» »

koliko elektrike porabi PC?

koliko elektrike porabi PC?

chuck ::

Danes so stari dobili obračun za elektriko in je 60.000 SIT. Krivda je seveda zvaljena name, oziroma moj PC, saj sem bil prej v drugem mestu, letos pa spet doma.
Priznam da je PC prižgan 24/7 z izjemo monitorja, ki je samo 14/6 (14 ur, 6 dni v tednu).
Ker je že kar nekaj let iz srednje šole sem že pozabil računanje uporabe. Rezultat pa mora biti v kWh.

Na mojih komponentah piše:
22" monitor: 1,8 - 0,85A
za PC nimam podatkov (oziroma je 300W napajalnik, AMD XP 1700 z dosti dodatnih komponent)
LCD projektor: 1,9 - 0,8A (projektor je priključen povrečno 2 uri na dan).
Drugih podatkov razen za napetost ni.

Najbolj me moti ker je štrom od do in so velike razlike. Lahko kdo z izkušnjami pomagi. Prosim dopiši enačbe.

Dami ::

60k??? LOL:D To ste verjetn poračun dobl. Prej ste plačval rečmo 4k čeprav ste porabl več in zej to vse skup pride za ostanke nazaj. Sej mene tud zanima kok to porabi, js mam cel dan vžgano pa še monitor tud (350w napajalc in 17" monitor).
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

dr.J ::

Ja, čisto zastonj pa elektrika tudi ni.
0,25 kW x 24 ur x 20 SIT/kWh = 120 SIT na dan
Točnih cen ne vem, za priključeno moč pa sem vzel 250W. No, 60 jurjev zanesljivo nisi pokuril, ampak kot je kolega rekel, set dobili poračun. In ker odčitujejo števce enkrat letno, boste zdaj eno leto plačevali malo višje račune, potem pa bodo ugotovili, da ste plačali več, kot ste porabili, pa vam par mesecev ne bo treba nič plačati.

chuck ::

Saj sem napisal obračun.
Ja, fora je bila ker "prejšnje" leto me ni bilo, pa so "letos" plačevali še po starem obračunu, čeprav sem pokuril več štroma.
To očitno pomeni, da moj PC pokuri za cca 60.000 SIT/leto elektrike. Jaz pa sem mislil da ni omembe vredno.

Mi še lahko poveš kako bi se lahko točno izračunalo.
Podatek na monitorju je 1,8 - 0,85 A. Katero mejo naj vzamem, zgornjo verjetno.
Potem 1,8A*220V=396W


Se spomnim, ko pred mnogimi leti ko še nisem imel PCja, sem pri kolegu igral Dune 2. Njegovi stari pa so nama kar naprej tečnarili da porabima preveč elektrike;(

virtual_reality ::

Kolikor jaz vem pokuri monitor cca 100 W.
Celoten racunalnik vkljucno z monitorjem pokuri (po mojem) od 200W - 400W maks. Vzemimo torej da pokuri 300 W -> 300 W * 24 ur = 7.2 kWh / dan * 20 SIT / kWh = cca 150 SIT na dan
150 SIT * 365 dni = 55.000 SIT

Torej si verjetno res pokuril toliko.
"C makes it easy to shoot yourself in the foot. C++ makes it harder, but when you do, it blows away your whole leg."

virtual_reality ::

Ce je bila letos tvoja poloznica za elektriko X tolarjev, boste po poracuno placevali X + (60.000 SIT / 12) SIT. Od poracuna naprej boste torej placevali 5.000 SIT na mesec vec, vse do naslednjega poracuna.
"C makes it easy to shoot yourself in the foot. C++ makes it harder, but when you do, it blows away your whole leg."

suse80 ::

Moja poraba:

Teoretično:
Procesor C900 21W
Disk 10W
Ventilatorji 18W
CD-ROM 10W
Matična 3W
monitor (vklopljen) 75W DPMS saving mode do 5W

skupaj torej na uro max 0,137 kw, na dan 3,2Kw/h

Izmerjeno pa : tok 0,95A, napetost 232V, moč = 220W, pri monitorju v power saving mode pa 65W manj. to pomeni 24x155w=3,7Kw/h na dan, v mesecu dni je to 30x3,7=111 Kw/h x 20 sit= cca 2220 sit.
To pa še ni 60.000.....
Obiščite stran o astronomiji ijn astrologiji http://www.mojevesolje.org

virtual_reality ::

Sam ce mas Athlona je zgodba drugacna :D
"C makes it easy to shoot yourself in the foot. C++ makes it harder, but when you do, it blows away your whole leg."

Zgodovina sprememb…

whatever ::

Uf, sam men se zdi cifra 60000 sit/leto astronomska. To je že skoraj toliko, kolikor se plača letno za ADSL... 5000 sit mesečno... A pol 10000 vsak mesec gre elektrike samo za 24/7 prižgana komp in hladilnik (kuhinjski, se razume:) ?

cekr ::

Poraba računalnika in monitorja ni stalno maksimalna. Če pa je monitor ugasnjen, potem imaš lahko zelo malo porabe. Pa tudi računalnik ti ne žge v maksimum.
Če bi imel res toliko prižgan računalnik v celem letu, po hitrem obračunu pride med 30.000-40.000 sit/leto. Kar pa ne verjamem. Moraš pa vedeti, da ti lahko že ena žarnica, ki jo imaš verjetno pri računalniku žre 1/4-1/3 porabe računalnika. Če vse sešteješ pa pride kar lepa cifra, nikakor pa ne čez 40.000 sit. Da je prišel poračun 60.000, moraš pa vedeti, a je v ta poračun vštet tudi tekoči mesec. Če te ni bilo pri hiši, ne misli, da porabiš samo toliko elektrike, kot jo porabi računalnik.

Borci ::

Primer enega čisto navadnega računalnika, brez dodatnih ventilatorjev z monitorjem, zvočniki in zunanjim modemom. (AMD/300)
Naprava za merjenje porabe kaže od 98 do 104 VA, FI pa je 0.78. Se pravi, da moj računalnik porabi toliko kot 100W žarnica.
Bom pa v ponedeljek še probal na drugem računalniku, da vidim, kakšna je razlika (Duron600@866)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prižgan računalnik - poraba elektrike

Oddelek: Pomoč in nasveti
398788 (1621) d4vid
»

Poraba elektrike?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
358630 (7555) janez5
»

Koliko elektrike porabi rač

Oddelek: Strojna oprema
208883 (8200) gumby
»

zakaj je takšen račun

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
121322 (914) PPG78
»

Elektrika?

Oddelek: Loža
422861 (2087) Kaboom

Več podobnih tem