» »

Preko 1 dialup povezave->internet na 2 računalnikih

Preko 1 dialup povezave->internet na 2 računalnikih

spucek ::

Imam 2 računalnika,2 mrežni in 1 modem.Vse je povezano,lepo dela-mreža seveda.Pride pa do interneta pa dela samo tam, kjer je modem;(( .Po 2 urah sem sicer uspel s pomočjo Paramedica narediti,da dela na drugmu kompjutru celo Messenger(prej nisem vedu čemu služi Gateway:D ).Kaj več pa ne.Lepo prosim za pomoč,ker sem že obupan! :'(
Previdnost je mati modrosti.

Paramedic ::

Mal dvomim, da se da tko narest, da lahko tut igre igraš, ampak vsaj na net da prideš. S tem ICS ne vem kaj vse se da narest. Sm mislu, da bi se moralo samo vse nastavit, pa vendar ne dela prav. Kaj je treba, da vsaj IE dela. Proxyja kakor vem, tle ni...
End transmission.

gumby ::

gre lepo tudi igre igrat (no ja, ping okoli 200 ms). rabiš pa en dober proxy ali kaj podobnega, recimo WinGate

spucek ::

Če to:na obeh kompih so winsi ME.In rad bi da poleg Messengerja dela IE.Igre niso potrebne(če mam pa lan:D)
Previdnost je mati modrosti.

spucek ::

t.g. si ziher?Ker to ej fenomenalna novica!Sm sprobu netproxyja pa ga nisem zakapiru in mi ni nč ratalo:'( :( .A ta program k daješ link poznaš?TAk de mi lahko še malo potem pomagaš?
Previdnost je mati modrosti.

gumby ::

mel sem ga instaliranega pred ADSL-om in je delal OK. ima mali milijon opcij, od tega vem približno 1/10 za kaj se uporablja:D

gumby ::

sicer pa preberi help, tam je na široko napisano, kako se stvar usposobi. Če boš mel probleme, pa kar vprašaj

Tomi ::

WinMe imajo privzeto ICS delo. Greš pod Network Places, potem daš čarovnika in se poigraš z možnostmi.
Nato pa še nastaviš gateway in DNS (oboje naj bi bilo 192.168.0.1), prvi računalnik (z modemom je .1, drugo pa .2 ).
Potem dela vse.
metrodusa.blogspot.com

gumby ::

Tomi: ICS dela z fisknimi IP-ji pod WinME? tega mi na Win98SE ni uspelo usposobiti (DNS ni delal)...

spucek ::

t.g.: če ne bo pomagalo,kar je tomi napisu grema v akcijo:D .
Tomi:Čarovnika sem na obeh kompih zagnal.Un z modemom je 192.168.0.2,un brez pa je ....1.A dns pa gateway nastavim le na 1ki?Kje vse pa?Ker zdej k mam iCS inštaliran mam še 4 ICSjeve stvari med tistimi protololi.Zdej pa sploh ne vem kaj vse spremenit.A povsod nastavim dns in gateway na ip hosta(2ka).A morm mogoč ipje zamejat-men se ne zdi potrebno.
TNX vsem
Previdnost je mati modrosti.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Postavitev domacega omrezja in deljenje internet povezave (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Omrežja in internet
1793564307 (1136) c23po
»

Windows Server 2008 NAT DNS forwarding

Oddelek: Operacijski sistemi
191819 (1644) Swiwer
»

Homenetwork

Oddelek: Omrežja in internet
333423 (2699) MrStein
»

računalnika v mreži

Oddelek: Pomoč in nasveti
401834 (1406) mte
»

Lan med win 2k inwin 98se (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
655162 (4398) Klemenn

Več podobnih tem