» »

Nedelovanja avtomobila

Nedelovanja avtomobila

Daren ::

Ravnokar sem se usedel v avto, obrnem ključ in nikjer nobene lučke. Ne dela niti radio, niti smerni utripalnik (?) za vse štiri.

Predvidevam, da je šel akumulator ? Ne vem sicer kako, možnost da sem pustil nažgan radio je namreč zelo majhna. Je možno, da je akumulator iznenada crknil, brez kakršnih predhodnih opozorilnih znakov ?

Ali da nekje dobim polnilec za akumulator ali pa da ga probam ga vžgat s kabli/vožnjo v dolino ?

Hvala.

T-h-o-r ::

probaj s potiskom, bo zagotovo delovalo


razen če je crknilo še kaj drugega poleg akumulatorja
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

;-) ::

Težko da bi tak sprazno akumulator da niti radio nebi trenil ali kaka lučka. Poglej glavne varovalke.

dzinks63 ::

Je možno, da je akumulator iznenada crknil, brez kakršnih predhodnih opozorilnih znakov ?


Je. Meni se je to že dvakrat zgodilo in to na enem in istem mestu, na isti bencinski črpalki v razmaku dobrih dveh let. V glavnem pripeljem se na pumpo, dotočim gorivo, plačam, se vsedem v avtomobil in totalna tema. Grem v trgovino direkt na črpalki, kupim nov akumulator, premontiram in se normalno odpeljem, kot da se nebi nič zgodilo. In ne bi verjel, čez dobri dve leti se mi je zadeva ponovila na popolnoma isti način na isti črpalki, več kot loterija. To se ti zgodi, če imaš akumulator po stari zasnovi, kateremu se enostavno sesujejo celice. Pri modernih boljših akumulatorjih do tega ne prihaja več. In zato je tudi boljše da kupiš nek dober akumulator, če ga misliš uporabljati več let, kot pa kupiti nek cheap shit.

Daren ::

;-) : Vse mrtvo, še potrobit ne morem hehe. Avto je bil dva dni pri miru parkiran, danes pa tole.

dzinks: :D Ta je huda, na isti črpalki, hehe.

;-) ::

Probaj z kabli vžgat avto pa če bo vsaj verglal veš da je akomulator kriv pa je.

ZdravkoČolič ::

dzinks63 je izjavil:

Je možno, da je akumulator iznenada crknil, brez kakršnih predhodnih opozorilnih znakov ?


Je. Meni se je to že dvakrat zgodilo in to na enem in istem mestu, na isti bencinski črpalki v razmaku dobrih dveh let. V glavnem pripeljem se na pumpo, dotočim gorivo, plačam, se vsedem v avtomobil in totalna tema. Grem v trgovino direkt na črpalki, kupim nov akumulator, premontiram in se normalno odpeljem, kot da se nebi nič zgodilo. In ne bi verjel, čez dobri dve leti se mi je zadeva ponovila na popolnoma isti način na isti črpalki, več kot loterija. To se ti zgodi, če imaš akumulator po stari zasnovi, kateremu se enostavno sesujejo celice. Pri modernih boljših akumulatorjih do tega ne prihaja več. In zato je tudi boljše da kupiš nek dober akumulator, če ga misliš uporabljati več let, kot pa kupiti nek cheap shit.


Alternator?

Tear_DR0P ::

glede na to, da imam avto zdajle na servisu s podobnim problemom

če ni elektrike - torej če se ti ne prižgejo lučke ob zasuku ključa, ti avto tudi napoteg ne bo vžgal. bencinar rabi iskro, dizel mora pa ventile odpret.

s tem da meni je crknil zaganjač in avta samo zagnati nisem mogel, potem pa sem pametno pustil ključ v avtu in seveda v obrnjenem položaju, tako da zjutraj še elektrike ni bilo :/
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

amigo_no1 ::

T-h-o-r je izjavil:

probaj s potiskom, bo zagotovo delovalo


razen če je crknilo še kaj drugega poleg akumulatorja

Če ima vbrizg (in ne uplinjača) potem lahko rineš do Dunaja.

Če je komplet mrtvo potem je akumulator.Vzami multimeter in izmeri napetost (več kot 12V mora biti).

Zgodovina sprememb…

El Barto ::

dzinks63 je izjavil:

Je možno, da je akumulator iznenada crknil, brez kakršnih predhodnih opozorilnih znakov ?


Je. Meni se je to že dvakrat zgodilo in to na enem in istem mestu, na isti bencinski črpalki v razmaku dobrih dveh let. V glavnem pripeljem se na pumpo, dotočim gorivo, plačam, se vsedem v avtomobil in totalna tema. Grem v trgovino direkt na črpalki, kupim nov akumulator, premontiram in se normalno odpeljem, kot da se nebi nič zgodilo. In ne bi verjel, čez dobri dve leti se mi je zadeva ponovila na popolnoma isti način na isti črpalki, več kot loterija. To se ti zgodi, če imaš akumulator po stari zasnovi, kateremu se enostavno sesujejo celice. Pri modernih boljših akumulatorjih do tega ne prihaja več. In zato je tudi boljše da kupiš nek dober akumulator, če ga misliš uporabljati več let, kot pa kupiti nek cheap shit.


Izjava žal ne drži.
Kupil Moll M3 plus (baje najboljši iz njihovega programa), ki ni bil prav poceni, pa je po dveh letih in dveh mesecih podobno izdahnil (2 meseca po koncu garancije) - drago sranje od sranja.

K sreči je ostal še originalen (sedaj star 9 let) doma, ki sem ga prej preventivno zamenjal.
Kljub stanju in samo dvakratnemu polnjenju za čas stanja, sedaj deluje odlično.
Kako bo za zimo pa še ne vem, vem pa da Molla ne kupim več.

Stari akumulator je Exide in me v primeru menjave vleče k Fulmenu (Leclerc ima dobre cene, pa še 3 leta garancije imajo).

Še na temo - zamenjaš akumulator.
"You cannot be a true petrolhead until you've owned an Alfa - until you've
experienced that rollercoaster of pain, disappointment, and agony for that
brief moment when everything works and you're on a nice road". Jeremy Clarkson

ThinMan ::

1. Akumulator dol, poglej vodo v accuju, filat akumulator
2. kabli pa na drugi avto
----
"We may not be able to control the wind, but we can always adjust our sails"

Sideeffect ::

1. kabli na akumulatorju
2. varovalke in varnostni spoji
3. alternator
4. prebija in prazne (dotrajani kabli)

Akumulator ti ne more kar zlepa crknit, kot si napisal nobene lučke in ne radia nio prižgal. Najprej kontakte na akumulatorju preveri, poglej, če ne prebija kje, probaj s porivanjem vžgat.

Če ne vžge, pelji k mehaniku... ali na odpad...

Spajky ::

Včasih zašteka zaganjač, kot si rekel keks sprazni AKU 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Daren ::

Dobil sem polnilec akumulatorja in ko sem priklopil je bila zadeva na 4 (skala od 1-10). V pol ure se je kazalec premaknil na 5. Mislil sem si, super zadeva dela toda pogledam po šestih urah in kazalec je padel na 2.

A te polnilci delujejo inverzno ali je moj akumulator odšel k 2Pacu in Elvisu ?

Ugotovil sem tudi najbolj verjeten razlog praznitve - napol zaprta vrata in posledična je svetila lučka na stropu.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kabli za vžig (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
9022547 (2155) gruntfürmich
»

Ford galaxy napiše "imobilizer active" in noče zagnati

Oddelek: Na cesti
294888 (4001) Scorpia
»

Polnenje akumulatorja

Oddelek: Na cesti
287229 (6843) Brane22
»

Avto crknil (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6712589 (11148) andromedar
»

Zaklenjen pasat (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5716810 (14224) Malajlo

Več podobnih tem