» »

zavarovanje & registracija

zavarovanje & registracija

jizzer ::

Zdravo!

doma smo naredli zavarovanje pol smko pa šli pač skutera registrirat... Registriran je in vse ampak, prej nismo opazili napake v zavarovalni polici.
Stvar je taka na zavarovalni polici se je skutera štelo kot novega čeprav je bil rabljen... torej:
Prevoženi km na števcu: 0
Letno prevoženi km: 0
Vrednost vozila (al nekaj takega): 750€

Skuter pa je letnik 2008 in je bil kupljen, rabljen z kupoprodajno pogodbo in vse...(stal je 500EUR)

Kaj naj naredimo ker je zaradi tega zavarovanje blo dosti dražje???
Hvala za pomoč!

MadMax ::

To misliš za obvezno zavarovanje, ali za kasko?
Ker pri obveznem starost nima veze.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

jizzer ::

obveznem....

Pravzraprav je doma oče začel gledati zakaj je tak drago zavarovanje blo....(okoli 400EUR) Ker onadva(ata in mama) data za 1 avto 300 za drugega pa 450 ker mamo dva...Jaz pa za navadni skuter 400EUR ampak ker je prek mame ima pač popuste neke pa je prišlo pol na 130EUR.

ampak še vedno se nam zdi predraago...Kaj če bi skutera pisali na mene, plačat bi mogo 400EUR to pa je skoraj več kot je skuter vreden...

Sploh ne vemo kaj naj naredimo :S

MadMax ::

Kaj bi pa naredil? Ofce i nofce ne moreš imet.
A misliš da z mopedom ne moreš narediti toliko škode kot z avtom morda? Verjemi da lahko, in iz tega izhaja cena zavarovanja.
Lahko pa prodate skuter in kupite bicikl...
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

roscha ::

Ne se hecat. Za skuter je AO okrog 50EUR. Sem ga registriral pred dvema mesecema. Kaj hudiča si ti registriral tank?

Verjetno so ti uvalili še kasko ampak je vseeno nekam dosti. Če računam da me
pri avtu kasko + AO+ z vsemi možnimi sranji vključenemi pride 2400EUR (to je polna cena brez popusta, v resnici plačam v bistvu pol manj). Ocenjena vrednost vozila 30.000 EUR+. Skuter pa je koliko? 2kEUR. Logika?

jizzer ::

A taka cena je torej normalna? Ja oprosti če je ker že 8 let ni noben mel kakega skutera al pa mopeda (takrat so bili zakoni drugačni)

Zanima me še če kilometrina ne vpliva na ceno zavarovanja???

@roscha
Zanimivo...


Jaz sem tu:
http://www.amzs.si/default.asp?podrocje...
zračunal pa pride zavarovanje okoli 170EUR z AO pa vsem tem... ampak zanima me če so cene drugačne za rabljene???

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jizzer ()

roscha ::

Sem šel na AMZS.si preverit. Ta imaš izračun registracij.

Sama registracija + tehnični pregled + nova tablica je 88EUR brez popustov.

Če pa vzameš še AO+ (zavarovanje voznika) je pa obup ja. 400EUR+

jizzer ::

Te pa si se ti krepko zmoto ko si reko 50EUR :D

Saj brez AO-ja je itak blo 30EUR zavarovanje :)

No torej se zavarovanje ne spremeni če je skuter rabljen?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jizzer ()

roscha ::

Pejt na amzs.si pa neredi izračun. A moram faking račun najt in poskenirat da boš verjel. Zavarovanje (samo AO in NE AO+) + tehn. pregled = cca 50 EUR. Bom ja vedel saj sem ga plačal.

Ne mešaj AO in AO+ zavarovanja. To je ves tvoj/vaš problem. Zavarovali ste še voznika in to vas je8e (pri ceni).

jizzer ::

Ja tu sem jaz vspovsod govoril AO ja...mišljeno je blo AO+...Samo se nam je pač zdelo dosti 400EUR ker pač ne spremljamo tega...

Pa hvala ne...Pa mogli bi it že nekam na morje ker ste vsi tak tečni da je kuj slabo...

klemenSLO ::

Motor je rizičen zato je tudi AO tako drag ker se hitreje in bolj poškoduješ...
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

jizzer ::

klemenSLO hvala ti za lepi odgovor :)

roscha ::

Kaj ti misliš in pišeš sta dve različni stvari.

da je folk zabit ko telegraf štanga mi je tudi že dolgo jasno. Če ne veš kaj je razlika med Ao in AO+ to ni moj problem, niti ti tega ne mislim razlagat.


Kot si lahko ugotovil sem v svojem drugem postu že pogruntal (2 minuti) v čem je problem. Ampak eni ne. Brezveze uporabit možgane / gugla whatewer. Vam mora nekdo drug vse servirat in razložit.

Ni čudno da vse hudič jemlje. Razen srečnih linij tipa "koliko je kovancev na sliki".

jizzer ::

Če ti neveš brat tut ni moj problem... ko berem poste podobne tvojim mi je tut jasno ja da je vse več ludi zabitihi ko telegraf štajnga tak kot si povedo jo...

Pa lahko noč :)

fosil ::

Tisti + pri AO+ pomeni zavarovanje voznika, torej tebe, voznika motorja.
In ker je pri motorju precej velika verjetnost da se razmažeš po asfaltu je zavarovanje voznika drago.
Tako je!

Gandalfar ::

Hvala majeric10 za konstruktivne komentarje. Zaklepam.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Najcenejše Avtomobilsko Zavarovanje - KJE? (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Na cesti
848213173 (2207) kixs
»

Koliko plačujete za avtomobilsko zavarovanje? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Na cesti
26670623 (38214) ;-)
»

avtomobilsko zavarovanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5012607 (7783) BCSman
»

Registracija avtomobila

Oddelek: Na cesti
3714888 (7625) ...:TOMI:...
»

AO plus zavarovanje

Oddelek: Loža
104261 (4021) SkIDiver

Več podobnih tem