» »

Mimovste - osebni prevzem

Mimovste - osebni prevzem

k4vz0024 ::

Očitno je da pri MM postajajo pohlepni...

Pyr0Beast ::

Ali pa izključno tržno usmerjeni.

Pač eno leto nazaj sem za router dal 56EUR, sedaj je 70EUR+
Za slušalke okoli 50 in sedaj so nekaj čez 60EUR.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

JohanP ::

Pyr0Beast je izjavil:

Ali pa izključno tržno usmerjeni.

Pač eno leto nazaj sem za router dal 56EUR, sedaj je 70EUR+
Za slušalke okoli 50 in sedaj so nekaj čez 60EUR.


Torej, če bi se hotel robe zdaj znebit bi, z malo spretnosti, dobil enako vsoto kot ob nakupu :D

mtosev ::

PrimozR je izjavil:


Kupiš za 700 € robe v enem letu :D

Članstvo v VIP klubu avtomatično pripada vsakemu uporabniku, ki v tekočem koledarskem letu opravi vsaj tri nakupe v minimalni skupni vrednosti 600 €.

drugace sem od leta 2006 kupil za 1100E robe na MM
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

PrimozR ::

JohanP je izjavil:

Pyr0Beast je izjavil:

Ali pa izključno tržno usmerjeni.

Pač eno leto nazaj sem za router dal 56EUR, sedaj je 70EUR+
Za slušalke okoli 50 in sedaj so nekaj čez 60EUR.


Torej, če bi se hotel robe zdaj znebit bi, z malo spretnosti, dobil enako vsoto kot ob nakupu :D

S tem da bi nekoga fletno nategnil?

mtosev je izjavil:

PrimozR je izjavil:


Kupiš za 700 € robe v enem letu :D

Članstvo v VIP klubu avtomatično pripada vsakemu uporabniku, ki v tekočem koledarskem letu opravi vsaj tri nakupe v minimalni skupni vrednosti 600 €.
No pa 600, big whoop.

mtosev je izjavil:

drugace sem od leta 2006 kupil za 1100E robe na MM
Can i be your friend?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

Zheegec ::

Pyr0Beast je izjavil:

Ali pa izključno tržno usmerjeni.

Pač eno leto nazaj sem za router dal 56EUR, sedaj je 70EUR+
Za slušalke okoli 50 in sedaj so nekaj čez 60EUR.

Za nihanje valut in njihov vpliv na naše cene si že slišal?
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

inferno666 ::

Zheegec je izjavil:

Pyr0Beast je izjavil:

Ali pa izključno tržno usmerjeni.

Pač eno leto nazaj sem za router dal 56EUR, sedaj je 70EUR+
Za slušalke okoli 50 in sedaj so nekaj čez 60EUR.

Za nihanje valut in njihov vpliv na naše cene si že slišal?


To ni kriv mimovrste, ampak dobavitelj.

k4vz0024 ::

Tržna usmerjenost = nategni in odri stranke = pohlep

xCore ::

male pošiljke se pač ne splačajo... že samo pakiranje in pošiljanje delajo minus...
.:R Š T:. [.: Trust is a weakness :.]

Pyr0Beast ::

Pardon, Celo 70EUR so

MDR X300

Nihanje valut ne more biti tako močno. To je ~40% cene gor
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

k4vz0024 ::

male pošiljke se pač ne splačajo... že samo pakiranje in pošiljanje delajo minus..


Seveda, se splačajo. Stranka pride stvar osebno, pa zraven še kaj kupi, kar ne rabi.8-)

alen1 ::

Glede cen je povsod enako. Iz dneva v dan dolar raste in to se seveda občuti tudi pri nas. Drugače pa poglejte malo po avteri mislim, da je to največji dobavitelj za slo.

k4vz0024 ::

In potrtem dražijo na zahrbten način....

Gerbic ::

k4vz0024 je izjavil:

In potrtem dražijo na zahrbten način....


Zahrbten bi pomenilo, da ti ne veš (torej za tvojim hrbtom) :)

JohanP ::

PrimozR je izjavil:

S tem da bi nekoga fletno nategnil?

Mogoče gre za to na keteri strani stojiš, oziroma v kakšnem kontekstu je bila prodaja opravljena.
Bi pa rekel, da ne gre za fleten nateg temveč za spretnost. Navsezadnje je prodaja posel, kjer se obe stranki strinjata. In vsakemu prodajalcu je važno da glede na dano situacijo iztrži maksimum.

billy ::

k4vz0024 je izjavil:

male pošiljke se pač ne splačajo... že samo pakiranje in pošiljanje delajo minus..


Seveda, se splačajo. Stranka pride stvar osebno, pa zraven še kaj kupi, kar ne rabi.8-)


To deluje v trgovinah, mimovrste osebni prevzem je pa dokaj "bedna" izvedba. Dejansko že dobiš zadevo zapakirano, tam nimajo nič drugega, in tudi če bi hotel kaj kupiti, bi morali prvo naročiti iz skladišča..ni tako, da bi roba bila na policah in bi slučajno še kaj videl in nabavil.

k4vz0024 ::

Če ne znajo kupcev privabiti, naj zaprejo štacuno, ne pa da si neke traparije izmišljujejo.

Pyr0Beast ::

Navsezadnje je prodaja posel, kjer se obe stranki strinjata.

Od kje je pa to padlo ?

Stranki si izmenjata blago, ni pa nujno da se strinjata, če ima eden oderuško ceno vendar pa mora to zadevo imeti iz tretjih razlogov.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

inferno666 ::

Jaz mislim da so dobro premislili predno so šli v to.

Tisti, od katerih največ služijo bodo ostali, ker kupujejo za večje zneske.

Od tishih, ki pa kupujejo kable po 2 EUR in pričakujejo da bodo imeli še brezplačni prevzem, imajo pa itak samo zgubo, tako da je vseeno tudi če ne kupujejo.

billy ::

Seveda dobro premišljeno...

podobno kot pred leti siol ni hotel znižat cen za ADSL, ker se mu ni splačalo in je pač rajši zgubil nekaj strank na račun tega, več bi zgubil profita, če bi znižal cene...

tako se MV bolj splača računati 2EUR, pa zgubiti nekaj strank, kot pa ostati na free.

k4vz0024 ::

To samo kaže na pohlep. Če bi želeli ustvariti pošteno trgovino, bi morali nekje malo popustiti. Pa magari pri kablu za 2 €......

inferno666 ::

Tukaj je veliki če. "Poštena trgovina" ... taki časi so že davno preživeti, če so sploh kdaj obstajali.

Poštenost uravnava konkurenca. Noben te ne sili, da kupiš ravno pri njih.

Zgodovina sprememb…

k4vz0024 ::

Pošteni v očeh kupcev....ne tista ta prava poštenosti res nikoli ni bilo....

techfreak :) ::

offtopic: Ima še kdo težave pri prijavi na Mimovrste preko IE8? Meni se nikakor ne uspe prijaviti, ko vpišem email/geslo mi pokaže isto stran in piše "Za nadaljevanje se morate prijaviti".
Na Firefoxu deluje brez problema.

k4vz0024 ::

Verjetno so začeli s predatorskimi cenami, sedaj pa želijo požeti dobiček...

inferno666 ::

Nizke marže pri računalniški opremi je itak Enaa zakuhal.

xCore ::

k4vz0024 je izjavil:

male pošiljke se pač ne splačajo... že samo pakiranje in pošiljanje delajo minus..


Seveda, se splačajo. Stranka pride stvar osebno, pa zraven še kaj kupi, kar ne rabi.8-)



iz glavnega skladišča v poslovalnico pa pride po luftu?
.:R Š T:. [.: Trust is a weakness :.]

k4vz0024 ::

z glavnega skladišča v poslovalnico pa pride po luftu?


Pa naj imajo trgovino ob skladišču...

xCore ::

haha :)
.:R Š T:. [.: Trust is a weakness :.]

k4vz0024 ::

Zanimivo je to, da je MM imela prej glavno poslovalnico bogu za hrbtom. Sedaj pa v Centru....

k4vz0024 ::

Če bodo arogantni jim zaton ne uide....

ASUStek ::

Ales320 je izjavil:

k4vz0024 je izjavil:

Če je to nova politika, potem so ravnokar izgubili dolgoletno stranko.;(


Ravno včeraj sem imel namen vzeti nek artikel pri njih in ko sem opazil ta 2€ pri osebnem prevzemu, sem lepo poiskal drugo trgovino. To se mi zdi popolnoma nefer do kupcev in dokler bojo imeli tako politiko, ne opravim pri njih niti enega samega nakupa več.


ma ej NE RAZUMEM TE...zaradi faking dveh evrov......saj pa 2eur ni bogastvo...sicer pa imajo čist prav da računajo..samo vprašaj se klko časa niso računali in sicer prevažala jim je kar pošta slovenije..misliš da je pošta zastojn??ampak da zaradi dveh evrov menjaš štacuno hmmm....no pač odločitev posameznika...je pa res da so mimovrste itak draga štacuna
lp

aja sem pa pozabil povedat da je ta 2EUR že vredno dat zaradi zaupanja do njih...in pa glede dostavnih rokov so dbest

lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ASUStek ()

JohanP ::

Pyr0Beast je izjavil:

Navsezadnje je prodaja posel, kjer se obe stranki strinjata.

Od kje je pa to padlo ?

Stranki si izmenjata blago, ni pa nujno da se strinjata, če ima eden oderuško ceno vendar pa mora to zadevo imeti iz tretjih razlogov.


He! tudi če so zraven še četrti in peti razlogi se še vedno strinjaš - ker če se ne strinjaš, potem ne kupiš!
Cenkanje je seveda priporočeno.

"ti si kot Daffy iz Looney Tunes a?"
It's a ripoff but I'll buy it! :D

Nevihta ::

Še sreča, da ko greš po kruh ti vsakič ne zaračunavajo 2EUR za obdelavo računa :)

Kaj pa če bi zaračunali še 2eur za dostop do strani, pa 2eur za izdelavo predračuna pa,....

Zastopim, da se cene višajo, zastopim da poštnina stane, ampak osebni prevzem? Tolk ugodni pa spet niso.

Kot je nekdo omenil marsikje vržemo euro ali dva stran pa se ne sekiramo ,res je, pa tudi za marsikaj ga damo, ampak tole je pa sorry, stvar principa, in se strinjam s k4vz0024. Dokler bo tako ne kupim nič.

Iz principa, je pa verjetno res, da se oni ne bodo sekirali ker nisem ne vem kako velika stranka, pač nimam veliko denarja:)
Nevihta

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Nevihta ()

inferno666 ::

Pri takih maržaš tudi jaz ne bi :).

bluefish ::

PORDEČELI: tema je namenjena debati okoli Mimovrste in ne političnim debatam. Prav tako nekateri dvignite nivo pisanja.

xCore ::

Nevihta je izjavil:

Še sreča, da ko greš po kruh ti vsakič ne zaračunavajo 2EUR za obdelavo računa :)


ti ti samo ne piše posebej :)
.:R Š T:. [.: Trust is a weakness :.]

Nevihta ::

Če grem po 2 žemlji plačam 2x0,5€ = 1eur, tukaj ni nikjer 2€ notri. Dobiček oz zaslužek imajo pa oboji prištet v ceni, če misliš da MM proda robo po nabavni in živi od teh 2 eur se pošteno motiš.
Nevihta

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Nevihta ()

Keyser Soze ::

Hja, Enaa ti ne zaračuna nobenih "stroškov obdelav". Plus imajo osebni prevzem v Lj. Zato veliko raje kupujem tam. BP z dobavo, roki, kvaliteto, odnosom... Vse se da zmenit.

Pač, poslovne odločitve se sprejemajo. Al so dobre al slabe pa čas pokaže. IMO pa znata ta dva eura v teh časih kar kvarno vplivat na promet. Še za manjši znesek razlike sem se napotil iz ene štacune v drugo (če so bili stroški poti sorazmerni).
OM, F, G!

xCore ::

Nevihta je izjavil:

Če grem po 2 žemlji plačam 2x0,5€ = 1eur, tukaj ni nikjer 2€ notri. Dobiček oz zaslužek imajo pa oboji prištet v ceni, če misliš da MM proda robo po nabavni in živi od teh 2 eur se pošteno motiš.


Se pravi ti vrjameš da v ceno dveh žemelj nisi plačal vseh stroškov ki so nastali z tem? :)
.:R Š T:. [.: Trust is a weakness :.]

billy ::

inferno666 je izjavil:

Nizke marže pri računalniški opremi je itak Enaa zakuhal.


Nizke marže? khm...enaa in MV še vedno imata okoli 10% marže, kar je ogromno.

V tujini je praksa nekaj % marže, pa optimizacija v nulo.

Nevihta je izjavil:

Če grem po 2 žemlji plačam 2x0,5€ = 1eur, tukaj ni nikjer 2€ notri. Dobiček oz zaslužek imajo pa oboji prištet v ceni, če misliš da MM proda robo po nabavni in živi od teh 2 eur se pošteno motiš.


Čisto druga zadeva. Žemle sami pečejo trgovci. Če bi MV sama delala kable za 2€ bi tudi imeli ogromno dodano vrednost.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: billy ()

Ales320 ::

@ASUStek: Da ti odgovrim. 2EUR res ni bogatstvo, tu se gre za čisti princip! Če tega ne razumeš je to tvoja stvar, kar se mene tiče jim lahko vsakič dodaš še 10EUR bonusa, ker so ti tako pri srcu in ker jim zaupaš. Praviš da jim pakete na prevzemno mesto dostavlja pošta slovenija...to mene kot stranko ne zanima, mene zanima končna cena (te pa za večino artiklov že dolgo niso več najugodnejše). Lahko si pa siguren da je vse to zaračunano že v prvotni ceni. ;)

k4vz0024 ::

Dva evra je bogastvo, sum sumarum!

billy ::

ASUStek je izjavil:

Ales320 je izjavil:

k4vz0024 je izjavil:

Če je to nova politika, potem so ravnokar izgubili dolgoletno stranko.;(


Ravno včeraj sem imel namen vzeti nek artikel pri njih in ko sem opazil ta 2€ pri osebnem prevzemu, sem lepo poiskal drugo trgovino. To se mi zdi popolnoma nefer do kupcev in dokler bojo imeli tako politiko, ne opravim pri njih niti enega samega nakupa več.


ma ej NE RAZUMEM TE...zaradi faking dveh evrov......saj pa 2eur ni bogastvo...sicer pa imajo čist prav da računajo..samo vprašaj se klko časa niso računali in sicer prevažala jim je kar pošta slovenije..misliš da je pošta zastojn??ampak da zaradi dveh evrov menjaš štacuno hmmm....no pač odločitev posameznika...je pa res da so mimovrste itak draga štacuna
lp

aja sem pa pozabil povedat da je ta 2EUR že vredno dat zaradi zaupanja do njih...in pa glede dostavnih rokov so dbest

lp


Kot sem že rekel so oni fajn pritisnili na pošto in imajo zelo nizke cene. Pa celi kombi robe pride, tako da stroški so minimalni. bolj se gre za njihove stroške ki jih imajo, ker nimajo zadeve optimizirane in mora par ljudi zadevo obdelati, kar pa pomeni par plač na mesec.

k4vz0024 ::

Če MM zaračuna 2 evra za osebni prevzem, bom pač jaz zaračunal 2 evra za moj čas, ko pridem osebno prevzet robo. Al pa posla ne bo... To zaračunavanje je tipičen primer slabe poslovne prakse in norčevanje iz kupcev......

misek ::

k4vz0024 je izjavil:

... in norčevanje iz kupcev......
Točno tako. Kupci požremo vse kar nam plasirajo trgovci. Enkrat se bo potrebno upreti!

PINki ::

Štrajk naredmo :))

k4vz0024 ::

.....naročimo nekaj za 10 evrov. Gremo iskat osebno, rečejo 12 €. Rečemo, nak, kaj pa moj čas, potem pa nič....

dejanslo ::

A ne bi blo bolj smiselno potem ukinit osebni prevzem? Razlika med temi 2eur in poštnino na dom je minimalna, ker jim med poslovalnicami vozi Pošta, pa tud ni neke jake razlike v tveganju poškodb kot če ti pripeljejo na dom.. Pač, osnovni smisel tega sem jaz videl v tem, da bi si lahko zagotovil manjšo verjetnost pokvarjenega izdelka in privarčevanju poštnine. Ker zdaj ne prvega, ne drugega več ni, je osebni prevzem v mojih očeh absurd.. Tam pa 6 dni na teden sedijo študent ali dva cel dan.. Majhnih nakupov do 20eur pa itak več ne boste imeli, če se ne da izdelka dobit brez +10 in več %..

Moja 2 evra..
There`s More Than One Way To Do It

Hardstyle ::

k4vz0024 je izjavil:

male pošiljke se pač ne splačajo... že samo pakiranje in pošiljanje delajo minus..


Seveda, se splačajo. Stranka pride stvar osebno, pa zraven še kaj kupi, kar ne rabi.8-)


Ne moreš nič kupit kar ne rabiš, ker v prevzemnem mestu nimajo trgovine.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mimovrste (strani: 1 2 3 486 87 88 89 )

Oddelek: Kaj kupiti
4432844989 (485) KiNgKoNgX
»

Mimovrste drazji (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14349073 (29895) PoStrah
»

enaA vs. Mimovrste (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8029160 (20486) technolog
»

Nakup routerja

Oddelek: Omrežja in internet
182926 (2340) celebro
»

EnaA - Zakaj dvojna poštnina? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6217762 (15933) bauci

Več podobnih tem