» »

Total War: Rome II

Total War: Rome II

1 2 3
4
5

fireX88 ::

Guzzy je izjavil:

Se pravi da bo trajalo še par mesecev da bojo igro popravili :(


Če!
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

ABX ::

Bojo .... morajo!
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

rgornik ::

Kako ste si zrihtali multiplayer? Vem, da je malo Noob vprašanje, ampak s prijateljem nama zaenkrat še ni uspelo. Patche imava pa do 1.3.

Nummy ::

ABX je izjavil:

Bojo .... morajo!

sanja svinja kukuruz... njim ni nič muss. Dobili so denar od prodaje, sedaj pa jim lahko dol visi za špil. Se je že velikokrat to zgodilo pri večjih naslovih *ekhm ekhm* Gothic 3 and podobno... *ekhm*

The Player ::

Nummy je izjavil:

ABX je izjavil:


Gothic 3 and podobno... *ekhm*


Zato pa so propadl ;)

Nummy ::

The Player je izjavil:

Nummy je izjavil:

ABX je izjavil:


Gothic 3 and podobno... *ekhm*


Zato pa so propadl ;)

V bistvu niso, ker so potem še izdal "gothic 4", ki pa tudi ni bil kaj prida... :)

ABX ::

Zadnji patch 1.5 je naredil en lep korak naprej. Je pa še dosti za uredit.

Potencial je v tej igri, le odklenit ga morajo.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Nummy ::

Je pa tudi to res, enkrat sem nekje bral, da dostikrat developerji namenoma naredijo špil neigrabilen ob izidu in potem počasi s patch-i dopolnjujejo špil da rata uporaben in igrabilen. To predvsem povzroča frustracije piratom, ker vedno traja nekaj časa preden crack-ajo novo verzijo in vmes lahko samo sline cedijo ko kupci lahko že igrajo. Dosti folka v tem času premami in špil tudi kupijo...

ABX ::

Ni tu teorije zarote.

Založnik hoče da igra izide na optimalen datum za nakup ki definira marketing. Tej delajo hype za igro za točen termin in igra gre ven, končana ali ne, po planu od marketinga.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

ABX ::

Free DLC Nomadic Tribes Culture Pack za tiste ki ga poberejo dol do 29.10.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

rezator ::

A lahko meni nekdo razloži kako ma ta špil lahko oceno 8 na gamespotu, GREAT game piše... Jim plačaš predn dajo oceno al kaj?
Some people feel the rain. Others just get wet.

Mietzsche ::

rezator je izjavil:

A lahko meni nekdo razloži kako ma ta špil lahko oceno 8 na gamespotu, GREAT game piše... Jim plačaš predn dajo oceno al kaj?


Ja

ZanP ::

Ok, če je kdo za kak epic multiplayer campaign me dodajte na skype: duke_of_death1 pa da se zmenimo in preuredimo zemljevid antičnega sveta:)

PugPlug ::

Evo pa je zunaj že patch 7 in "nova" DLC-ja - sicer sta zunaj že dober mesec:
http://store.steampowered.com/app/25980...
http://store.steampowered.com/app/25827...

So pa z zadnjimi patchi igro spravili na dostojen nivo, sreča, da sem se igranja lotil pred kratkim.

rezator ::

Ali je z tem 7. patchom igra že na ravni prejšnjih Total war? Zanima me predvsem tekoče delovanje igre in ali še vedno čakaš 5 min med vsakim turn-om?
Some people feel the rain. Others just get wet.

Guzzy ::

Jaz bom igro nabavil ko bo to potrjeno in bo igralno.

Kolk se splača nabavit dlcje, so vredni denarja?

rezator ::

Jaz sem srečen, da nisem kupil... Bi vrgel vse čez okno, z računalnikom vred :D
Some people feel the rain. Others just get wet.

Konlov ::

rezator je izjavil:

Ali je z tem 7. patchom igra že na ravni prejšnjih Total war? Zanima me predvsem tekoče delovanje igre in ali še vedno čakaš 5 min med vsakim turn-om?

Ali mi lahko razložite, kaj turn-on sploh pomeni. Torej nekaj raziskuješ, daš turn on in to je to, ali kaj.

Setsuno ::

TURN = krog TURN-OM = krogom :D ko končaš svoj krog čakaš 5 min ali več za računalnik da nardi svoj krog

ABX ::

Odvisno od CPU-ja.

Na mojem 2500k@4.7 je ~10 sekund.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

galu ::

Guzzy je izjavil:

Jaz bom igro nabavil ko bo to potrjeno in bo igralno.


Boš še čakal kakega pol leta, glede na tempo patchanja.
Tako to gre.

Guzzy ::

galu je izjavil:

Guzzy je izjavil:

Jaz bom igro nabavil ko bo to potrjeno in bo igralno.


Boš še čakal kakega pol leta, glede na tempo patchanja.


Bom pa čakal pol leta 8-)

Konlov ::

A to igraš tako, da npr. nekaj raziskuješ, pritisneš turn on in tako naprej?

rezator ::

LeilaK nasprotnik miruje, dokler ti delaš, kar pač delaš. Premikaš vojsko, gradiš itd... In ko pač narediš kaj si mislil, klikneš END TURN in na vrsti so plemena, republike, ..., ki jih upravlja računalnik. In med tem časom pač čakaš. In v tej igri je ta čas tako dolg, da je čakanje nevzdržno. Če zelo zelo posplošim, kot šah :D

ABX to ti pa ne vrjamem. Edino če so zdaj z patchi to že tako popravili? Edino če to ne traja vsem tako dolgo in je to samo bug, ki prizadene veliko večino. Koliko sem jaz gledal posnetke, kako deluje drugim je vsem trajalo glih tako dolgo kakor meni. In so meli ljudje mašine top šit. Pa tudi moja ni slaba.
Some people feel the rain. Others just get wet.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rezator ()

galu ::

Ne, ta AI turn time so konkretno popravili. Sedaj samo leti skozi.
Tako to gre.

rezator ::

A tako. Se splača kupiti igro? Je na ravni Shoguna 2 ali Medieval 2? Jaz sem bil po evforiji pričakovanj takoj razočaran. Še dobro da nisem kupil...

Vidim, da je odgovor par vrstic višje :D
Some people feel the rain. Others just get wet.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rezator ()

Berserker ::

Konlov je izjavil:

rezator je izjavil:

Ali je z tem 7. patchom igra že na ravni prejšnjih Total war? Zanima me predvsem tekoče delovanje igre in ali še vedno čakaš 5 min med vsakim turn-om?

Ali mi lahko razložite, kaj turn-on sploh pomeni. Torej nekaj raziskuješ, daš turn on in to je to, ali kaj.


S tem čas naprej zavrtiš za eno leto, vmes so na potezi druge frakcije, ki pravtako gradijo in osvajajo.

ABX ::

rezator je izjavil:


ABX to ti pa ne vrjamem. Edino če so zdaj z patchi to že tako popravili? Edino če to ne traja vsem tako dolgo in je to samo bug, ki prizadene veliko večino. Koliko sem jaz gledal posnetke, kako deluje drugim je vsem trajalo glih tako dolgo kakor meni. In so meli ljudje mašine top šit. Pa tudi moja ni slaba.


Ni ravno 10 sekund kot sem govoril na pamet, ampak 20.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Berserker ::

No ja, ko eliminiraš večino manjših frakcij, izključiš spremljanje AI potez, ter špil posnameš na SSD, se turn opravi v 10s.

ABX ::

Disk ne dela med turni in to je bilo pred civil war, tako da so vse frakcije več ali manj žive.
Problem je da je to single threaded operacija in potrebuješ pošteno navit Intel CPU.

AI poteze pa itak trajajo koliko trajajo.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

Berserker ::

Nevem kak vam rata dobit civil war, med igranjem malo podkopujete, poročate ter odsranite kakšnega karakterja pa bo odstotek članov dvora vedno nad povprečjem.

ABX ::

Civil war štarta random po tem ko imaš 20 mest. Sicer ratio je večji z težavnostjo.

Political minigame samo definira KJE se bo civilna vojna zgodila, nič drugega.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Berserker ::

Ja nič, bom pač uporabil kakšen mod ki odstrani civil war.

ABX ::

če razumeš civil war je zadeva preprosta kot keks. Dovolj ti je en full stack za jo odpravit.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Berserker ::

ABX je izjavil:

če razumeš civil war je zadeva preprosta kot keks. Dovolj ti je en full stack za jo odpravit.


Nisem je še doživel, ampak folk je jamral, da se ti spawna kar 5 polnih stackov elitnih enot od nikoder.

ABX ::

Jap, od oka število tvoje armije + 3.

Ampak brez tega bi bila igra dolgčas, ker enkrat ko si dovolj velik ti noben ne pride več do živega, niti če igraš na Legendary. Težava igre je dokler nimaš 5-6 mest.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Leprechaun ::



Zanimivejše novosti:
-24 turns per year
-Greater focus on characters
-New Campaign Map
-3 nove barbarske frakcije in sicer Nervii, Boii in Galatians.

Pred časom je ven prišel Caesar in Gaul.
Turni so se znatno skrajšali, tako, da AI potrebuje okoli 10s (v tem dodatku - nisem pa prepričan ali je standalone).

Je pa vsaj meni igra izjemno všečna :), po vseh patch-ih seveda - sploh co-op.
*************************************************************

galu ::

Nah, še vedno orenk buggy. Peformance pa je... joke. GPU (290X) load pade na 20% ob največjih clusterf*ckih. Kar pomeni fluktuacije FPS-jev od 15 do 200 FPS na Low settingih(!). Pred par mesci nisem mel tako slabega performanca, torej so zgleda s patchi zasrali performance. AI je precej boljši kot je bil na začetku, tudi veliko neumnosti je bilo popravljeni - še vseeno pa jih kar nekaj ostaja. Danes najbolj smešna je bila priplutje vojske na Z obalo Škotske, za tem pa teleportacija celega bannerja v en gozd na Irskem. :sigh:
Tako to gre.

fireX88 ::

yo

Je naletel kdo na težave z modi. Pred modi mi je igra dela lepo (nobenih občutnih lagov), ko pa naložim mode (naložim samo tri mode in to so samo unit packi od Radious-a) mi začne igra občutno slabše delat. Tudi ko pobrišem mode (oz unsubscribe na stemu) mi igra deluje še vedno isto. Preden sem naložil mode, je bila igra sveže naložena na formatran pc.

Je imal, oz ima kdo podobne težave?
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

hmm? ::

galu je izjavil:

Nah, še vedno orenk buggy. Peformance pa je... joke. GPU (290X) load pade na 20% ob največjih clusterf*ckih. Kar pomeni fluktuacije FPS-jev od 15 do 200 FPS na Low settingih(!). Pred par mesci nisem mel tako slabega performanca, torej so zgleda s patchi zasrali performance. AI je precej boljši kot je bil na začetku, tudi veliko neumnosti je bilo popravljeni - še vseeno pa jih kar nekaj ostaja. Danes najbolj smešna je bila priplutje vojske na Z obalo Škotske, za tem pa teleportacija celega bannerja v en gozd na Irskem. :sigh:


Se že splača to kupit?

ABX ::

galu je izjavil:

Nah, še vedno orenk buggy. Peformance pa je... joke. GPU (290X) load pade na 20% ob največjih clusterf*ckih. Kar pomeni fluktuacije FPS-jev od 15 do 200 FPS na Low settingih(!). Pred par mesci nisem mel tako slabega performanca, torej so zgleda s patchi zasrali performance. AI je precej boljši kot je bil na začetku, tudi veliko neumnosti je bilo popravljeni - še vseeno pa jih kar nekaj ostaja. Danes najbolj smešna je bila priplutje vojske na Z obalo Škotske, za tem pa teleportacija celega bannerja v en gozd na Irskem. :sigh:


Ponovi za mano. CPU limited, CPU limited, CPU limited, ....
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

galu ::

Itak da je. In to orenk. Zanimivo pa je, da ima prejšnji špil (Shogun 2) precej boljšo optimizacijo. Dober napredek, ni kaj.

-hmm?
Od takrat nisem igral več, ampak močno dvomim, da se je situacija kaj bistveno spremenila.
Tako to gre.

galu ::

Update:

- AI (prevsem na battlefieldu) je precej izboljšan - skoraj Shogun 2 nivo.
- sedaj AI-ju izkrcavanje uspe v 95% primerih (prej so skoraj vedno "šteknili" na obali)
- desynci v MP coop campaign in različni campaign in battlefield mapi (!!!) na mojem in soigralčevem kompu so še vedno problem... Je pa res, da so za to morda krivi inštalirani modi.
- Večina barbarov je sedaj (zaradi izboljšanega AI-ja) pravi mazohizem igrati na Legendary brez unit packov.
- opazil sem nekam počasen response določenih cav enot (tudi light/shock cav). Not sure if bug or feature...
- grafični glitchi (načeloma v HUD) so še vedno problem
- obe battlefield kameri še vedno sovražim

Špil sedaj deluje zadovoljivo (tudi ob clusterf*ckih) ob unit size ultra, potrebno pa je konkretno znižati sence (sam jih imam na Low), ker so poleg unit detaila (ki ga imam na High ali Very High) največji performance killer.

TBH, so igro kar konkretno popravili in je zdaj celo vredna igranja. Še vedno je manj dodelana kot Shogun 2, ampak je zaradi svoje širine bolj zabavna.
Tako to gre.

miteq ::

A še vedno 1 turn traja 1 minuto?

galu ::

To so že zdavnaj popravili.
Tako to gre.

Berserker ::

Igra še je vendo neigralna brez modov, dokler ne bodo omogočali konkretnega modanja pa nimam zanimanja za špil. Raje bom počakal na Europa Barbarorum 2 ki ima izzid avgusta.

gik1999 ::

Šta je piče zima,aaa :)

cen1 ::

Glede TW serije sem pogruntal da je bolje počakat vsaj 5 let od izida igre da lahko brez problema igraš na najvišjih nastavitvah in vse skupaj deluje hitro. Medieval II lahko recimo igram vse na najboljših nastavitvah, Rome II pa na medium in v primerjavi z Medieval zgleda katastrofalno.

galu ::

Igra ima ogromne probleme s številom ljudi in njihovimi sencami. Če daš sence na low se FPS-ji opazno dvignejo, če pa še zmanjšaš unit size, pa je stvar razmeroma solidna. Še vseeno pa je stvar opazno slabša od predhodnikov, da. 40% bigger budget my ass... verjetno je šlo za podkupovanje reviewejev.
Tako to gre.

Guzzy ::

najbrž je bil 40% večji budget, a 40% manj časa ta igro razvijejo.
1 2 3
4
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Total War: Warhammer (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
7510126 (2586) oo7
»

Total War: Attila

Oddelek: Igre
71620 (1226) galu
»

Shogun 2: Total War (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Igre
18123245 (13988) yoco
»

Medieval 2: total war

Oddelek: Igre
405584 (3929) Berserker
»

Empire: Total War (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Igre
20414549 (7789) nejko8

Več podobnih tem