

VASkO ::

Kolikor sem zastopil je tkole (fill in the blanks, correct if wrong):
1. izpolniš obrazec, v opombah napišeš postlagernd etc.
Da

2. ??? kako veš kdaj morš it na avstrijsko pošto iskat paket?
Poklices na posto, ce je ze prislo kaj na tvoje ime, naj ti dajo telefonsko.

3. prideš iskat paket, poveš svoje ime, pokažeš osebno, plačaš, dobiš
Tocno tako, osebne jaz se nisem kazal.

4. kako uveljavljaš vračilo merverštojerja, če stvari prešvercaš čez mejo in torej nisi plačal našega davka? ali avstrijski cariniki morda ne sporočijo našim?
Pri nas ne sporocijo. Vprasaj kolege za moznosti, kje vracajo mwst. Nem zdaj tu razlagal.

5. račun pride na tvoj domač naslov??
Racun je poleg posiljke, na njem mora biti tvoj naslov v Sloveniji, drugace mwst ne dobis izplacanega. Zato moras vnesti Lieferadresse (naslov za posiljko) in Rechnungsadresse (naslov, na katerega izstavijo racun in mwst obrazec)

ajd

hippopotamus ::

Zelo zanimivo, takšen nakup. Kje pa potem izveš za naslov avstrijske pošte? A kr mal po internetu pobrskaš in potem samo naslov ustrezne pošte vtipkaš v tisti obrazec?

Avenger ::

Vasko, hvala za pojasnila.

Hippo, greš na stran www.post.at 8-) sicer se mi pa zdi da za pošto nekak ne rabiš ulce, ampak samo številko pošte in kraj... :D v mojem primeru bo to 9500 Villach. Ker sem v Beljaku že bil, se mi zdi da kar točno vem kje je ta pošta - s parkiranjem bo hudič, hehehe. Njihovi redarji so rahlo hitrejši od naših, samo hrbet obrneš, pa je že listek za brisalcem. ;(( :))
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

hippopotamus ::

Odlično, hvala. Samo kako je pa s carino? Da morebiti avsrijski cariniki ne pokličejo naših? Ali pa te slovenski cariniki vidijo, kako greš potrditi mw?

Avenger ::

ok, če bi se rad kdo pridružil skupinskemu nakupu naj mi pošlje mail.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

VASkO ::

saj postnina tudi ni tako draga :)

Avenger ::

Ne gre za poštnino, ampak za popust, ki bi ga trgovec dal.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

freserovski ::

tisto z klicanjem avstrijskih carinikov naših tudi mene zanima? In pa kako je z tem, če hočem jaz to legalno preko pripeljat, je 10% carine al ne, vsak, ki ga vprašam pove drugače, in če je carina na katero ceno se plača na tisto brez davka ali tisto z davkom,...itd?

lp
Problemi so, problemi bodo! Kurc jih gleda!!

Avenger ::

Za računalniške komponente ne vem, ampak za fotoaparate carine 100% NI, plačaš pa seveda 20% DDV, ki je, po logiki, vzet od originalne osnove, saj ni veliko smisla v plačevanju davka od davka, ki smo ga plačali drugi državi.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Stripy ::

Uradno je tako, da karkoli je narejeno v EU, je oproščeno carine. Seveda na večini stvari piše Made in Taiwan, Hong Kong, Kuala Lumpur... Ampak ponavadi na carini upoštevajo, kje je ibl izdelek kupljen in ne kje je bil narejen. Torej če je stvar kupljena v Avstriji, Nemčiji ali kje drugje v EU je načeloma oproščena carine.

freserovski ::

Zanima me tudi, če si dam delat dva računa, enega za večjo komponento (ohišje) drugega za ostalo in tisto skrijem :), ali potem carinik ob prijavi ohišja vzame stvar iz škatle,...in premeče še ostali avto. Zanima me tudi, kako je z javljanjem avstrijskih carinikov našim, ko greš štemplat račun za vračilo davka?
Problemi so, problemi bodo! Kurc jih gleda!!

hippopotamus ::

Zihr so zmenjeni, da pokličejo..

Drgač pa sem nekje prebral, da je najboljš čez ljubelj švercat, ker je tunel vmes. Samo ne vem, če ni še vedno zaprt zaradi prenove.

Avenger ::

Aja, jaz sem pa slišal da majo v tunelu rentgene, ki pregledajo avtomobile. :D

Ne vem kaj je drugač če je tunel med prehodoma. Nekaj mi pravi (zdrava pamet?:D ) da čist nič.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

hippopotamus ::

Ja, če pokličejo res čist nč. Te pa slo cariniki ne vidiji, ko greš potrdit mw.

Avenger, kdaj boš pa naročil fotkiča? Ker tole se zgleda kar splača, samo še mal keša rabm.

Dami ::

Tud mene mal mika da bi prek pošte naročal kr sn mel eno fajn štacuno v grazu zej so pa sam še gor v salzburgu. Tja se mi pa ni za furat. V vseh teh letih kar švercam>:D še ni blo problemov. Ti prideš na avstrijsko mejo, neseš štemplat račun, v avtu vse skriješ in prideš na SLO mejo. Ko te vpraša če maš kej za prijavit mu pokažeš en račun od Metroja kjer si nakupu mal špecerije. I to je to. Je šlo tud za knap enkrat. 5 kolegov v kadetu, v avtu rač. robe za prek 300k, ene 15l žganja itd. Na srečo ni reku nej odpremo prtlažnik:D Da bi se pa cariniki kej klical pa še gor na Šentilju ni blo nikol tko. Slišal sn da se na ITA meji neki to dogaja.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

iso2000 ::

Ali ne boste sedaj nič poročai kako je šlo? Ali ste zadeve uspešno dobili na pošto, pa prešvercali, pa dobili Mwst nazaj? Ja, povejte kaj, da bomo še ostali ponovili takšno akcijo - če je seveda uspešna.:D

LP

BlackHole ::

Ja dajte malo poročat kako se je končalo, mogoče bom tudi jaz kaj naročil. ISo, še nisi nabavil Fuji-ja? Jaz še vedno čakam, če mi ga bo dealer prineso ali pa bom moral res sam ukrepat. Pa kak je s to zadevo, plačaš na pošti ali moraš plačat vnaprej?

Zgodovina sprememb…

mitfif ::

Za mene se je uspešno končalo. Preko maila sem naročil tako kot je Vasko opisal in je vse šlo brez problema. V torek naročil, isti dan so mi poslali mail, da se mi zahvaljujejo, koliko bo znesek in da bodo še sporočili kdaj bodo paket odposlali.V petek sem dobil drugi mail, da so paket odposlali. V soboto in ponedeljek pošta v Bad Radkersburgu ni delala, zato sem poklical v torek
in so rekli da me paket čaka. Šel po njega,dvignil, plačal ( poštnine je bilo okrog 11 eurov ) vse brez problema. Naročil pa sem LCD monitor 17 in Canon Powershot A70. To sem potem skril preko meje in sedaj še samo dvignem davek. Skratka brez problema.

BlackHole ::

Zanimivo. Kaj pa tile pogovori s pošto? Se da to po angleško zmenit (mogoče celo slovensko :D )? ali je treba znat nemško. Bom pa koga najel.>:D
Kaj na tem megapreis.at imajo samo tistih 12 Sony dig. aparatov ali se da tudi ostale naročit? Plačaš pa torej ves znesek na pošti?

Zgodovina sprememb…

mitfif ::

Glej, na teh obmejnih poštah lahko da kdo ve slovensko ali pa tudi angleško, če ne drugače imaš pa sigurno kakega prijatelja ali prijateljico ki govori vsaj malo nemško.
Celoten znesek plačaš z poštnino vred na pošti.

Blisk ::

Ja tud jst se odločam za nakup v avstriji za SONY DSC-P92.
Je pa problem pri MWS, ker ko ga potrdiš na avstrijski strani, cariniki takoj pošljejo našim, da si potrdil MWS za določen izdelek in te majo takoj.
Je pa res, da če gresta 2, pa ti nekdo drug potrdi MWS, pa ti pelješ robo čez, te ne morejo dobiti.
No če bo kakšen grupni nakup, pa večji popust se priporočam.
:)

iso2000 ::

Black Hole: Zdaj bom šel pa res v akcijo. Sedaj je cena padla že na 620EU in ne bom več čakal. Do konca junija bo Fuji moj! :))

francek1 ::

Avstrijska carina ne javlja naši-100 % preverjeno ,ker tam delam.Ampak pazite se ,kam spravljate robo ,ker danes na carini ni več "srbskih burekov" in se je IQ malo dvignil ,he ,he.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

BlackHole ::

Jaz še tudi nikoli nisem imel problemov z "javljanjem" našim carinikom, pa sem precej potrjeval MWST. Mogoče bi pa francek lahko povedal kam naj "skrijemo" recimo fotoaparate, da ne bo sumljjivo ali opazno. Ali pa da kar poveš, kje in kdaj delaš, jaz si bom pa na avto nalepil Slo-tech nalepko.:8) NE resno, kak je s tem. Ali se recimo dig. fotoaparat znamke Fuji carini ali se plača samo davek, v primeru da se ga prijavi. Kako je s tem danes, če se ga ne prijavi in ti ga carinik najde. Pred leti vem, da sem hotel švercat računalnik (386-ko) in je foter pokazal napačen račun, vendar nama ga niso zaplenili ampak sma pač plačala carino in davek.
Ve kdo za kako avstrijsko pošto blizu Šentilj-skega mejnega prehoda?

iso2000 ::

Kako je sploh s fotoaparati? Ali ne sodijo v "osebno prtljago" in naj sploh ne bi bilo problemov?!
LP

francek1 ::

Plača se carina (poleg DDV)za stvari ,izdelane izven EU(po tarifi).Pri individualnih uvozih s strani fizičnih oseb postopek dopušča prijavo proizvodnje po navedbi stranke(se poreklo ne preverja,če nisi tečen...),poslovni subjekti pa morajo imeni obvezno na računu izjavo o poreklu,ki je točno prepisana in je zaradi visokih kazni ne dobiš "na lepe oke".Če te dobimo na švercu z robo do 50.000 SIT sledi mandatna kazen 10.000 SIT,nad to vrednostjo(neto,kar je osnova za carinjenje)pa sledi sodnik za prekrške(kazen 35.000 in več).Zato se ni za špilat.Cariniki začutimo ,kdo šverca(čeprav se to malo hecno sliši).Najbližja pošta Šentiljskemu prehodu je na železnici v Špilju(Spielfeld).

francek1 ::

Uradni postopek pri carinjenjuFotoaparat spada med osebno prtljago(seveda ne z embalažo itd) ,he he .

Feanor ::

Kaj pa osebni računalniki - ali ti spadajo med osebno prtljago? 8-) (mislim predvsem prenosnike...)

iso2000 ::

A to pomeni, če nimam embalaže in dokumentov od fotoaparata sabo ni nobenih problemov? In imam fotoaparat recimo v ruzaku v enem etuiju. ?

LP

francek1 ::

Da ,ampak če ga prižgem pa je gor samo operacijski sistem se ti slabo piše...

francek1 ::

Prejšnji odgovor se je nanašal seveda na laptop;s fotoaparatom je seveda podobno(prazen akku ,brez fotk ,še v foliji itd.)

boštjan ::

kaj pa če ma baterijo prazno:D . Ja kaj pa če nimaš dokumentov od digitalca pa recimo rečeš da si ga že prej čez pripelo
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Radeon-Nemčija? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
975377 (4157) ferdo
»

Za vse, ki imate namen naročiti blago v tujini

Oddelek: Kaj kupiti
453887 (2888) b0j3

Prenosnik - Avstrija

Oddelek: Kaj kupiti
274536 (1788) flipflop
»

Kje poceni dobiti Antec True Power 430 (morda 380)?

Oddelek: Kaj kupiti
221334 (1096) boštjan
»

avstrija-trgovine

Oddelek: Kaj kupiti
243506 (2971) SanSan

Več podobnih tem