» »

Mimovste - osebni prevzem

Mimovste - osebni prevzem

««
«
1 / 8
»»

clix ::

Pozdrav
Ravnokar sem pri mimovrste naročal neke kable, ker sem iz ljubljane sem izbral osebni prevzem na Šmartinski. Nato opazim, da so mi za osebni prevzem zaračunali 2€. 8-O Pogledam ostale opcije in opazim da je druga najcenejša varianta 5€, tako da sem vseeno ostal na osebnem prevzemu, čeprav se mi je vse skupaj zdelo malo čudno. Namreč nazadnje ko sem kupoval pri mimovrste, je bil osebni prevzem na šmartinski še brezplačen. Skratka, pridem do konca naročila in tam piše:
Način dostave: Osebni prevzem - Brezplačno! v Ljubljani, Šmartinska cesta 106
:O wtf, zakaj za vraga so mi ga pa potem zaračunali?

???



Je kdo od vas pred kratkim naročal pri mimovrste, je bil osebni prevzem brezplačen?
Še kakšen predlog?
lp
  • zavaroval slike: bluefish ()

TOP ::

Pa zakaj nisi to uprašal v trgovini

Mare3 ::

Najbolje da jih pokličeš in vprašaš jaz sem vedno dobil brezplačen prevzem ne vem zakaj bi se osebni prevzem plačal.

mtosev ::

ocitno ni vec osebni prevzem brezplacen Osebni prevzem na prevzemnem mestu mimovrste=) v Ljubljani, Mariboru ali na Jesenicah (2,00 EUR)
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

misek ::

http://www.mimovrste.com/info/204/dosta...
Osebni prevzem zajema strošek obdelave naročila

zavajon ::

misek je izjavil:

http://www.mimovrste.com/info/204/dosta...
Osebni prevzem zajema strošek obdelave naročila


Pa to je enako, kot če bi ti v trgovini dodatno zaračunali stroške kasiranja ;)

clix ::

Ma nej se grejo solit

pa zgleda je to res novo:
Zadnja osvežitev: 4. junij 2010

Plačaš "obdelavo" paketa. ;((
Se pravi, da nobenege izdelaka ki ima ceno manjšo kot 50€ sploh ni mogoče dobiti po ceni, ki je navedena na spletni strani!

Ted ::

Se ne čudim glede na to, da artikle pošiljajo iz Jesenic na prevzemna mesta kar s pošto - velja za izdelke, ki jih kupujem in dvigujem v Mariboru.
Mah...

LuGi ::

Svašta.. bolje da narocim po posti kot pa da se fijakam do njihove trgovine..

Pa kje si to videl da to racunajo osebni prevzem..banda!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LuGi ()

NoBody- ::

Blago lahko prevzameš tudi osebno v naših poslovalnicah na Jesenicah (cesta maršala Tita 22), Ljubljani (Šmartinska cesta 106) ali Mariboru (Partizanska cesta 22).Poleg tega, da ne plačaš stroškov dostave, lahko tudi izkoristiš priložnost za pogovor z našimi strokovnjaki, ki bodo radi svetovali o uporabi kupljenih artiklov ali o prihodnjih nakupih.


mogoče je pa to nova fora, skratka mislim da je totalno bvz in da bo treba počasi menjat štatunco

Hardstyle ::

Kako je fajn ko si enkrat VIP =)

kobayagi ::

Prejšn teden sem osebno v LJ prevzel prek spleta kupljen monitor in je bilo še zastonj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kobayagi ()

k4vz0024 ::

Če je to nova politika, potem so ravnokar izgubili dolgoletno stranko.;(

Blinder ::

Mogoče je fora da zaračunajo recimo dodatna dva eura za dostavo, ki jih lahko odbijejo od maloprodajne cene. Tako MPC zgleda 2EUR ugodnejša, oni pa dobijo isto keša kot prej.
Če pretiravam, tipkovnica te po novem stane 1EUR + 19EUR dostave, medtem ko prej je bla 19EUR +1EUR dostava :D
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Ales320 ::

k4vz0024 je izjavil:

Če je to nova politika, potem so ravnokar izgubili dolgoletno stranko.;(


Ravno včeraj sem imel namen vzeti nek artikel pri njih in ko sem opazil ta 2€ pri osebnem prevzemu, sem lepo poiskal drugo trgovino. To se mi zdi popolnoma nefer do kupcev in dokler bojo imeli tako politiko, ne opravim pri njih niti enega samega nakupa več.

s1m0n ::

Za tota 2EUR tak komplicirate :)
Pač so ugotovli, da prevzem v LJ in MB vseeno nekaj stane saj morajo izdelek dostavit na sprejemno mesto!

LuGi ::

Vse trgovine morajo dostaviti robo do svojih poslovalnic in nimajo dodatnih stroskov "obdelava".

Pač fail.

Hardstyle ::

Sploh pa ker stroškov obdelave ni oz. so minimalni. Vse papirje uredi računalnik.

k4vz0024 ::

Kupoval sem stvari okoli 20 €. Dva evra pri tej vsoti je to huda PODRAŽITEV.;(

opeter ::

Kdo pa ti je rekel, da moraš kupiti pri mimovrste?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

k4vz0024 ::

Bile so ugodne cene za manjše stvari.

Alamar ::

O joj, epic fail. Nemalo strank bodo izgubili s tole neumnostjo.

T-Majo ::

k4vz0024 je izjavil:

Bile so ugodne cene za manjše stvari.


Se strinjam, spoh če je bilo kaj na zalogi v Jesenicah - kakšen kabel ali kaj podobnega, ko si hitro rabil, si drugi dan dobil. Sedaj se mi pa spoh iz Rožne doline ne izplača voziti na Šmartinjsko v gužvi in še plačati 2€, razen če bom nujno potreboval.

69charger ::

Če pa ne moreš dat tistih 2EUR potem pa vseeno če ne kupiš nič več. Kaj je 2EUR proti drugim trgovinam ki imajo artikle dražje tudi po 10EUR ali več.

T-Majo ::

69charger je izjavil:

Če pa ne moreš dat tistih 2EUR potem pa vseeno če ne kupiš nič več. Kaj je 2EUR proti drugim trgovinam ki imajo artikle dražje tudi po 10EUR ali več.



Primerjava Mimovrste in BigBang je bila cca. 2 leti nazaj res tako. Potem sem pa zadnjič, ker se mi je mudilo kupim wirelles miško za prenosnika Logitec 305M. Pridem domov in pogledam na MM, koliko je ceneje - bila pa je več kot 5€ dražja. Razlika je vedno manjša se mi zdi. Mogoče tudi zato, ker vedno več ljudi kopuje preko spleta.

Je še pa ena pomembna razlika. V trgovini, kot je BB lahko zadevo vidiš, celo poizkusiš ali vsaj čez folijo vidiš, kako izgleda, medtem ko preko spleta so samo slike. Res pa je, da lahko greš prej v trgovino gledat, potem pa na spletu naročiš, sam potem je že tu čas, bencin plus 2€ za prevzem.... Vprašanje kaj je ceneje?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: T-Majo ()

MihaPR ::

Zdravo vsi,

ena od najbolj pogostih želja naših kupcev je bila, da bi omogočili brezplačno dostavo za naročilo nad določeno vrednostjo, zato smo za to poskrbeli: pri vseh naročilih nad 300 EUR je dostava brezplačna. To pa je zahtevalo spremembo v strukturi zaračunvanja dostave. Pri naročilih nižje vrednosti (do 50 EUR) se zaračuna tudi osebni prevzem. Pri teh artiklih še vedno obstajajo stroški nabave, obdelave in odpreme/prevzema naročila, zato smo se odločili, da izberemo to pot. Druga opcija je bila, da vse artikle nižje vrednosti (in teh je kar precej) v celoti umaknemo prodaje, saj bi bila njihova prodaja zaradi nizkih cen in marž poslovno neupravičena, oziroma bi si delali minus. Ker pa je ena od naših osnovnih usmeritev širina ponudbe, tega nismo želeli storiti.

Za člane mimovrste=) VIP kluba so še vedno vsa naročila/osebni prevzemi brezplačni, ne glede na višino zneska.

miha @ mimovrste=)

sajko33 ::

Še dobro da sem vip... :) Dva dni nazaj nekaj naročil jutri dobim v kaselc in to brez da bi kaj plačal za poštnino :)
Sicer pa ja nevem kaj jim je na mimovrste. najprej ukinejo bonus za mnenja zdaj še tole s prevzemnimi mesti.

misek ::

MihaPR je izjavil:

pri vseh naročilih nad 300 EUR je dostava brezplačna
Za takšno vrednost nakupa se to spodobi že samo po sebi. Saj vendar ne kupujemo vsakih nekaj dni za 300 EUR :|

MihaPR ::

@sajko33: bonusov z mnenji nismo ukinili, smo pa bistveno spemenili politiko okrog tega, ker smo želeli zagotoviti višjo kakovost objavljenih mnenj. Sedaj bistveno večjo težo polagamo na mnenja preverjenih kupcev - torej tistih, ki so izdelek dejansko kupili pri nas (če so ga kupili kje drugje tega žal ne moremo vedeti). Takšna mnenja, ki so še dovolj kakovostna in objektivna, sedaj nagradimo z 2 EUR (prej 0,25 centov). Enak bonus velja tudi za mnenja drugih kupcev, pri mnenjih, ki po kakovostni, vsebinski in informacijski plati odstopajo od ostalih. S tem smo se želeli izogniti predvsem serijskemu pisanju mnenj izdelkov, ki so bila zelo dvomljive kredibilnosti (napisanih 50+ mnenj dnevno, ipd.).

Miha @ mimovrste=)

Utk ::

MihaPR je izjavil:

Druga opcija je bila, da vse artikle nižje vrednosti (in teh je kar precej) v celoti umaknemo prodaje, saj bi bila njihova prodaja zaradi nizkih cen in marž poslovno neupravičena, oziroma bi si delali minus. Ker pa je ena od naših osnovnih usmeritev širina ponudbe, tega nismo želeli storiti.

Za člane mimovrste=) VIP kluba so še vedno vsa naročila/osebni prevzemi brezplačni, ne glede na višino zneska.

miha @ mimovrste=)

Kaj pa če bi vse artikle nižje vrednosti podražili za stroške prevzema, drugo dostavo pa računali dodatno, kot do zdaj? Ne bi bli več med prvimi tremi na ceneje.si? Potem se prosim umaknite iz tam, ker cene niso več primerljive. A je za člane mimovrste VIP kluba strošek obdelave kaj nižji kot za navadne smrtnike? A ni strošek obdelave že tako in tako zaračunan v vsaki normalni trgovini? To, da ti na koncu zaračunajo prevzem ni pošteno in samo zmanjšuje preglednost cen.

Blazz ::

zamenjajte štacuno, tako bodo uvideli da so ga posrali in zadevo popravili. Itak so izdelki iz mimovrste isti kot na enaa ali podobnih online štacunah , pa še cena je takorekoč ista...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blazz ()

tomaz- ::

JP, tud sam se se odločil , da disk kupim drugje. Bolj zarad principa, kot da bi bil drugje ugodnejši.. Jebiga, tko je, vsi se borimo s stroški, ne samo trgovine..

Ted ::

MihaPR, imam en predlog...

Glede na to da je do sedaj še vsak artikel, ki sem ga kupil in prevzel v Mariboru potoval s pošto, očitno gre tukaj iskati razloge za podražitev. Temu strošku se lahko izognete tako, da izdelke dostavljate manj ažurno, recimo 1x tedensko ko gre kombi iz Jesenic tudi v Maribor in na ostala prevzemna mesta. V tem primeru bi se lahko kupec strinjal z daljšim rokom dostave, hkrati pa za dostavo ne bi dodatno plačal.
Kdor pa želi dostavo v dnevu ali dveh pa se prav tako lahko strinja s stroškom 2 evrov, ki očitno gre pošti.
Mah...

Utk ::

Ma ja, Jesenice, Ljubljana, Maribor...sej vse pride iz Kitajske, in sigurno ne direkt z letalom na Jesenice. Isti drek, ali ostane v Ljubljani, ali gre na Jesenice ali pa v Maribor. Če pa mora vse preko Jesenic, je pa njihov problem.

Alamar ::

To pa je zahtevalo spremembo v strukturi zaračunvanja dostave. Pri naročilih nižje vrednosti (do 50 EUR) se zaračuna tudi osebni prevzem. Pri teh artiklih še vedno obstajajo stroški nabave, obdelave in odpreme/prevzema naročila, zato smo se odločili, da izberemo to pot. Druga opcija je bila, da vse artikle nižje vrednosti (in teh je kar precej) v celoti umaknemo prodaje, saj bi bila njihova prodaja zaradi nizkih cen in marž poslovno neupravičena, oziroma bi si delali minus. Ker pa je ena od naših osnovnih usmeritev širina ponudbe, tega nismo želeli storiti.

Haha, kere traparije. Kako pa uspeva praktično vsem ostalim z brezplačnim prevzemom.
Gre za princip in dejstvo je, da ste ga posrali. Samo poglej odzive tukaj. Potencialno v končni fazi zaradi drobiža izgubite ogromno strank, tudi takšnih, ki nakupujejo artikle večjih vrednosti.

sajko ::

Sam kupujem tam kjer je ceneje (pri končni ceni) in ne tam, kjer mi računajo manj postnih stroškov. Imam sicer njihov VIP status (ki prinaša med drugim tudi zastonj poštnino na dom), a to še ne pomeni da vse kupim pri njih.

Če me pa spomin ne vara, so ravno pri MM pred leti prvi (med večjimi v kuri) opustili brezplačno poštnino, pa so še vedno prisotni na trgu. Morda le nimajo tako slabe poslovne prakse.

Lp

Utk ::

Ja sej zato je pa malo bedno, da zveš ceno šele ko stvar skoraj naročiš. A moram res imet v glavi za vsako trgovino kolk stane osebni prevzem in to računat pri primerjanju? Ker ponavadi grem sam iskat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Relanium ::

Če sem jaz prav razumel prvi Mihov post so zdaj omogočili brezplačno dostavo nad 300EUR na račun tega da se pod 50EUR vse dodatno plačuje?
Ja, vsak teden pustim tam 300EUR, tralalalala

Bila je moja No1 spletna trgovina...... nič več

Fail

Spalatum ::

Pri Mimovrste sem včasih naročal samo zato ker ste bili najugodnejši. Potem ste uvedli še brezplačni osebni prevzem, kar je bil zame še dodaten razlog zakaj kupovati pri vas.

Danes je spletna konkurenca kar močna in cene so dokaj podobne. Zdaj, ko nimate več brezplačnega osebnega prevzema pa ne vidim razloga zakaj kupovati ravno pri vas.

Če pošiljate vse preko pošte ni čudno, da si delate izgube. Zrihtajte si en kombi kot predlagano zgoraj, pa preverite računico. Kdo pa bi kupoval pri vas če bi še zmanjšali ponudbo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Spalatum ()

bluefish ::

Ravno kupujem nov trdi disk in Mimovrste je bila resna opcija - žal ne več.
Ne gre se mi toliko za tista 2EUR, ker pri robi za 100EUR nista veliko, temveč za čisti princip. Žal.

clix ::

blueFish, saj nad 50EUR ni teh 2EUR

bluefish ::

clix je izjavil:

blueFish, saj nad 50EUR ni teh 2EUR
Jap, šele sedaj opazil.
Pravzaprav je pri manjših naročilih ta strošek toliko bolj opazen in bo nedvomno odvrnil precej kupcev, ki kupujejo kako malenkost (kabli, mediji,...).

PrimozR ::

Na ChainReactionCycles.com (kolesarska, borderska, R/C trgovina, itd.) imajo brezplačno, worldwide poštnino nad 170 EUR (prej 160 EUR, očitno vezano na vrednost funta). Tukaj pa nad 300 EUR po Sloveniji?

Sicer pa what do i care, itak sem VIP.

matej_jack ::

Sam sem zadnji nakup pri M=) opravil pred malo več kot enim letom, in s takimi cenami, kot jih imajo trenutno in po novem tudi politiko poslovanja, jih sploh ne povoham več, kasiranje kjer se le da. Na srečo je konkurenca dovolj velika, da lahko dobim enak izdelek pod ugodnejšimi pogoji.
2 slabi izkušnji sta bili dovolj, sploh pri nakupu fotoaparata, ki bi naj bil na zalogi in sem ga dobil šele po enem tednu, vmes pa seveda zamudil slikanje dogodka, zaradi katerega je sploh mislil biti kupljen.
Je pa res bil takrat pri njih najcenejši, glede tega ne morem nič rečt.

k4vz0024 ::

Prijateljski nasvet za MM, ukinite traparijo, predn bo prepozn.....za Vas seveda. Razmislite kaj se vam splača dober renome, al povprečna trgovina.....:'(

psychoshorty ::

How can you become a VIP @ M=)

LuGi ::

Sej ne da vse pise na njihovi strani.. http://www.mimovrste.com/info/309/vip-k...

PrimozR ::

matej_jack je izjavil:

Sam sem zadnji nakup pri M=) opravil pred malo več kot enim letom, in s takimi cenami, kot jih imajo trenutno in po novem tudi politiko poslovanja, jih sploh ne povoham več, kasiranje kjer se le da. Na srečo je konkurenca dovolj velika, da lahko dobim enak izdelek pod ugodnejšimi pogoji.
2 slabi izkušnji sta bili dovolj, sploh pri nakupu fotoaparata, ki bi naj bil na zalogi in sem ga dobil šele po enem tednu, vmes pa seveda zamudil slikanje dogodka, zaradi katerega je sploh mislil biti kupljen.
Je pa res bil takrat pri njih najcenejši, glede tega ne morem nič rečt.

Če bi ti vedel kakšno kalvarijo sem imel pri konkurenci z izdelkom, ki je bil na 'zalogi'.

psychoshorty je izjavil:

How can you become a VIP @ M=)

Kupiš za 700 € robe v enem letu :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

šernk ::

pri enaa sem nehal kupovati 90% stvari, ker pri precej stvareh ne omogočajo osebnega prevzema, na mimovrste sem skoraj gotovo v zadnjem letu vsaj 1x mesečno kaj nabavil, sedaj pa pač...

adios,ne gre se mi za 2EUR...gre se mi za princip kjer te nategnejo...konkurenca je pač huda
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

billy ::

zakaj bi pa bil to nateg, saj vse lepo piše, kako je...

če nekaj stane 5eur, ne mislite valda, da ima MV profit? nekje 10% majo profita, zato je tudi meja, tistih 50 eur, kjer se več ne zaračuna osebnega prevzema.

ni mi sicer jasno, zakaj je v primeru bankredita osebni prevzem brezplačen, verjetno zato, ker se na bankredit ne jemlje stvari ki pridejo par 10EUR ;)

Je pa pomoje tale osebni prevzem bedarija, vsaj zdaj, ko se ga začelo zaračunavati. MV so že tako zategnila pošto, da imajo zelo ugodne cene dostave in jih dostava kakšne grafične kartice ne stane več kot 1EUR, pa še to vprašanje. Verjetno zadeva ni tako optimizirana in so stroški obdelave naročilo toliko višji in ne sama dostava preko pošte. tu je potem tudi iskati razlog, zakaj se tudi pri osebnem prevzemu obračuna nekaj, ker so stroški dela previsoki.
Optimizacija bo potrebna, ampak slovencelj ne bo slovencelj če ne bo prvo molzel kravo, kolikor se da...
««
«
1 / 8
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mimovrste (strani: 1 2 3 486 87 88 89 )

Oddelek: Kaj kupiti
4432845133 (629) KiNgKoNgX
»

Mimovrste drazji (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14349075 (29897) PoStrah
»

enaA vs. Mimovrste (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8029162 (20488) technolog
»

Nakup routerja

Oddelek: Omrežja in internet
182926 (2340) celebro
»

EnaA - Zakaj dvojna poštnina? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6217764 (15935) bauci

Več podobnih tem