» »

win 7- skrite datoteke

win 7- skrite datoteke

jjoovvaann ::

Lep pozdrav!
Kako je treba nastaviti datoteko v računalniku, da jo lahko uporablja samo en uporabnik.Na računalniku je več uporabniških računov (vsi so administratorji).Ali si lahko nastavi uporabnik datoteko na disku tako, da jo drugi ne morejo odpirati.


Lep pozdrav ivo!

popster ::

Lahko to narediš z premissioni, ali pa poiščeš namenski softwer na softpediji kot je to nekoč bil lockfolderxp

jjoovvaann ::

premissioni? Kaj pa je to. Se pravi da win 7 nimajo te funkcije ,moram poiskati namenski program za to.

Lep pozdrav ivo!

IceBoX ::

Permission so dovoljenja.

jan01 ::

Če so vsi administratorji(zakaj?!) ne bo šlo, lahko pa začneš uporabljati odličen truecrypt

duff ::

narediš tu:


nastaviš pa tako, da najprej dodaš not uporabnika, kateri naj bi imel pravice, daš mu Full Control, šele nato odstraniš VSE ostale (ne daš deny, ampak odstraniš iz seznama).

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

fosil ::

To ne bo delovalo, ker če so drugi administratorji lahko enostavno spremenijo pravice tako da imajo tudi sami dostop.
Tako je!

Yohan del Sud ::

Meni se tudi ne zdi da bi to šlo, veliko kuharic pokvari jed, veliko babic, kilavo dete, pa to... :D. Zunanji programi, recimo. Svetujem jaz. Že na hitro (minimalno, se ne pozna na času pakiranja/odpakiranja) zazipana mapa z geslom bi po moje rešila tvoj problem. BTW, kakšen pr0n pa boš imel not. :))
www.strancar.com

duff ::

če bo želel spremeniti pravice, bo moral sprejet ownership. drugače ne bo mogel. Sicer pa, karkoli narediš, bo lahko administrator "obšel" in prišel do željenega. Jaz se nebi preveč ubadal Uredil bi pravice in rešeno. Če pa imaš RES pomembne stvari, ki niso sploh za druge, je pa rešitev truecrypt.

Imam občutek, da to dela na domačem računalniku, za kar je ureditev pravic na folderje čisto dovolj...

McMallar ::

Ce so vsi administratorji, potem z nastavljanjem pravic ne resis nic. Bo treba uporabiti kaj tretjega. Namrec, vsak admin lahko prevzame lastnistvo nad datoteko in po zelji nastavlja pravice cetudi jih v zacetku nima nic.
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

ender ::

Če so vsi administratorji, lahko datoteko še vedno zaščitiš pred njimi tako, da greš v lastnosti, klikneš na Advanced in potrdiš polje "Encrypt contents to secure data". S tem se bo datoteka zašifrirala s certifikatom, ki je vezan na tvoj uporabniški račun, in ostali uporabniki do njene vsebine ne bodo mogli priti (pazi pa, da potem ne pozabiš svojega gesla, ker če ga spremeniš iz drugega računa [ne iz svojega računa, tako da najprej vpišeš staro geslo], postane datoteka nedostopna tudi zate).
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

McMallar ::

To je res. Ampak ce gre za pomembne stvari jaz tega ne bi delal z EFS. Namrec, ce se karkoli zgodi sistemu do podatkov ne prides vec. Ce je standalone masina, potem nimas niti recovery certifikata (ki je drugace shranjen v AD). Ce tako zasciteno datoteko skopiras na medij, ki ni NTFS gre vsa zascita po gobe (seveda pa moras biti v tem primeru ti lastnik datoteke in ne kdo drug).

Jaz bi vseeno raje uporabil TrueCrypt.
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Šifriranje folderja/container na PC brez pravic

Oddelek: Pomoč in nasveti
112190 (1905) sodnicaN
»

Pravice in skupna raba datotek v Windows 7

Oddelek: Pomoč in nasveti
305184 (4791) SLO_Matej
»

[Windows XP] Vaš račun je potekel (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Operacijski sistemi
11914043 (10878) fosil
»

0-day varnostna napaka v MS Word (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Varnost
12312872 (9406) MrStein
»

Win2000-Users

Oddelek: Operacijski sistemi
131352 (1180) totimato

Več podobnih tem