» »

Težava s prenosnikom HP 6735s

Težava s prenosnikom HP 6735s

guererro ::

žiw,
imam problem pri zagonu prenosnika. Ko ga želim zagnati se zasvetijo lučke in vklopi ventilator to je pa tudi vse. Zaslon ostane črn in tudi lučka ki kaže če dela wireless(vklopi se ko pride zagon do namizja) ne gori. Glede na to sklepam da ni kriv zaslon. To potrdi tudi dejstvo, da sem poizkusil z dodatnim monitorjem a je tudi ta ostal črn.

Kaj bi lahko bilo fuč?

Šimpanz ::

Matična plošča.

kupim9 ::

Itak je matična.

guererro ::

ok hvala!Torej ga bom moral poslati v garancijo... Imam pa problem da so gor nekatere datoteke ki jih bi nujno rabil zelo kmalu, pa me zanima če je kak način da se dokopljem do njim brez da izgubim garancijo.
lp

Hardstyle ::

disk lahko pri tem prenosniku odstraniš brez izgube garancije.

guererro ::

uf dobro to. Kam pa ga lahko priključim ko ga odstranim iz fuč prenosnika? Doma imamo še toshibo A500. A bi slučajno pasal gor? Če ne, kaj mi še preostane?
hvala!

69charger ::

Če rabiš ti prodam mojega,poceni :P

Če je tošiba dovolj nova in ima SATA disk potem bo pasal,drugače ga boš pa moral v namizni računalnik priklopit.

solatko ::

Lahko pošlješ tudi brez diska. Samo bodi pripravljen, če je slučajno SW napaka, boš moral nekaj plačati, zaradi nepotrebne reklamacije.

kupim9 ::

Vprašaj kakega kolega če ima slučajno tole
http://www.mimovrste.com/artikel/217002...

Pyr0Beast ::

Stisni in drži laptop med touchpadom in spodnjim delom ohišja, nato pa ga prižgi. :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

kitewing ::

Šimpanz je izjavil:

Matična plošča.

Ti si pa hud diagnostik...
Imam isti računalnik in sem imel isto napako, vendar ni bila plata ampak disk.

misek ::

Pyr0Beast je izjavil:

Stisni in drži laptop med touchpadom in spodnjim delom ohišja, nato pa ga prižgi. :)
In kaj je narobe v tem primeru? Ker sem imel v delu prenosnik, kjer je ta trik pomagal. Ampak je vedno šlo na slabše. Na koncu sem moral skoraj stopiti na ta del da se je računalnik prižgal ;)

solatko ::

To je problem HP prenosnikov, ker se najbolj greje del pod pcmcia ali pci-e ležiščem. Tam odstopi nekaj kontaktov in sčasoma tudi to več ne pomaga. Skratka, če se to pojavi v garanciji ni problema (po navadi se nekaj mesecev po poteku garancije), v nasprotnem primeru je najboljša rešitev, prodaja prenosnika po delih, da saj nekaj denarja dobiš nazaj. Zadeve se ne da popravit, razen z zamenjavo plošče.

Za enkrat se ta problem kaže samo pri prenosnikih HP, zgleda, da imajo drugi te zadeve nekako rešene.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

Pyr0Beast ::

misek je izjavil:

Pyr0Beast je izjavil:

Stisni in drži laptop med touchpadom in spodnjim delom ohišja, nato pa ga prižgi. :)
In kaj je narobe v tem primeru? Ker sem imel v delu prenosnik, kjer je ta trik pomagal. Ampak je vedno šlo na slabše. Na koncu sem moral skoraj stopiti na ta del da se je računalnik prižgal ;)


Kot je rekel solatko, slab-hladen lot. Ko stisneš, skleneš skupaj in zadeva zalavfa.

Sam sem enega takega rihtal a napaka se je potem kmalu pojavila ko si prenosnik parkrat odprl in zaprl, ker se tudi plata rahlo zvija.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

guererro ::

hvala vsem za nasvete :) Trik pa na žalost pri meni ni uspel :S. Aja v mojo toshibo pa disk ne gre ker ima le ta malo drugačno ohišje in ne skoči v režo :S

Pyr0Beast ::

Odšravfaj nepotrebno ohišje, diski so ponavadi vsi enake oblike, ko gre enkrat tisti pleh stran.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

PrvaPomoč ::

solatko je izjavil:

To je problem HP prenosnikov, ker se najbolj greje del pod pcmcia ali pci-e ležiščem. Tam odstopi nekaj kontaktov in sčasoma tudi to več ne pomaga. Skratka, če se to pojavi v garanciji ni problema (po navadi se nekaj mesecev po poteku garancije), v nasprotnem primeru je najboljša rešitev, prodaja prenosnika po delih, da saj nekaj denarja dobiš nazaj. Zadeve se ne da popravit, razen z zamenjavo plošče.

Za enkrat se ta problem kaže samo pri prenosnikih HP, zgleda, da imajo drugi te zadeve nekako rešene.


To težavo se da BP popraviti. "Zadeve se ne da popravit, razen z zamenjavo plošče." Skoraj da vsaka matična plošča za prenosnike se da popravit in tudi vsi čipi, se dajo zamenjati. Popravili smo jih že ogromno.
PRP

guererro ::

Pyr0Beast je izjavil:

Odšravfaj nepotrebno ohišje, diski so ponavadi vsi enake oblike, ko gre enkrat tisti pleh stran.


ok vom poizkusil še to
hvala!

Aja imam pa še eno vprašanja...a slučajno kgo ve zakaj mi kar naenkrat ne dela ctrl+v oz sploh ničesar ne morem prilepiti... Če rezimo izrežem datoteko je ne morem več prilepiti ker (paste je zatemnjen). Saj bi poslal sliko ampak ne morem prilepiti slike ki je narejena z ortsc :X

Ko ma hudič mlade...

solatko ::

PrvaPomoč - Veliko jih je to že popravljalo, samo ni prav dolgega efekta, ker je napaka tam, kjer je plošča tri slojna in odleti kontakt na notranjem sloju. Poizkušali so nekaj s pregrevanjem, vendar tako kot pravim za kakšne pol leta. Pri HP-ju menjajo ploščo, če je v garanciji.

Pyr0Beast ::

PCB je pri laptopih tam ... do 6 ali še več slojev.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

solatko ::

Nisem hotel komplicirat, v glavnem popravilo je nesmiselno.

Pyr0Beast ::

V določenih primerih je res, če ne crne napetostna regulacija, pa se potem zadeva ponovno pokaže čez par mesecev. Če je zanič design je zanič.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

69charger ::

A se ga splača razdret pa zamenjat pasto na procesorju pri temu laptopu? Ker sem kupil malo paste za mojo grafo pa me zanima če se splača rihtat laptop al pa ga odpišem.

Pyr0Beast ::

Od kje si se pa ti vzel ?

Kaj je sploh narobe z laptopom ? :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

69charger ::

Greje se,zelo. Ob malo bol vročem dnevu je prišlo tudi do 100 stopinj. Se splača razdret in spucat in zamenat pasto?

solatko ::

Vsak računalnik je dobro vsaj enkrat letno, razdret in očistit prah, zamenjat pasto in pregledat ventilatorčke.

Hardstyle ::

Imam hp6735s in se več ne napaja. Torej ko ga imam priklopljenega v električno omrežje se ne polni oz. deluje na baterijo.
Ugotovil sem, da se polni če bolj "pritisnem" vtikač v prenosnik ampak ga ne morem dolgo držati v tem položaju pa še nerodna je zadeva.
Kaj lahko naredim?

Pyr0Beast ::

Menjat vtičnico.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Hardstyle ::

Če misliš električno vtičnico (v steni), sem že in ne pomaga.

Pyr0Beast ::

V laptopu.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

#000000 ::

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

Hardstyle ::

Huh, pod kaj pa naj iščem to na ebayu? Lahko to menjam sam?

Hardstyle ::

Kontaktiral me je uporabnik Slo-techa ki prodaja ta power jack za 20EUR! Iz kitajske jih dobim 10 za ceno 21.89EUR. Menjava tega dela pride 50EUR.

Nevem... raje prodam laptopa za dele, če že za power jack dobim 20EUR >:D

jukoz ::

Jah nič, kupi jih 10 iz kitajske in zamenjaj sam. Pol pa trži storitve še drugim. 50x9 = 450EUR
Se več kot splača. Res pa je da je to bolj "dolgoročna" investicija:
Glede na število prodanih HPjev s takimi konektorji, glede na uporabnike in tvoje znanje spajkanja (tudi če ga nimaš se boš v 10ih poizkusih že naučil) sem prepričan da v boš vse prodal v 3 mesecih.

Hardstyle ::

Za montažo bi dal tistih 30EUR ker je res vredno. Ampak 20EUR za konektor, ki stane 1EUR ?

#000000 ::

No ja vprašanje kaj si ti dejansko gledal na ebayu, ker teh konektorjev je mnogo vrst in kokr jest gledam na ebaju noben ni podoben tistemu ki je na moji prvi sliki, imam pa tako AMD kot Intel različico plate za ta prenosnik. Glej da se ne boš zajebal ko boš kupoval na ebayu, ker boš čakal ene 3 tedne na vtikač, nazadnje pa ne bo taprav, ker kitajce boli Kur.. če si se ti zmotil in naročaš nekaj kar ne rabiš :)

Pyr0Beast ::

Hehe. Ja. Točno tako. Čakaš pa potem še pravilno ni.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

solatko ::

Poglej pri Just na Brnčičevi 13 v LJ. Se mi zdi da jih majo, če ne pa zamenjaš še vtič in si zmagal za 5EUR.

#000000 ::

Ni to obična jack vtičnica, pomojem take pr Justu niti na sliki niso vidli.

solatko ::

Razdri, odlotaj in vzemi za mero. Vtičnice so lahko različne, mora se vsaj približno prilegat, kontakti so pa tako standardni za določene tipe vtičnic. Kupiš še vtič, če slučajno tisti original ne bo pasal. Vse ostalo je bla bla. Zamenjal že ničkoliko podobnih zadev za razna napajanja in polnilce.


http://bootmylaptop.com/page/2/

Imaš pa verjetno tudi prav za tvoj računalnik (po možnosti še na yu tube, samo se mi ne da iskat.

http://www.laptoprepair101.com/laptop/2...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

Hardstyle ::

Rabim nekoga iz Maribora.

solatko ::

Vprašaj pri Dinocompu.

manijak26 ::

ima ko za prodati maticnu ploscu za hp6735s,,poklicite 041250817


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sistem ena d.o.o. servis !!! (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Kaj kupiti
20653428 (13394) Han
»

Pregrevanje laptopa po novem nanosu paste

Oddelek: Pomoč in nasveti
353174 (2199) MrStein
»

Zeleni artefakti in utripanje zaslona na prenosniku

Oddelek: Pomoč in nasveti
101179 (946) solatko
»

Cena čiščenja prahu v prenosniku (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
7519143 (14718) Zheegec
»

Računalnik se ne prižge

Oddelek: Pomoč in nasveti
397980 (7573) Marilyn

Več podobnih tem