» »

Na voljo prva beta Firefox 4

Na voljo prva beta Firefox 4

Slo-Tech v Firefox 4 Beta 1

vir: Mozilla.org
Mozilla.org - Firefox 4, prihajajoča različica ognjene lisičke, bo prinesla obilico novosti, med katerimi je nedvomno najbolj opazen prenovljen uporabniški vmesnik. Tega, na moč podobnega Googlovemu Chromeu, si že lahko ogledate v prvi beta različici, ki je za prenos in namestitev na voljo skoraj vsem uporabnikom spleta, za uporabnike operacijskih sistemov Windows, Linux in OS X. Večino sprememb je sicer zaenkrat vključenih le v primeru različice za Windows, npr. ukinitev vrstice z meniji, ki jih nadomesti oranžen gumb Firefox z najbolj pogosto uporabljanimi izbirami.

Prva beta različica je prav to, prva v vrsti mnogih. Razvijalci so namreč obljubili, da ji bo vsakih 7 do 14 dni sledila nova različica, kjer bodo spremembe uporabniškega vmesnika prispele še na Linux in OS X. Med drugimi pomembnejšimi novostmi je popolnoma prenovljeno upravljanje z razširitvami in dodatki, izboljšane varnostne opcije, podpora spletnemu kodeku WebM in stabilnejše ter hitrejše delovanje brskalnika (če se sesuje razširitev, to po novem ne bo ubilo celotnega brskalnika).

Razvijalci so seveda željni poročil svojih uporabnikov, zaradi česar so pripravili še enostavno poročanje o težavah z brskalnikom.

76 komentarjev

«
1
2

Mipe ::

Prenos na beta je neboleč, uporablja namreč isti profil kot FF 3. Za hec sem odpril vse svoje bookmarke za spletne stripe in zadeva se je mnogo hitreje naložila kot Chrome. Pa še preglednejša je. Pohvalno.

bluefish ::

Pa lahko obe verziji sobivata ali štirica prepiše prejšnjo?

Rotaidal ::

Lahko imaš obe hkrati.

Icematxyz ::

Sem že pred časom nekaj poskušal štirko. Pa moram reči da komaj čakam da že zaradi vmesnika postane stable in na voljo za vsakodnevno uporabo. Je korak naprej vmesnik. In to kar velik. Hvala Google da si malo premešal zadeve in zdramil konkurenco. Opera in FF4 sta kot posledica hitrosti prikaza strani in GUI kateremu standarde je začrtal Chrome zelo napredovali.

Zgodovina sprememb…

krho ::

glede na to, da imam cel kup dev extensionov, se kar bojim naložit, ker predvidevam, da bodo crknili ama vsi...
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

js osebno ::

Sale_One0 ::

krho je izjavil:

glede na to, da imam cel kup dev extensionov, se kar bojim naložit, ker predvidevam, da bodo crknili ama vsi...



Enako, sem si jo pa nalozil v virtualno masino in se zdej malo igram z njo.
Si vis pacem, para bellum.

Utk ::

Glede na to, da je Mozila očitno priznala, da je Chrome vmesnik boljši, lahko v naslednjih 10-15 letih pričakujemo podobno priznanje tudi od njihovih fanatikov.

djordjevic ::

Mnjah. Sprobal, ostajam pri chrome.
No grave is deep enough to keep us in chains.

Zgodovina sprememb…

krho ::

Utk je izjavil:

Glede na to, da je Mozila očitno priznala, da je Chrome vmesnik boljši, lahko v naslednjih 10-15 letih pričakujemo podobno priznanje tudi od njihovih fanatikov.

Na Visi, win 7 z vključenim aerom zgleda ok. Brez ne vem... Zgleda pa na XPjih z vključeno classic windows temo naravnost grozno! Sending feedback...
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

filip007 ::

Opera killer nič drugega, edina razlika da ima bookmarks linke spodaj in da vse strani delajo, kot je to v navadi v FF, samo še hitrost.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: filip007 ()

ProGTX ::

Upam, da bo kaj hitrejša, ker me od zamenjave sekundarnega brskalnika (prva je seveda Opera) loči le še manko flash downloaderja in script-blockerja za Chrome (razen če kdo ve, kje bi to dobil).

Mar ni zanimivo, kako se vsi glede izgleda zdaj zgledujejo po Chromu? Nemara se v prihodnosti celo Safari znebi grdega izgleda.

Bistri007 ::

krho je izjavil:

glede na to, da imam cel kup dev extensionov, se kar bojim naložit, ker predvidevam, da bodo crknili ama vsi...

Poglej, kaj imaš napisano v \extensions\___\install.rdf - tam je značka "em:maxVersion".

Torej, če je "<em:maxVersion>3.*</em:maxVersion>", to spremeniš v "<em:maxVersion>4.*</em:maxVersion>".

Če res niso pobrisali kakšne obsolete funkcionalnosti, bi moralo delati.
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...

krho ::

JS hitrost by Mozilla Are we fast yet
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

xyxyxyxy ::

filip007 je izjavil:

Opera killer nič drugega, edina razlika da ima bookmarks linke spodaj in da vse strani delajo, kot je to v navadi v FF, samo še hitrost.


Kaj? :)) Še vedno je polž v novi preobleki, šli so celo tako daleč, da je na pogled skoraj identičen Operi, zaradi česar je že tarča posmeha. Bolj patetični bi že težko bili, tole kopiranje ni za nikamor.

Mitja358 ::

Sprobal in UI ter hitrost je zelo dobra, le hladni zagon še vedno traja in traja. :(

Bakunin ::

jaz uporabljam naslednji .cmd za zagon:

"C:\Program Files\Minefield\firefox.exe" -profile x:\Program Files\Minefield\testni_profil -no-remote

Bananovec ::

Še vedno prepočasna.
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

Ezoterik ::

Mam vzporedno vedno namescen minefield (unstable verzija). Jst ne opazm kaksne vecje razlike, razen GUI sprememb. Sem skoraj preprican da je engine komajda bil spreminjan, ker se zmeraj iz verzije v verzijo faila acid3 na povsem enak način.

Pa tok da je jasno po nightly kronologiji, je to ubistvu 3.8, sam so kot vedno za brezveze bumpnli 0.2 pike, da bol fensi zveni.

Icematxyz ::

Spremembe so predvsem na cutting-edge podpori razno raznim novostim glede HTML5. Ki so work in progress. In pa tako imajo roadmap. Si lahko pogledaš kaj katera verzija prinaša.

filip007 ::

Roadmap "please share it" ali rabim Garmina za to.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: filip007 ()

PrimozR ::

Mipe je izjavil:

Prenos na beta je neboleč, uporablja namreč isti profil kot FF 3. Za hec sem odpril vse svoje bookmarke za spletne stripe in zadeva se je mnogo hitreje naložila kot Chrome. Pa še preglednejša je. Pohvalno.

bluefish je izjavil:

Pa lahko obe verziji sobivata ali štirica prepiše prejšnjo?

Ja in ne - 4ka kot rečeno pobere isti profil, ki ti pobere tudi extensione. Večina jih še ni kompatibilnih (pravzaprav nimam nobenega, ki bi bil), imam pa precej zmodificiran izgled trojke (nekako podoben izgledu štirke), pa štirko popolnoma polomi. Pri igranju s profili mi je pa (po lastni napaki ^^) uspelo še izbrisati profil :D

Lawler ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Lawler ()

PrimozR ::

A še komu ne odpre bookmarka v aktivnem tabu ampak samo v novem, torej z middle klikom??

roli ::

Bomo videli kaj bodo naredili za mac os. Ker tukaj je menijska vrstica tako ali tako vedno prikazana na vrhu - torej te ne morejo skirit. Edino kar lahko je prestavijo zavihke gor. Kar je seveda glupo - zato upam, da bodo ponudili tudi možnost starega izgleda.
http://www.r00li.com

Kenpachi ::

Kar se tiče vmesnika, že od FF2.0 naprej uporabljam "firefox compact" temo. Sicer je celih 16 px "debelejša", ampak je tudi cela vrstica zaznamkov gor (cenzuriran del slike :) )...

compact

Zaraki Kenpachi.

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

joebanana ::

Waaaw najprej Opera dej pa še FF prevzema Chromov izgled.... zgleda da konkurenca dela svoje.

Bananovec ::

Kenpachi je izjavil:

Kar se tiče vmesnika, že od FF2.0 naprej uporabljam "firefox compact" temo. Sicer je celih 16 px "debelejša", ampak je tudi cela vrstica zaznamkov gor (cenzuriran del slike :) )...

 compact

compact


Zakaj za vraga pa bi imel vrstico zaznamkov?
Ko jih imaš +50 je IMO boljše, da je sploh nimaš.
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

gruntfürmich ::

tole splošno kopiranje mi že gre na živce...
naj bo FF FF, Cr Cr, Op Op, ne pa da je vse skupaj en veliki drekast mix...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

jlpktnst ::

Oh saj opera ni tolk chrome kopija ... tole pa je kar dost opera kopija :P Čeprav ma svoje finte.

Btw, nikoli nisem kapiral te bookmark vrstice. Že itak je wide screen preširok, potem ga bom šel pa še krajšat z vodoravno vrstico? Prav lepo sem se navadil na operin F4 sidebar, bookmarkov pa praktično ne uporabljam, če jih ima pa sidebar tudi search po njih. Prav tako lepo downloads na strani itd... zakaj to omenjam? Vedno me folk napizdeva ko jim pokažem opero, češ da oni ne morjo brez firefox toolbara z bookmarki ... a jaz pravim speed dial ftw, 4x5 grid pa ne rabiš drugega.

Da ne govorim o tem kako je opera hitrejša. Je pa res da zadnje čase ni toliko stabilna kot je bila, sacrafice for speed očitno.

Cofko Cof ::

Jaz še vedno prisegam na Opero (kljub temu da nekatere strani ne delujejo, tako kot bi morale, kot smo že ugotavljali v temi o Operi 10.60).

Se strinjam s predhodnikom glede bookmark vrstice. Včasih sem razmišljal, kaj vse bi spravil vanjo v FF. Nato sem jo v Operi nekaj časa pogrešal. A ne prav dolgo. Zdaj imam kar vse bookmarke odprte na desni. Mi pa dial ni dovolj, ker imam par stvari v folderjih, ki jih dnevno pregledujem z odpiranjem celega folderja. Za take stvari zmanjka prostora v dialu, pa tudi klikanja bi bilo preveč :D
Ars longa,vita brevis.

Bananovec ::

Kako jim uspe naredit, da je prešaltavanje med zavihki tako počasno. Tega res en razumem. Brskalnik deluje počasno pa čeprav je pre-release. UI je že lep, a mu manjka dosti stvari.
Glede iskanja pa ima Chrome še najboljše rešeno.
Naprimer, da bi si rad ogledal nek spot ali film ali pa kaj čisto tretjega, pa dajmo naprimer vreme, samo kliknem v Ukazno vrstico, vtipkam n (za najdi.si), stisnem tab ter vpišem Vreme in udarim po tipki enter in wooola.
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

LukaSLO ::

Sem tudi jaz namestil Firefox 4, beto 1. Moram reči, da je vmesnik zelo všečen, predvsem v kombinaciji z Windows Aero (Vista, 7). Hitrost je pa zares fenomenalna. Strani odpira kot bi mignil (hitreje kot zadnji stabilni Chrome).

Cofko Cof ::

Bananovec je izjavil:

Naprimer, da bi si rad ogledal nek spot ali film ali pa kaj čisto tretjega, pa dajmo naprimer vreme, samo kliknem v Ukazno vrstico, vtipkam n (za najdi.si), stisnem tab ter vpišem Vreme in udarim po tipki enter in wooola.

Opera ima isto. Ko naletiš na kak iskalnik samo desno klikneš in izbereš začetno črko za iskanje v tem iskalniku. Super zadeva.
Ars longa,vita brevis.

pimzek ::

kako bi prenesel vse bliznjice v 4ko?? res me to zanima pa mape v katerih imam tabe?

Kenpachi ::

Bananovec je izjavil:

Kenpachi je izjavil:

Kar se tiče vmesnika, že od FF2.0 naprej uporabljam "firefox compact" temo. Sicer je celih 16 px "debelejša", ampak je tudi cela vrstica zaznamkov gor (cenzuriran del slike :) )...

 compact

compact


Zakaj za vraga pa bi imel vrstico zaznamkov?
Ko jih imaš +50 je IMO boljše, da je sploh nimaš.



Sploh ni poanta v bookmark baru. Za vraga (herp derp). Vsakemu svoje.

Poanta pa je, da vse manj je kvazi elementov v vmesniku, pa vseeno zavzemajo več prostora.
Zaraki Kenpachi.

pimzek ::

tako da bi imel tabe pod vrstico v kateri je naslov?

Icematxyz ::

http://www.mozilla.com/en-US/firefox/be...
https://developer.mozilla.org/en/Firefo...

A ni naravnost fantastično videti kaj nam prinaša HTML5. Ko na povezavi kliknemo Watch the video:

http://www.mozilla.com/en-US/firefox/be...

Zgodovina sprememb…

PrimozR ::

Bananovec je izjavil:

Kako jim uspe naredit, da je prešaltavanje med zavihki tako počasno. Tega res en razumem. Brskalnik deluje počasno pa čeprav je pre-release. UI je že lep, a mu manjka dosti stvari.
Glede iskanja pa ima Chrome še najboljše rešeno.
Naprimer, da bi si rad ogledal nek spot ali film ali pa kaj čisto tretjega, pa dajmo naprimer vreme, samo kliknem v Ukazno vrstico, vtipkam n (za najdi.si), stisnem tab ter vpišem Vreme in udarim po tipki enter in wooola.

Tole jaz pogrešam pri vseh browserjih.

Sicer pa moj bookmark toolbar izgleda tako, da mam noter ~40 faviconov. Če vam bookmark toolbar odžira plac uporabljajte browser, ki ima spodobno rešen UI - chrome. Nima statusbara, vse ostalo je pa lepo 'stisnjeno' na vrhu :>
Pa pomaga imeti 16:10 widescreen monitor.

Icematxyz ::

Občasno uporabiš -> Nova mapa. Pa lahko imaš 1000+ bookmarkov dokaj pregledno urejenih. Ko pa jih imaš preveč. Da se več ne znajdeš. Pa tako veš da si zašel tja kamor pač naj nebi. In je čas za brisanje nepotrebnih ali pa da začneš znova. In tukaj spet pride prav če imaš predhodno "stalne" urejene po mapah. Šund pa ko se nakopiči ali presortiraš ali pa vse skupaj zbrišeš. Se pravi šund. Mape pa tako ostanejo. Tukaj te noben brskalnik ne reši. To pač moraš sam najti sistem da je vedno bolj ali manj tako kot mora biti. In brez bookmark vrstice potem več ti živeti ni. pa one click da odpreš vse v mapi mi zelo odgovarja.

Zgodovina sprememb…

xyxyxyxy ::

PrimozR je izjavil:

Tole jaz pogrešam pri vseh browserjih.


Emm, Opera to ima.

MrStein ::

Bistri007 je izjavil:


Poglej, kaj imaš napisano v \extensions\___\install.rdf - tam je značka "em:maxVersion".

Torej, če je "<em:maxVersion>3.*</em:maxVersion>", to spremeniš v "<em:maxVersion>4.*</em:maxVersion>".

Če res niso pobrisali kakšne obsolete funkcionalnosti, bi moralo delati.

Samo to imajo totalno glupo:
1.) Kako naj razvijalec plugina ve, do katere verzije mu bo delal plugin? Saj nima kristalne krogle.
Da pa bo izdal novo verzijo vedno, ko je nova verzija FF, je tudi čist mimo...
(developerji so konstantno brez časa. Vsako nalaganje dodatnega dela je f-a-i-l)

2.) Določanje verzije programa je mimo. Morali bi določiti verzijo API. Ta plugin dela z API v3 pa je čist vseeno kako verzijo ima program. Seveda je to malo več dela pri sestavi Firefoxa. Aja. Nič, preložimo delo na plugin dev-e...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

coffeetime12 ::

Bravo Mozilla. Samo tako naprej. Testirano na e17.

Gandalfar ::

1.) Kako naj razvijalec plugina ve, do katere verzije mu bo delal plugin? Saj nima kristalne krogle.
Da pa bo izdal novo verzijo vedno, ko je nova verzija FF, je tudi čist mimo...
(developerji so konstantno brez časa. Vsako nalaganje dodatnega dela je f-a-i-l)


Novi mozilla addons omogocajo, da user poveca maxVersion z dvema klikoma v AMO bazi, ko je mnenja, da dela. Mora si pa vzet 3min casa in sprobat, ce dela.

haiku ::

Vsi browserji so znatno boljši od tegale javkanja tule. Napiše se novička, ki najavi beta Firefoxa. Najbolj javkajo tisti, ki browserja sploh ne uporabljajo. Fine. Opera je naj, Chrome je naj, IE je naj. Uporabljajte tisti browser, ki vam diši, odgovarja, ne pa javkati, kot bi vas kdo silil, da uporabljajte Firefox. Matr je to en tečn folk. Samo da je tema, da se lahko za brez veze razburja.

Vam Firefox smrdi? Nič lažjega kot to. Uporabljajte browser, ki vam odgovarja, dandanes imamo namreč srečo, da je na voljo cela paleta brskalnikov. Ne razumem, kako lahko nekoga, ki uporablja npr. Opero ali pa Chrome, moti hitrost prvega zagona brskalnika, brskalnika, ki ga sploh ne uporablja.

Jaz uporabljam Firefox, ker mi odgovarja, ne zato, da bi drugim solil pamet, da je Firefox najboljši. Kako vam ne kapne, da je Firefox namenjen uporabnikom Firefoxa? Kritiziraj napake browserja, ki ga uporabljaš, napake browserja, ki ga ne uporabljaš te pač ne morejo motiti.

Ti je Opera bolj všeč? Nič lažjega, uporabljaj Opero in pusti Firefox pri miru.
Ti je Chrome bolj všeč? Nič lažjega, uporabljaj Chrome in pusti Firefox pri miru.
Ti je IE bolj všeč? Nič lažjega, uporabljaj IE in pusti Firefox pri miru.

Šmrc šmrc, jok jok: "Kako naj razvijalec plugina ve, do katere verzije mu bo delal plugin? Saj nima kristalne krogle."
Pusti to skrb razvijalcem. Kupi si Iphone in uporabljaj Safari, izklopi možgane in uporabljaj izdelek, ki bojda ne zahteva uporabe možganov, pusti druge uporabnike pri miru, da uporabljajo kar želijo.

Pa da slučajno ne vidim koga da pere umazano perilo z Avo ali Luno, Ariel najhitreje odstranjuje madeže!!!! ;(

Prekleti fanboji.:8)
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

P4ajo ::

@haiku
Mogoče pa nismo mi tisti, ki smo fanboyi, ker se nismo predhodno odločili, da je stvar pod nivojem, ampak smo si v želji še enega res konkurečnega brskalnika vzeli čas in ga celo testirali.

Kako vam ne kapne, da je Firefox namenjen uporabnikom Firefoxa? Kritiziraj napake browserja, ki ga uporabljaš, napake browserja, ki ga ne uporabljaš te pač ne morejo motiti.

Torej praviš, da ne smem niti preizkusit drugega brskalnika, da morem, kot zvest fanboy uporabljati vedno isti brskalnik.
Glede na take ideje, si tukaj fanby ti.

haiku ::

P4ajo je izjavil:

@haiku
Mogoče pa nismo mi tisti, ki smo fanboyi, ker se nismo predhodno odločili, da je stvar pod nivojem, ampak smo si v želji še enega res konkurečnega brskalnika vzeli čas in ga celo testirali.

Kako vam ne kapne, da je Firefox namenjen uporabnikom Firefoxa? Kritiziraj napake browserja, ki ga uporabljaš, napake browserja, ki ga ne uporabljaš te pač ne morejo motiti.

Torej praviš, da ne smem niti preizkusit drugega brskalnika, da morem, kot zvest fanboy uporabljati vedno isti brskalnik.
Glede na take ideje, si tukaj fanby ti.

Stvar okusa, ne?;)
Jaz žal uporabljam pač browser, ki mi odgovarja, kljub napakam, ki jih ima. Hkrati uporabljam tudi Chrome, ki vsaj meni deluje od vseh najhitreje,in kljub temu, da se mi od vseh browserjev najpogosteje sesuva, ne mislim, da je Chrome slabši od Firefox. Enako je z Opero, deluje fenomenalno hitro, edina napaka je, da sicer zelo redko nekaterih spletnih strani sploh ne naloži, in pa seveda, par verzij nazaj sem imel fenomenalne težave z nepodporo certifikata za spletno bančništvo. Safarijev Webkit tudi ni slab, moti me le izredno slaba implementacija uporabniškega vmesnika brskalnika za OS Windows, ampak navsezadnje to gotovo niti ni bil cilj Stevena. Safarijev vmesnik je na OSX-u zelo dodelan, medtem ko se Safari za Windows OS, vsaj po mojem mnenju, ponaša z eno najgrših implementacij uporabniškega vmesnika za Windows OS, vsaj s področja brskalnikov.
Ampak konec koncev so vse te napake bolj ali manj zanemarljive, saj omenjene brskalnike uporabljam le za testiranje, naj z njihovimi napakami ukvarjajo njihovi uporabniki, če jih seveda sploh motijo, torej tisti, ki jih res uporabljajo. Stvar okusa.:D
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Bistri007 ::

Glede maxVersion: Firefox 4.0 je novo ime za Firefox 3.7.
Nekateri add-oni imajo maxVersion 3.7a1pre, ki je sedaj 4.0beta. Lahko seveda spremeniš maxVersion na 99.0.0.*

Ne vidim pa razloga za posebno številčenje APIjev.
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...

matejdro ::

Namestil in trenutno uporabljam najnovejši minefield kot primarni browser. Je veliko hitrejši od starega firefoxa in malenkost hitrejši od chroma. Nestabilnosti nisem opazil, le nekaj manjših bugov, ki pa ne vplivajo dosti na brskanje. Edini problem so dodatki, ker je mozilla prenovila sistem dodatkov in se mi je po namestitvi minefielda odprlo 20 errorjev od dodatkov :D(kompatibilnost imam seveda izklopljeno). Ampak so razvijalci dodatkov to poštimali in večina dodatkov že lepo deluje na novi verziji.

Skratka velik napredek, ki že v beti deluje super.

Namesto da se matrate s spreminjanjem addonov, si lepo naložite "Add-on compatibility reporter", uraden dodatek od mozille ki vgasne sistem za izklapljanje nekompatibilnih addonov.

Za iskanje direktno iz vrstice kot pri chromu ali operi si naložite dodatek Omnibar, ampak trenutno še ne deluje na FF4.

Kar se vrstice zaznamkov tiče, sam imam vklopljeno kar vse, od statusbara (kjer imam razne gmail checkerje) do vrstice zaznamkov. Skrolanje tistih par pikslov, ki jih te vrstice zavzamejo, me že nebo pobralo. Ampak opažam, da zadnje čase bookmarkov sploh ne uporabljam. Samo v vrstico vpišem prvi 2 črki od imena strani in mi firefox poišče po zgodovini in vrže ven stran.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: matejdro ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Applove novosti z začetka WWDC - OS X

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
4824018 (21223) MrStein
»

Applove novosti z začetka WWDC - iOS

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
3918167 (16023) PrimozR
»

Apple WWDC: Mac in OS X (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostalo
6820086 (17198) modicr
»

Chrome 3.0 stabilen

Oddelek: Novice / Brskalniki
395222 (3074) Aston_11
»

'Jabolčni' in 'pingo' Chrome beta

Oddelek: Novice / Brskalniki
254255 (3450) WildChild

Več podobnih tem