» »

Bo 2010 končno leto Linuxa?

1 2 3
4
5

MasterBlaster ::

damirj79 je izjavil:

Še kake 4-5 let nazaj je bilo še treba (če nisi imel neko kompatibilno grafično kartico).


Če prav razumem, linuxu očitaš , da je pred petimi leti bil manj uporabniku prijazen in za to sedaj ni primeren za uporabo?

Utk je izjavil:

Če si zdaj naložim gor 10 let staro distribucijo je skoraj ne bi ločil od najnovejše. Razen po podpori stvari, ki jih takrat še ni blo.


Ok, tale video je star že več kot tri leta. Ne boš verjel za vse tole na rabiš nobenega ročnega popravljanja konfiguracijskih datotek. Samo naklikaš ustrezne pakete, pa potem preko GUI nastaviš efekte, ki jih želš.



Pa še mojih 5 centov na novico. Problem je, ker vsi pričakujejo, da bi linux naj izpodrinil windowse na domačih računalnikih, kot jih poznamo danes, oz smo jih par let nazak. To se seveda ne bo zgodilo. Kar se pa dogaja, je pa da na trg prihajajo nove naprave za katere tradicionalni desktop uporabniški vmesnik ni več primeren. Ko pa imaš enkrat novo platformo, za katero šele nastajajo aplikacije, pa prednosti windows sistemov izgine. Čedalje bolj popularne so pa tudi aplikacije v oblaku, ki enako dobro delujejo na vseh sistemih (beri imaš res svobodno izbiro).

Se pravi, vsi pričakujejo frontalni napad. Linux pa napada z levega in desnega boka. Ne pozabit, linux ni Ubintu, Gnone, KDE, ..., linux je jedro na katerem delujejo te aplikacije. Tudi Android in Chrome OS sta linuxa.
Tk je pa pika .

BigWhale ::

Utk je izjavil:

In kaj se vidi na tistih slikah? Drugačna slika za ozadje in drugačne ikone. Pa slika itak ni bistvena. Cel GUI je še zmeraj enako lesen.


GUI je tako lesen kot je lesen GUI v Windows. Ce se ti zdi, da je kateri bolj lesen, potem je to tvoj predsodek. Lesen je bil OLWM in TWM, pa FVWM. KDE 1.0 pa je ze takrat omogocal marsikatero stvar, ki je Windows se danes ne omogocajo. Aja, ne. Pardon. FVWM je imel boljso podporo za virtualna namizja ze leta 1993 ...

Utk je izjavil:

Dejstvo je, da je linux takrat v marsičem prekašal win98, čeprav je bil kje tudi bolj neroden. Če takrat ni pridobil več kot 2 procenta domačih uporabnikov, jih ne bo nikdar. V času XP-jev je tudi imel lepo priložnost. Leta 2006 je bil XP star 6 let. Še zdej imajo XP-ji ogromno uporabnikov, lepa priložnost za linux, da jih prepriča. Pa mu ne uspe.


Pa saj "linux" se ne trudi pridobiti nevem kaksnega velikega stevila uporabnikov. 1% je ogromno na trziscu, ki je zmonopoliziran, zasicen in zaklenjen na enega proizvajalca. No, saj ne pricakujem, da bos to razumel.

Utk je izjavil:

Domači uporabnik tega ne rabi. Še manj rabi probleme z dvemi OS-i.


Domaci uporabnik, ki ne igra iger, pa takih ni tako zelo malo, lahko povsem normalno shaja z Linuxom. Pogojno se zatakne, pa se to samo pogojno, pri odpiranju kaksnega MS Office dokumenta.

Tak domaci uporabnik kupi racunalnik na katerem je nalozen sistem in vsi gonilniki. Tak uporabnik prinese domov racunalnik, ga vklopi in dela z njim. In tak uporabnik ima dandanes toliko tezav z operacijskim sistemom, kot jih ima nek Windows uporabnik.

Utk je izjavil:

Pol strani si nakracal, pa čisto nič novega povedal,...tolk o tvoji sposobnosti debatiranja.


Pismenost in bralno razumevanje bralcev pa ni vec v moji domeni, zal. Oziroma na sreco.

damirj79 je izjavil:

A ti ločiš med uporabljanjem nečesa in preizkušanjem???


No, povedal si nam, da si nehal z Linuxom 13 let nazaj. Pardon, ker imam kristalno kroglo v predalu in tega nisem razumel.

damirj79 je izjavil:

Moraš priznat, da ravno neke revolucije ni bilo. Ker je niti ne more bit.


Revolucije je bilo toliko, kot v nasprotnem taboru. In spet, nihce ni govoril o nikakrsnji revoluciji.

damirj79 je izjavil:

za 1% je leto linuxa vsako leto, za 99% pa pač ne. Večina zmaga.


Vsakic, ko gres na google uporabis linux.

Cista zmaga.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

Utk ::

Tist domači uporabnik, ki ne rabi windowsov, si naj naloži (samo) linux, zakaj ne. Kdo pa ne bi želel prišparat 100 evrov? Samo zgleda, da je takih bolj malo.
Raziskovalec je lesen, tisto kar imaš v raznih linuxih je pa kamnito.
In če je linux srečen s tem enim procentom, ne vem zakaj bi blo letos kaj posebnega. In zakaj tolk debate o tem...saj se o OS-X pol tolk ne razpravlja, pa ima desetkrat več uporabnikov.

hamax ::

Raziskovalec je lesen, tisto kar imaš v raznih linuxih je pa kamnito.

Kamnito? Nautilus celo tabe in razdeljen prikaz podpira. Pa ftp, sftp in se kak protokol bi se nasel.
Kaj pa bi se rad?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hamax ()

Tarzan ::

Če je kaj lesenega, to ni GUI ampak tisti U v sredini.

damirj79 ::

Vsako leto iz linux tabora pride megalomastično sporočilo; To je to! Zdaj smo naredili prelom. Ajde, poskusimo. Po parih dnevih zajebavanja vidiš, da to ni to in da revolucije ni. Nekdo je očitno uporabnika nalagal. Sej pa očitno v tem 1% procentu je pa nekdo našel "to je to". Pa ne vlačit google spletno stran sem, ker ima skupnega z OS toliko kot motika z WC školjko.

Da pa pokomentiram še novico, ki se nanaša še na OS za telefone. Android je najbližji derivat linuxa (IOS namenoma izpustim, ker spet z linuxom nima neke direktne prispodobe). Android je zdaj pri verziji 2.1, v razvojnem stadiju je 2.2. Saj nimam nič čez njega, ampak to je še polizdelek. Ko daš nekaj takega ven, pričakuješ že od verzije 1.0 delujoč BT, MMS in take reči, kar je razumljivo še nokii 1100.

techfreak :) ::

Ok, tale video je star že več kot tri leta. Ne boš verjel za vse tole na rabiš nobenega ročnega popravljanja konfiguracijskih datotek. Samo naklikaš ustrezne pakete, pa potem preko GUI nastaviš efekte, ki jih želš.

Kaj meni koristi, če lahko super duper vizualne efekte vklopim v 15s, nekaj dejansko uporabnega pa ne dela?

To je tako kot da naredijo nov telefon, ki podpira ves Flash, ampak mu manjkajo funkcije za klicanje, smse, brskanje po internetu, pošiljanje emailov, ... V tem primeru mi je čisto vseeno ali ima Flash ali ne.

Zgodovina sprememb…

Kinjorts ::

Utk je izjavil:


Raziskovalec je lesen, tisto kar imaš v raznih linuxih je pa kamnito.


Linuxi?

Da boš sploh vedel o čem teče debata: http://www.angelfire.com/linux/jany/kaj...

hamax ::

Ko daš nekaj takega ven, pričakuješ že od verzije 1.0 delujoč BT, MMS in take reči, kar je razumljivo še nokii 1100.

Ocitno to drzi le za Android. Namrec iPhone se je brez tega prav lepo prodajal.

MasterBlaster ::

Moj komentar se je nanašal na to, da ne moreš ločiti trenutne in 10 let stare distribucije.
Tk je pa pika .

Damiani ::

zakaj vedno windows navdušenci pričkajo v temah o Linuxu in applu. A se bojite končnega poraza????? S tem tudi prehoda iz polken in učenje spremenjenega vmesnika?

Utk ::

Kinjorts je izjavil:

Utk je izjavil:


Raziskovalec je lesen, tisto kar imaš v raznih linuxih je pa kamnito.


Linuxi?

Da boš sploh vedel o čem teče debata: http://www.angelfire.com/linux/jany/kaj...

Tu imaš seznam okoli 100 distribucij, pa mi povej kater je tist "the linux". Zato jim bom jaz govoril linux-i, ti pa zmeraj ko boš rekel linux, povej kaj točno imaš v mislih, ker menda ja nihče več ne misli samo na kernel, ki sploh ni zanimiv.
Nautilus lahko podpira še 100 drugih protokolov, pa ga to ne reši. Tabi so pa kul, vsaj nekaj.

Damiani ::

CrniE, pa povej kateri je tisti pravi windows? S katerim naborom virusov?

hamax ::

Nautilus lahko podpira še 100 drugih protokolov, pa ga to ne reši. Tabi so pa kul, vsaj nekaj.

Kaj pa ni kul? Morda kak predlog za feature request?

bluefish ::

Damiani je izjavil:

zakaj vedno windows navdušenci pričkajo v temah o Linuxu in applu. A se bojite končnega poraza????? S tem tudi prehoda iz polken in učenje spremenjenega vmesnika?
Zakaj že?
A ko pa Linux in Apple navdušenci skačejo v Windows teme je pa vse tipi-top.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

poweroff ::

Jaz Linux uporabljam že ene 2-3 leta doma in v službi. V službi uporabljamo eno komercialno aplikacijo (SPSS), ampak sem našel alternativo (PSPP). Občasno pa vseeno zaženem Winse v virtualnem stroju.

Se je pa zgodilo par zanimivih stvari. V vsem tem času nisem imel enega problema z virusi - sodelavci pa jih imajo kar precej (delam na fakulteti in od študentov pogosto dobimo kakšne datoteke na USB ključkih, ki so dostikrat okuženi). Brez težav odpiram docx in pptx datoteke - sodelavci pa ne, ker jim IT oddelek ni naložil novega Offica oz. dodatkov za stari Office. Večina odprtokodnega softwera je sicer na voljo tudi za Windows, so pa določene aplikacije ala DejaDup, ki pa so na voljo samo za Linux.

Ne rečem, da ni problemov. Jih pa bistveno enostavneje rešujem v Linuxu kot bi jih na Winsih.
sudo poweroff

techfreak :) ::

V vsem tem času nisem imel enega problema z virusi

Čeprav imam na USBju večkrat kakšen virus še nisem imel problemov z njimi. Pač ne uporabiš autoruna.

Brez težav odpiram docx in pptx datoteke - sodelavci pa ne, ker jim IT oddelek ni naložil novega Offica oz. dodatkov za stari Office.

Torej tvoj računalnik, ki ga sam vzdržuješ primerjaš z drugimi, ki so vzdrževani s strani IT oddelka? Nevem zakaj bi bila slabost Microsofta v tem, da je IT oddelek počasnejši od tebe?

Utk ::

hamax je izjavil:

Nautilus lahko podpira še 100 drugih protokolov, pa ga to ne reši. Tabi so pa kul, vsaj nekaj.

Kaj pa ni kul? Morda kak predlog za feature request?

Vprašaj se zakaj ima chrome po par mescih petkrat več uporabnikov od opere po 15 letih. Pa vemo kdo ima daljšega. Feature list mislim.
Aja, windowsi so windowsi, windows 7 je pa windows 7. Ne vem zakaj je tak problem, če kdo napiše windowsi ali pa linuxi. Dost bolj jasno, kot če napiše v ednini. Ker potem pa res ne moreš vedet kaj misli.

hamax ::

Vprašaj se zakaj ima chrome po par mescih petkrat več uporabnikov od opere po 15 letih.

Aha torej nautilusu manjka le ena ogromna korporacija z goro denarja in dobrim marketinškim oddelkom zadaj, pa bo.

Utk ::

Ja s tem se lahko vi tolažte. Resnica pa je, da chrome ni lesen. Ni samo marketing, je še par ljudi, ki razmišlja kako se naj program obnaša ko ga uporabljaš. Jaz nisem strokovnjak za to, vem pa kaj mi paše in kaj ne. To so malenkosti. Recimo za novo astro je en človek eno leto samo razporejal tistih par gumbov na sredinski konzoli. Če bi bla astra open-source projekt brez močne firme zadaj (ki hoče s tem nekaj zaslužit), bi imela morda trikrat več funkcij na gumbih, ampak nihče jih ne bi hotel uporabljat. Tako pač je.
To je še preden pridemo do vprašanja, če gumbi sploh delajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

poweroff ::

techfreak :) je izjavil:

Torej tvoj računalnik, ki ga sam vzdržuješ primerjaš z drugimi, ki so vzdrževani s strani IT oddelka? Nevem zakaj bi bila slabost Microsofta v tem, da je IT oddelek počasnejši od tebe?

Problem je v tem, da meni updejte vsega softwera sam nalaga, ko pridejo, IT oddelek pa bi moral vse to početi ročno. Zato so počasni. Tle se vidi kolk so Winsi superiornejši od Linuxa...
sudo poweroff

noraguta ::

poweroff je izjavil:

techfreak :) je izjavil:

Torej tvoj računalnik, ki ga sam vzdržuješ primerjaš z drugimi, ki so vzdrževani s strani IT oddelka? Nevem zakaj bi bila slabost Microsofta v tem, da je IT oddelek počasnejši od tebe?

Problem je v tem, da meni updejte vsega softwera sam nalaga, ko pridejo, IT oddelek pa bi moral vse to početi ročno. Zato so počasni. Tle se vidi kolk so Winsi superiornejši od Linuxa...

o wsusu pa AD se ve tej temi nebomo pogovarjali?
sploh o zanesljivosti tvoje metode updata.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

preem ::

Nautilus je pa ja svetlobna leta pred Windows Explorerjem.

Utk ::

preem je izjavil:

Nautilus je pa ja svetlobna leta pred Windows Explorerjem.

Kot Opera pred Chromom...

P4ajo ::

Utk je izjavil:

Kot Opera pred Chromom...


Sicer je to že druga debata, ampak povej mi, kaj operi napram chormu (razen megakoroporacije in marketinga odzadaj) manjka.

Če hočeš nekaj povedat, potem to tudi utemelji, ker jaz bi se dejansko rekel, da je Opera pred Chromom, brez kančka negotovosti.

Utk ::

Kaj pa naj bi manjkalo? Sej vsi vemo, da ima Opera več featurjev. Zakaj ima petkrat manj uporabnikov po tolkem času? Hja, to je pa million dollar question. In marketing ni odgovor. Jaz sem slišal in preiskusil oboje, opero vsaj petkrat, na chromu sem pa takoj ostal in obstal. Zakaj? Iz čiste zlobe?:) Hja, kar tolažte se s tem. Dam si ne vem kaj odrezat, če Opero v 15 letih ni preiskusilo več ljudi kot Chrome v prvih treh mescih, ko je že dohitel in prehitel Opero po uporabnikih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

BigWhale ::

Zakaj nam pa ne poves skrivnosti v cem je finta? Ce ne smes, bomo povsem razumeli.

dela ::

damirj79 je izjavil:


Narobe si razumel, jaz nisem nikjer trdil, da Windowse zna vsaka nona namestit. To trdite vi za linux. Zdaj pa pejdi to dokazat. Ko boš, se javi.


Dreka. Najprej ti pokaži, kje sem to trdil. Ko boš, se javi. Tvojih izmišljotin ne bo nihče dokazoval.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dela ()

Damiani ::

pridem v službo in ne morem začet delat. XPji mi delajo update, cel sistem mi dela v kurcu. F****, npr. doma pri ubuntu mi update dela vsak dan, samo to skor nič ne upodašni delovanja sistema. Dol potegne tiste faile, jih zamenja in to je to. Če so posodobitve jedra, ga pač restarta. Drugač pa ne. Tu pa mi bo spet zahtevalo restart.
Kje zdaj vidite problem, zagovorniki polken? Ko že tok kritizirate Linux.

dux ::

Zdi se mi, da se v linux ekosistemu vsako leto popravi kakšna pomanjkljivost ali dve v primerjavi z windows sistemom. Lani sta recimo pidgin in empathy končno dobila podporo za zvočni in video klepet, letos bo to recimo video urejanje, saj je nekaj odprtokodnih programov doseglo uporabno stanje, poleg tega pa bo jeseni pod odprtokodno licenco izdan profesionalen program za urejanje videa lightworks.
Drugo leto .. bomo videli

Vsekakor pa od kar sem na družinski računalnik namestil ubuntu nimam nobenih težav z vzdrževanjem. Prej temu ni bilo tako.

Sicer se mi zdi da se osveščenost in število uporabnikov linuxa (tudi računalniško neveščih) s spodobno hitrostjo povečujeta, sploh glede na to da gre večinoma za promocijo "od ust do ust", vendar se s tem pretirano ne obremenjujem.

Drugače pa vsakemu svoje. Vsak si lahko zadnji ubuntu (ali katerokoli drugo distibucijo) zapeče na CD in vidi, kako mu ustreza.

Mislim pa da bi lahko Windows uporabniki bili veseli, da ima Microsoft konkurenco, saj to pomeni boljšo kakovost izdelkov tudi za vas (velja seveda tudi obratno). Če ne bi bilo firefoxa, bi bil morda IE6 še vedno privzeti brskalnik..
Upanje je v nasih odlocitvah

KaRkY ::

Damiani je izjavil:

pridem v službo in ne morem začet delat. XPji mi delajo update, cel sistem mi dela v kurcu. F****, npr. doma pri ubuntu mi update dela vsak dan, samo to skor nič ne upodašni delovanja sistema. Dol potegne tiste faile, jih zamenja in to je to. Če so posodobitve jedra, ga pač restarta. Drugač pa ne. Tu pa mi bo spet zahtevalo restart.
Kje zdaj vidite problem, zagovorniki polken? Ko že tok kritizirate Linux.


Nevem kak je pri tebi ampak ko sem še uporabljal XP nikoli nisem opazil da bi kaj slabše delali če se updatajo. Zak ko mam pa Win 7 pa sloh nevem več da so updati ker ko vgasnem računalnik zvečer vedno grem stran še kaj naret tak da sploh vidim ne updata.
When you look long into an abyss, the abyss looks into you

techfreak :) ::

pridem v službo in ne morem začet delat. XPji mi delajo update, cel sistem mi dela v kurcu. F****, npr. doma pri ubuntu mi update dela vsak dan, samo to skor nič ne upodašni delovanja sistema.

Posodobitve ne upočasnijo računalnika oz. ga zelo malo. Če pa updateaš zjutraj, takoj ko začneš s službo, pa ni OS kriv.

Damiani ::

zdele sem pogledal. Update mam nastavljen na vsak dan ob treh ponoči, kakor je že default. Računalnika pa ravno ne ugašam, temveč ga dajem v hibernate.

Icematxyz ::

Zakaj toliko razburjanja. Popolnoma odveč. Kakšno uro traja namestitev Ubuntu 10.04 LTS. In imaš 3 leta mir. Potem se bomo pa dalje pogovarjali?

Icematxyz ::

Kot tretjo me pa zanima keri distro Linuxa mi priporočate? Mam volje nekaj truda vložit v to ampak ne preveč pa Ubuntu mi ni všeč no ne ubuntu vsaj Gnome ne koliko sem ga na virtualcu poskušal. Mam občutek da je grafično tam leto 2007-8. Mam rad kake grafične bombončke. Sem gledal OpenSuse, Fedoro in KUbuntu. Keri ma boljšo HW podporo.


Namesti si kot začetnik Ubuntu. Na to pa še na vrh tega kubuntu-desktop. Se pravi ni se treba omejevati. Zakaj se le bi? Lahko uporabljaš oba.

MrStein ::

Bo 2010 končno leto sikhizma?

Vsako leto od 1975 dalje je bilo leto sikhizma. Vsaj zame.

Pa kaj, če to vero izpoveduje 0,7% tr... eh, prebivalstva?

Meni je do zdaj rešil vse duhovne težave.

Lani sem enega konvertiral v sikhizem. Pa se od takrat nič ni pritoževal. Prej je imel vsak mesec težave s skušnjavami.
Soseda, pravoslavca, pa je žena zapustila! Pa z otroci je sprt!

Sikh rules !

World domination!!!

PS: Kaj če se zmenimo takole: Nič več novic v Nostradamusovem stilu (naslednje leto pa bo leto Linuxa...).
Ko bo leto Linux-a, bomo itak opazili. Pa še novica bo lahko, z naslovom "Letošnje leto je leto Linuxa!". Oziroma, da je bolj ziher: "Lansko leto je bilo leto Linux-a! World domination!!!"

Ker religije in vedeževanja nekak ne gredo skup z "tech". Vsaj jaz to tak vidim.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Icematxyz ::

Saj pa se ne gre za vedeževanje ampak dejstvo. Tako da je novica na mestu.

Zgodovina sprememb…

bluefish ::

Linux je tako ali tako širok pojem in lahko v isti sapi rečemo da (mobilne naprave), hkrati pa tudi ne (domači računalniki).

donfilipo ::

Kaj je narobe z vedeževanjem;((

Torej še tu: Linux ne bo začel pohoda med 25 in več procentov razširjene sisteme na hišnih mlinih, dokler na njem ne bodo tekle igrice brez vseh problemov. Pika. Pa bomo videli (ali boste) čez 5 let!
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Icematxyz ::

Za 10% uporabnikov računalnika je to verjetno res pomembno. To se strinjam.

Tarzan ::

Donfilipo, ko bo razšijenost linuxa začela plezati nad 10%, bodo tudi razvijalci iger počasi vrgli oko na ta sistem. Do takrat se bo pa Wine-alo. Microsoftov "podmaz" bo moral biti nižji od potencialnega dobička strank z Linuxom. As easy as that.

Icematxyz ::

S2Games ni videti da bi imeli kakšne težave z razvojem iger tudi za GNU/Linux operacijske sisteme. Prej obratno.

donfilipo ::

Icematxyz je izjavil:

Za 10% uporabnikov računalnika je to verjetno res pomembno. To se strinjam.


Ker so bili časi, ko sem ko Tarzan nosil nove računalnike naokrog, si upam trditi da precej več. 35%. Ampak govorimo o hišnih in ne poslovnih računalnikih!
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

MrStein ::

Icematxyz je izjavil:

S2Games ni videti da bi imeli kakšne težave z razvojem iger tudi za GNU/Linux operacijske sisteme. Prej obratno.

Ti ne vidiš.
Jaz vidim, da 95% iger ni za Linux.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Icematxyz ::

Tistih 10 odmevnih naslovov na leto. Ki pomenijo še za hard core igralca iger koliko. Morda 2 igri na leto? In to je zdaj argument proti uporabi GNU/Linux? Močno močno preveč potencirano res. Pa če 99,99% iger ne deluje na GNU/Linux leta 2010. To pomeni v praksi kaj? Za 90% uporabnikov računalnika popolnoma nič.

Pri igrah se gre bolj za to. Ali imajo eminentni proizvajalci računalniških iger res tehtne argumente da ne izdelajo verzije kakšne uspešnice še za eminentne GNU/Linux operacijske sisteme. Ali ne. S2Games očitno meni da argumentov proti ni. Valve tudi nekaj razmišlja v to smer. Bomo videli. Samo po sebi pa mene ta argument o igrah ne prepriča.

35%.


Sem šteješ ljudi ki dejansko potem igrajo igre na računalniku. Ali tudi tiste ki ob nakupu računalnika govorijo da bodo igrali igre. In kako potrebujejo zmogljivo grafično kartico...

Skratka tudi to je možnost. Uporabljaš GNU/Linux. Za igre pa imaš konzolo. Vsekakor dobiš v povprečju več za svoj denar na takšen način.

noraguta ::

eh za chessmaster pa civilization pa res ne bom konzole kupoval.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

donfilipo ::

Icematyx sem zelo skromno štejem ljudi, ki hočejo predreti piko fame o neskončni zabavi ob 'Batmanu ki se vrača':) Igrice so fascinantna zadeva, in so podcenjene na vseh študijah tako sociologov, staršev, kot trgovcev. Marsikdo se potem tudi naveliča migljati s palico užitka in se posveti filozofiji na tem forumu recimo:)) Ampak vseeno, predstavljaj si (prestavljanje v tujo kožo je temelj taktike in strategije:), mladinca, ki so mu 'Battlefield Bad Company 2' predstavili kot ultimate fun, in potem kupi igrico, si jo hoče 'našraufati', pa ne gre. Enostavno! Ali je DVD fuč, ali pa računalnik. In ti kot vodoinštalater, moraš povedati, kje pušča volja do uspeha podviga Battlefield bitke med sošolci:)) No to povedo tudi trgovci igric. Ko bo na takih igricah pisalo pod system requirements tudi Linux, no potem, se bo ta kmalu povzpel na 30% tržni delež. In tu ne bi mehki mogel nič. Ker pa Billy ve, da je ravno tu ogromno težav in vrhunsko plačanega znanja, tako izdelovalcev igric, hardwerašev, v navezi s softwerom, ki igrice 'šofira', mu je pravzaprav všeč, da je tako, kot je. Linux OK, samo ne za igrice:))

Me je pa po drugi strani vseeno vrglo na rit, ko sem videl Ubuntu cel preveden, open office slovenski celo s tezavrom... in še bi se našlo. Mislim, kdo pravi, da ni dedka mraza:)) Ampak seveda..je tudi mali hudiček...ki stalno vpije: Battlefield 2, Mass Effect 2, Dirt 2.... in če ima mladenič PC z Ubuntujem, garanitram, da je ravno to vzrok, da bo kmalu imel tudi PC 2. Z windows 78-)
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: donfilipo ()

Icematxyz ::

Ja saj tistih 10% je lahko večno rezerviranih za Windows ali kakšen drug igricam namenjen OS. Če pač to kot trdite ni OS ki temelji na GNU/Linux. Popolnoma razumljivo.

Dedki, babice, očetje, matere in sestre, žene in lju... Pa verjetno malega hudičeka kaj dosti niti ne razumejo. In jim je bolj ali manj vseeno kaj počne v svoji sobi. A ne da.

Zgodovina sprememb…

donfilipo ::

GNU/Linux ni proti igricam, za boga. V kombinaciji z igricami, bi lahko celo zamajal Microsoft. Ima pa filozofija okoli GNU/Linuxa nek revolucionaren pristop, ki deluje danes za na rit pasti dobro, le špico razvoja na nekem popularnem polju, ne zmore nositi. In ta špica je tisto, kar je Billyu prineslo miljarde. In ga ne uspe izpodriniti nihče. Summa sumarum pa to pomeni, da tvojih 10% OS za igrice ne bo držalo dokler.....: nenadoma ne bo trend za 80% OS za igrice, in to Linuxa, ki je zastonj. Le preboj na polje igric mora narediti. To pa stane! Veliko stane. In seveda na drugi strani Billy lahko drastično poceni windowse. GNU/Linux filozofija je nekak hrabri poet med bitko velikanov, ki tiho renčijo, sam pa recitira pesem o veličastni in plemeniti dobroti. Nihče si ne bi mislil, da tudi to deluje.... ampak po drugi strani, je pa ravno to edina filozofija, ki monopolistom še daje zagon.

Babice, dedki, očetje in matere so celo bolj tradicionalisti in navezani na okna, kot mladina! Ok, ljubica? Tu je važen joystick in zlata kreditna kartica:)) Ampak nosilci in indici so mladinci na tem forumu (in 3 pripadnice lepšega spola:). Ti naj po domače povedo, kaj jih moti najbolj pri linuxu, ki se ga danes kar hitro navadiš, pa imaš taktiko za razvojni trend OS-ov. Linux se kljub vsemu vedno bolj razširja tudi na mobitele in druge male praskalnike, tako da me ne bi nič čudilo, če nekoč res zavlada. Le brez nujnih korakov pa ne bo šlo!
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

c00L3r ::

"Fora" je samo v tem, da razvoj/port iger za Linux OS vzame nekaj časa in posledično denarja. Razvijalec iger naredi najprej različico za Windows in s tem pokrije tistih 80% osebnih računalnikov. Kaj bo dosegel z razvojem Linux različice? Pokril bo za 1% večji delež uporabnikov PC-ev. Kolikšen del od tega 1% bo pa kupil igro? Po mojem zelo, zelo majhen. Razvoj se tako splača res samo velikim, velikim firmam, ki lahko dele iger oz. pogone ponovno uporabljajo.

Leto Linux-a prihaja oz. je v očeh mnogih že tukaj. Samo ne bomo pa ga videli na namiznih x86 PC-ih. Prej bodo tablični računalniki zamenjali x86 PC-e, kot bo Linux zamenjal Windows kot OS za x86 platformo.

Nekje sem zasledil, da se dnevno aktivira 100 000 Android aparatov. Vsi ti bazirajo na Linux-u. Mislim, da je to kar dober indikator, da Linux-u uspeva.
1 2 3
4
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Amazon želi postati tudi mobilni operater

Oddelek: Novice / Rezultati
114908 (3590) vostok_1
»

Na internet ušla ostra okrožnica Nokiinega šefa (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
6114867 (11447) Lonsarg
»

Nokia prevzema razvoj Symbiana, E7 prihaja decembra

Oddelek: Novice / Nokia / Symbian
3211008 (10195) Gregor P
»

MeeGo prihaja v avtomobile

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
2510134 (9172) PrimozR
»

HP kupil Palm

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
3011373 (10424) jlpktnst

Več podobnih tem