Shema delovanja
vir: PC MagazineRevizijo je izvedlo podjetje Stroz Friedberg LLC, ki se ukvarja z računalniško forenziko. Pregledali so izvorno kodo v jeziku C++, konfiguracijske datoteke in skripte. Poročilo v formatu PDF je dostopno na Googlovih straneh.
S pregledom so ugotovili, piše PC Mag, da je Google zbiral podatke, ki so bili posredovani po omrežjih. Nato je podatke povezoval s podatki GPS-enot na vozilih. Za tem so uporabili tehniko gslite, s katero so analizirali podatke in shranili nekaj podatkov, ki omogočajo identifikacijo, med njimi MAC-naslove in SSID-oznako omrežja. Če pa je bilo omrežje šifrirano, je Google seveda vse podatke razen glav vrgel proč, saj z njimi ni imel kaj početi. Program gslite na disk zapiše jedro podatkovnih paketov, poslanih po brezžičnih omrežjih, in ne le glav, a jih ne analizira. V reviziji niso mogli ugotoviti, če je gslite zbiral podatkovne paketke, ki so vsebovali uporabne osebne informacije. Gslite sodeluje s programom Kismet, ki zamenja kanal petkrat na sekundo, tako da je težko reči, koliko koherentne informacije je Google ujel.
Google je že neštetokrat ponovil, da je šlo za napako, a nasprotnikov niso prepričali. Britanska Privacy International jih je obtožila, da gre za kaznivo dejanje, ki presega običajno napako.