» »

Shogun 2: Total War

Shogun 2: Total War

1
2
3 4

Berserker ::

rezator je izjavil:

Tr33k a je boljše kot empire ali Napoleon? Ker tedva so meni osebno samo minus za total war serijo? Vidim, da si probal demo. Jaz bom kar na počakal do 15.3. Samo pa me zanima ali se po tvoje lahko kosa z Rome ali pa Medieval 2, ker sta daleč najboljša špila, kar sem jih jaz igral.


Ja precej boljši je od empire tw in napoleona. Sicer so strelske enote prisotne ampak nimajo neke blazne moči. Sicer boji kar hitro potekajo, lokostrelci pa imajo še večjo moč, saj ti ob par salvah lahko uniči pol enote, enako je z udarci v hrbet enote ali pa splošni juriš kjer pomre kakšna 1/4 enote. Nasplošno je tudi bojišče bolj raznoliko in trdnjave so za razliko od prejšnih delov precej bolj raznolike.

ABX ::

Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

def0r ::

Igram, awesome igra:)
Ceprav ABX IGN niso ravno trustworthy reviewi:)

ABX ::

Če imaš kaj boljšega se priporočam.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

def0r ::

metacritic user reviewi:P

bluefish ::

Jah, tam imaš pa pri nekaterih rečeh en kup ocen nekje pri dnu, druge pa v luftu. Nazadnje ugotoviš, da je resnica nekje vmes.

def0r ::

Saj zato average gledas user review score. Sam imam igro, no vsaj novi total war ki mi je vsec, empire se nisem hotel dotakniti z 20m palico.

Berserker ::

Po preview-jih sem prebral da je AI precej boljša. Slabost pa je baje ta da do prvega patcha AA- sploh ni v igri.

def0r ::

Jp ni AAja samo za grafiko mi malce po domace `dol visi` :) Sem dal tudi lepo na prenosnik tudi vse na LOW in tudi tukaj gor igram.
Empire nisem imel rad zaradi samega stila vojskovanja ki je sam po sebi boring za igrat ne ravno zaradi zanic AIja:D

Berserker ::

Meni je razen grafike carski trenutek ko koraka po nekaj tisoč mož v formacijah, zato ima večje število vojakov vedno prednost pred grafiko, me pa zanima če je komu uspelo v demu zmagat bitko, ker je težko za pop... , saj bi dobil zmago ampak ko te napadejo lastni zavezniki potem pa res ni šans.

def0r ::

dunno igram kampanjo:D Povej ime misije ce slucajno kje pise da se jaz poskusim:)

Berserker ::

Probaj Battle of Skigahara in poročaj...pa zvišaj malo težavnost.

def0r ::

Bom poskusil malce kasneje:D I wanna attack the shogunate, sigurno bom izgubil ker sigurno potem vsi drugi tebi vojno napovejo:)

Berserker ::

Blitzkrieg nad vse. Mislim da je osvojitev Japonske glavna prioriteta, tako da slej ko prej bodo morali vsi pasti. Kolikor sem preigral demo je pač tako da pošiljaš agente ali pa ustrahuješ ter terjaš prosto tgovino. NA tvojo žalost so muškete nekam premočne pa še prehitro jih polnijo.

def0r ::

Heh jah shogunat sm unicil malce sm goljufal tisto ker sm hotel videti citadelo in kaj delajo ene enote kasneje:) cheatengine pa sm si dal 20mil golda:)

Zdaj sem zacel resno igrat normalno nekako sem prezivel zacetne napade 3eh na1x pa vse na levem koncu japonske jaz pa cisto v kotu:D

Super spil je:D

Pesimist ::

Jaz cakam na ww2 total war. :)

bluefish ::

Meh, pri poplavi takih in drugačnih strategij s to tematiko bi moral Total War pokazati nekaj več.

Bolf3nk ::

Pesimist je izjavil:

Jaz cakam na ww2 total war. :)

ja kako bi pa zgledal?:))1000vs 1000 v formacijah?:D:D imo, total war bi moral v tem primeru it v čist drugo smer kot je zdaj. COH je dobra ww2 igra. kako bi ta žanr naredili v tw... nevem, vozila letalstvo, samo streljaje... itd že epire ni bil tako popularen

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bolf3nk ()

def0r ::

Pesimist je izjavil:

Jaz cakam na ww2 total war. :)

Jaz pa upam da ne:P Je dosti mass battle, turn battle iger ze na tematiko WW2.
Jaz upam na kaksen Rome 2 : total war:)

Pesimist ::

rom 2 bi bil drugi pick. Empire je res brezvezni. Jaz sem probal pa pusto. Spilal sem pa Rome.

WW2 bi mogoce bol pasal v UFO Afterlight sistem. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Berserker ::

Ne ga srat. Total war bo lepo ostal v zgodovini, svetovne vojne se pa naj raje ne lotevajo, že imam teh mušket čez glavo. Fani itak čakamo na Rome 2 total war.

def0r ::

Berserker je izjavil:

Ne ga srat. Total war bo lepo ostal v zgodovini, svetovne vojne se pa naj raje ne lotevajo, že imam teh mušket čez glavo. Fani itak čakamo na Rome 2 total war.

Osebno bi rad videl ce bi se dalo razviti iz recimo prazgodovinskega obdobja do srednjega veka. (age of empires style)

Bi mogoce bilo zanimivo, mesta isto razvijas zanimivo bi bilo :D

bluefish ::

Zanimivo morda res, vendar s tem opustiš originalnost serije, ki se osredotoča na določeno zgodovinsko obdobje. Nenadoma igra ne bi bila več Total War ampak za mnoge kar klon Civ ali AOE.

def0r ::

Jp samo pac s tem bi lahko dobili enote vseh obdobij, lahko bi mogoce celo izbral ce bi samo v enem obdobju igral. Samo pac sanjam lahko edino.

bluefish ::

Zakaj ponuditi vsa obdobja naenkrat, ko pa lahko služiš z vsakim posebej :P .

Berserker ::

Ne to ne gre. Kako bi to izgledalo ena nacija nori po mapi z conquistadorji in mušketarji nasproti pa rimski leginoarji. Pa tudi sproti bi se morala ustvarjati mesta ter nove regije in trgovske poti. Največ vojn je itak bilo v antiki kjer je tudi cvetela umetnost taktike in formacij zato je primerno če se vrnejo v to obdobje. Srednji vek je bil ena sama doba barbarstva kjer se je vse stavil ona juriš pa na srečo tako da to obdobje je bolj kot ne bedno.

def0r ::

True samo rad bi videl ce bi poskusili to naredit sigurno bi njihov playerbase povecal in istega se obdrzal. Samo je pa res da ce gledas da je ze zdajle instalacija koliko 16GB? Koliko bi bila se ce bi bilo toliko obdobij:D

bluefish ::

Dvomim, da bi tak cirkus obdržal trenutne igralce.

def0r ::

Jah kakor sem rekel ce bi imel izbiro izbrati obdobje ali se spotoma razvijat. Ce bi se odlocili obdrzati doloceno obdobje bi bil navaden total war.

Pesimist ::

sej je izsla se ena igra theatre of war z vietnam tematiko. Mogoce bo tisto za mene. :D

Jaz osebno sovrazim gradnjo enot in his na samem bojiscu. Zato so vecina obstojecih iger COH included crap iz moje perspective. Ostale pa nimajo dovolj detajla v pehoti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

def0r ::

Nebi bil RUSE zate?

bluefish ::

WiC? Sicer ne vem, kaj je zate detajl v pehoti.

Berserker ::

Pesimist je izjavil:

sej je izsla se ena igra theatre of war z vietnam tematiko. Mogoce bo tisto za mene. :D

Jaz osebno sovrazim gradnjo enot in his na samem bojiscu. Zato so vecina obstojecih iger COH included crap iz moje perspective. Ostale pa nimajo dovolj detajla v pehoti.



Potem je zate pravi naslov Men of war. Sicer COH je zelo skormen z gradnjo, zato nikakor nemoreš reči crap če pa ima igra dobre ocene. Vsekakor je grajenje baze pomemben del RTS žanra, ki na žalost izumira (dawn of war 2).

Vseeno trdim da vključevanje več človeških vekov ni dobro. Že v Medieval total war 2 mi je bilo posiljeno ko je gun power tako hitro prispel, jaz pa še nisem uspel niti barake za oblegovalne naprave postavit, igra pa te prav sili v stereoidno izumljanje in zavzemanje ozemlja.

Pesimist ::

wic pride blizje ja. Zdaj lih vidim da ta firma 1C company naredla tudi UFO Afterlight, kateri mi je zelo dober in detajliran spil. Bom probo ta vietnam gejm te.

Shogun bom sicer tudi probal, vendar iz preteklosti vem, da sem skoraj vedno bankrotiral v vseh teh total warih. :)

Se pa zavezem da nebom gradil fukosime.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Berserker ::

 Fukushima

Fukushima

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

rezator ::

Hud špil, spet eden odilčen total war, po ( po mojem mneju) dveh sranjih. Prvi vtisi zelo dobri. Z kerim klanom kaj igrate?
Some people feel the rain. Others just get wet.

McGregorSL ::

Res moram pohvalt... končno en dobr PC only špil... dost kompleksen in na večino področji zelo dodelan... pohvalno. Zaenkrat best RTS ever :D

Trenutno igram samo SP kampanjo z Date klanom. Sicer dvomim, da mi rata 60 provinc osvojit kolikor naj bi bilo potrebno za zmago... Ampak je zabavno. Moram bolj paziti na generale, ker zaenkrat imam kar smolo enega so mi ubili v bitki drug je postal nelojalen in sem ga moral ubiti (za vsak slučaj :) ). Pa še vladarja so ubili... tako da trenutno moj klan vodi njegova žena z mladoletnimi otroki :P

Komaj čakam, da še MP probam.. sam ko nimam več časa... no počas bo že :D

Berserker ::

V bistvu si se tam uštel pri izdaji generala, mislim da je fora to da se širijo samo govorice in nato ti odločaš če ga boš ubil ali pustil živet. Sicer pa to vidiš pri loyalti točkah.

McGregorSL ::

Berserker je izjavil:

V bistvu si se tam uštel pri izdaji generala, mislim da je fora to da se širijo samo govorice in nato ti odločaš če ga boš ubil ali pustil živet. Sicer pa to vidiš pri loyalti točkah.

Možno :D samo prvič, ko mi je to ponudilo sem rekel to me zihr hočjo nategnt... moj 4 star general me pa že ne bi izdal... no in pol sem pogledal pa je res imel loyality na 1... no in ker ga nisem hotel kar tako izpustiti sem ga "posvojil" pa še nekaj nadgradil, tako da je postal bolj lojalen... mislim da lojaliti 3 ali celo 4... skratka kasneje mi je pa spet to reklo samo ker je bil posvojen je imel drugo ime in sem mislil da je to en drug... no izkazalo se je, da je potem naredil samomor po mojem ukazu ravno ta glavni General... samo ne vem ali mu je spet padel lojality ali pa me je rač. "nategnu" :D kakorkoli ... zdej mam spet 2 in 3 star generale :D Morm še naštudirat to "lojalnost".

Pesimist ::

lolish.
A nena neke nastavitve manjkajo na zacetku ki lahko dolocis da se mesta sama menegajo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Pesimist ::

Kaksna je najbolsa starategija za prvi fight v campingu? Tam ko so lokostrelci v gradu. Kaj gres kr levo al desno preko stene mimo lokostrelcev? Jaz sem to namrec naredo pa me je cudlo da racunalnik jih ne repozicioniro.

Pa oni konjeniki naredijo kar samomor ko letijo v tvoje enote. Wtf.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

globoko grlo ::

Rabim en nasvet :
napadam eno mesto z ne najbolj primerno vojsko (konjenico + archerji), sem pa imel kar lepo številčno premoč :)
Mesto je bilo od ninja sabotaž že čist razturano :) brez vrat itd. Moji arčerji lepo spucajo kr neki vojske, in hočem uletet s konji v mest, pa se prekleti Kji ustavjo pred mestom. Jih vse označim in še 1x kliknem not v mest, pa nič. Se mi že meša mal. Vsakega posebej označim in vsakega posebej pošiljam po štengah preko vrat not, pa nič. In jje šla vsa moja vojska u K, sem sam generala + mal drobiža rešil.

Torej, kako spravim te bebce not?
Pa nasploh je to idiotsko, če maš 5 četic rabjo celo večnost da se spravjo čez vrata v mest. KRNEKI.

McGregorSL ::

globoko grlo je izjavil:

Rabim en nasvet :
napadam eno mesto z ne najbolj primerno vojsko (konjenico + archerji), sem pa imel kar lepo številčno premoč :)
Mesto je bilo od ninja sabotaž že čist razturano :) brez vrat itd. Moji arčerji lepo spucajo kr neki vojske, in hočem uletet s konji v mest, pa se prekleti Kji ustavjo pred mestom. Jih vse označim in še 1x kliknem not v mest, pa nič. Se mi že meša mal. Vsakega posebej označim in vsakega posebej pošiljam po štengah preko vrat not, pa nič. In jje šla vsa moja vojska u K, sem sam generala + mal drobiža rešil.

Torej, kako spravim te bebce not?
Pa nasploh je to idiotsko, če maš 5 četic rabjo celo večnost da se spravjo čez vrata v mest. KRNEKI.


Kaj ti bi rad 250 vojakov spravič čez ozka vrata kjer grejo v štric po 2 ali 3 poleg tega morjo prej po rampi navzgor? :D predlagam da jih razjahaš in iz vseh strani uletiš čez zidove ... eno skupino (ne generala) pa čez vrata (lahko so tudi na konjih, če nimajo suličarjev) :D (probaj kliknit na njihovo najbližjo vojsko in ne na tla)

Berserker ::

Probaj dismountat konjenike pa preko ograje napadi

globoko grlo ::

aja, kako je s tem, če dismountaš konjenico, a ima isti napad? oz. kako je s tem?

McGregorSL ::

globoko grlo je izjavil:

aja, kako je s tem, če dismountaš konjenico, a ima isti napad? oz. kako je s tem?


Sicer nisem 100% prepričan... samo mislim, da obdrži melee damage, ... verjetno pa izgubi nekaj na "charge" napadu... nevem pa kako je z armorjem, moralo ipd... Vsekakor pa, če moraš napadat 1vs1 Konjenica proti suličarjem bi jaz osebno raje razjahal... je pa zanimivo vidit ali bi zmagalo 40 konjenice (brez konjev) ali 160 suličarjev... ... no če imaš 2 oddelka potem enega spustiš v boj z drugim pa charge od zadaj (v teoriji :D )

globoko grlo ::

hehe, tega taktiziranja se je treba kar posluževati, obračati in flankati armijo, drugače je vse skupaj nič vredno

imam pa še vedno manj izgub, če se računalo zmeni sam s sabo, kot pa če jest vodim vojsko proti AI
verjetno zato, ker ne znam pravilno uporabljati enot in moj timing sucks

McGregorSL ::

To se tudi meni dogaja... sicer večinoma za napade na gradove... Skor ne morm verjet, da lahko računalnik brez izgub to naredi.... ker že samo stolpi ti vsaj enega ubijejo, če pride blizu... in to vedno...

Berserker ::

V bistvu se Shogun TW precej razlikuje od drugih TW. Kot prvo je zelo očiten škarje, kamen, papir sistem. Suličarji bodo z nekaj izgub popolnoma uničili konjenico če ta čelno juriša nad njih, ampak bodo hitro padli proti samurai katana enotam in lokostrelcem ( recimo v rtw si z grškimi armored hopitlite uničil skoraj vsako enoto, kar je v S2TW skoraj nemogoče). V igri je torej pametneje da proti suličarjem konjenico dismountaš pa še potem je zaradi morale in števila vojakov odvisno če bodo preživeli in uničili sovražika. In ja morala je velika skrb v igri, general mora biti stalno prisoten pri vojakih. Najlažja obramba v bitki je pač ta postaviš spredaj suličarje pa potem vzadaj lokostrelce, slednj bodo sovražnim enotam znižali moralo ali pa jih popolnoma pognali v beg. Popolnoma nejasen mi je pa položaj ninja enot.

McGregorSL ::

Berserker je izjavil:

Popolnoma nejasen mi je pa položaj ninja enot.

Nisem jih sicer še imel... ampak kakor vem so lahko to edine enote, ki so nevidne, ko se premikajo... se pravi za sneak attack zavzetje gradu :D
1
2
3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Total War: Attila

Oddelek: Igre
71618 (1224) galu
»

Total War: Rome II (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Igre
20036516 (22496) Pipi_Karamba
»

Slovenska RTS liga

Oddelek: Igre
61192 (915) Pipi_Karamba
»

Medieval 2: total war

Oddelek: Igre
405583 (3928) Berserker
»

Empire: Total War (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Igre
20414544 (7784) nejko8

Več podobnih tem