» »

mnanje/pomoč pri nakupu avta

mnanje/pomoč pri nakupu avta

«
1
2

jaka88 ::

nekaj sem si že pogledal zanima me pa še vaše mnenje...
iščem avto letniki od 2000 in ceno do 4000€ najraje pa okoli 3000€...
avto naj bi bil malo močnejši ne pa spet preveč požrešen, recimo od 75 do 99kW...
oprema mi je tud kar pomembna.
lahko je dizel al pa bencinar. zanima me pa predvsem cena vzdrževanja, okvare itd...

gledal sem sledeče avte:
alfa 147
citroen C5
fiat stilo
Hyundai Coupe
letniki od 2000 do 2003

lahko pa priporočate še kakšen drug avto...

Hardstyle ::

zakaj pa letnik od 2000 do 2003?

Fiat stilo je super avto.

pri alfi prištej še poleg registracijo in tank.

IceIceBaby ::

Imam Alfo in sem zelo zadovoljen z njo. Naslednji avto bo skoraj sigurno spet alfa. Ampak če iščeš avto, ki ti bo delal brez problemov in ne bo zahteva vzdrževanja potem ti 147 nebi priporočal. Če kupiš poceni, rabljeno alfo si znaš nakopati precej stroškov.

Citroen C5 je imela mama cca 7 let. Z avtom je bilo ogromno težav in vem, da ni bil osamljen primerek. Precej udoben in zelo velik avto za svojo ceno, ampak spet, stroški z vzdrževanjem bodo visoki.

Stilota ne poznam.

Hyundai coupe je pomoje med temi še najboljša izbira, če ti velikost ustreza. 2.0 motor je kar soliden, avto se pelje precej kupejevsko, tako, da je zabaven tudi na kakšnih bolj ovinkastih cestah. Sicer pa večjih težav z njim ni. Tehnologija je preizkušena in trpežna.

jaka88 ::

Hardstyle je izjavil:

zakaj pa letnik od 2000 do 2003?

zato ker novejše ne dobiš za ta dnar :) torej do 400€

C5 je res poceni in ima vso opremo sm če so pizdarije z njim odpade...
nekako sem pričakoval da bi bilo s Hyundai Coupejom še največ stroškov, ... je pa res lep copejček.
stilo ma tud dost opreme.
za alfo sem pa kar pričakoval da odpade :)

še kdo?

jaka88 ::

popravek: do 4000EUR

še kak nasvet bi prav prišel.

Valvoline ::

Kšn hyndai accent l.2005 lahka dobiš za ta dnar.
http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=377...

;-) ::

isto sem jaz kupoval samo da sem imel v ožjem izboru:
hyundai coupe 2.0
alfa 147
stilo 1.8 bencinar
punto HGT
peugeot 206 s16


Hyundaja sem vozo pa je pretežek avto za tak motor ali pa je motor zaspan nevem ne vleče nikamor, alfa je lepa in vse samo ni blo borega primerka. Punto HGT sem kupo pa je crkno isti dan tak da sreča da ga je kupec hoto nazaj, potem pa sem šel po 206 s16. 900kg + 2.0 16V motor je pravljica. Res da je bilo na začetku dosti stroškov ampak ko prehitevaš audije, bmw-je, x-e,q-je je marsikaj poplačano;)

Če bi še 1x menjaval bi vzel alfo in počakal na dober primerek.

IceIceBaby ::

206 ima po podatkih 1125kg.

ZdravkoČolič ::

Ja S16 bo kr okol 1150kg kakšne 900kil!? Vem da ma 1.4 okol 1050kg. Kar se pa C5 tiče smo ga mel pr bajti kaka 3 leta. 3.0 V6, kupljen je biu že rabljen in tudi vozil smo ga dost. Nobenih okvar, razn enkrat se je ena lučka za motor prižigala. Neki je blo treba zamenat, cca 150EUR. Piu je če se prov spomnim na relacije okol 11 litrov (potovalni računalnik).

jaka88 ::

206 s16 zgleda super sm mogoče malo premajhen, sem zasledil da ima skupno maso: 1560 kg zdej pa ne vem če ja to prav gledam... Na tem naslovu sem našel
accent je malo "prešvoh" večina jih je 1,3
zdejle me stilo še najbol vleče. bomo vidli če bo še kdo kaj zanimivega povedal.

pa hvala za komentarje.

ZdravkoČolič ::

S16 itak ne boš dobu za 4 jurje. Masa je kot sm reku, malo čez 1100kg.

shinko ::

kaj pa kaki golf IV? recimo http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=385...

Zheegec ::

Lol, 3500EUR za Golf 4 :) Za ta denar bi vsaj 2 moral dobiti :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

shinko ::

alien pa ti še sanjaš....

amigo_no1 ::

Nepremičnina, in še precej draga zapovrh.

Zheegec ::

No ja, Golf4 ni tako zelo težak, tako da ni nepremičnina. Cena je pa Aua, skoraj 4 leta nazaj sem dal toliko EUR za letnik 2000 Alfo 145 JTD 105HP s 150k narejenih Km in podobno opremo (klima, el. pomik stekel, abs, 4x diski,...). Tole je pa še Golf, torej dolgočasnež :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

jaka88 ::

če bi vzel golfa bi vzel TDI z malo več opreme
recimo http://www.avto.net/_AVTO/a...
sm sem slišal da je vzdrževanje takega golfa ogromno.

amigo_no1 ::

1.4 je nepremičnina (vozil), če imam na izbiro bi vzel vsaj cviček nepremičnino, če ste že tako mahnjeni na Golfe.

;-) ::

ZdravkoČolič je izjavil:

S16 itak ne boš dobu za 4 jurje. Masa je kot sm reku, malo čez 1100kg.

Ne za 3 pa=)

Se opravičujem 1025kg ma po prometni.

ZdravkoČolič ::

;-) je izjavil:

ZdravkoČolič je izjavil:

S16 itak ne boš dobu za 4 jurje. Masa je kot sm reku, malo čez 1100kg.

Ne za 3 pa=)

Se opravičujem 1025kg ma po prometni.


Oprosti narobe sm se izrazu. Mislil sm, da ne bo nobenega, ki je kaj še vredn dobu za 4 jurje. Tvoj je pa verjetno okol 1999 al pa 2000 letnik, da je tok lahek. Mislim, da mam nekje navodila za 206ko, bom napisov teže za vsako mašino, če bom najdu.

ZdravkoČolič ::

Nism najdu nč. Iz glave lahko povem, da je 2003 letnik 1.4 kot sm že reku okol 1050 kil. Po moji logiki bi S16 mogu bit dost težji.

jaka88 ::

kaj pa potem pomeni ta teža na tem nalovu? tukaj piše: skupna masa:1560 kg

btree ::

@jaka88
avti, ki si jih naštel niso najbolj kvalitetni, predlagam, da si za tak denar pogledaš kakšno nissan almero ali mitsubishi carismo. Tankaš in menjaš olje, do 500k brez problema, če si normalen voznik, nobenih velikih ali majhnih okvar....

T-h-o-r ::

glej japonce
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Valvoline ::

Zheegec je izjavil:

No ja, Golf4 ni tako zelo težak, tako da ni nepremičnina. Cena je pa Aua, skoraj 4 leta nazaj sem dal toliko EUR za letnik 2000 Alfo 145 JTD 105HP s 150k narejenih Km in podobno opremo (klima, el. pomik stekel, abs, 4x diski,...). Tole je pa še Golf, torej dolgočasnež :)

Hehe,prodaš ga pa v 15tih minutah,še posebej dizel.Un iz oglasa je že rezerviran :)
:D

Zgodovina sprememb…

jaka88 ::

@tomazzz
te dva avta sta kar solidna, pa to da so kvalitetni velja sm za ta dva modela ali nasploh za nissane in mitsubishije???
kaj pa Nissan Primera se mi bolj dopade zaradi več opreme.

amigo_no1 ::

@Valvoline
Za najstarejšo trgovsko foro še nisi slišal ? (kupec pride jutri ponj , stvar je rezervirana, zadnji kos...).
Avto-pleha je preveč, premalo je le kvalitetnih kišt, ker večina dilerjev uvaža karambolirano z olala km in prodaja kot "novo", malo vožen.

Ja, žalostno da Slovenci palijo samo še na število kilometrov nič ne de če je bilo će 3x vrteno nazaj (ne sicer vse, veliko jih pa), samo da jih ima magičnih 150-170 tisoč km. In ko čez par mesecev nekaj crkne pizdijo na nekvalitetno znamko (ko je dejansko šel avto brez obveznih servisov 2x čez predvidene kilometre).

Pri mitsubishi carismo pazi na 1.8 GDI motor, nekateri modeli imajo pogosto napako EGR povratnega ventila (se zabije).

jaka88 ::

ok.
torej, pozna kdo Nissan Primero?

;-) ::

jaka88 je izjavil:

kaj pa potem pomeni ta teža na tem nalovu? tukaj piše: skupna masa:1560 kg

Če gledaš na avto.net pa boš mel prave podatke ja. Tono pa pol ma kaki passat ne pa tota jajčka

ZdravkoČolič ::

kaj pa potem pomeni ta teža na tem nalovu? tukaj piše: skupna masa:1560 kg


To je skoraj 100% najvišja dovoljena obremenitev oz. najvišja skupna masa.

;-) ::

To pomeni polni tank, 5 ljudi debelih + poln kuferam :))

ZdravkoČolič ::

To ali pa dva američana.

btree ::

@jaka88 velja na splošno za japonce. Ne vem za vsak model posebej, preveri po avto forumih. Baje ima Nissan Primera diesel motor od Renaulta.

D3m ::

jaka88 je izjavil:

če bi vzel golfa bi vzel TDI z malo več opreme
recimo http://www.avto.net/_AVTO/a...
sm sem slišal da je vzdrževanje takega golfa ogromno.


ogromno? :))
Če primerjam, da sem imel prej Renault bi si upal trditi, da sem stroške prepolovil.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Maxl ::

Odločam se za nakup avta pa me zanima, če kdo iz prve roke ve, koliko je povprečna poraba Peugeota 206 XS 1.6 16V (109 konjev)?

steev ::

Kaj pa kakšna škoda fabia. Tam letnik okol 2005. Pomoje se ti bolj to splača kupit kot golfa 4.
Novejši, več opreme, deli so pa isti.
:|

dzinks63 ::

Odvisno kako težko nogo imaš. 6,5 - 8

ZdravkoČolič ::

Realno od 7,5 do 9,5.

Maxl ::

Hvala, sem tudi sam računal okoli 8l/100km :).

iso2000 ::

C5 je prva generacija slaba. Precej so ga izboljšali l. 2003 (mislim, da od maja 2003 in naprej je avto bistveno manj problematičen).
Ostalih več kot toliko ne poznam...

Lp

jaka88 ::

potem C5 odpade ker so modeli nad 2003 precej dražji.

kaj pa stilo? sem mislu da je bolj kvaliteten kot tukaj pišete.

steev ::

Mašine so kul, ostalo pa v stilu fiata.
:|

amigo_no1 ::

Mogoče kaj takega ?

Peugeot 406 Coupe 2.2 HDi
http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=385...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

IceIceBaby ::

jeje, dober predlog :) Eden najlepših avtomobilov ever, imho. Pa glede na to, da je bil dolgo v produkciji je tudi tehnika dobro preizkušena.

jaka88 ::

avto zgleda super... kaj pa malo starejši letniki od 97 do 2001 ? se splača kupit al je to že prestaro? ima mogoče kdo ta avto? mnenje...

IceIceBaby ::

Če je avto dobro ohranjen in redno vzdrževan letnik ne igra bistvene vloge. Samo poglej, da ima servisno knjigo, pa pred nakupom ga lahko pelješ na kakšen servis, da ga pregledajo.

D3m ::

LOL. Avto je poškodovan od toče, pa še zadnji odbijača ima poškodovan.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Steinkauz ::

Samo tako informativno kak stošek je avto :)



Golf IV TDI 90KM letnik 99, 180kkkm, od tega 35kkm moje vožnje. Realni kkm bolj okoli 250kkm ali več.

Velki servis je potrošni material ter deli ki se jim poznajo leta(pa kilometri), tko da je blo menjano res svašta.
Takrat bi lahko menjal samo jermene+ celotne bremze+ ene škarje(al neki kar drži bremze) To bi blo pol okol 600eur, sam ker mislm met avto še neki cajta, sm raj orng porihtal avto.
Šponer od klime je pa jermen hitr sfakal, pa je začel cvilit, tko da sm menjal.

Kar je pa dejansko crknilo v teh 3letih je pa rele računalnika, pa se ni hotu avto vžgat. Diagnoza z računalnikom dokej hitra, rele pa stal 15eur.

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: WarpedGone ()

Blinder ::

Tisti 406 coupe ima na nekem drugem oglasu 140k km
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

jaka88 ::

cool cool,
kaj pa sledeči fordi Puma, Mondeo, Cougar?

drgač pa itak ne pričakujem da ne bom imel nič stroškov... pač z vsakim avtom so neki stroški.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

nakup rabljenega avtomobila (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Na cesti
32685294 (50838) lucky13
»

Kateri avto do 2500€ (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Na cesti
46686206 (70349) AapocalypseE
»

Rabljen avtomobil (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10621627 (16825) amigo_no1
»

Svetovanje za nakup avtomobila (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
12227092 (24701) amigo_no1
»

Kateri avto vozite, katerega si želite? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7811889 (9911) Martin Krpan

Več podobnih tem