» »

Kupiti monitor ali ostatih pri dveh slabših?

Kupiti monitor ali ostatih pri dveh slabših?

T-Majo ::

Sem res v veliki dilemi. Kot študent imam kar nekaj dela z grafičnim oblikovanjem. Delam večinoma v PS, ID in CorelDraw.

Imam pa dva računalnika, s katerima delam:
PC;
-Intel Core 2 Dou E6400 2.13@3.2ghz
-Asus P5Q PRO
-ATI Radeon HD4850 512mb DDR3
-2x2gb rama
-500gb trdi disk
-... ostalo ni pomembno
-ter TN motnitor LG 22 z 1680x1050 resolucijo

PRENOSNIK: HP EliteBook 8730w:
-Intel Core 2 Dou P8600 2.4ghz
-2x2gb rama
-250gb disk
-ATI FireGL V5725 256mb


Za PC z monitorjem skupaj dobim 450EUR. Rad bi ga prijatelj kupil. Razmišljam, da bi s tem denarjem kupil HP-ja ZR24W 24 palčnega z IPS matriko ali še boljše kakšen rabljen IPS LCD med 22 in 24 palcev. Uporabljal bi ga kot externi zaslon na HP-ju.

Kaj bi vi naredili? Obdržali komplet in imeli dva računalnika? Kar se tiče performance, sta si prenosnik in PC dokaj blizu? Za backup uporabljam zunanji trdi disk preko eSATA.

Prosim za odgovore in mnenja, spoh tistih, ki delate na področju oblikovanja in medijev.

Furbo ::

Naslednji zaslužek vloži v nov monitor. Če se samo neprofitno igračkaš, je pa itak brezveze.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

T-Majo ::

Ubistvo z delom doma služim. Zato sprašujem.

ST-777 ::

T-Majo je izjavil:

Za PC z monitorjem skupaj dobim 450EUR. Rad bi ga prijatelj kupil. Razmišljam, da bi s tem denarjem kupil HP-ja ZR24W 24 palčnega z IPS matriko ali še boljše kakšen rabljen IPS LCD med 22 in 24 palcev.

Monitorji z IPS matriko so dokaj dragi, cenovno ugodnejši so z cPVA matriko, ki so primerni tudi za grafično oblikovanje. Na primer 23" Samsung F2380, ki stane pri nas 297 €.

http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...

T-Majo ::

Vem, ampak, če bi že šel v investicijo, bi rad 100% ok zadevo.

Razmišljam celo o 22 ali 23 palčjem z FullHD res. in IPS. Je kateri dober na trgu za pravo ceno?

Eden HP 21.5 oz 22 palčni z FullHD 16:10 resolucijo je dobrih 100EUR cenej od ZR24W.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: T-Majo ()

black ice ::

22 palčni Dell 2209WA te pri nas stane 240EUR. Vendar nima Full HD resolucije.

ST-777 ::

T-Majo je izjavil:

Vem, ampak, če bi že šel v investicijo, bi rad 100% ok zadevo.

Verjetno si mnenja, da je IPS v vseh pogledih boljši od PVA?

Da ima IPS eno resno pomankljivost v primerjavi s PVA, je nekdo opisal takole: "I’m smiling at all the people on the Internet who have written that IPS panels have better viewing angles than PVA panels. Sure, the colors don’t change as you change the viewing angle; instead, all the dark areas of the screen start to glow.

The effect goes away only when I sit 1 meter from the monitor, but then I have to be looking at the exact center of the panel. If I move my head 3 centimeters to the left or right, the white glow reappears."

Več o tej zadevi, ko so testirali Dell 2209WA s IPS matriko, je opisano tukaj:
http://blog.szynalski.com/2009/05/01/re...

T-Majo ::

Vprašanje je, če to velja za vse IPS ali samo za tega dela, ki je vstopni model (čeprav je tud ZR24W vstopni kar se tiče 24 palčnih).

bluefish ::

Močno dvomim, da se to pojavlja pri S-IPS matriki. 2209WA ima namreč E-IPS, ki je z nekaterimi stvarmi bližje TN kot pa ostalim iz IPS.

ST-777 ::

Ogledal sem si v trgovini Dell 2209WA, ki ima IPS matriko. Bolj kot to, kar je na testu opisano kot "dark areas of the screen start to glow", je mene najbolj motilo nekaj drugega in sicer "Wet screen" - sparkle effect, ki je tudi omenjen v testu.

T-Majo ::

Če ima ZR24W podobne napake, se mi investicija ne izplača.

Gre se mi tudi za to, da sem dal kar dosti za prenosnik, sedaj ga pa uporabljam samo čez vikend. Zaslon na Elitebooku sicer spoh ni slab, čeprav naj bi bil TN.

jRk0 ::

nuja, sloh za karkoli z grafiko je, da si zaslon nastavis s svetlobnim senzorjem, tudi moja TN-ja sta tako dobila precej lepso sliko, barve, crno in vse (sploh 23ka). Motit pa me je zacel smrdljiv light bleeding, tako da prste stran od TN :D
You fuck up once, you loose two teeth.

zagi123 ::

pa ne pozabiti monitorja sprobati pred nakuopom - 2209wa imam kakšno leto in me sparkling precej moti....to sicer ni ravno opazno pri slikah, videih in igrah, ampak recimo pri slo-techu ali mn3njalniku (enobarvnih podlagah) je pa groza..

T-Majo ::

Na Elitebooku imam itak nastavljeno ambilight senzor. Imam pa oba zaslona skalibrirana, vendar so barve še slabše. Kalibriral sem z Eye-one.

Torej se ne izplača menjati zaslona?

Aja, zunanji zaslon je LG Fantasy W2284 F, 1680x1050 22 palčen, 2ms, TN matrika.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: T-Majo ()

ST-777 ::

T-Majo je izjavil:

Torej se ne izplača menjati zaslona?

Poglej si monitorje s IPS in PVA matriko v kakšni trgovini in jih primerjaj z običajno TN, razliko boš zagotovo opazil. Big Bang v Lj. ima monitorje s IPS, ko sem bil pri njih pred nekaj meseci. Nisem pa videl nobenega s PVA matriko. Morda je sedaj drugače.

T-Majo ::

Bom šel pogledati. Tako ali tako moram jutri proti BTC-ju.

Sedaj sem priklopil svojega LG na HP-ja preko VGA in je slika zelo zamegljena? Zakaj je to? Možnost še imam HDMI, samo zaslon tega ne podpira. Bi bila zadeva boljša, če bi HDMI-DVI?

Še sreča, da sem zdajle probal.

Pa še nekaj; kako se v win7 nastavi, da ko zaprem ekran, ekran ne ugasne, vsaj externi ne?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: T-Majo ()

jRk0 ::

preko vga je res gnila slika, tudi pri meni, vsekakor HDMI-DVI konektor oziroma kabel.
v win7 po defaultu (mors met narejeno, da se ne zgodi nic, ko zapres ekran), ko zapres ekran na laptopu preklopi vso sliko na zunanji zaslon - sem sprobal ze na vec laptopih in je vedno to naredilo.
You fuck up once, you loose two teeth.

T-Majo ::

Tole bo ok?

HDMI moški, DVI ženski;
http://www.mimovrste.com/artikel/162001...

jRk0 ::

tako je prav ja
You fuck up once, you loose two teeth.

T-Majo ::

jRk0 je izjavil:

preko vga je res gnila slika, tudi pri meni, vsekakor HDMI-DVI konektor oziroma kabel.
v win7 po defaultu (mors met narejeno, da se ne zgodi nic, ko zapres ekran), ko zapres ekran na laptopu preklopi vso sliko na zunanji zaslon - sem sprobal ze na vec laptopih in je vedno to naredilo.


Torej ti iz extended mode prestavi samo na zunanji zaslon (potem je zunanji zaslon št. 1 z namizjem)?

jRk0 ::

tako =) plus ce iztaknes kabel od zunanjega in das drugic nazaj, si vse zapomni kot si mel prej nastavljeno - kateri zaslon je No1, kje si mel okna in podobno
You fuck up once, you loose two teeth.

janezek67 ::

Uf, tule je težko svetovati. Ponavadi se starega računalnika ne izplača prodajati. Bolje ga je uporabljati do konca, potem pa ga komu podariti. Kar se tiče ekranov in teh raznih standardov - vse je v subjektivni presoji posameznika, kako mu ustreza slika. Splošna ocena se lahko da, ostalo pa moraš žal videti.

T-Majo ::

ST-777 je izjavil:

T-Majo je izjavil:

Torej se ne izplača menjati zaslona?

Poglej si monitorje s IPS in PVA matriko v kakšni trgovini in jih primerjaj z običajno TN, razliko boš zagotovo opazil. Big Bang v Lj. ima monitorje s IPS, ko sem bil pri njih pred nekaj meseci. Nisem pa videl nobenega s PVA matriko. Morda je sedaj drugače.



Kater pa? Ker so dva ali trije? To misliš BTC City?

ST-777 ::

T-Majo je izjavil:

Kater pa? Ker so dva ali trije? To misliš BTC City?

Ja, BTC City, monitorji so v 1. nadstropju.

T-Majo ::

Sem bil. Dva Dell-a imajo (22 in 24). Mislim, da je oznaka 2409wa in 2209wa. Sta IPS (nevem katera verzija).

Bil sem pa totalno razučaran nad sliko. Res je, da ni bil skalibriran, niti nastavljen, ampak slika je bila bistveno slabša (ja slabša) kot na povprečnem TN. Trgovec je bil prijazen (za spremembo v BB) in je rekel, da lahko prinesem prenosnika in se igram z monitorjem, kolikor želim.

T-Majo ::

Sem dobil HDMI-DVI pretvornik (pozlačen), vendar je slika še vseeno bolj meglena kot prej, ko sem monitor uporabljal DVI-DVI na PC-ju. Sem primerjal oboje. Resolucija je enaka.

Bi moral imeti direkten kabel DVI-HDMI - se izgubi na pretvorbi?

Drugače moram tako ali tako kupiti pretvornik, ki ima malo kabla, ker če imam samo direkten pretvornik, potem mi ta prikrije luknjo za polnjenje bateriji (HDMI in luknja sta cca 3-4mm narazen).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: T-Majo ()

zagi123 ::

Pretvornik nima veze če je pozlačen, ker je HDMI digitalen in gre tukaj samo za nateg...na pretvorbi se ne more nič izgubit, meglena slika ni zaradi pretvornika ali kabla...

matonson ::

zagi123 je izjavil:

pa ne pozabiti monitorja sprobati pred nakuopom - 2209wa imam kakšno leto in me sparkling precej moti....to sicer ni ravno opazno pri slikah, videih in igrah, ampak recimo pri slo-techu ali mn3njalniku (enobarvnih podlagah) je pa groza..

Zanimivo. Pri mojem tega sparklinga ni, ali pa ne vidim. Pojavlja se samo ta glow, ampak je opazen samo takrat, ko je slika črna. Tako, da sploh ne moti.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kateri 22" lcd monitor? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Kaj kupiti
35849631 (21276) silo
»

Kateri monitor kupiti za delo s tekstom???

Oddelek: Kaj kupiti
332434 (1570) T-Majo
»

nakup očesu prijaznega LCD monitorja

Oddelek: Kaj kupiti
445525 (3990) adisitko69
»

monitorji z IPS matriko

Oddelek: Kaj kupiti
1610384 (9514) ST-777
»

Nakup monitorja!

Oddelek: Kaj kupiti
101781 (1514) snela

Več podobnih tem