» »

mnanje/pomoč pri nakupu avta

mnanje/pomoč pri nakupu avta

1
2
»

steev ::

Uzam raje škodo. Sicer imam forda, samo škode so pocen pa delajo dober. Deli so VW in poceni.
:|

amigo_no1 ::

D3m je izjavil:

LOL. Avto je poškodovan od toče, pa še zadnji odbijača ima poškodovan.

Kar tudi lepo piše v opombah.

@jaka88
Ko/če boš kupil ,takoj narediti velik servis, ni važno če ima 25 000 ali 150 000 km.
Toplo ti priporočam ti da ko boš kupoval vozilo vzameš s seboj nekoga izkušenega ali njih več, ki pozna večino for prodajalcev (mu daš za pir/kosilo) z alter foruma (pod temo "Z vročega asfalta" -> v temah "Nategatorji !!!!" ali "Mali oglasi: Ali pozna kdo to vozilo?" boš našel koga primernega), kajti S-T je pretežno rač. forum, zanašanje na servisna knjižico pri nas je vredno kot 3 dni star odprt sparjen pir :D. Lahko tudi vozilo pelješ na Amzs, kejr bodo mojstri pogledali vitalne dele, stane okoli 150 EUR (poglej cenik za točno številko), vendar pri nakupu za 4k (3,75 %) ni vredno varčevati po nepotrebnem.Izogibaj je tudi firmi Šargi oz A&F če boš kupoval v CE.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

jaka88 ::

avto bom kupil verjetno v avto hiši, tako da ne pričakujem da bi me tam nategnili, ali pač? pozna kdo primer da so ga v avto hiši nategnili? od škode je pa samo Octavia tega ranka.

;-) ::

Tam še bolj nategujejo kot privat zmotno mišlenje maš

bluefish ::

jaka88 je izjavil:

avto bom kupil verjetno v avto hiši, tako da ne pričakujem da bi me tam nategnili, ali pač? pozna kdo primer da so ga v avto hiši nategnili? od škode je pa samo Octavia tega ranka.
Morda je direktnih nategov manj, znajo pa kaj zamolčati.
Ko smo pred leti kupovali avto v eni od avtohiš v LJ, je prodajalec hvalil le dobe strani vozila, nekako pa mu je ušlo, da so ALU feltne vidno zdrajsane od robnikov, kompleten izpupni sistem preperen in nujno potreben menjave, plastična zaščita koloteka počena,...

Utk ::

Jaz ga bi stokrat raje kupil privat kot v avtohiši.

jaka88 ::

hmmm, zanimivo. Avto moram kupit prek hiše zaradi obročnega odplačevanja ali lizinga,...

Utk ::

Ni nujno. Banki je prav vseeno od koga ga kupiš.

Zheegec ::

avtohiše nategujejo serijsko, posamezniki pa za to niso tako izvežbani :)

Ne, posplošujem, nategne te lahko vsak. Ima pa večina avtov zaradi slovenske mentalitete (manj - bolje) prevrtene kilometre, na avtomobilizem forumu imaš primere, ko grejo kilometrčki na avtu vztrajno dol, pa še naenkrat se najde "potrjena servisna knjiga".
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Steinkauz ::

Glih razni dilerji avtov te ponavad najbolj nategnejo, ker tut znajo glih prov povedat.
S privat k prodaja avto na 10 let pa lažje kak info zvlečeš ven.
No če je pravi "cigo" pol si itak v kurcu :))

Relanium ::

Najboljše direkt brez posrednikov - posrednik je sam dodatni strošek
Glede kilometrov pa se gleda stvari katerim se kilometrino ne more skriti: gledaš npr. obrabo volana, prestavne ročice, zrabljenost prtljažnika, itd itd.
Pa ne pozabit se ulečt pod avto

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Relanium ()

amigo_no1 ::

@Relanium
Podcenjuješ prodajalce, eni dajo še staro vinjeto gor na uvožene kište.
Dele, ki jih omenjaš se da z ne veliko stroški zamenjati, misliš da prodajalci tega ne počnejo ?

@jaka88
Avtohiša
zelo pogosto izvajajo načrtno vrtenje kilometrov in posledično različna cena, videl sem tudi že oglas za isti avto pri avtohiši; prvič cena z 210 k km 8500EUR , drugič z 140 k km 9500EUR (ceni sta izmišljeni, vendar v pravem razmerju)). Njihov moto: vse se da zmenit :D.

Relanium ::

Vem ja, zmeraj je tombola
ampak je pa večja verjetnost da bo volan menjal preprodajalec kot pa en lastnik ki čaka da se avta čimprej znebi.
Pa tudi glede kilometrov je vsaj malo manj verjetnosti (čeprav ni to noben problem)

djordjevic ::

Ma, volana ti ne bo šel nihče menjavat. Pač reče, da ga je vozil nekdo, ki ima bolj potne roke s kislim hp-jem. :) Šalo na stran. Bunko še zamenjajo, volana pa ne.
No grave is deep enough to keep us in chains.

amigo_no1 ::

Ena uporabna tema za vse kupce:
Nategatorji
http://www.avtomobilizem.com/forum/view...

denabiker ::

tudi avtohiše niso tisto kar nekateri mislite.

Vam bom napisal par primerov:
-kolegica je pred kratkim dala v zelo znano avtohišo (VW) golfa tdi z 350.000 km (staro za novo ). No ta isti golf se je prodal naprej z 180.000!!!!
-imam kolega, kateri dela v eni drugi avtohiši renault. Ko mi on začne razlagat kaksne lumparje delajo me kar mine
-tudi fotrov stari avto je šel naprej iz 270.000 na 160.000 v eni avtotrgovini v CE.

T0RN4D0 ::

Ma edino kar je pri avtohiši vredno je to, da ti ponavadi dajo nekaj garancije. Tako da tisti prvi mesec avtomobila ne šparat- če je kaj že na koncu in naj crkne v tem obdobju. Imaš pa več šans da te nategnejo z kilometri in servisnimi knjižicami, ker poznajo prave ljudi oziroma postopke- privat se veliko ljudem ne da ukvarjat z iskanjem folka ki bi ti ponaredil servisno in prevrtel kilometre itd... Če pa uvoziš vsak teden šleper iz italije, in vsakem avto "povečaš" vrednost z takšnimi triki za 500EUR, se ti pa že splača malo pomatrat. Sploh ker je pri nas to očitno popolnoma sprejemljivo početje.

MY point being, za kilometre sploh ne gledat na števc, če kupuješ kak starejši avto, sploh dizl. Poglej raje malo v kakšnem stanju so deli, ki se pri vožnji uporabljajo. (predvsem stopalke) Moraš pa par avtov pogledat in primerjat, da vidiš pri čem si, ker se materiali precej razlikujejo.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Zheegec ::

Edino kar je pri avtohiši dobro je to, da imaš pokrite skrite stvarne napake. Ne gre vedno, samo se da marsikaj zrihtati.

T0rn4do - pri malo boljših avtih na stopalkah, volanu in menjalniku ne vidiš obrabe. Moj ima 135k Km (star 4 leta), pa izgleda vse kot novo, če pa bi želel koga nategnit bi pa tiste uboge stopalke že zamenjal.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

jaka88 ::

bom še videl kaj bo... če pa ima še kdo kak predlog ali mnenje za avto pa kar napište.

jaka88 ::

kaj pa Roveri?
primer : KLIK

Notranjost je ZELO lepa... kako je pa z mašino, itd...

D3m ::

Avto znamke Rover ne delajo več. Mašina je vredu za ta avto.
Kako je z rezervnimi deli pa ne vem.
|HP EliteBook|R5 6650U|

amigo_no1 ::

@jaka88
Koliko km delaš na leto ?

jaka88 ::

cca 20k km na leto

amigo_no1 ::

VW Sharan 1.9 TDI
http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=388...

Za prevožene km pa veš kako je,da jih ima 10 let star dizel magičnih 150 k km verjamem toliko kot da bo Severna Koreja letor prvak v Jar, daš na VW servis (če lastnik privoli) in se potem baje da pogledati ko priklopijo na računalnik (če lastnik ne privoli oz. bi se vozil samo po dvorišču 20 km/h prste stran).
Drugače pa Amzs komplet pregled in ti povejo stanje vozila v celoti, kar je bolj pomembno.


tukaj imaš 3 dizle

Hyundai Accent 1.5 GL CRDi in Fiat Marea Weekend 110 1.9 jtd ter Renault Megane 1.9dti
http://www.avtomobilizem.com/forum/view...


Na http://www.avto.net/ imaš opcijo napredno iskanje, kjer se "losaš" Avtohiš in lahko iščeš čisto določen razred po svojem okusu/žepu.

Za 20k na leto se dizel ne splača.Je verjetnost da ti bo kaj crknilo dosti večja da bi eventuelno kaj prihranil napram bencinarju. Razen če vzameš nepremičnino s SDI agregatom (in se voziš na cvičk).

Daj na napredno iskanje: bencinar, cena med 2 do 3,5 k EUR, letnik od 2000 dalje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

jaka88 ::

@jeje997
najprej hvala, sm nevem zakaj si mi najprej našteval dizle in kasneje napisal da se ne splačajo :) bom upošteval to. drugače sem pa že pregledal avto.net na ta način ki si ga omenil... je full robe zato sem pa odpru to temo da izločim/te nezaneslive.

sem se pa zdej full navdušu nad roverji :) in sicer je rover 75 "noro" lep dober bi bil pa tud kak novejši 400

T-h-o-r ::

prijavi se na avtomobilizem.com in tam povprašaj za oglase z avto.neta, ker tam se res poznajo
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: T-h-o-r ()

jaka88 ::

verjetno bom kar stilota vzel...

T0RN4D0 ::

Alien, saj pr 135k mora zgledat kot novo. Pri 500k pa običajno ne več. In ja, tudi takšni avti se prodajajo pri nas, prevrteni za 300 jurjev nazaj.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

SkIDiver ::

Pumo boš težko našel dobro ohranjeno. Ravno tako Cougarja. Mondeota pa se že najde kak dober primerek. Če se odločaš za bencinarja pri Pumi glej za 1.4 in 1.7 motorja. Cougar in Mondeo pa 2.0 ali tudi 1.8 pri Mondeu do letnika 2000 s črnim pokrovom ventilov in ne srebrnim. Ti mlini so neuničjivi. So tudi tisti s srebrnim pokrovom ampak imajo par konstrukcijskih napakic, ki jih motor s črnim pokrovom nima več. Če gledaš novejšega mondeota (tretjo serijo) pa ni bistvenih razlik med 1.8 in 2.0 motorji kot kW. Mislim, da 2.0 imajo še težave z loputami v sesalnem kolektorju, ki se razmajejo in jih lahko posesa v motor. To se odstrani stran in se vozi avto brez teh loput, ker ni razlike pri delovanju motorja. Isto napako imajo tudi določeni bencinski motorji od BMW-ja, ki so imeli identično lopute v sesalnem kolektorju poleg glavne lopute.

D3m ::

amigo_no1 je izjavil:


Za 20k na leto se dizel ne splača.Je verjetnost da ti bo kaj crknilo dosti večja da bi eventuelno kaj prihranil napram bencinarju. Razen če vzameš nepremičnino s SDI agregatom (in se voziš na cvičk).


:)) SDI nepremičnina, hahahahahahahah. Kake pokajo nekateri.
|HP EliteBook|R5 6650U|

jaka88 ::

al pa xsaro... ima kdo kakšno izkušnjo z njo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jaka88 ()

Nightcrawler ::

Hyundai je od naštetih še najboljša izbira: price/performance

Če hočeš imet zanesljiv avto, potem vzami Hondo, starejšo... za tak denar.

krneki0001 ::

Kaj pa kak subaru. Recimo impreza ali forester. Dost ugodna cena, vzdržljivo, trpežno in zanesljivo vozilo, pa ni neka huda poraba (2.0 mi porabi 7.8 litra na 100km).

amigo_no1 ::

Subaru Forester 2.0
http://www.poraba.com/average_car.php?s...

poraba ob 8.58 dalje

Subaru Impreza
http://www.poraba.com/average_car.php?s...

poraba ob 7.74 dalje (za 1.6 motor)
za 2.0 od 8.87 dalje

Forester
http://www.avto-magazin.si/avtomobilski...

Legacy
http://www.avto-magazin.si/avtomobilski...

xsara
Pripravi se da boš "šravfal", komplet "torksov" je nuja :D.

@Skooric
Imaš kako boljšo definicijo za SDI ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

Relanium ::

xsara
Pripravi se da boš "šravfal", komplet "torksov" je nuja :D.

Xsara je vredu!

Drugače pa pri teh francozih je povsod komplet torxov nuja

Nightcrawler ::

Subaru je tut ql, sej pravm, samo folcvagna al pa renoja nikakor... no loh pa tud, vendar bo dražje in nič kaj bolj zanesljivo.

M-XXXX ::

Nightcrawler je izjavil:

Subaru je tut ql, sej pravm, samo folcvagna al pa renoja nikakor... no loh pa tud, vendar bo dražje in nič kaj bolj zanesljivo.

Hehe, Renault pa res slovi po tem, da ima daleč najdražje avtomobile ja^^

SkIDiver ::

Pri Xsari bodi pozoren samo na zadnjo premo. Pri prvem modelu je to sploh pogost pojav, ko gredo puše. Pri drugem pa očitno tudi ni redek kjer gredo ležaji na zadnji premi, kolo stoji malce postrani (previs kolesa) in je potrebno zamenjat premo z novo ali pa obnovit.

Menjava z obnovljeno premo (material + delo) je sodelavca prišlo malce prek 400€.

jaka88 ::

@SkIDiver
to so povedali tudi na njihovem forumu in je skoraj da edina hiba tega avta razen še kakšo nadpovprečno crkovanje žarnic (dolge/kratke); tako da bom kar xaro vzel. sporočim ko kupim in hvala vsem...

torxe bom pa že nabavu :)

krneki0001 ::

amigo_no1 je izjavil:

Subaru Forester 2.0
http://www.poraba.com/average_car.php?s...

poraba ob 8.58 dalje


Sam imam 1998 in sem od 6.marca, ko sem ga kupil, naredil že skoraj 25.000km (7800 za prvi maj do maroka in nazaj). Povprečno porabo imam (če odštejem vožnjo v maroko, ker sem imel tam prtljažnik na strehi in je bila poraba 10.1 litra na 100km prevoženih) 7.8 litra. Vozim pa vedno pod 130km/h na avtocestah.

jaka88 ::

bil sem na ogledu megana copeja 2002 z enim ki se malo bolj spozna na avte kot ja :) pa je zaznal eno "napako".

ko je avto prižgan (na mestu pod štangasom) in je ventilacija izklučena se obratomer premika za 2mm gor in dol.
ko je pa ročno dodal gas na mašini je ta pri cca 1800 obrati malo poskočila...
drugače mašina in vse dela super...

kaj bi blo to?

Valvoline ::

Motorcek prostega teka,ene 200-300e popravilo za taksen avto.

Zheegec ::

lahko je tudi alternator ali pa slab akumulator, sodobni avti povečajo obrate če napetost niha in za ogromno čudnih težav je kriv slab akumulator, pa pri dizlih EGR ventil.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

amigo_no1 ::

Tudi če obračaš volan obrati malenkost padejo.
Da izločiš akumulator uporabi multimeter in izmeri voltažo (če je 12V ali manj potem je akumulator).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

copko ::

menda je stilo dizel kar dobra mašina, pa še vredu gre tisti 110konjski

Zheegec ::

Stilo JTD je super mašina, samo treba je malo pogledati podvozje pri Stilotu, kot tudi pri Alfa 156/147. JTDm mašina je pa itak odlična.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

jaka88 ::

upam da je sm akumolator, drugac je pa itk 2mesca garancije. ga bom kr vzel. drgac se mi stilo tud dopade, sm je malo škatlast :)

sloxl8 ::

Steinkauz je izjavil:

Samo tako informativno kak stošek je avto :)




Si pa natančen. Stroške računaš na 12. decimalko. Respect. ;((

Steinkauz ::

Za formule pa še nisi slišal ?

BALAST ::

Ne zafrkavaj, ker mnogi izmed nas niti ne beležimo stroškov, pa gre še vseeno 1000EUR na leto za vzdrževanje vozila.

Sem spoznal enega sedaj že upokojenega avtošoferja, pa mi je pokazal vse njegove bilance za 50 let nazaj v priročni beležnici. Njega zagotovo niso velikokrat nategnili, ker je tudi sam bil mojster za avto. Prej je vozil vedno VW sedaj je pa preklopil na rabljeno hondo in po njegovih zapiskih je bilo razvidno, da je za tretjino manj vzdrževanja. Seveda se od posameznika razlikuje sama uporaba, ampak za zapiski za 50 let nazaj so dovolj zgovorni...
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

nakup rabljenega avtomobila (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Na cesti
32685736 (51280) lucky13
»

Kateri avto do 2500€ (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Na cesti
46686916 (71059) AapocalypseE
»

Rabljen avtomobil (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10621754 (16952) amigo_no1
»

Svetovanje za nakup avtomobila (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
12227184 (24793) amigo_no1
»

Kateri avto vozite, katerega si želite? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7811976 (9998) Martin Krpan

Več podobnih tem