» »

Migracija Windows 7 Linux Ubuntu

Migracija Windows 7 Linux Ubuntu

KaRkY ::

Vem da je ta tema bila premleta že neštetokrat ampak vseeno me par stvari zanima.

Imam 1TB disk particioniran na C: 100GB D: 900GB kam naj prenesem podatke ker mislim formatirati celoten disk? Že en čas pa razmišljam o nabavi zunanjega 1TB ali 1,5TB diska bi bila to mogoče najbolša rešitev.

Potem kako bi bilo najbolje particionirati disk? Sedaj sem razmišljal da bi naredil:
-nekaj prostora za sistem (kako velika bi bila najbolje ta particija)
-20GB za home (Večinoma bi uporabljal za development. Recimo za Maven repo, Eclipse workspace itd..)
-ostalo pa ena particija, ki bi jo mountal v home (to bi uporabljal za vse vrste podatkov)
Ali predlagate kakšno drugo rešitev kot so visrtulalne particije(mislim da se tako imenujejo)?

Sistem sem zagnal z Ubuntu live CD-jem in se mi je zagnal(po kakih 4minutah) dobil sem opozorilo za ATI driver in zgleda da vse dela vredu. Ker vem da ATI driverji niso najbolj učinkoviti in ne mislim igrat iger(mogoče Quake live) kakšni bi lahko bili problemi ali pa sploh ne?
When you look long into an abyss, the abyss looks into you

bluefish ::

Najbolj idealno bi bilo, če kupiš še en manjši disk (500GB dobiš že za okoli 50EUR in manj) in ga uporabiš za sistem ter programe, na obstoječem pa hraniš podatke.

KaRkY ::

Hvala ampak zunanji disk dobiš za okoli 140EUR 2TB. Potem pa lahko tega formatiram v ext4.
When you look long into an abyss, the abyss looks into you

opeter ::

Zakaj rabiš 2TB?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

KaRkY ::

Za filme in podobne stvari ki jih imam na disku.
When you look long into an abyss, the abyss looks into you

preem ::

pa sam nared še eno particijo za / root (10gb max, več ne rabiš) pa eno za /home, več kot 50gb tut ne boš rabil. vse ostale pa lahk mountaš kamor češ in shranjuješ gor filme kakor češ. izi ko pasulj. če boš pa pol rabu še en disk, ga boš pa že kupu.

KaRkY ::

Nekako tako tudi mislim da se bom odločo. Trenutno pa že pakiram vse na 2TB zunanji disk, ker bi raje notranjega mel vse v ext4.
When you look long into an abyss, the abyss looks into you

KaRkY ::

Rad bi samo povedal da je migracija uspela:)

Naredil sem:
40GB / root
40GB /home
4GB swap
ostalo pa mam kot media

Zaenkrat zadovoljen ni blo kakih posebnih problemov edino CD je bil malo čudno zapečen pa sem moral parkrat poskusiti da se je boot-al. Grafika na ATI dela čisto normalno z vklopljenimi vsemi učinki. Edino kaj je z default pleyerjem mi HD filmi malo slika šteka, VLC dela super edino kaj rabi svoj čas da preklopi v Fullscreen.

Navadit se bom tudi moral da se stvari ne dajo takoj v swap kot pri Win in je poraba RAM-a višja ampak vsaj šteka nena ko mora po disku šarit.
When you look long into an abyss, the abyss looks into you

preem ::

swap je načeloma bad, mkaay, in manj ga sistem nuca boljš je. ram je zaenkrat tako pocen, da se ne splača po disku šarit...

drgač pa obilico veselih izkušenj ;) če boš rabil še kako pomoč, kar zini, bo sigurno kdo kle pomagal.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

koliko particij priporočate imeti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5812259 (7740) carota
»

Gradnja/sestava diskovnega polja (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
15317385 (13717) levaky
»

Izšel Ubuntu 9.10 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
35730006 (20708) Gandalfar
»

Particije - najboljša postavitev

Oddelek: Operacijski sistemi
121770 (1624) Pegaz
»

ntfs in linux? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1006717 (5261) SkIDiver

Več podobnih tem