» »

Prenovljen Mac Mini

1
2
»

PrimozR ::

Nekatere pa, to je ves point.

Hardstyle ::

r0ker je izjavil:

Hardstyle je izjavil:

Ob googlanju mac mini alternativ sem izbrskal ripple.co.kr in mi zadeva zelo všečna, bolj kot mac mini ampak nikjer ne najdem cene :\

http://www.ripple.co.kr/mini/product/pr...

a si našel cene? zgleda zelo cute, vprašanje pa je kaj ponuja za tako ceno. pls sporoči če najdeš kaj


Sem jim poslal mail za cene, ker niso nikjer objavljene.

KaRkY je izjavil:

Za multimedijsko napravo bi raje mel kaj takega. Veliko ceneje pa za predvajanje filmov čisto dovolj.


Se strinjam. Ampak potem imaš že dve kišti v sobi namesto ene.
Jaz bi pa imel tole v nekem regalu, tv in ekran pa vsak na svoji strani in je to to.

KaRkY ::

eni mamo raje naprave ločene kot pa vse v enem. Pri meni že fotoaparat na telefonu ni kaj preveč uporabljen mogoče sem ga kakih 5x do sedaj uporabljal telefon pa je okoli 1 leto star.
When you look long into an abyss, the abyss looks into you

lurker ::

eni mamo raje naprave ločene kot pa vse v enem. Pri meni že fotoaparat na telefonu ni kaj preveč uporabljen mogoče sem ga kakih 5x do sedaj uporabljal telefon pa je okoli 1 leto star.
Zakaj bi hotel meti ločeno? Mac mini bo pri VSEH opravilih boljši od tistega playerja, hkrati pa uporaben še za sto drugih stvari.

Tvoj fotoaparat na telefonu pa ne uporabljaš, ker je zanič in ne zato, ker je pač pripopan na telefon. Če bi telefon delal slike kot Nikon D3s, bi ga pritisnil vsaj 100x (na dan).

Pomembno je ali je tak MuFuGe (prosto po Sonnenallee (MufuTi)) po funkcionalnosti dovolj blizu seštevku vseh specializiranih deviceov (ki jih potrebuješ) in kaka je cena.

Bor H ::

Ampak kot smo že rekl, zakaj bi kupu mac mini?
a) da bi ga mel pri TVju: imaš velik alternativ, ki so cenejše in bi zadostile potrebam
b) ker nimaš prostora za veliko kišto: pol morš dokupt še monitor, tipkovnico in miš, pa se ti že splača vzet al iMaca al pa Macbooka, boš dobil zraven al prenosljivost al pa močnejšo zadevo
pri tej ceni Mac Mini žal nima neke hude ciljne publike

lurker ::

Ampak kot smo že rekl, zakaj bi kupu mac mini?
Kot sem že reku, ne bi ga.

PrimozR ::

Ker hočeš/potrebuješ OS X, imaš dobro kišto (torej ne potrebuješ Mac PRO), ampak imaš že itak 24 ali večji display? Primer je recimo iPhone development. Boš za to kupoval iMaca oz. Mac PRO, sploh recimo v mojem primeru, ko imam že 24'' in spdoobno kišto za ostale reči.

Seveda ne spremeni dejstva da je drag, pa še kako je.

lurker ::

Seveda ne spremeni dejstva da je drag, pa še kako je.
Ponavadi je tako, da so Mac-i ob izidu/update-u cenovno ugodnejši od konkurence in ker jim nikoli vmes ne spremenijo cene, so na koncu pred update-om že relativno dragi. Mac Mini je pa že zdaj drag. Je pa res, da ni nič kaj podobnega zunaj pri konkurenci. Še najbolj so jim konkurenčni iMac-i. Ampak to se lahko hitro spremeni. Apple samo naredi malenkostni update iMac-a in mu navije ceno.:D

KaRkY ::

lurker je izjavil:

eni mamo raje naprave ločene kot pa vse v enem. Pri meni že fotoaparat na telefonu ni kaj preveč uporabljen mogoče sem ga kakih 5x do sedaj uporabljal telefon pa je okoli 1 leto star.
Zakaj bi hotel meti ločeno? Mac mini bo pri VSEH opravilih boljši od tistega playerja, hkrati pa uporaben še za sto drugih stvari.

Tvoj fotoaparat na telefonu pa ne uporabljaš, ker je zanič in ne zato, ker je pač pripopan na telefon. Če bi telefon delal slike kot Nikon D3s, bi ga pritisnil vsaj 100x (na dan).

Pomembno je ali je tak MuFuGe (prosto po Sonnenallee (MufuTi)) po funkcionalnosti dovolj blizu seštevku vseh specializiranih deviceov (ki jih potrebuješ) in kaka je cena.


Ni nič zanič ampak mi je to naprava ki jo zelo redko uporabljam. Slikam samo na kakih rojstnih dnevih ali kaj podobnega. Je pa tudi res da teh slik skoraj nikoli nena pogledam.

Jaz nerabim enega mini računalnika za 100 drugih stvari zato mam quada že doma ki ga mislim zamenjat za i7 z 8GB Rama ali več. Nerabim pa računalnika pri TV ker ga gledam 1x na 3 tedne če si pa hočem kaki film pogledat mi pa 23" monitor zadostuje pa še HD je kar o moji 10let stari TV nemorem rečt.
When you look long into an abyss, the abyss looks into you

PrimozR ::

Odkar imam HTC Desire komaj kaj še primem za Canon A95. Prejšni teleofn je bil neuporaben, pri temle pa slikam in pošljem po mailu/uploadam na facebook/itd., brez da bi bilo treba fotič priklapljati na PC, prenašati slike in uploadati. Če bi imel Flickr bi ahko z enim gumbom s teleofna uploadal tudi tja.

KaRkY ::

PrimozR je izjavil:

Odkar imam HTC Desire komaj kaj še primem za Canon A95. Prejšni teleofn je bil neuporaben, pri temle pa slikam in pošljem po mailu/uploadam na facebook/itd., brez da bi bilo treba fotič priklapljati na PC, prenašati slike in uploadati. Če bi imel Flickr bi ahko z enim gumbom s teleofna uploadal tudi tja.


Če ni skrivnost kaki maš pa potem račun na koncu meseca. Ker take stvari bi se pri moje 10€ računo poznale(5€ naročnina za 3€ klicev malo manj kot 2€ SMS-ov ostalo net ko mi je med predavanji tečno pa grem na Slo-tech prebrat novice pa komentarje).
When you look long into an abyss, the abyss looks into you

Gregor P ::

Saj so paketi, kjer imaš npr. 1GB prenosa že vračunanih v naročnino;)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Gandalfar ::

KaRkY je izjavil:


Če ni skrivnost kaki maš pa potem račun na koncu meseca. Ker take stvari bi se pri moje 10€ računo poznale(5€ naročnina za 3€ klicev malo manj kot 2€ SMS-ov ostalo net ko mi je med predavanji tečno pa grem na Slo-tech prebrat novice pa komentarje).


Das gor PicPush in syncas preko wifi-ja.

PrimozR ::

Gregor P je izjavil:

Saj so paketi, kjer imaš npr. 1GB prenosa že vračunanih v naročnino;)

Točno to. Trenutno poraba na nekih 140 MB. Android je kar požrešen s podatki :D

lurker ::

Ja, Android ni neka panika za podake. Vse sinhronizacije pokurijo izjemno malo, Browser je na večini telefonov PITA, tako da tudi ne pokuriš veliko (ali pa uporabljaš Opero Mini), kakih pametnih aplikacij je tudi bolj malo...

Po drugi strani pa menda kmalu pridejo flash reklame. No, bomo vsaj s tem izkoristili pakete.:D

driver_x ::

PrimozR je izjavil:

Odkar imam HTC Desire komaj kaj še primem za Canon A95. Prejšni teleofn je bil neuporaben, pri temle pa slikam in pošljem po mailu/uploadam na facebook/itd., brez da bi bilo treba fotič priklapljati na PC, prenašati slike in uploadati. Če bi imel Flickr bi ahko z enim gumbom s teleofna uploadal tudi tja.


Potem ti pa očitno ni zelo mar za kvaliteto posnetkov.

opeter ::

Če vas zanima, kako se razstavi novi Mac mini:
http://www.ifixit.com/Teardown/Mac-Mini...

iFixit - Mac mini

Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

Bor H ::

kdo prav da ne morš sam zamenjat diska >:D

LuGi ::

Mater je mini..očitno drugi niso sposobni narediti kaj podobnega? Vsi ostali uporabljajo kar mini itx plošče.. vse kar zamenjajo je ohišje =)

Bor H ::

ej, laptop komponente naredijo svoje, sej je kr impresivno ampak to pač niso iste zadeve kot v povprečnih desktop mlinčkih, so pa precej dražje

PrimozR ::

driver_x je izjavil:

PrimozR je izjavil:

Odkar imam HTC Desire komaj kaj še primem za Canon A95. Prejšni teleofn je bil neuporaben, pri temle pa slikam in pošljem po mailu/uploadam na facebook/itd., brez da bi bilo treba fotič priklapljati na PC, prenašati slike in uploadati. Če bi imel Flickr bi ahko z enim gumbom s teleofna uploadal tudi tja.


Potem ti pa očitno ni zelo mar za kvaliteto posnetkov.

Za Facebook in pošiljanje po mejlu (recimo kaki zapiski) so popolnoma OK, sploh pri dobrih svetlobnih pogojih.

gazibo ::

1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Novosti z Applove predstavitve (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
5629787 (25736) PrimozR
»

Facebookova grožnja HP-ju, Supermicru in drugim velikanom

Oddelek: Novice / Procesorji
2411124 (9381) PrimozR
»

Apple predstavil lep venček novosti (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
6127069 (23027) SkipEU
»

Applove novosti (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
5620224 (18752) Key Quest
»

Prodaja Macov upadla (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Rezultati
10510768 (7641) Gregor P

Več podobnih tem