» »

Spolno nadlegovanje?

Spolno nadlegovanje?

1 2 3
4
»

Wox ::

Zdravko Čolić, ti se raje več tej deklini in njenim luknjam posveti, ne pa da pišeš po tem trolling forumu.
Commodore 64

imagodei ::

Kot sem že napisal, je dejstvo, da se dekleta oblečejo lepo (ali izzivalno) zato, da bi jih opazili. Ne pa, da bi jih posilili. Kdor tega ne razlikuje, je IMO direkt za v psihiatrično bolnišnico.

Res je pa, da če je dekle oblečeno izzivalno, da mora pričakovat neke odzive iz okolice. Saj zato pa se oblači tako. Zakaj bi se ličila, "okrancljala" z nakitom in oblekla v zapeljivo obleko, če ne želi biti opažena? Neke reakcije torej pričakuje oz. bi morala pričakovat. Kot sem tudi že napisal, 12-letni naivni deklici, ki pokaže ledvička in popek zaradi mode in konformizma pred sošolkami, človek res še opraviči nevednost. 20 ali 25-letni ženski pa težko pripišeš tako kratko pamet, da ne bi vedela, da bo z izzivalnim oblačenjem pritegnila pozornost.

Daleč od tega, da bi bilo to povabilo k posilstvu! Obstaja ogromna razlika med impulzi in reagiranjem! Obstaja velika razlika med različnimi reakcijami (se pravi, ali všečno deklino zagrabiš za rit, ali izustiš masten seksizem, ali pa okusno pripombo).

Sam sem striktno mnenja, da če se odrasla ženska oblači izzivalno, da MORA računati z nekimi reakcijami, seveda pa obstaja meja med tem, kaj je dopustno in kaj ni. "Sticks and stones can break my bones, but words can't harm me" je kar eno dobro vodilo, če reakcije omejimo na žvižganje in pripombe. Da bi se pa normalen homo sapiens, zmožen empatije spozabil in kar vse počez otipaval ali se lotil posiljevanja, je pa seveda out of the question.

Še vedno je pa razlika, če nekdo otipava ali če posiljuje. In je razlika, ali gre za bežen (nameren) dotik, ali pa če moški orenk zagrabi žensko za fuflo, da jo kar dvigne. Tudi tega ne moremo zanikat.

In spet, dopuščam, da si nekdo nekaj narobe razlaga, da pride do pomote. Seveda, pomota je lahko objem preko rame, dotik boka - ni pa pomota, če nekdo direkt zagrabi za joško.


Na koncu bom pa spet zavil malo v drugo smer... OK, orenk kršenje spolne nedotakljivosti... To se ve, da je nedopustno. Po drugi strani pa ustvarjamo mentaliteto, kot da smo ljudje (so ženske) iz cukra. Še vedno smo preveč obremenjeni z občutki sramu in nelagodja, ko pride do področja spolnosti. Res nisem ženska in morda se zato ne morem postavit v njihovo kožo, ampak meni se res ne zdi nič tako sramotnega, če bi me nekdo zagrabil za rit ali pošlatal joško. Seveda, tega ne bi dovolil, ampak da bi zaradi tega imel slabo vest? Da bi zaradi tega doživljal travme? Nikakor.

Tukaj je še vedno prisotna huda indoktrinacija, ki jo je skozi stoletja vsiljevala predvsem vera in kasneje sekularne moralne vrednote, ki izhajajo iz krščanstva (in ostalih religij). Nikakor nočem namigovat da bi v neki drugačni družbi moški smeli posiljevat in otipavat ženske; mislim pa, da bi v drugačni družbi predvsem ženske imele manj patološki odnos do lastne spolnosti. IOW, če žensko nekdo otipava, je po moje naravna reakcija jeza, srd in morda celo kakšna zaušnica; ne pa neki hudi občutki nemoči in sramote. To zadnje je privzgojeno in je težak fail. Ko bomo kot družba napredovali toliko, da ženske ne bodo občutkov krivde pri otipavanju, seksističnih komentarjih in ostalih spolnih prestopkih obračale navznoter, torej nase, ampak navzven, na nadlegovalca, bomo naredili en pomemben korak.

Kar želim povedat je, da se mi razne tožbe in posredovanje policije, pa vmešavanje medijev v celo zgodbo zdi še vedno povsem nesorazmerno. Ženska bi imela veliko več od tega (da ne govorimo o boostu samozavesti), če bi zmogla sama uredit zadeve z nadlegovalcem, kot pa če se postavlja v vlogo nebogljene žrtve, ki si sama ne more pomagat in jo toliko razjedajo občutki krivde, da jo morajo prijateljice prepričati, da na policijo prijavi perverzneža.
- Hoc est qui sumus -

dbevfat ::

imagodei je izjavil:

Kar želim povedat je, da se mi razne tožbe in posredovanje policije, pa vmešavanje medijev v celo zgodbo zdi še vedno povsem nesorazmerno. Ženska bi imela veliko več od tega (da ne govorimo o boostu samozavesti), če bi zmogla sama uredit zadeve z nadlegovalcem, kot pa če se postavlja v vlogo nebogljene žrtve, ki si sama ne more pomagat in jo toliko razjedajo občutki krivde, da jo morajo prijateljice prepričati, da na policijo prijavi perverzneža.

Po moje je problem v tem, da se velika večina žensk čuti podrejene in iz strahu, izogibanja konfliktom ali nevednosti ne naredi nič. Zaradi takih bi bilo treba take probleme sistemsko preganjati; da se zavejo svojih možnosti in pravic. Če bi se vsaka znala postaviti zase v takih situacijah, tega threada sploh ne bi bilo.
nvr2fat

McMallar ::

Berem to temo in ne vem, kaj naj si mislim...

Pred slabim mesecem sem se zaposlil v mednarodni organizaciji. V prvih dneh sem moral opraviti tudi tecaj s podrocja spolnega nadlegovanja. Povem vam, da gre v tem primeru za hudo obliko krsitve (po nasih standardih).

Kako resiti situacijo? Obstajata dve poti: prva je ta, da se direktno pogovoris s nadlegovalcem oz. se oba skupaj pogovorita s sefom. Vse lahko poteka neformalno tako da tudi ne pride do nobenih sankcij oz. zapisnikov, seveda ce se obe strani s tem strinjata. Druga pot je, ce se s storilcem ne mores/noces soociti. Potem podas uradno prijavo in pristojni ljudje peljejo uradni postopek naprej.

Definitivno priporocajo, da se najprej pogovoris s to osebo oz. s svojim nadrejenim.
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

globoko grlo ::

mal off topic, me zanima vaš pogled

Imaš eno cute bejbo, ki se tut izzivalno obleče. Ok, vse lepo in prav. Namen je pač jasen, biti všeč, ugajati, pritegniti enga jebača/samca/tipčka. Če se najde en, ki je dotični bejbi všeč in jo mal "nadleguje", je to tudi bejbi ok, ker ji je pač všeč. Če pa se najde en, ki bejbi ni všeč, so pa vsi deci opice na drevesih.

A si to prav razlagam?

opeter ::

globoko grlo je izjavil:

mal off topic, me zanima vaš pogled

Imaš eno cute bejbo, ki se tut izzivalno obleče. Ok, vse lepo in prav. Namen je pač jasen, biti všeč, ugajati, pritegniti enga jebača/samca/tipčka. Če se najde en, ki je dotični bejbi všeč in jo mal "nadleguje", je to tudi bejbi ok, ker ji je pač všeč. Če pa se najde en, ki bejbi ni všeč, so pa vsi deci opice na drevesih.

A si to prav razlagam?


Pravi si razlagaš.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Sims ::

Zato pa moraš znat "nadlegovat", ko vidiš, da si ji všeč, prestaviš v drugo. Če pa takoj skočiš, pol pa je tudi velika verjetnost, da boš označen kot "opica" :D

tsh2 ::

imagodei je izjavil:


Sam sem striktno mnenja, da če se odrasla ženska oblači izzivalno, da MORA računati z nekimi reakcijami


saj tiste ki se oblačijo izzivalno računajo s tem, da bodo dobile neko pozornost, ne otipavanja, buljenje pa sigurno. ampak mislim da v tej konkretni situaciji se ženska sploh ni oblačila izzivalno. pripognila se je in pokazale so se ji gate, nenamerno. pri ženskah ki se ne oblačijo izzivalno (ali so grde) pa je večja verjetnost, da bodo užaljene, če bodo vzbujale pozornost. ker bodo mislile da zato vzbujajo pozornost, ker so grde, ali kaj podobnega.

imagodei ::

> "Če bi se vsaka znala postaviti zase v takih situacijah, tega threada sploh ne bi bilo. "

Ja, samo v resnici takšne situacije in tudi ta thread kažejo na en globji problem, ne samo na to, da so taki idioti med nami. Namreč na to, kakšne težave prinaša trenuten odnos družbe do spolnosti. Vse pa se začne z vzgojo, ki je seveda odvisna od tega, kakšne poglede imajo tvoji starši - in začaran krog je sklenjen.

Torej, v družini, kjer je spolnost tabu, kjer otroci nikoli ne vidijo svojih staršev golih, kjer se ne pogovarjajo o tem, kjer morda celo 5-letno deklico kaznujejo zaradi razkazovanja, kjer oče nabuta deklico, ko jo zaloti pri samozadovoljevanju... Jasno, da se v takih primerih pojavijo hudi občutki sramu in krivde v povezavi s spolnostjo. Odrasla ženska, ki je plod takšne vzgoje ima hude občutke krivde že če se sama dotika svojega spolovila, kaj šele, če to počne nekdo drug! Pa da ne bo dileme... Osebno poznam primer ženske, ki jo je oče pretepel tako, da je bila vsa plava, ker jo je zalotil pri samozadovoljevanju. Ob vsej ostali viktorijanski vzgoji seveda ni vprašanja, da ženska med spolnim občevanjem ne doživlja orgazma, da ji je celo nerodno nosit kopalke pred poznanimi ljudmi... Ne upam si pomislit, kako bi odreagirala, če bi naletela na idiota, ki bi jo pošlatal. No, morda na njeno srečo so njeni občutki sramu do lastnega telesa tako hudi, da se seveda oblači tako, da ne privlači ravno pogledov od vsepovsod.

Kako rešit to zadevo, ne vem. Starši imajo pravico vzgajat mulca, kot želijo. Magari kot verski blazneži in mu groziti s pogubljenjem in večnim peklom, če se bo dotikal genitalij. Se pa s tem dela taka škoda bodočim odraslim ljudem, da vseh težav, frustracij in občutkov krivde ne moremo niti predvideti. Tle bi bilo treba starše verjetno kazensko preganjat, ampak... Kako to izvesti, nimam pojma.
- Hoc est qui sumus -

dbevfat ::

imagodei je izjavil:

Kako rešit to zadevo, ne vem. Starši imajo pravico vzgajat mulca, kot želijo. Magari kot verski blazneži in mu groziti s pogubljenjem in večnim peklom, če se bo dotikal genitalij. Se pa s tem dela taka škoda bodočim odraslim ljudem, da vseh težav, frustracij in občutkov krivde ne moremo niti predvideti. Tle bi bilo treba starše verjetno kazensko preganjat, ampak... Kako to izvesti, nimam pojma.

Točno to me skrbi, tudi izven konteksta tega primera nadlegovanja (ki je, v primerjavi z nekaterimi zavoženimi primeri, malenkost). Starši po mojem ne bi smeli imeti pravice vzgajati otroka z nekimi bolnimi nazori, ker to škoduje najprej njemu, potem pa še družbi. Kako pa to vpeljati, ne da bi omejeval svobodo normalnim ljudem, pa ne vem. Vsekakor bo otrok postal del širše družbe in njegove pravice so/bodo omejene s pravicami in svobodo drugih, kar marsikateremu staršu ni jasno.
nvr2fat

Mordecai ::

dbevfat je izjavil:

Mordecai je izjavil:

Jaz si nikoli ne bi upal trditi, da je človeštvo civilizirana družba. Je le družba, ki se trudi skriti svojo neciviliziranost.
In ja, jaz sem tudi mnenja, da je kazanje tangic izzivanje. Nekaj takega kot če bi sestradanemu psu 10 cm pred gobcom šunko držal.
No, v končni fazi pa ne bi bil sposoben tega, kar je bil tale tip, ampak vseeno.

Me veseli, da se sam primerjaš s psom (ni bilo treba meni), mene in ostale civilizirane osebke pa iz takih primerjav izpusti. Od psa nas namreč loči točno to, da smo se sposoben upreti nagonom in delati nekaj proti trenutnemu impulzu, zaradi osebne svobode drugih, ali pa zaradi lastnih ciljev.

Čudi pa me, kako da tega ne opaziš. V šolo in službo ne hodiš za svoje trenutno zadoščenje, temveč za dolgoročen cilj. Denar šparaš za računalnik. Če bi bil pes, bi samo vsak dan poiskal en kos hrane in čao. Ne sprožiš pretepa, vsakič, ko si jezen. Ne greš posilit ženske, vsakič, ko si potreben. (Ali pač, kaj pa vem.) Ne vem kako lahko funkcioniraš v takem svetu, hkrati pa racionaliziraš nadlegovanje z nagonom, češ, saj smo živali.


So se župniki upirali nagonom, pa zdaj vidimo kako civilizirani so. Ti se tudi probaj držati kot svetnik pa bomo videli kako civiliziran boš čez 30 let.
Končna faza je, da dokler ima genetski nagon tolikšen vpliv na način razmišljanja, ne moremo sanjati o trdni civilizaciji, ki je ni. Je ideologija, za katero očitno nekateri mislite, da jo obvladate.
Preveč je narobe v svetu, da bi sploh sanjali lahko o civilizaciji!

BlueRunner ::

To se ve, da je nedopustno. Po drugi strani pa ustvarjamo mentaliteto, kot da smo ljudje (so ženske) iz cukra. Še vedno smo preveč obremenjeni z občutki sramu in nelagodja, ko pride do področja spolnosti.

Hm. Eno je iz cukra, drugo pa so resne težave, ki izhajajo iz tega, da družba obnašanje moškega, kot ga je opisal OP, najmanj tolerira, če ne v nekaterih primerih celo glorificira. Zato je potrebno vzpostaviti okolje, kjer bo vsaka oseba (tudi ženske znajo nadlegovati moške) brez strahu odreagirala v skladu s tem, kar dejansko čuti in ne bo rabila morebitnega strahu prebolevati sama.

Ravno sram in nelagodje na temo spolnosti je vzrok tega, da človek težko odreagira, tudi če je napaden. Ženske zato, ker se bojijo obsojanja okolice (kar je lahko že tiho strinjanje sodelavcev/sodelavk), mođki zato, ker jih takšno priznanje "poženšči". Potem pa takšno sranje, namesto tega, da bi ljudje vedeli, da če se počutijo napadene imajo vso pravico, da zahtevajo za napadalca primerno kazen. Nekateri se pač ne bodo počutili napadene in se jih to ne tiče, tisti pa, ki se bodo, pa naj imajo okolje, ki jih bo varovalo in spoštovalo, ne pa okolje, ki bi jih obtoževalo ali omalovaževalo.

jest10 ::

Na koncu pa se bo pokazalo, da je deklina hotela pri ustvarjalcu teme le malo vzbuditi pozornost in ga po možnosti narediti malo ljubosumnega, ter da se je vsaj pol stvari izmislila.

dbevfat ::

Mordecai je izjavil:

So se župniki upirali nagonom, pa zdaj vidimo kako civilizirani so. Ti se tudi probaj držati kot svetnik pa bomo videli kako civiliziran boš čez 30 let.
Končna faza je, da dokler ima genetski nagon tolikšen vpliv na način razmišljanja, ne moremo sanjati o trdni civilizaciji, ki je ni. Je ideologija, za katero očitno nekateri mislite, da jo obvladate.
Preveč je narobe v svetu, da bi sploh sanjali lahko o civilizaciji!

Uh. Zakaj vlečeš župnike v to debato? Niso reprezentativen vzorec in na podlagi njega ne smeš sklepati o splošni populaciji. Če bi rad povedal, da ima vsak človek neke meje in da obstajajo pogoji, kjer vsak zavrže svoja načela, potem se strinjam, ampak to ni noben argument v tej debati.

Civilizacija je ideologija? "Obvladamo" civilizacijo? Zdi se mi, da sploh ne razumeš koncepta, ker besedo uporabljaš kompletno narobe. Civilizacija ni izmišljen ideal, h kateremu stremimo. To je oznaka za družbo, ki je že dosegla stopnjo, kjer lačni ne požre soseda, ali mu ukrade krave. Kjer ti ne greš vsak dan posilit ene ženske, ko postaneš potreben. Kjer hodiš v šolo in službo, zato da lahko na dolgi rok gradiš na kakovosti življenja. Hudiča, še jest ne greš vedno takoj, ko ti zakruli, ker počneš nekaj drugega. To je kontrola nagonov -- ne narediš tistega, kar ti nagoni v nekem trenutku velijo, ker poznaš koncept odloženega dobrega. Delaš proti nagonu. To te loči od psa. Kaj si slep, da tega ne vidiš?

In imam še eno presenečenje zate: večina ljudi ne šlata okoli. Večina ljudi ne posiljuje. Večina ne krade. Tudi večina župnikov ne nadleguje dečkov. Opaziš vzorec? Očitno se da upreti nagonom. Če se šteješ v te obrobne manjšine, izvoli. Jaz tja ne spadam. Torej, po tvoje "obvladam" civilizacijo, lol.
nvr2fat

tsh2 ::

Mordecai je izjavil:

dokler ima genetski nagon tolikšen vpliv na način razmišljanja, ne moremo sanjati o trdni civilizaciji


med genetiki je splošno sprejeto pravilo, da ne smemo vleči moralnih pravil iz tega, kakšne gene imamo. to je delal hitler pa se ni dobro končalo. z geni lahko razložimo različne pojave v družbi, ne pa to, kakšna bi družba morala biti. kakšna bi morala biti vemo že sami dovolj dobro, ni treba da nam geni to govorijo.

#000000 ::

No čist na hitro, zelo nekulturn in hudo potreben svinje je tale tip, po drugi strani pa je tko, to se dogaja po vseh firmah, sploh če je šansa, šansa pa je takrat ko pride mado meso ki mu tangice ven štrlijo. Punca naj lepo gospodu svijetu pove da je to prvič-zandnjič in nikoli več, drugače ga bo prijavila da jo nadelguje. S tem bo seveda tvegala da gr ven iz firme takoj naslednji dan, ampak ne bo nadlegovana.

Pa še to, v neki fabriki (na letališki) si za tekočim trakom, šef dovoli da ga uturi delavki od zadaj. Ne vem ali mu ona to pusti prostovoljno ali je prisiljena ker se boji za službo, ampak to se baje dogaja.

ZdravkoČolič ::

Pa še to, v neki fabriki (na letališki) si za tekočim trakom, šef dovoli da ga uturi delavki od zadaj. Ne vem ali mu ona to pusti prostovoljno ali je prisiljena ker se boji za službo, ampak to se baje dogaja.


Kaj misliš s tem uturi od zadaj?

Blinder ::

Jaz bi še nekaj rekel. Če bi tisti "tip srednjih let" bil "mlad lastnik podjetja, lep in nabildan/postaven(odvisno od okusa punce :D ) ", bi tej punci všeč, da se jo je dotaknil. Čeprav ima tipa. Redki lahko konkurirajo mladim lepim in postavniim.
Grdi in neuspešni vedno samo oni najebejo.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

#000000 ::

ZdravkoČolič je izjavil:

Pa še to, v neki fabriki (na letališki) si za tekočim trakom, šef dovoli da ga uturi delavki od zadaj. Ne vem ali mu ona to pusti prostovoljno ali je prisiljena ker se boji za službo, ampak to se baje dogaja.


Kaj misliš s tem uturi od zadaj?


Ja tko da ga uvališ iz pozadine.

guest #44 ::

dbevfat je izjavil:



In imam še eno presenečenje zate: večina ljudi ne šlata okoli. Večina ljudi ne posiljuje. Večina ne krade. Tudi večina župnikov ne nadleguje dečkov. Opaziš vzorec? Očitno se da upreti nagonom. Če se šteješ v te obrobne manjšine, izvoli. Jaz tja ne spadam. Torej, po tvoje "obvladam" civilizacijo, lol.


Večina ljudi ne šlata na okoli, ampak večina bi želela primit tisto dobro babo, tam čez cesto, za rit.

Večina ljudi ne posiljuje, ampak večin pa bi želela poseksat tisto dobro babo, tam čez cesto, v....errr...ummm...ja no :))

Večina ne krade, ampak večina bi želela tisti nov motor, televizor, avto,..., tam čez cesto.

Večina župnikov ne nadleguje dečkov, ampak večina si želi sexa (tako ali drugače).


Spremenimo situacijo, in čisto možno, da bi marsikdo kaj ukradu, koga pošlatal, ali koga posilu. Nagoni imajo velik vpliv in nismo se jih še znebili...vprašanje, če se jih je sploh možno znebit.
Posilstvo je le neka zapletena kombinacija nagona po razmnoževanju.

Ne zagovarjam posilstva BTW, i'm just being the devils advocate here.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: guest #44 ()

BlueRunner ::

Nagoni imajo velik vpliv in nismo se jih še znebili...vprašanje, če se jih je sploh možno znebit.


Nihče se jih ne rabi znebiti. Samo začeti je potrebno uporabljati nam lasten in najbolj razvit del možganov, pa je. Za tiste, ki pa tega niso zmožni, pa imamo pač primerne ustanove. Različnih vrst in namenov - odvisno od tega, česa konkretno človek ni zmožen.

dbevfat ::

guest #44 je izjavil:

Večina ljudi ne šlata na okoli, ampak večina bi želela primit tisto dobro babo, tam čez cesto, za rit.

Večina ljudi ne posiljuje, ampak večin pa bi želela poseksat tisto dobro babo, tam čez cesto, v....errr...ummm...ja no :))

Večina ne krade, ampak večina bi želela tisti nov motor, televizor, avto,..., tam čez cesto.

Večina župnikov ne nadleguje dečkov, ampak večina si želi sexa (tako ali drugače).

Hm. V bistvu si samo potrdil moj point. Večina si mogoče res želi, ampak tega ne počne. Temu se reče nadzor nad impulzivnimi nagoni in to nas loči od psov.

guest #44 je izjavil:

Spremenimo situacijo, in čisto možno, da bi marsikdo kaj ukradu, koga pošlatal, ali koga posilu. Nagoni imajo velik vpliv in nismo se jih še znebili...vprašanje, če se jih je sploh možno znebit.
Posilstvo je le neka zapletena kombinacija nagona po razmnoževanju.

Nihče ne govori o iztrebljanju nagonov. Prisotni so, ker so evolucijsko nekoč igrali neko vlogo (in verjetno jo še zdaj, vsaj nekateri). Prisotni bodo še nekaj časa, dokler ne bodo izzveneli. Mogoče bodo ostale kakšne sledi, kot recimo slepič. Ampak to je irelevantno. Relevantno je, da smo dovolj razviti, da smo sposobni empatije in s svojimi osebnimi sebičnimi nagonskimi željami (želim sex) ne posegamo v osebne svobode drugih ljudi (tista bejba čez cesto si ne želi biti posiljena). In povsem očitno smo kot vrsta tega sposobni, razen deviantnih posameznikov.
nvr2fat

ZdravkoČolič ::

Pri nekaterih že empatija, pri večini pa strah pred kaznijo. Takoj ko se v neki državi razpusti policija se začne na veliko krast, pobijat, posiljevat...

BlueRunner ::

Pri nekaterih že empatija, pri večini pa strah pred kaznijo. Takoj ko se v neki državi razpusti policija se začne na veliko krast, pobijat, posiljevat...

Nek del populacije (pa ne vem kakšen delež), pa bo res še vedno ravnal na način, ki ga lahko opišeš s pridevniki "moralno", "etično" in podobno. Nekje se je vse to konec koncev moralo začeti in skozi tisočletja (če lahko malo zlorabim Darwina) se je ta "etičen način" kohabitiranja izkazal za bolj optimalnega od alternativ, ki so propadle. "Etičen način" ne glede na to, če je bil ponotranjen (empatija in sorodni mehanizmi) ali pa od zunaj vsiljen (zakonodaja, organizirana religija, ipd.).

Sicer pa so nagoni hudičevo dobra in uporabna stvar. Brez njih se bi bolj težko razmnoževali, pa še kaj bi odpovedalo, kar delamo zaradi njih... :D

Ne moremo pa jih pustiti kar brez nadzora. Tisti, ki jih pač ne nadzirajo (in so posledično nesocializirani), se jih morajo naučiti obvladovati, ali pa bodo iz družbe (IMHO upravičeno) izločeni.

noraguta ::

kaj , da poprimejo za spolno pubudo????
a dej se bomo za rit šlatal po bruselsko al po stari dunajski šoli????

kje je tvoj konsenz napeljave na seks? kaj je bol prav?
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Blinder ::

Sam bv se tle o nagonih ker njega ni vodil nagon ampak ... želja po zajebanciji. Sej kolkor sem štekal jo je samo primil za štrleč del perila ki ga je tako ponosno kazali vsej okolici. Tudi njegov komentar "letos ne bo treba it na morje....." nakazuje na to, da ni spolni pervertit al maniak kot tle pravite ampak tip ki se rad zajebava. Kašni punci je sigurno všeč tak tip, ki si upa :) tip je car
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

noraguta ::

ja ga je sej tud babo najbrž ni vodil gon ko je začela razkazovati spodnje perilo , pred celo kompanijo.

pač baba ni zadovoljna z avtorjem te teme pa ga hoče vzdražit z cuckoldingom. tukaj pa potem poslušamo neke libero klerike kako so ženske nedolžne, ker svojmu prjatlu nočjo rečt , da je njegova baba prasica k na pol naga na šiht hod.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: noraguta ()

Pyr0Beast ::

Na koncu bom pa spet zavil malo v drugo smer... OK, orenk kršenje spolne nedotakljivosti... To se ve, da je nedopustno. Po drugi strani pa ustvarjamo mentaliteto, kot da smo ljudje (so ženske) iz cukra. Še vedno smo preveč obremenjeni z občutki sramu in nelagodja, ko pride do področja spolnosti. Res nisem ženska in morda se zato ne morem postavit v njihovo kožo, ampak meni se res ne zdi nič tako sramotnega, če bi me nekdo zagrabil za rit ali pošlatal joško. Seveda, tega ne bi dovolil, ampak da bi zaradi tega imel slabo vest? Da bi zaradi tega doživljal travme? Nikakor.


Ok, Predstavljaj si to takole, da te popolni neznanec nekje v baru prime za tvoj ud in te zelo pozeljivo pogleda. Imas se vedno isto mnenje ? :>
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

noraguta ::

Pyr0Beast je izjavil:

Na koncu bom pa spet zavil malo v drugo smer... OK, orenk kršenje spolne nedotakljivosti... To se ve, da je nedopustno. Po drugi strani pa ustvarjamo mentaliteto, kot da smo ljudje (so ženske) iz cukra. Še vedno smo preveč obremenjeni z občutki sramu in nelagodja, ko pride do področja spolnosti. Res nisem ženska in morda se zato ne morem postavit v njihovo kožo, ampak meni se res ne zdi nič tako sramotnega, če bi me nekdo zagrabil za rit ali pošlatal joško. Seveda, tega ne bi dovolil, ampak da bi zaradi tega imel slabo vest? Da bi zaradi tega doživljal travme? Nikakor.


Ok, Predstavljaj si to takole, da te popolni neznanec nekje v baru prime za tvoj ud in te zelo pozeljivo pogleda. Imas se vedno isto mnenje ? :>

ja če ti paše ga daš dol , čene mu pa rećeš ne. a ti boš iz bufeta taku do advokata pa ustavnega sodnika?
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Pyr0Beast ::

Rad bi njegovo, ne tvoje mnenje, hvala.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place
1 2 3
4
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Nadlegovanje ali spogledovanje (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Loža
671106632 (90604) Mavrik
»

Spolna nadlegovanja na delovnem mestu (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
547182 (5321) CaqKa

Več podobnih tem