» »

Problem z navitim celeronom

Problem z navitim celeronom

Qunc ::

Imam celerona 633, ki sem ga navil na 950. Problem je pa v tem, da mi računalnik zmrzuje le, ampak izključno le medtem, ko se nalagajo windowsi. Voltage sem poiskusil že vse (od 1,5 do 2,7), pa je bilo vedno isto. Procesor se ne pregreva, saj imam na njem namontiran hud vulcano in če dam roko gor je vse skupaj le malo mlačno in daleč od tega da bi bilo vroče. Plato imam ABIT, ki ne podpira navijanja iz beosov ampak moram ročno. Pomislil sem, da bi mogoče upgrejdau beose (če je to potrebno bi prosil, daj me nekdo pouči kakos e to naredi in katere programe potrebujem), če je pa težave kje drugje, mi pa prosim povejte.

LP, Qunc

ru7 ::

greš na www.abit.com.tw in poiščeš svojo plato, tam pobereš zadnji BIOS (verzijo), ki ga dobiš in pod tem fajlom so navodila.
Jst sem dal not zagonsko od WIN ME in dal tam minimalni zagon (brez autoexec.bat,..) Dal not formatirano disketo z posnetim fajlom iz neta (novi bios). Vpišeš ime fajla in ga raspakira. Zaženeš runme.bat in slediš navodilom. Po končanem flashanju ugasneš comp in daš vn kabl od napajanja!!! Za minuko daš "clear CMOS" in ga daš v originalni položaj!!

Na pozabi preveriti, če maš sigurno taprav BIOS!!!

Mislim, da nisem nč pozabu, čene naj me gdo dopolni!

ru7 ::

Sem te pozabu vprašat ker cooler maš ker ga glih kupujem z c700?

Qunc ::

Imam vulcano7. A pa misliš da je moj problem v BeOSih in da bo njihov upgrade rešil težavo?

Sem pa rahlo zmeden glede plate. Namreč Imam plato, ki ima pravokotno nanjo pritrjeno še eno malo plato, na kateri je procesor. Na mali plati piše da je ABIT, na taveliki pa MS-6156VA. A je tavelika plata Matsonic (MS pomeni matsonic, ane?)
No če je to tako, za katero plato morm potem takem najti driverje za beos?

celica ::

Zdravo ...

Rabis za "taveliko" ..he he :D

Tukajle imas update bios za tvojo maticno. Malce poisci pod Support.

Lp.
negre..! gre ..? joj GORI ..!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: celica ()

ru7 ::

Tista mala plata bo verjetno adapter za Slot1;)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

matična plošča + premalo nosilnih vijakov

Oddelek: Strojna oprema
455919 (5355) einstein :P
»

BeOS ima 10 let (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1549166 (7277) ZetaNeo
»

Flashal BIOS na Epox 8rda+, sedaj tipkovnica ne dela!

Oddelek: Pomoč in nasveti
151293 (1057) EZ2BHard
»

TOPLO!!! VROČE!!! MSI-K7T TURBO!!

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
491675 (1210) Boško
»

SETI (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
876732 (4757) Loki

Več podobnih tem