» »

Bo 2010 končno leto Linuxa?

1 2
3
4 5

noraguta ::

Putr je izjavil:

Očitno nimaš pojma PRAVILNO nastavit ene boge Windowse. Prepusti to delo nekomu, ki zna. Kot je nekdo že rekel, banke, vladne inštitucije, firme, raziskovalni inštituti vse večinoma laufa na Windows in ni ne težav velikih, ne neki reinstalov vsak teden, kot se tebi dogaja. Je verjetno nek razlog, zakaj za njih ne skrbi nek garažni geek, kot ti. Če znaš Linux nastaviti še ne pomeni, da znaš tudi Windows.


Priznam, sm garažni geek, in kemik po izobrazbi, compi so mi bl hobi.. vendar...
Kot sm že napisu jest sem SVOJ osebni računalnik merno laufov windows 3 leta ker sm res pazu kaj sm delu... ista inštalacija za neukega uporabnika ni ravn ne vem neki..

Sploh pa a ni kao da microsoft reklamira da windowsi delajo "out of the box" ker če potrebuješ sup-dupr izobraženega administratorja da ti en jeben desktop nastavi ni to ravno uporabno, kajne? Ker vsaj po Microsoftovih reklama lahko vsak navadni smrtnik kupi Windowse, porine cd v comp, zbere par nastavitev in star naj bi delal... kajne? Ker po tvoje naj plača še 69,99€(cenik od soseda) zato da mu profesionalec nastavi comp... torej je realna cena Windowsov 270€ za OS... pismu to je že skor tok drago k Mac, pa vsi vemo da če imaš denar je Mac > Win.


ne za VEČINO smrtnikov obstaja na windowsih boljše programje kot na alternativah samo to jih gor drži. ampak da se je to zgodilo je več faktorjev. od izbolšanja varnosti do vzdržavanja kompatibilnosti za nazaj , do podpore za upravljanja v velikih mrežah , ...
zato je win svet nekoliko bolj primeren za komercialne aplikacije. pa na koncu koncev ni važno ali gre za eno ali deset. večino se da kupit in delat z njo. konkurenca pa o neki "stabilnosti" razmišlja nekoliko drugače. ko preraste nek api ga mirno zamenja , popravi aplikacije katere so kaj vredne in svet gre naprej. kar je povsem soliden model za odprtokodno skupnost ne pa za zaprtokodno.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

damirj79 ::

dela je izjavil:


Če človek zna nastaviti linux tako, da je z njim zadovoljen, windowsa pa ne, je pa morda linux le bolj user-friendly za administrirat. Človek ima nekaj težav z windows, pa ga takoj zabijete, da ne zna. Takšni fanatiki spravljate windows na slab glas.


Zdaj pa zamenjaj še Linux in Windows med sabo, kar si napisal, pa boš res dobil dejansko stanje.

Malo pa tudi prečitaj po spletu, polno navodil najdeš kako izklopit UAC in ne uporabljat redno računa z admin pravicami, pa ravno to večina uporabnikov in kar je še najhuje, neki garažni geeki delajo in take PCje dajejo ven. Ker kao ko bo imel program za namestit, bo imel preveč dela.. pa je samo desni klik in "run as" :| Ista finta na linuxu je na veliko uporabljana, na Windows ne. Globoko zasidrana ideja pač.

Sicer za moje pojme imata oba svoje pluse in minuse, ampak z Linuxem sem nehal leta 1997, ko mi je kolega zatrjeval, da Linux je pa bomba, da se ne sesuje in dela kot urica. Pa so se začele seanse za PCjem.. konfiguriranje X windows, ROČNO??? vnašanje frekvenc monitorja, kompajlanje jedra, da je lahko delala zvočna kartica (če sem samo namestil gonilnik je škrtal zvok), analogni modem jasno ni delal, mrežna tudi ne. Da ne govorimo o tem, da po parih urah kompajlanja, se je stvar sesuvala. Parkrat celo tako, da ni bil definitivno in nerešljivo sesut. Res glup sistem za usposobit, da je treba gonilnike kompajlat, ker že pripravljen paket ni za tvojo distribucijo. Dokler ne bo enotnega sistema, je Linux propalo. In itak samo za geeke. Teh pa ni več kot 1%.

dela ::

damirj79 je izjavil:


Zdaj pa zamenjaj še Linux in Windows med sabo, kar si napisal, pa boš res dobil dejansko stanje.


Ni treba nič menjavat, velja v obeh primerih ali pa v nobenem. Zdaj se pa sami odločite. Ne moreš napadat userja, ki mu pač z linuxom uspe bolje kot z windowsom, obenem pa jokati, kako linux userji napadajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dela ()

noraguta ::

seveda velja v obeh primerih, sistema sta si zelo podobna.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

bluefish ::

Putr je izjavil:

Očitno nimaš pojma PRAVILNO nastavit ene boge Windowse. Prepusti to delo nekomu, ki zna. Kot je nekdo že rekel, banke, vladne inštitucije, firme, raziskovalni inštituti vse večinoma laufa na Windows in ni ne težav velikih, ne neki reinstalov vsak teden, kot se tebi dogaja. Je verjetno nek razlog, zakaj za njih ne skrbi nek garažni geek, kot ti. Če znaš Linux nastaviti še ne pomeni, da znaš tudi Windows.

Sploh pa a ni kao da microsoft reklamira da windowsi delajo "out of the box" ker če potrebuješ sup-dupr izobraženega administratorja da ti en jeben desktop nastavi ni to ravno uporabno, kajne? Ker vsaj po Microsoftovih reklama lahko vsak navadni smrtnik kupi Windowse, porine cd v comp, zbere par nastavitev in star naj bi delal... kajne? Ker po tvoje naj plača še 69,99€(cenik od soseda) zato da mu profesionalec nastavi comp... torej je realna cena Windowsov 270€ za OS... pismu to je že skor tok drago k Mac, pa vsi vemo da če imaš denar je Mac > Win.
Še enkrat in upam, da zadnjič.
Večina povprečnih uporabnikov kupi OS ob nakupu računalnika in ga največkrat tudi uporablja vse do zamenjave kište. 200€ se torej zmanjša na približno pol manj.
Morda je bila umetnost nastavljati sistem v času XP, z Visto in 7 se je to korenito spremenilo. Navsezadnje tudi Linux pred toliko in toliko leti ni bil preveč uporabniško prijazen, ker je bilo takrat resnično potrebno čačkanje po konzoli. Edina izjema je bil morda YaST v SUSE distribuciji.
Torej, strošek za Soseda kar pozabi. Zraven tega tudi upam, da si ne delaš prevelikih utvar, da nekod, ki ne zna skupaj spraviti niti Windowsa, bo pa po čudežu v prvo zrihtal Linux (sploh če je recimo navajen .exe fajlov in nekaterih ostalih princpiov delovanja).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

dela ::

damirj79 je izjavil:

Sicer za moje pojme imata oba svoje pluse in minuse, ampak z Linuxem sem nehal leta 1997


Dobra poteza, v računalništvu se itak v trinajstih letih skoraj nič ne spremeni.

damirj79 je izjavil:

Malo pa tudi prečitaj po spletu, polno navodil najdeš kako izklopit UAC in ne uporabljat redno računa z admin pravicami


UAC, omejevanje pravic? Windows tega nima, vsaj leta 1997, ko sem končal z njim, tega še ni bilo. Pa ročno nameščanje gonilnikov za vsak drek. Pih, do tega mi res ni, pa mi vsi zatrjujejo, da je bomba.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dela ()

damirj79 ::

dela je izjavil:


Dobra poteza, v računalništvu se itak v trinajstih letih skoraj nič ne spremeni.


V linuxu se pač res ni veliko spremenilo do pred nekaj let nazaj. Klofanje po konzoli, in ne samo to, tudi ročno urejanje conf datotek ni še tako zelo daljna preteklost. Da ne govorimo o kompajlanju jedra ipd šara. Zakaj se ti zdi, da to zmore vsaka nona? Še geeki ne naredijo vedno prav..

dela je izjavil:


UAC, omejevanje pravic? Windows tega nima, vsaj leta 1997, ko sem končal z njim, tega še ni bilo. Pa ročno nameščanje gonilnikov za vsak drek. Pih, do tega mi res ni, pa mi vsi zatrjujejo, da je bomba.


No moraš priznat, da gonilnikov za vsak drek na Win pač ne rabiš, grafika, diski, mreža ponavadi dela takoj, če hočeš boljšo zmogljivost, pa boš tudi na linuxu moral nameščat gonilnike, v tem ne vidim nič slabega. Pravice imaš od Win NT sistemov dalje, za normalne uporabnike pa od Win 2000. Best practices so potrebne tako za Linux, kot Windows, samo da za Windows je en kup kao geekov, ki mislijo da vejo kako, v resnici pa ne vejo nič. Dobro naštiman Win laufa enako dobro kot Linux, v dokaz temu je delež na poslovnem trgu. Kot rečeno, tudi cot ne more kar nekdo prodajat, šivat pa tudi ne.

P4ajo ::

damirj79 je izjavil:

Dobro naštiman Win laufa enako dobro kot Linux, v dokaz temu je delež na poslovnem trgu.

Ne zdi se mi potrebno/vredno predstavljati svojih mnenj, a na tej točki, bi te vseeno opozoril na paradoks, ki ga sam ustvarjaš.

1. Trdiš, kako je widows superiornejši in do običajnega uporabnika prijaznejši hkrati pa govoriš, kako lahko windows, če je dobro naštiman (beri: profesionalno) konkurira linuxu, ki ga lahko očitno vsak "garažni" geek (Putr ?) (ki ni sposoben windows pravilno naštimat?) brez težav usposobi.

Ali gre tu za logiko na nekem višjem nivoju, ali pa lahko vsak sklepa, da je linux (glede na povedano) do uporabnika prijaznejši in ob manj dela enako varen.

2. Poslovni svet ni ravno dobro mesto za primerjavo, ker je takrat računalnik in operacijski sistem namenjen točno določenim nalogam, ki so ponavadi odvisne od aplikacij in konkretno varnost pogosto ni tako poudarjena.
Zato lahko pride do zanimivih/smešnih podatkov.
Primer: Google, podjetje, kjer je vzorec zaposlenih in prisotnost ter uspeh na trgu velik. Velika večina, 99+% zaposlenih uporablja distribucijo linuxa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: P4ajo ()

damirj79 ::

Vidim, da imaš tipičen sindrom linuxaša. Ko linuxašu poveš kakšen tehten argument (ali pa malo manj tehten), omenjate neke paradoxe. Jaz nisem nikjer napisal, da je Win superiornejši, zato tvoja točka 1. avtomatsko odpade kot nerelevantna.

Točka 2. je pa ravno narobe kar ti trdiš. Ravno v poslovnem svetu, v omrežju tisočih računalnikov je varnost še kako potrebna.

bluefish ::

Primer: Google, podjetje, kjer je vzorec zaposlenih in prisotnost ter uspeh na trgu velik. Velika večina, 99+% zaposlenih uporablja distribucijo linuxa.
Vendar ne zaradi linuxa samega.

Poldi112 ::

Ja in? A kdo Win uporablja zaradi win samih?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

noraguta ::

Poldi112 je izjavil:

Ja in? A kdo Win uporablja zaradi win samih?

nuben
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

bluefish ::

Poldi112 je izjavil:

Ja in? A kdo Win uporablja zaradi win samih?
Torej se strinjaš, da P4ajo-tova izjava nima blage veze.

dela ::

damirj79 je izjavil:


V linuxu se pač res ni veliko spremenilo do pred nekaj let nazaj. Klofanje po konzoli, in ne samo to, tudi ročno urejanje conf datotek ni še tako zelo daljna preteklost. Da ne govorimo o kompajlanju jedra ipd šara. Zakaj se ti zdi, da to zmore vsaka nona? Še geeki ne naredijo vedno prav..


Ne vem, zakaj se nekaterim zdi, da bi morala vsaka nona znati nameščati in nastavljati linux, če pa tega tudi z windows niti približno ne zna početi. Očitno se windows pri nonah magično namesti in nastavi sam, zayebava pa samo garažne geeke.

Brane2 ::


-DJ-
Sicer za moje pojme imata oba svoje pluse in minuse, ampak z Linuxem sem nehal leta 1997, ko mi je kolega zatrjeval, da Linux je pa bomba, da se ne sesuje in dela kot urica. In itak samo za geeke. Teh pa ni več kot 1%.


Saj z ostalimi argumenti se kar nekako strinjam ( predvsem je bolehal za tistim "meni(= nekomu drugemu) to dela super" sindromom) ampak tole navajanje izkušenj iz leta 97 za današnje čase je IMHO bolano.

Imaš kupe distrojev, kjer se ti konzole ni treba niti dotakniti.
In obvezno ročno štelanje Xov je stvar daljnje preteklosti. Hell, danes te nVidijin driver, če ga greš inštalirat ročno, vpraša če naj ti naštela še X-e. Da ne govorimo o tem, da se znajo X-i danes pognat brez config filea in sami pogruntat vse potrebno, ali pa da si jih lahko skonfiguriraš še z nvidia-settings za nVidia kartice in ziher ima ATI svoj ekvivalent.

Kar se compilanja kernela tiče, že davno ni več nujno. Ne vidim zakaj to not vlečeš.
Ja, lahko to narediš, in dostikrat ima to lahko prednosti. Ni pa nujno.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

BigWhale ::

damirj79 je izjavil:

Sicer za moje pojme imata oba svoje pluse in minuse, ampak z Linuxem sem nehal leta 1997, ko mi je kolega zatrjeval, da Linux je pa bomba, da se ne sesuje in dela kot urica. Pa so se začele seanse za PCjem..


Prosim, da se izkljucis iz debate ali pa se najprej poucis o predmetu debate. Tvoje 13 let staro znanje je zastarelo in neuporabno.

A v debati o prevoznih sredstvih bos tudi sodeloval z naprednim znanjem o Fordovem modelu T?

klavdijL ::

m... sem pa mislil da je debatana emo, ali je linux zrel za vstop na trg splošnih uproabnikov ali je do tam še nekaj časa ... tako da bigWhale se lahkot ukaj 3/4 foka izključi iz debate lahko pa ti stfu s takimi ...

sammy in podobni vidim da še vedno pišejo neumnosti tipa: mogoče pa ti nisi za računalnike - sammy mogoče pa ti nisi za med ljudi (zpoet beri stfu)

povzetek: vljudno in argumentirano debat ne pa primitivizmov!

- nekdo je lepo napisal Linux je za vse, niso pa vsi za Linux .... in dokler bo stanje tako, je leto linuxa še malo stran (ampak prihaja) ... tukaj je potrebno predvsem izobrazit uporabnike ter še malo prilagodit Linux (oz programe zanj), da bodo tudi tistim 'nespotom' tako samoumevni kot so jim sedaj lahko Win (kjer ti napiše posebno opozorilo, da brišeš le bližnjico in da s tem ne odtraniš programa ipd...)

ni fora da nekdo ni za računalnik... vsi smo za računalik ker v tem času moramo biti - naloga programske opreme pa je, da se nam prilagaja in ne obratno - dokler se tega ne zavemo bodo določene zadeve v domeni 'advanced userjev', ki bodo svetu razlagal kak lahko gredo vsi u maloro ker ne razmišljajo kot oni (avta pa še vedno ne znajo popravt al za seedža not menjat ampak vozijo ga pa še vedno)

No Can Do ::

@psihoxxx pozabljaš pa da Linux ni Windos ali Mac, zatorej morajo spremeniti mišljenje tudi uporabniki. Da je namesto win znaka npr ubuntu znak zgoraj za osnovni meni pa se menda lahko nauči vsak.

Besedilo pa lahko napišeš isto v OO v Win ali Linuxu enako, isto lahko uporabljaš enako FF ali Chrome v Win in Linuxu (primerjamo lahko produkte, ki so narejeni za primerjalne OS-e).

Če pa neki manj vešč uporabnik ne zna inštalirati programov ali nastaviti sistema, mu je pa vseeno ali plača podporo za Win ali Linux. Je tako?
This user may use sarcasm and cynicism
in a way you are not accustomed to.
You might suffer severe mental damage.

P4ajo ::

bluefish je izjavil:

Poldi112 je izjavil:

Ja in? A kdo Win uporablja zaradi win samih?
Torej se strinjaš, da P4ajo-tova izjava nima blage veze.

Moja izjava je bila namenjena ravno temu, da prikažem, kako nesmiselne so bile vaše, zato sem vam tudi sam eno podal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: P4ajo ()

klavdijL ::

hja ni nujno... folk joka ker ima Moj računalnik pri vista in w7 malo drugačno sliko računalnika kot pri XP ... folku se zdi pomembno pisat v navodila take zadeve: "Sporočilo pošljete s klikom na Pošlji.".

Verjemi da jim že drugačen izgeld ikon v Linux dela probleme kaj šele drugačni meniji ali pa drug izgled celotnega program čeprav je v osnovi isti (open office)...

problem OO pa je poleg tega tudi v tem, da ga v šolah, službah ... ni - sam format pa ni dovolj združljiv (manjši vizualni glitchi, kazalo iz enega ne dela v drugem ipd...)

edit: to da je meni zgoraj pa je že povsem nepojmljiva novost ;)

edit: typo - se moram navadit tipkat :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klavdijL ()

preem ::

Pa kaj, še kar se kregate o teh zadevah?

Kdor kle udriha po linuxu.... ga ni sprobal že od 97'. Zadeva je simple kot pie, dela boljš, hitrejš, lepš in bolj zaneslivjo od bilokerih winsev, kar jih je MS izdal, neizdal ali pa samo najavil.

psiho... OO narobe kaže LE dokumente ki so kreirani v DOCu in potem odprti v OOju. A zna Word odpret ODF in MAGARI NAROBE pokazati vsebino?

No Can Do ::

@psihoxxx ja to govorim, uporabniki poznajo samo MS produkte in nato nastane problem, če ni ikona ista oz. je že konec sveta če je na drugem mestu.
Drugače pa poznam zadevo, smo v podjetju prešli na OO (ne vsi). Problem OO in MS Office pa je poznan in mislim da ni problem v OO standardih.
This user may use sarcasm and cynicism
in a way you are not accustomed to.
You might suffer severe mental damage.

opeter ::

No Can Do je izjavil:

@psihoxxx pozabljaš pa da Linux ni Windos ali Mac, zatorej morajo spremeniti mišljenje tudi uporabniki. Da je namesto win znaka npr ubuntu znak zgoraj za osnovni meni pa se menda lahko nauči vsak.


Čakaj, zakaj naj uporabniki spremenijo mišljenje? Naj se Linux v celoti prilagodi slehernemu - povprečnemu - uporabniku računalnika. Ubuntu je na dobri poti.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

damirj79 ::

Jaz čisto vem, da ni treba več klofat po conf datotekah, ampak to je leto 2010. Še kake 4-5 let nazaj je bilo še treba (če nisi imel neko kompatibilno grafično kartico). Pravi linuxaš seveda ne bo nikoli priznal tega in jasno je njemu klofanje po conf datoteka čisto uporabniku prijazno opravilo. In ja, leta 97 je bilo tako, bil sem redni uporabnik, napredka pa v nekaj naslednjih letih ni bilo NIČ! Zato sem zapustil linux. Tudi napredek zdaj ni zelo izrazit.
Škoda truda prepričevati ljudi, naj se prilagodijo linuxu. Ima premajhen tržni delež, da si to lahko privošči. Še MSz 80% tržnim deležem to ne uspeva najbolje z Visto in Win7.

Icematxyz ::

LiveCD. Ne potrebuješ serijske številke. In ne boš uničil računalnika. Pa namesto da na primer crackate razno razne programe. Vsaj za to uporabljajte LiveCD z vgrajeno podporo tistemu kar bi radi počeli. Pa ko boste pri kakšnem "prekodiranju" video datotek ali slik. Dobili v CLI popolno kontrolo nad svojim početjem. In ne le omejeno na tistih par gumbov v GUI. Ko bo se kakšna preprosta BASH skripta spisala. In boste "one-click" zadevo v sekundi uredili potem vedno avtomatsko.

Potem boste pomoje hoteli CLI. In trdili kakšna prednost je to. In da je GUI nepotreben. Še vedno pa bo vaša stara mama lahko uporabljala le GUI. Če smo že pri starih mamah.

No Can Do ::

opeter je izjavil:

No Can Do je izjavil:

@psihoxxx pozabljaš pa da Linux ni Windos ali Mac, zatorej morajo spremeniti mišljenje tudi uporabniki. Da je namesto win znaka npr ubuntu znak zgoraj za osnovni meni pa se menda lahko nauči vsak.


Čakaj, zakaj naj uporabniki spremenijo mišljenje? Naj se Linux v celoti prilagodi slehernemu - povprečnemu - uporabniku računalnika. Ubuntu je na dobri poti.


Se pravi da se stremi k popolnemu enakem izgledu vseh OS istim načinom instalacije in nastavitev? Pa naj nam bo Windows 95 osnova, a ne?

Hotel sem le napisati, da morajo tudi uporabniki spremeniti mišljenje, da sedaj Linux ni le konzolna vrstica (črn ekran pa tekst notr pa to) ampak uporaben desktop OS in lahko konkurira ostalim OS-om.

offtopic: uporabljam pa ubuntu, win xp in win7
This user may use sarcasm and cynicism
in a way you are not accustomed to.
You might suffer severe mental damage.

Zgodovina sprememb…

Etwa ::

Linux vs Win vecna tema.
Linux je sistem prihodnosti !!! že 30 let.
Moje skromno mnenje je da linux kot linux nebo nikoli videl več kot 10% trga.
Bo pa vidu velik del trga Android OS (ki je narejen na linuxu),
Prav tako OSx (osnova je BSD, ki je neke vrste bratranec od linuxa)
Google chrome OS (ponovno linux)
In pazi to noben od teh sistemov se NEBO imenoval linux ...
Tako kot je linux unix based. Bodo bodoci OS linux based.

techfreak :) ::

preem je izjavil:

psiho... OO narobe kaže LE dokumente ki so kreirani v DOCu in potem odprti v OOju. A zna Word odpret ODF in MAGARI NAROBE pokazati vsebino?

Iskanje: filetype:odt in filetype:ods
Dokumenti:
http://www.dijaski.net/get/slo_dob_balz...
http://web.bf.uni-lj.si/jbozic/CIS/RICP...

Prikaz v MS Office: http://file.si/public/view/full/46534

Ne govori o nečem kar ne poznaš.

Icematxyz ::

We don't believe there is Unix in Linux. Novell.

Ubuntu se tudi ne imenuje Linux.

Ne govori o nečem kar ne poznaš.


Se pravi nisi naletel na nikakršen problem ali težavo? Hm...

Zgodovina sprememb…

Putr ::

@techfreak :)
Jest že kakšno leto nisem videl MS Offica... kaj zdej office odpre odt datoteke? Waw so pa pridni... kaj to pomeni da nam v OO ni več treba shranjevat kot .doc :D
Ker to je pa pol res velik korak naprej za Oo!

techfreak :) ::

Nevem točno kaj Linuxaši počnejo, ampak če primerjajo OO iz 2010 z MSO iz 2003 potem je nekaj hudo narobe.

dux ::

Jaz mislim da bo čas za Linux ko boš lahko v openoffice normalno odpiral .docx, .pptx, .xlsx in v microsoft office .odt, .odp in .ods.
Upanje je v nasih odlocitvah

Poldi112 ::

V OOo že nekaj časa lahko normalno odpiraš docx, xlsx,... zakaj bi bilo obratno pogoj pa ne vem.

Veliko ljudi pa še vedno prisega na office 2003 interface, tako da...
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

ano-nimen ::

V Windows 7 Media Center sem pred kratkim posnel eno oddajo in jo hotel na prošnjo prijatelja zapečti na optični disk ... ne gre, čeprav funkcija v MCE za to obstaja! No, presedljal sem na mythbuntu (za VDR napravo - video disk recorder) in potem takih težav z novoposnetimi oddajami nisem imel.

Drugače pa že nekaj časa uporabljam Linux na namizju (Ubuntu), za pisarniške programe pa mi je še vedno ljubši Microsoft. In s Crossover Officeom deluje tudi Office 2007 brez problema pod Linuxom. Kot tudi Photoshop.

Za nekaj programov pa še vedno poganjam XP-je pod VirtualBoxom.

Leto 2010 bo leto Linuxa na telefonih (Android, MeeGo), namenskih napravah (STB, DVR, TV, ...) ter netbookih (ChromeOS). Tu uporabniki sploh ne bodo čutili prehoda, ker tudi Windows na teh segmentih še ni postal standard.

jest10 ::

BigWhale je izjavil:

damirj79 je izjavil:

Sicer za moje pojme imata oba svoje pluse in minuse, ampak z Linuxem sem nehal leta 1997, ko mi je kolega zatrjeval, da Linux je pa bomba, da se ne sesuje in dela kot urica. Pa so se začele seanse za PCjem..


Prosim, da se izkljucis iz debate ali pa se najprej poucis o predmetu debate. Tvoje 13 let staro znanje je zastarelo in neuporabno.

A v debati o prevoznih sredstvih bos tudi sodeloval z naprednim znanjem o Fordovem modelu T?


Tako kot tale malo višje ane?



UAC, omejevanje pravic? Windows tega nima, vsaj leta 1997, ko sem končal z njim, tega še ni bilo. Pa ročno nameščanje gonilnikov za vsak drek. Pih, do tega mi res ni, pa mi vsi zatrjujejo, da je bomba.

Putr ::

techfreak :) je izjavil:

Nevem točno kaj Linuxaši počnejo, ampak če primerjajo OO iz 2010 z MSO iz 2003 potem je nekaj hudo narobe.


Vsi priznavamo da je MSO boljši od Oo, pravimo samo da je Oo že dovolj dober.

In če ga kombiniraš z njegovo zastonskostjo je lahko Oo bolj primeren za povprečnega slovenca z 600-800€ plače.

BigWhale ::

klavdijL je izjavil:

m... sem pa mislil da je debatana emo, ali je linux zrel za vstop na trg splošnih uproabnikov ali je do tam še nekaj časa ... tako da bigWhale se lahkot ukaj 3/4 foka izključi iz debate lahko pa ti stfu s takimi ...


Ce je tvoje znanje staro 13 let, potem se NE mores udelezevati debate o tem ali je neka stvar danes primerna za uporabo. Kadar gre za operacijske sisteme in podobno hitro spreminjajoco tehnologijo se ne mores pogovarjati brez predznanja, ki ni zastarelo.

BigWhale ::

damirj79 je izjavil:

Jaz čisto vem, da ni treba več klofat po conf datotekah, ampak to je leto 2010. Še kake 4-5 let nazaj je bilo še treba (če nisi imel neko kompatibilno grafično kartico). Pravi linuxaš seveda ne bo nikoli priznal tega in jasno je njemu klofanje po conf datoteka čisto uporabniku prijazno opravilo.


vse kar je treba priznati tukaj, da si ti neizobrazen na podrocju operacijskih sistemov in da je tvoje znanje precej zastarelo, da bi lahko kompetentno sodeloval v debati.

Pojdi in uporabljal kako Linux distribucijo danes in preizkusi stvari, potem pa pridi nazaj z argumenti. Ker tole kar pocnes ti, je udrihanje po slamnatem mozu, ki se ga ocitno precej bojis.

damirj79 je izjavil:

In ja, leta 97 je bilo tako, bil sem redni uporabnik, napredka pa v nekaj naslednjih letih ni bilo NIČ! Zato sem zapustil linux. Tudi napredek zdaj ni zelo izrazit.


To si se gladko izmislil ali pa potrebujes kaksno drugacno pomoc.

KDE 1.0 Leta 1998

vir: Wikipedia

KDE 2.0 Leta 2000


KDE 3.0 Leta 2002



A poiscem se slike installerjev?

Nehaj trollat, ce nimas kaj bolj pametnega povedati

techfreak :) je izjavil:

Nevem točno kaj Linuxaši počnejo, ampak če primerjajo OO iz 2010 z MSO iz 2003 potem je nekaj hudo narobe.


Nihce (verjetno nekdo res to pocne) nicesar ne primerja. Pravimo samo, da je OpenOffice dovolj dober za povprecnega uporabnika. Se za tiste, ki so samo malo bolj napredni je OOo povsem zadosti.

Da bi pa bil nekdo blazno bolj produktiven z MSO je pa predvsem nepreizkusen in neizmerjen mit.

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

dux ::

Poldi112 je izjavil:

V OOo že nekaj časa lahko normalno odpiraš docx, xlsx,... zakaj bi bilo obratno pogoj pa ne vem.


docx vredu odpira vendar ima malce pokvarjeno oblikovanje, pri pptx pa openoffice popolnoma odpove. Datoteko že odpre, vendar so pisave popolnoma napačne velikosti, ozadja sploh ni, slike so zamaknjene, itd..

Sicer sam uporabljam linux, vendar imam ravno zaradi takih težav preko winea gor office 2007.
Upanje je v nasih odlocitvah

Utk ::

BigWhale je izjavil:


Ce je tvoje znanje staro 13 let, potem se NE mores udelezevati debate o tem ali je neka stvar danes primerna za uporabo. Kadar gre za operacijske sisteme in podobno hitro spreminjajoco tehnologijo se ne mores pogovarjati brez predznanja, ki ni zastarelo.

13 let je res dost, ampak čisto vsako leto preiskušat isto bedarijo, se pa tudi nikomur ne da. Sploh če ti vsako leto trobijo, da tokrat je pa to res to. Čeprav je blo verjetno pred 10 leti to bolj to, kot je danes. Če si zdaj naložim gor 10 let staro distribucijo je skoraj ne bi ločil od najnovejše. Razen po podpori stvari, ki jih takrat še ni blo.
Najbolj hecni tu ste tisti, ki kujete linux v zvezde, slej ko prej pa priznate, da imate nekje naložen tudi windows, morda celo na istem računalniku. Poslušte, če že moram v vsakem primeru imet windows, si pod nobenim pogojem ne mislim nakapat še linuxa, niti nobenga drugega OS-a. Eden je dovolj. Ne vem zakaj bi si kompliciral življenje. Če slučajno rabiš dva, jih rabiš zaradi posla (pa še ta posel bi moral bit strašno specifičen, da bi rabil oba), ali si pa kreten. Sej ko se tako malo igraš, je čist kul, tudi jaz sem imel kdaj oboje gor, ampak to pomeni samo da sem imel preveč časa. Ljudje pa časa nimajo preveč. Razen otrok.

Furbo ::

BigWhale je izjavil:


 KDE 1.0 Leta 1998

KDE 1.0 Leta 1998


 KDE 2.0 Leta 2000

KDE 2.0 Leta 2000


 KDE 3.0 Leta 2002

KDE 3.0 Leta 2002



A poiscem se slike installerjev?


A je to trick question, vse 3 slike so skoraj iste ?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Damiani ::

Furbo, pojdi okulistu pa poglej koliko se je spremenili windowsi v 12 letih.

95

vir: Wikipedia


98



2000



2003-2007



//hamax: Popravil sliko.

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

Furbo ::

Ja saj, zakaj limaš to ?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

damirj79 ::

BigWhale je izjavil:

damirj79 je izjavil:

Jaz čisto vem, da ni treba več klofat po conf datotekah, ampak to je leto 2010. Še kake 4-5 let nazaj je bilo še treba (če nisi imel neko kompatibilno grafično kartico). Pravi linuxaš seveda ne bo nikoli priznal tega in jasno je njemu klofanje po conf datoteka čisto uporabniku prijazno opravilo.


vse kar je treba priznati tukaj, da si ti neizobrazen na podrocju operacijskih sistemov in da je tvoje znanje precej zastarelo, da bi lahko kompetentno sodeloval v debati.

Pojdi in uporabljal kako Linux distribucijo danes in preizkusi stvari, potem pa pridi nazaj z argumenti. Ker tole kar pocnes ti, je udrihanje po slamnatem mozu, ki se ga ocitno precej bojis.

damirj79 je izjavil:

In ja, leta 97 je bilo tako, bil sem redni uporabnik, napredka pa v nekaj naslednjih letih ni bilo NIČ! Zato sem zapustil linux. Tudi napredek zdaj ni zelo izrazit.


To si se gladko izmislil ali pa potrebujes kaksno drugacno pomoc.

 KDE 1.0 Leta 1998

KDE 1.0 Leta 1998


 KDE 2.0 Leta 2000

KDE 2.0 Leta 2000


 KDE 3.0 Leta 2002

KDE 3.0 Leta 2002



A poiscem se slike installerjev?

Nehaj trollat, ce nimas kaj bolj pametnega povedati

techfreak :) je izjavil:

Nevem točno kaj Linuxaši počnejo, ampak če primerjajo OO iz 2010 z MSO iz 2003 potem je nekaj hudo narobe.


Nihce (verjetno nekdo res to pocne) nicesar ne primerja. Pravimo samo, da je OpenOffice dovolj dober za povprecnega uporabnika. Se za tiste, ki so samo malo bolj napredni je OOo povsem zadosti.

Da bi pa bil nekdo blazno bolj produktiven z MSO je pa predvsem nepreizkusen in neizmerjen mit.


Ampak ti si še bolj čuden, kot ostali! Kaj mi kažeš slike razvoja KDE-ja ker to ni bil problem!!! Ti nimaš pojma o op. sistemih. Op. sistem ni samo neko grafično okolje, pač pa vsa ostala šara okoli njega, ki sploh omogoča, da to grafično okolje poženeš. Zdaj pa pojdi, pa preberi vse znova, sedi ena! Če pa si že limal slike, ja KDE iz leta 98 je točno tak. Bil. Pomagal ti bom, problem vsega je, da si to tega ekrana sploh prišel, je mučna trnova pot bila. In je še do pred kratkim bila. Konc, ker ne razumete. Tipično linuxaško nabijate v tri dni brezveze. Sicer pa živi v svoje prepričanju, da imaš raketoplan od op. sistema. Jaz za razliko od tebe, ki trdiš da linux je zakon, vem, da Windowsi niso OK in isto mi linux ni nič boljši.

dela je izjavil:

damirj79 je izjavil:


V linuxu se pač res ni veliko spremenilo do pred nekaj let nazaj. Klofanje po konzoli, in ne samo to, tudi ročno urejanje conf datotek ni še tako zelo daljna preteklost. Da ne govorimo o kompajlanju jedra ipd šara. Zakaj se ti zdi, da to zmore vsaka nona? Še geeki ne naredijo vedno prav..


Ne vem, zakaj se nekaterim zdi, da bi morala vsaka nona znati nameščati in nastavljati linux, če pa tega tudi z windows niti približno ne zna početi. Očitno se windows pri nonah magično namesti in nastavi sam, zayebava pa samo garažne geeke.


Narobe si razumel, jaz nisem nikjer trdil, da Windowse zna vsaka nona namestit. To trdite vi za linux. Zdaj pa pejdi to dokazat. Ko boš, se javi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: damirj79 ()

KaRkY ::

Kot prvo so mi te debate Linux Windows zelo všeč se včasih lepo nasmejim.

Kot drugo leto Linuxa je za ene že bilo za druge še pride tretji pa nočejo slišat za Linux.

Kot tretjo me pa zanima keri distro Linuxa mi priporočate? Mam volje nekaj truda vložit v to ampak ne preveč pa Ubuntu mi ni všeč no ne ubuntu vsaj Gnome ne koliko sem ga na virtualcu poskušal. Mam občutek da je grafično tam leto 2007-8. Mam rad kake grafične bombončke. Sem gledal OpenSuse, Fedoro in KUbuntu. Keri ma boljšo HW podporo.
When you look long into an abyss, the abyss looks into you

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KaRkY ()

BigWhale ::

Utk je izjavil:

13 let je res dost, ampak čisto vsako leto preiskušat isto bedarijo, se pa tudi nikomur ne da. Sploh če ti vsako leto trobijo, da tokrat je pa to res to.


Tega ni nikjer nihce trdil, da bi moral poceti. Lahko pa citiras koga, ce sem se slucajno prenaglil z mojim ugibanjem. :)

Utk je izjavil:

Če si zdaj naložim gor 10 let staro distribucijo je skoraj ne bi ločil od najnovejše. Razen po podpori stvari, ki jih takrat še ni blo.


Oh joj, a res moram?

Gnome 1.0 Leta 1999

vir: Wikipedia

Gnome 2.30 Leta 2010



Aja, pardon, enajst let je minilo ... Resnicno, ni treba, da se delas neumnega. Vrzi kak argument na mizo, da je Linux se vedno isti kot je bil deset let nazaj.

Utk je izjavil:

Najbolj hecni tu ste tisti, ki kujete linux v zvezde, slej ko prej pa priznate, da imate nekje naložen tudi windows, morda celo na istem računalniku.


Huh? A to je potrebno priznati? Jaz imam Windows za igranje igric. Ne recem mu zastonj GamingOS. Celo na istem racunalniku! Za igranje igric imam tudi tri konzole. Pa kaj pol?

Utk je izjavil:

Poslušte, če že moram v vsakem primeru imet windows, si pod nobenim pogojem ne mislim nakapat še linuxa, niti nobenga drugega OS-a. Eden je dovolj. Ne vem zakaj bi si kompliciral življenje. Če slučajno rabiš dva, jih rabiš zaradi posla (pa še ta posel bi moral bit strašno specifičen, da bi rabil oba), ali si pa kreten.


Ce je tebi Windows dovolj, to se ne pomeni, da je nam vsem. Windows pogrne pri window managementu, pri multiple monitor managementu in pri virtualnih namizjih. Stvari, ki meni bistveno zvisujejo produktivnost. Prav tako pogrne pri spodobni lupini (psh je zacel to sicer popravljati, a je v primerjavi z bashem se vedno storast, prejsnjega sem bolj navajen, tako pac je, ce nimas spodobnega shella 20 let ...) in pri naboru orodij za razvoj. Vse od spletnega razvoja, do razvoja 'thick' aplikacij. Visual Studio je mogoce uporabno orodje za nekoga, ki ze celo zivljenje dela z njim. Zame je pa zal precej okorna zadeva, pa ceprav sem ga uporabljal v sluzbi kar nekaj let, nekaj let nazaj. :)

Z zmerjanjem in zaljenjem drugih ljudi si pa zal, ze veckrat, pokazal svojo sposobnost debatiranja na nekem nivoju.

Utk je izjavil:

Ljudje pa časa nimajo preveč. Razen otrok.


Jasno, zato ker je Linux otrocje lahka zadeva za uporabo! A se ne ves tega?

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

KaRkY ::

BigWhale je izjavil:

Visual Studio je mogoce uporabno orodje za nekoga, ki ze celo zivljenje dela z njim. Zame je pa zal precej okorna zadeva, pa ceprav sem ga uporabljal v sluzbi kar nekaj let, nekaj let nazaj. :)


s tem se pa nebi mogel strinjati ker tako dobrega IDE-ja ni. So alternative za druge Programske jezike kot je eclipse, Netbeans, Intellij IDEA itd. Ampak eni so preveč počasni(eclipse ko se spomni razmišljat lahko greš na kavico o kakih IBM-ovih derivatih raje sploh ne začnem), no Netbeans je kar solidn Intellij IDEA pa nima nekih dobrih GUI orodij. Nevem pa kako je s kakim Monodevelop.
When you look long into an abyss, the abyss looks into you

Utk ::

In kaj se vidi na tistih slikah? Drugačna slika za ozadje in drugačne ikone. Pa slika itak ni bistvena. Cel GUI je še zmeraj enako lesen. Dejstvo je, da je linux takrat v marsičem prekašal win98, čeprav je bil kje tudi bolj neroden. Če takrat ni pridobil več kot 2 procenta domačih uporabnikov, jih ne bo nikdar. V času XP-jev je tudi imel lepo priložnost. Leta 2006 je bil XP star 6 let. Še zdej imajo XP-ji ogromno uporabnikov, lepa priložnost za linux, da jih prepriča. Pa mu ne uspe.
Za tista tvoja orodja sem lepo napisal, če se gre za posel, kar imej linux. Domači uporabnik tega ne rabi. Še manj rabi probleme z dvemi OS-i.
Pol strani si nakracal, pa čisto nič novega povedal,...tolk o tvoji sposobnosti debatiranja.
Aja, o več monitorjih in linuxu se bi pa dalo debatirat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

BigWhale ::

damirj79 je izjavil:


Ampak ti si še bolj čuden, kot ostali! Kaj mi kažeš slike razvoja KDE-ja ker to ni bil problem!!! Ti nimaš pojma o op. sistemih. Op. sistem ni samo neko grafično okolje, pač pa vsa ostala šara okoli njega, ki sploh omogoča, da to grafično okolje poženeš.


A bejz no? A res?

damirj79 je izjavil:

Pomagal ti bom, problem vsega je, da si to tega ekrana sploh prišel, je mučna trnova pot bila. In je še do pred kratkim bila. Konc, ker ne razumete.


Kako hudirja pa to ves!? Ce si pa Linux nazadnje uporabljal pred trinajstimi leti?! Do predkratkim? Kdaj pa je to? Pol leta nazaj?

damirj79 je izjavil:

Tipično linuxaško nabijate v tri dni brezveze. Sicer pa živi v svoje prepričanju, da imaš raketoplan od op. sistema. Jaz za razliko od tebe, ki trdiš da linux je zakon, vem, da Windowsi niso OK in isto mi linux ni nič boljši.


Kjer v temle threadu sem trdil, da je Linux zakon? Prosim, ce me citiras. Drugace zahtevam opravicilo za nemarno in nesramno podtikovanje!

Kaksno je moje pricanje je moja stvar. Trdim, da si ti en troll, ki v tri dni nabija o tem kako se linux v zadnjih 13 letih ni spremenil. Kaj bi se rad?

Se baba zna Linux instalirat!

damirj79 ::

A ti ločiš med uporabljanjem nečesa in preizkušanjem???
Moraš priznat, da ravno neke revolucije ni bilo. Ker je niti ne more bit.

za 1% je leto linuxa vsako leto, za 99% pa pač ne. Večina zmaga.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: damirj79 ()
1 2
3
4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Amazon želi postati tudi mobilni operater

Oddelek: Novice / Rezultati
114872 (3554) vostok_1
»

Na internet ušla ostra okrožnica Nokiinega šefa (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
6114851 (11431) Lonsarg
»

Nokia prevzema razvoj Symbiana, E7 prihaja decembra

Oddelek: Novice / Nokia / Symbian
3210994 (10181) Gregor P
»

MeeGo prihaja v avtomobile

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
2510113 (9151) PrimozR
»

HP kupil Palm

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
3011343 (10394) jlpktnst

Več podobnih tem